Jump to content

Προδοσία από φίλους


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και δεν μου έχει τύχει ποτέ, για όλα τα πράγματα στη ζωή έχω ένα αλάνθαστο ρητό:

"ε, και; εγώ να είμαι καλά"

Σιγά μην κάτσω τώρα να σκάω για τέτοια πράγματα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 365
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως οκ, σωστά όλα αυτά που λέτε ότι είναι τραυματική εμπειρία να πληγωθείς και να προδοθείς από φίλο.

Υπάρχει και η άλλη πλευρά όμως. Αυτός που έκανε την π%$στιά,όταν συνειδητοποιήσει σε βάθος τις πράξεις του,νιώθει 100 φορές πιο χάλια από τον ''σωστό''.

 

Η ''κακή'' πλευρά είναι O,ΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ, δεν αντέχεται και ειδικά άμα δε σε συγχωρεί ο άλλος , θα βασανίζεσαι για πολύ καιρό.Κάτι ξέρω που τα λεω... :(

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

garfield πολυ σοβαρο το θεμα που ανοιξες και σηκωνει και πολυ συζητηση,στο παρελθον εχω τραβηξει κι εγω παρα πολλα για να φταινε οι φιλοι.και το χειροτερο ειναι οτι αυτο συνηθως χτυπαει ψυχολογικα γιατι σε κανει να αναρωτιεσαι αν επρεπε να ησουν περισσοτερο προσεχτικος η ακομα χειροτερα ποσο πολυ ενταξει ησουν απεναντι τους και ποσο σκαρτα σε πληρωσαν.δεν πειραζει ομως,οι περισσοτεροι πλεον σημερα ειναι μονο για το συμφερον απο οτι εχω καταλαβει,πλεον ειμαι πολυ επιλεκτικος και κραταω παντα πισινη οσον αφορα τις φιλιες.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη κι ολας αλλα οταν μιλαμε για Φιλους με ''Φ'' κεφαλαιο η :!: :!: προδοσια:!: :!: απλα ΔΕΝ υπαρχει ουτε καν σαν ιδεα...δεν ξερω πως ειναι τα πραγματα σε/με εσας αλλα εγω ειμαι τυχερη που εχω το λιγοτερο 2 ατομα για τα οποια μπορω να βαλω το χερι μου στην φωτια.

 

εχουμε μεγαλωσει μαζι(να σημειωσω πως και οι 2 ειναι αντρες)και εχουμε φαει ψωμι και αλατι που λενε μαζι.ακομα εχουμε την δικη μας ωρα(αφηνοντας σχεσεις και οικογενεια στην ακρη)και αφιερωνουμε ο ενας στον αλλο.ειλικρινια και σεβασμος ειναι η βαση η αρχη και το τελος.

 

ειναι κορωνα στο κεφαλι μου και φτανει μια κουβεντα τους για να νιωσω καλα και να χαλαρωσω.οκ ειμαστε ακομα 27 και οχι 47 αλλα και τοτε δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα μιας και δεν εχουμε τιποτα να χωρισουμε.:)

ειμαι ο πιο τυχερος ανθρωπος του κοσμου και ο πιο πλουσιος θα ελεγα γιατι εχω αληθινους Φιλους

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη κι ολας αλλα οταν μιλαμε για Φιλους με ''Φ'' κεφαλαιο η :!: :!: προδοσια:!: :!: απλα ΔΕΝ υπαρχει ουτε καν σαν ιδεα...δεν ξερω πως ειναι τα πραγματα σε/με εσας αλλα εγω ειμαι τυχερη που εχω το λιγοτερο 2 ατομα για τα οποια μπορω να βαλω το χερι μου στην φωτια.

 

εχουμε μεγαλωσει μαζι(να σημειωσω πως και οι 2 ειναι αντρες)και εχουμε φαει ψωμι και αλατι που λενε μαζι.ακομα εχουμε την δικη μας ωρα(αφηνοντας σχεσεις και οικογενεια στην ακρη)και αφιερωνουμε ο ενας στον αλλο.ειλικρινια και σεβασμος ειναι η βαση η αρχη και το τελος.

 

ειναι κορωνα στο κεφαλι μου και φτανει μια κουβεντα τους για να νιωσω καλα και να χαλαρωσω.οκ ειμαστε ακομα 27 και οχι 47 αλλα και τοτε δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα μιας και δεν εχουμε τιποτα να χωρισουμε.:)

ειμαι ο πιο τυχερος ανθρωπος του κοσμου και ο πιο πλουσιος θα ελεγα γιατι εχω αληθινους Φιλους

 

miranta, όλοι μας έχουμε/είχαμε τέτοιους φίλους. Εδώ δεν μιλάμε για ψεύτικους φίλους. Αν κάποιος δήθεν φίλος σου κάνει την λαδιά, χέστηκες (με το συμπάθειο).

Το πρόβλημα είναι όμως στις περιπτώσει που κάποιος πραγματικά δικός σου άνθρωπος σε απογοητεύσει. Γιατί περί απογοήτευσης πρόκειται. Θεωρείς ότι, όπως είπες και συ, είσαι έτοιμος να βάλεις το χέρι στη φωτιά για κάποιον, και έρχεται μια στιγμή που απογοητεύεσαι από τη συμπεριφορά του. Είναι ίσως το τελευταίο πράγμα που περιμένεις στον κόσμο, κι όμως είναι εκεί μπροστά σου και έχει συμβεί.

Έχω ζήσει τέτοιες καταστάσεις, και μπορώ να πω πως μετά απ'αυτό αισθάνεσαι ένα τεράστιο κενό μέσα σου, που νομίζεις ότι πολύ δύσκολα έως αδύνατα θα αναπληρωθεί. Νιώθεις ακριβώς όπως το είπε η garfield, ΠΡΟΔΟΜΕΝΟΣ. Είναι πολύ βαθύτερο αίσθημα από έναν απλό και προσωρινό εκνευρισμό. :(

Link to comment
Share on other sites

miranta, όλοι μας έχουμε/είχαμε τέτοιους φίλους. Εδώ δεν μιλάμε για ψεύτικους φίλους. Αν κάποιος δήθεν φίλος σου κάνει την λαδιά, χέστηκες (με το συμπάθειο).

Το πρόβλημα είναι όμως στις περιπτώσει που κάποιος πραγματικά δικός σου άνθρωπος σε απογοητεύσει. Γιατί περί απογοήτευσης πρόκειται. Θεωρείς ότι, όπως είπες και συ, είσαι έτοιμος να βάλεις το χέρι στη φωτιά για κάποιον, και έρχεται μια στιγμή που απογοητεύεσαι από τη συμπεριφορά του. Είναι ίσως το τελευταίο πράγμα που περιμένεις στον κόσμο, κι όμως είναι εκεί μπροστά σου και έχει συμβεί.

Έχω ζήσει τέτοιες καταστάσεις, και μπορώ να πω πως μετά απ'αυτό αισθάνεσαι ένα τεράστιο κενό μέσα σου, που νομίζεις ότι πολύ δύσκολα έως αδύνατα θα αναπληρωθεί. Νιώθεις ακριβώς όπως το είπε η garfield, ΠΡΟΔΟΜΕΝΟΣ. Είναι πολύ βαθύτερο αίσθημα από έναν απλό και προσωρινό εκνευρισμό. :(

 

ευχομαι τοτε να μην το παθω και εγω ποτε αλλα παλι οταν μιλαμε για φιλο ε,εκει συγνωμη κι ολας αλλα εχεις τα ''μαριδια'' να του ζητησεις και τα ρεστα και αν βρει και αυτος ''μαριδια'' να σου πει τα τι μελη γεννεσθαι τοτε τα κουβαδακια του/σου και σε αλλη παραλια ετσι?

με την πικρα-πονο-απογοητευση στο τιμονη οδηγο αλλα σε αλλη παραλια...

καπου να μην περιμενυμε κει μεις πολλα η πιο πολλα απο οσα μπορει καποιος να μας δωσει γιατι απογοητευομαστε απο μονοι μας και πολλες φορες ασκοπα εντελως ετσι?

γι αυτο και οσοι κολλητοι συγκατοικησαν γινανε μαλλια κουβαρια γιατι παντα λες:''εσυ πρωτος απο ολους θα επρεπε να με καταλαβαινεις'' ξεχνωντας οτι αυτο ισχυει και για τους δυο

φιλικα Μιραντακι:p

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Από περιέργεια, θέλω να ρωτήσω κάτι τις κοπέλες κυρίως. Σας έχει συμβεί ποτέ μια φίλη σας να σας κόψει την καλημέρα τελείως απότομα, χωρίς εμφανή λόγο; Και όταν ρωτάς τι έγινε, να σου κάνει την τρελή και να λέει ΄δεν τρέχει τίποτα΄. Έτσι έγινε με την καλύτερή μου φίλη για 20 χρόνια , από 5 χρονών είμασταν κολλητές, και μια ωραία πρωία απλά έπαιρνα τηλέφωνο και δεν το σήκωνε! Και τη βλέπω τυχαία στο δρόμο και λέει ΄μα δεν έπαιρνες, δεν είδα κλήσεις' . Και μιλάμε να παίρνω επί μια εβδομάδα!

 

Από τότε πέρασαν πολλά χρόνια, και όποτε την έβλεπα τυχαία τη ρωτούσα: μα γιατί παρεξηγήθηκες; και έλεγε πως δεν είχε γίνει τίποτα. Τώρα δεν τη χαιρετάω καν όταν τη βλέπω. Είμαι πολύ θυμωμένη, και επειδή ξέρω 1 περίπτωση παρόμοια, είμαι περίεργη αν έχει συμβεί και σε άλλες αυτό. Πάει κάπου το μυαλό μου, αλλά δεν τολμάω να το εκφράσω τώρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια, θέλω να ρωτήσω κάτι τις κοπέλες κυρίως. Σας έχει συμβεί ποτέ μια φίλη σας να σας κόψει την καλημέρα τελείως απότομα, χωρίς εμφανή λόγο; Και όταν ρωτάς τι έγινε, να σου κάνει την τρελή και να λέει ΄δεν τρέχει τίποτα΄. Έτσι έγινε με την καλύτερή μου φίλη για 20 χρόνια , από 5 χρονών είμασταν κολλητές, και μια ωραία πρωία απλά έπαιρνα τηλέφωνο και δεν το σήκωνε! Και τη βλέπω τυχαία στο δρόμο και λέει ΄μα δεν έπαιρνες, δεν είδα κλήσεις' . Και μιλάμε να παίρνω επί μια εβδομάδα!

 

Από τότε πέρασαν πολλά χρόνια, και όποτε την έβλεπα τυχαία τη ρωτούσα: μα γιατί παρεξηγήθηκες; και έλεγε πως δεν είχε γίνει τίποτα. Τώρα δεν τη χαιρετάω καν όταν τη βλέπω. Είμαι πολύ θυμωμένη, και επειδή ξέρω 1 περίπτωση παρόμοια, είμαι περίεργη αν έχει συμβεί και σε άλλες αυτό. Πάει κάπου το μυαλό μου, αλλά δεν τολμάω να το εκφράσω τώρα.

 

Asithassa μου,δεν είσαι φυσικά η μοναδική που το παθαίνεις αυτό!οι σχέσεις μεταξύ γυναικών ήταν και θα είναι πάντα ηλεκτρισμένες...και δε μιλάω έτσι στο άσχετο αλλά γιατί έχω πάθει και έχω μάθει!να τι μου έχει συμβεί λοιπόν...

Στο σχολείο ήμου κολλητή από το γυμνάσιο με 1 κοπέλα τη Μ. και κατά τη β' λυκείου κόλλησε μαζί μας και η Γ...με τη Μ. σημειωτέον ήμασταν σαν αδερφές!...τεσπα,τελειώνει το λύκειο και περνάμε κάθεμία σε άλλη πόλη..οι σχέσεις όπως είναι φυσικό αραίωσαν αλλά δε χάθηκαν..Το αγόρι της Γ. είναι εδώ Αθήνα και μια και τον ήξερα βγαίναμε μαζί που και που..Ερχόταν μαζί και το αγόρι μου (ο οποίος και αυτός σπουδάζει εδώ) και η στενή μου φίλη από τη σχολή η Ι...Κάποια στιγμή όμως το αγόρι της Γ. ριχνόταν έντονα και χυδαία στη φίλη μου και θεώρησα σωστό όπως και με συμβούλευσε η Ι να το πω με τρόπο στη Γ για να ξέρει...της το είπα λοιπόν και έγινε θηρίο!όχι μόνο αμφισβήτησε εμένα και την κοπέλα,αλλά παρεξηγήθηκε και απο πάνω!γιατί?γιατί δεν ήθελα να τη δουλεύει...:wacko: Και επιπλέον έκατσε και είπε στη Μ ότι την κατηγορώ εγώ και το αγόρι μου!πράγμα το οποίο αρχικά κλόνισε την εμπιστοσύνη της Μ με την οποία όλα είναι μια χαρά τώρα...

Και μετά από όλα αυτά εγώ το έχω βγάλει το συμπέρασμά μου ότι πίσω από κάθε τέτοια συμπεριφορά κρύβεται η ζήλεια!και πιστεύω ότι αν και σκληρή αυτή είναι η αλήθεια!:mad:

 

υ.γ sorry για το μεγάλο post αλλά ολόκληρη ιστορία έπρεπε να πω :p

Η λογική είναι ο μόνος τρόπος να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση;)
Link to comment
Share on other sites

Η ζήλεια... Αυτό ήθελα να πω, χωρίς να το παίζω 'κάποια' , όμως. Ίσως μετά από τόσα χρόνια

κάποια πράγματα δεν τα άντεχε. Αλλά γιατί να ζηλεύεις; Κι εγώ όταν κάποτε ζήλευα άλλες κοπέλες, προσπαθούσα να γίνω καλύτερη και να λύσω τα προβλήματά μου. Δεν θα γινόμουν καλύτερη αν τους έκοβα την καλημέρα! Δεν ξέρω αν το περιστατικό συνδέεται με τη μεγάλη δίαιτα που είχα κάνει τότε σε διαιτολόγο και έχασα 20 κιλά... Αλλά εγώ ποτέ δεν της συμπεριφέρθηκα άσχημα. Επίσης οι κοπέλες έχουν μια τάση να κολλάνε στο αγόρι των άλλων, ή κάνω λάθος;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια, θέλω να ρωτήσω κάτι τις κοπέλες κυρίως. Σας έχει συμβεί ποτέ μια φίλη σας να σας κόψει την καλημέρα τελείως απότομα, χωρίς εμφανή λόγο; Και όταν ρωτάς τι έγινε, να σου κάνει την τρελή και να λέει ΄δεν τρέχει τίποτα΄. Έτσι έγινε με την καλύτερή μου φίλη για 20 χρόνια , από 5 χρονών είμασταν κολλητές, και μια ωραία πρωία απλά έπαιρνα τηλέφωνο και δεν το σήκωνε! Και τη βλέπω τυχαία στο δρόμο και λέει ΄μα δεν έπαιρνες, δεν είδα κλήσεις' . Και μιλάμε να παίρνω επί μια εβδομάδα!

 

Από τότε πέρασαν πολλά χρόνια, και όποτε την έβλεπα τυχαία τη ρωτούσα: μα γιατί παρεξηγήθηκες; και έλεγε πως δεν είχε γίνει τίποτα. Τώρα δεν τη χαιρετάω καν όταν τη βλέπω. Είμαι πολύ θυμωμένη, και επειδή ξέρω 1 περίπτωση παρόμοια, είμαι περίεργη αν έχει συμβεί και σε άλλες αυτό. Πάει κάπου το μυαλό μου, αλλά δεν τολμάω να το εκφράσω τώρα.

 

 

αυτο μπορει να συμβει παντου.

 

 

και ετσι ακριβως ειμαι εγω και 10 μερες με τον κολλητο μου.

Εχει εξαφανιστει, εμφανης λογος δεν υπαρχει, εκανα προσπαθειες να τον προσεγγισω , τιποτα. Και επειδη στη παρουσα φαση αυτος δεν εχει προβληματα και συν τις αλλοις εχει τη σχεση του να στηριζεται ενω εγω ειμαι τελειως μονος μου και με καποια προβληματακια, ξενερωσα με τη συμπεριφορά αυτη και δε με νοιαζει ακομα και 40 χρονια φιλοι να ημαστε.

 

Οι ανθρωπινες σχεσεις ειναι περιεργες αλλα ειναι και τοσο μα τοσο ευθραστες... Οπως και να χει, το θεμα ειναι να το αντιμετωπιζουμε και να τα εχουμε εμεις καλα με τον εαυτο μας γιατι ειναι ο μονος που θα εχουμε παντοτε...

:X
Link to comment
Share on other sites

Προδοσία απο φίλους..χαχα...αυτό το topic μάλλον γράφτηκε για μένα.

Έχω καταλήξει πλέον στο οτι οι μόνοι φίλοι που είναι πραγματικοί είναι αυτοί που γνωρίζεις απο πολύ μικρός στο σχολείο(και απο κει όχι όλοι).

iN seArch of a brAin...

http://img215.imageshack.us/img215/9290/maltesedogsmallyr6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Αυτό το 'εξαφανιζόλ' που λέω κι εγώ, που πέφτει σαν επιδημία τη σήμερον ημέρα, είναι ό,τι χειρότερο. Καλύτερα να έρθει κάποιος και να με κάνει 'ρόμπα' για κάτι το οποίο έγινε και παρεξηγήθηκε, να τσακωθούμε και μετά να λήξει η παρεξήγηση και να τα βρούμε, ή να μην τα βρούμε, παρά αυτό το 'εξαφανιζόλ' που σε τρελαίνει και δεν ξέρεις τι συμβαίνει. Έχω άδικο; Πάντως δεν περίμενα να συμβαίνει αυτό και σε αγόρια. Μόνο με έναν φίλο του αγοριού μου είχε συμβεί, αλλά επειδή ο φίλος είχε βρει μια κοπέλα που δ ε ν τ ο ν ά φ η ν ε να βγαίνει με τους φίλους του (απαράδεκτο).
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ στη μόδα η εξαφάνιση τελευταία η αλήθεια είναι.

Και είναι και πολύ της μόδας το να συγκατοικεί ένα ζευγάρι και να χάνονται απο όλους κι απο όλα.

iN seArch of a brAin...

http://img215.imageshack.us/img215/9290/maltesedogsmallyr6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nομιζω οτι ειμαι τυχερος πανω σ'αυτο διοτι δεν προδωθηκα απο φιλους..αυτους τους 5 φιλους-κολητους που ειμαστε απο μικρα μαζι..ως τωρα ειμαστε παλι φιλοι,ασχετα αν δεν κανουμε πολυ παρεα αλλα ειμαστε δεμενοι.

ακομα και 5-10 φιλους που απεκτησα εκ των υστερων κι αυτοι το ιδιο παρεμειναν πιστοι.

και μιλαμε για φιλους φιλους,οχι με το καλημερα "να ο φιλος μου"

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ στη μόδα η εξαφάνιση τελευταία η αλήθεια είναι.

Και είναι και πολύ της μόδας το να συγκατοικεί ένα ζευγάρι και να χάνονται απο όλους κι απο όλα.

Αν όμως κάποια στιγμή χωρίσουνε; Θα έχουν μείνει ολομόναχοι. Έτσι κι εγώ, έκανα παρέα μόνο με την κοπέλα που σας είπα (τι χαζή που ήμουν) και ακόμα δυσκολεύομαι να βρω πολλές παρέες. Τέλος, επειδή είχα πολλούς άντρες φίλους, έγινε το ακόμα χειρότερο: αφού δεν γίνεται να με έχουν κοπέλα (έχω ήδη μια σχέση), δεν χάνουν το χρόνο τους πια μαζί μου μόνο για παρέα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν όμως κάποια στιγμή χωρίσουνε; Θα έχουν μείνει ολομόναχοι. Έτσι κι εγώ, έκανα παρέα μόνο με την κοπέλα που σας είπα (τι χαζή που ήμουν) και ακόμα δυσκολεύομαι να βρω πολλές παρέες. Τέλος, επειδή είχα πολλούς άντρες φίλους, έγινε το ακόμα χειρότερο: αφού δεν γίνεται να με έχουν κοπέλα (έχω ήδη μια σχέση), δεν χάνουν το χρόνο τους πια μαζί μου μόνο για παρέα...

 

Αμα χωρίσουν σε θυμούντε πάλι..Μέσα σε ένα χρόνο σπάσαμε σε κομμάτια..λες και δε γίνεται να έχεις και φίλους και σχέση.

iN seArch of a brAin...

http://img215.imageshack.us/img215/9290/maltesedogsmallyr6.jpg

Link to comment
Share on other sites

αχ... τι μου κανετε τωρα βρε παιδια... :(

εδωσα την ψυχη μου και δεν την εδωσα για να παρω κατι πισω σαν ανταλλαγμα, εδωσα γιατι ετσι γουσταρω! και το μονο που συναντησα σε ορισμενες περιπτωσεις ηταν ενας τοιχος... ανθρωποι που θεωρουν οτι οι φιλοι ειναι επιφανεια και φρου φρου, άνθρωποι που δεν νιωθουν, που δεν αφηνουν τον εαυτο τους να νιωσει επειδη φοβουνται μην πληγωθουν, ανθρωποι που μοιαζουν ανικανοι να αγαπησουν και να αγαπηθουν! γι αυτο και εφυγα μακρια τους κι ας με πονεσε οσο τιποτα αλλο! ;)

 

οσο για το τι νιωθω τωρα;; νιωθω κενο, γιατι συνειδητοποιησα οτι οσοι εχω τωρα διπλα μου θα με ακουσουν, αλλοι περισσοτερο, αλλοι λιγοτερο σε ο,τι εχω να τους πω, αλλα κανεις δεν θα με καταλαβει. ισως φταιω εγω, δεν ειμαι και ο πιο ευκολος ανθρωπος, αλλα δεν ζηταω παραλογα πραγματα... ζηταω να καταλαβαινουν οι ανθρωποι την αγαπη μου και να εκτιμουν αυτα που δινω... δεν ζητησα ποτε τιποτα, αλλα το να μην εκτιμουν τι αξιζω,αυτο δεν θα το ανεχτω!

σορρυ για το μεγαλο ποστ, αλλα ειμαι πολυ λυπημενη τις τελευταιες μερες... :(:(

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω τι εννοείς.

 

Το πιο σκληρό είναι να σε γράφουν οι φίλοι σου για φίλους που δεν αξίζουν, που οι φίλοι σου το παραδέχονται πως δεν αξίζουν... Να χάνουν το χρόνο τους με ανθρώπους που δεν γουστάρουν, μόνο και μόνο για να μη χαθεί η 'παρέα' , και όταν τους τηλεφωνάς για να βγείτε να είναι μονίμως απασχολημένοι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω τι εννοείς.

 

Να χάνουν το χρόνο τους με ανθρώπους που δεν γουστάρουν, μόνο και μόνο για να μη χαθεί η 'παρέα'

 

τωρα το πετυχες απολυτα!!!! και ποια παρεα δηλαδη;; η χαμενη απο χερι;; που βασιζεται στη συζητηση για το τι θα φορεθει το χειμωνα και το θαψιμο των αλλων;; μην χεσω... :X:X

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια, ....................... Σας έχει συμβεί ποτέ μια φίλη σας να σας κόψει την καλημέρα τελείως απότομα, χωρίς εμφανή λόγο; Και όταν ρωτάς τι έγινε, να σου κάνει την τρελή και να λέει ΄δεν τρέχει τίποτα΄. Έτσι έγινε με την καλύτερή μου φίλη για 20 χρόνια , από 5 χρονών είμασταν κολλητές, και μια ωραία πρωία απλά έπαιρνα τηλέφωνο και δεν το σήκωνε! Και τη βλέπω τυχαία στο δρόμο και λέει ΄μα δεν έπαιρνες, δεν είδα κλήσεις' . Και μιλάμε να παίρνω επί μια εβδομάδα!

 

Από τότε πέρασαν πολλά χρόνια, και όποτε την έβλεπα τυχαία τη ρωτούσα: μα γιατί παρεξηγήθηκες; και έλεγε πως δεν είχε γίνει τίποτα. Τώρα δεν τη χαιρετάω καν όταν τη βλέπω. Είμαι πολύ θυμωμένη, και επειδή ξέρω 1 περίπτωση παρόμοια, είμαι περίεργη αν έχει συμβεί και σε άλλες αυτό. Πάει κάπου το μυαλό μου, αλλά δεν τολμάω να το εκφράσω τώρα.

 

Μήπως ανακάλυψε τον κρυφό δεσμό που είχες με το αγόρι της? ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Η ζήλεια... Αυτό ήθελα να πω, χωρίς να το παίζω 'κάποια' , όμως.

 

Και εγώ αυτό κάνω μια ζωή..λέω "μπα αποκλείεται να είναι ζήλεια!γιατί άλλωστε?..:worry:"..αλλά πάντα πέφτω έξω γιατί όσο καλοπροαίρετος και να είσαι δε μπορείς να βρείς άλλη αιτία που να δικαιολογεί την απρόσμενη αυτή συμπεριφορά!...και τότε είναι που καταλήγεις στο συμπέρασμα ότι η ζήλεια είναι ο λόγος και αρχίζεις να αμφισβητείς τα πάντα και να "φιλτράρεις" στο εξής τους ανθρώπους...ενώ πάντα σε τρώει και το "γιατί?"...

Η λογική είναι ο μόνος τρόπος να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση;)
Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωνείς για να βγείτε και είναι απασχολημένοι,αλλά τους πετυχαίνεις μετά έξω για καφέ. Δε μπαίνουν ούτε καν στη διαδικασία να δικαιολογηθούν.Σου λένε ένα "γειά" και μετά σε κατήγορουν οτι δε προσπάθησες αρκετά και οτι η όλη κατάσταση είναι δικό σου φταίξιμο...και κάπου εκεί τελειώνουν όλα :(

iN seArch of a brAin...

http://img215.imageshack.us/img215/9290/maltesedogsmallyr6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είχα πολλούς φίλους αλλά όλοι με πρόδωσαν εκτός απο 3,έτσι εχω κάνει εναν διαχωρισμό ΦΙΛΟΙ και γνωστοί.Στους φίλους λέω τα παντα,ξέρουν τα πάντα για μένα και δεν υπάρχει περίπτωση να με προδώσουν γιατι περάσαμε πολλές δύσκολες στιγμές μαζί και μας συνδέουν πολλά. Η κατηγορία των γνωστών είναι τεράστια γιατί πολύ απλά είναι όλοι αυτοί που προσποιούνται οτι είναι "φίλοι" και μόλις βρουν την ευκαιρία μαχαιρώνουν πισώπλατα(έχω πολλούς τέτοιους:cry:),αυτοί που μόλις χρειαστούν την ανάγκη σου σε παίρνουν τηλέφωνο και το πιο εκνευριστικό σε λένε και κολλητέ, αυτοί που δεν θέλω να έχω τίποτα παραπάνω από ένα καλημέρα.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλέον δε βάζω το χέρι μου στη φωτιά για κανέναν...όλοι την πάρτη τους κοιτάνε...σε έχουν για να τους καλύπτεις κενά και όταν πλέον δε σε χρειάζονται σε παρατάνε..

iN seArch of a brAin...

http://img215.imageshack.us/img215/9290/maltesedogsmallyr6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στην ηλικία μου δεν μου έχουν μείνει και πολλοί φίλοι (πραγματικοί) , γιατί όλοι έχουν πλέον φύγει κάπου αλλού ή έχουν οικογένειες και κωλύονται !! Οι περισσότεροι που συναναστρέφομαι είναι απλοί γνωστοί, ή κατ' ανάγκη "φίλοι" για παρέα και τίποτε περισσότερο :(

Η μεγαλύτερη προδοσία έγινε πριν από κάποια χρόνια όταν ο πιο κολλητός μου (όπως πάντα) κινούμενος ύπουλα σαν φίδι με μαχαίρωσε πισώπλατα για μια γυναίκα (όπως πάντα:D).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...