Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, Tasos19s said:

Μην περιμένεις και παρά πολλά με το iOS Εται εύκολα 

Μερικα κιόλας μπορεί να μην υποστηριχτούν ποτέ 

 

Ώρες ώρες θέλω τοσο πολυ να το πουλήσω το αιφον γιατί έχει τα σπαστικα του...αλλα απο την αλλη είναι παρα πολυ βολικό στο χέρι, εξαιρετική αυτονομία σε σχέση με το s23u, imessage και FaceTime (όλοι οι φίλοι μου έχουν αιφον), το icloud που είναι 10 φορές καλύτερο απο της Samsung, τα airpods pro 2 που είναι οτι καλύτερο εχω βάλει (και ειχα πολύ ακριβά ακουστικά ως τώρα) και άλλα πολλά που τώρα μου διαφευγουν... Γι αυτο γράφω και εύχομαι να αλλάξουν κάποια με την 17.4....

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

4 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Ώρες ώρες θέλω τοσο πολυ να το πουλήσω το αιφον γιατί έχει τα σπαστικα του...αλλα απο την αλλη είναι παρα πολυ βολικό στο χέρι, εξαιρετική αυτονομία σε σχέση με το s23u, imessage και FaceTime (όλοι οι φίλοι μου έχουν αιφον), το icloud που είναι 10 φορές καλύτερο απο της Samsung, τα airpods pro 2 που είναι οτι καλύτερο εχω βάλει (και ειχα πολύ ακριβά ακουστικά ως τώρα) και άλλα πολλά που τώρα μου διαφευγουν... Γι αυτο γράφω και εύχομαι να αλλάξουν κάποια με την 17.4....

Πολλά από αυτά θα αλλάξουν μετά την 17.4 - θα χρειαστεί λίγος χρόνος για να τα υποστηρίξουν οι προγραμματιστές - απλά ο από πάνω δεν έχει πάρει χαμπάρι. 😀

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Ώρες ώρες θέλω τοσο πολυ να το πουλήσω το αιφον γιατί έχει τα σπαστικα του...αλλα απο την αλλη είναι παρα πολυ βολικό στο χέρι, εξαιρετική αυτονομία σε σχέση με το s23u, imessage και FaceTime (όλοι οι φίλοι μου έχουν αιφον), το icloud που είναι 10 φορές καλύτερο απο της Samsung, τα airpods pro 2 που είναι οτι καλύτερο εχω βάλει (και ειχα πολύ ακριβά ακουστικά ως τώρα) και άλλα πολλά που τώρα μου διαφευγουν... Γι αυτο γράφω και εύχομαι να αλλάξουν κάποια με την 17.4....

Έτσι είμαστε όλοι μας 

Πας android κι εκείνο έχει αλλά κουσούρια. Σου έρχεται να το πουλήσεις κι εκείνο 

Καταληγεις να συμβιβάζεσαι με ένα από τα δυο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σε iPhone 13 και ενώ έχω ενεργοποιημένο το WiFi calling κόβονται τα  δεδομένα όταν δέχομαι κλήση και είμαι σε 4g. Υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση που μου διαφεύγει;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Ώρες ώρες θέλω τοσο πολυ να το πουλήσω το αιφον γιατί έχει τα σπαστικα του...αλλα απο την αλλη είναι παρα πολυ βολικό στο χέρι, εξαιρετική αυτονομία σε σχέση με το s23u, imessage και FaceTime (όλοι οι φίλοι μου έχουν αιφον), το icloud που είναι 10 φορές καλύτερο απο της Samsung, τα airpods pro 2 που είναι οτι καλύτερο εχω βάλει (και ειχα πολύ ακριβά ακουστικά ως τώρα) και άλλα πολλά που τώρα μου διαφευγουν... Γι αυτο γράφω και εύχομαι να αλλάξουν κάποια με την 17.4....

Αυτά κάνει το καταραμένο οικοσύστημα. 😁

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, panoszavra said:

Καλημέρα. Σε iPhone 13 και ενώ έχω ενεργοποιημένο το WiFi calling κόβονται τα  δεδομένα όταν δέχομαι κλήση και είμαι σε 4g. Υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση που μου διαφεύγει;

Όχι 

Ισως στο σημείο που είσαι υπάρχει κάποιο πρόβλημα 

Δες σε άλλο σημείο άλλη περιοχή μήπως δουλεύει 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tasos19s said:

Όχι 

Ισως στο σημείο που είσαι υπάρχει κάποιο πρόβλημα 

Δες σε άλλο σημείο άλλη περιοχή μήπως δουλεύει 

 

Μου το κάνει συνεχώς. Κάρτα COSMOTE. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, panoszavra said:

Μου το κάνει συνεχώς. Κάρτα COSMOTE. 

Έχεις στείλει μήνυμα ενεργοποίησης; Αν θυμάμαι χρειάζεται 

WIFICALL στο 1333

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Tasos19s said:

Έχεις στείλει μήνυμα ενεργοποίησης; Αν θυμάμαι χρειάζεται 

WIFICALL στο 1333

Θα το δοκιμάσω. 

1 minute ago, panoszavra said:

Θα το δοκιμάσω. 

Μόλις το εκανα και μου ήρθε μήνυμα ότι η υπηρεσία είναι ήδη ενεργοποιημένη. 
Παραξενα πράγματα. 

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, panoszavra said:

Θα το δοκιμάσω. 

Μόλις το εκανα και μου ήρθε μήνυμα ότι η υπηρεσία είναι ήδη ενεργοποιημένη. 
Παραξενα πράγματα. 

Καμία επανεκκίνηση έκανες την συσκευή σου; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Tasos19s said:

Καμία επανεκκίνηση έκανες την συσκευή σου; 

Το πρώτο που κάνω σε κάθε θέμα που προκύπτει. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

On 21/2/2024 at 2:36 ΜΜ, josuts said:

Παδια καλησπερα.Εχω ενα θεμα με τα σμσ το τελευταιο διαστημα.Δεν ξερω αν εκανα κατι λαθος αλλα τα σμσ απο κοσμοτε κ δεη κλπ μου τα βαζει στο junk.Κ αν δεν παω εκει δεν τα βλεπω.Τι πρεπει να κανω για να ερχονται κανονικα στα εισερχομενα γιατ δεν μπορω να το βρω με τιποτα!! ευχαριστω

Τελικα το προβημα ηταν μια εφαρμογη που ειχα κατεβασε για να τα κοβει ολα.Την αφαιρεσα κ ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, panoszavra said:

Το πρώτο που κάνω σε κάθε θέμα που προκύπτει. 

Εγώ έχω αρκετά θέματα δικτύου αλλά δεν τα έχω λύσει 

Ισως έχουν κάτι και τα δίκτυα και όχι οι συσκευές μας; 
Ξερω κι εγώ 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Tasos19s said:

Εγώ έχω αρκετά θέματα δικτύου αλλά δεν τα έχω λύσει 

Ισως έχουν κάτι και τα δίκτυα και όχι οι συσκευές μας; 
Ξερω κι εγώ 

Ποια θέματα σου παρουσιάζει εσένα;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, panoszavra said:

Ποια θέματα σου παρουσιάζει εσένα;

Έχω δυο κάρτες 

Ορισμενες φορές μου βγάζει Welcome Vodafone και έχει κολλήσει δεν έχω Ίντερνετ. 
Η cosmote που την έχω για κλήσεις άμα την βάλω στο 4G άστο στις 10 κλήσεις οι 5-6 δεν ακούω δεν με ακούνε. Και οι 2-3 κλείνουν μόνες τους μετά από 1 λεπτό ομιλίας 

Γενικά άμα είμαι σε σημείο που δεν έχει καλό σήμα σκαλώνει και μετά κλείνω την μια sim ανοίγω την άλλη… Ταλαιπωρία μέχρι να στρώσει 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Tasos19s said:

Έχω δυο κάρτες 

Ορισμενες φορές μου βγάζει Welcome Vodafone και έχει κολλήσει δεν έχω Ίντερνετ. 
Η cosmote που την έχω για κλήσεις άμα την βάλω στο 4G άστο στις 10 κλήσεις οι 5-6 δεν ακούω δεν με ακούνε. Και οι 2-3 κλείνουν μόνες τους μετά από 1 λεπτό ομιλίας 

Γενικά άμα είμαι σε σημείο που δεν έχει καλό σήμα σκαλώνει και μετά κλείνω την μια sim ανοίγω την άλλη… Ταλαιπωρία μέχρι να στρώσει 

Και γώ με δυο κάρτες το δουλεύω και ευτυχώς δεν μου τα κάνει αυτά. Εάν είχα αυτά τα θέματα μάλλον θα την είχα κάνει. Εδώ με το hotmail έχω ένα πρόβλημα και μου την έχει δώσει στα νεύρα. Που να ήμουν στην θέση σου. Θα είχα λαλήσει. Χαρά στην υπομονή σου. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, panoszavra said:

Και γώ με δυο κάρτες το δουλεύω και ευτυχώς δεν μου τα κάνει αυτά. Εάν είχα αυτά τα θέματα μάλλον θα την είχα κάνει. Εδώ με το hotmail έχω ένα πρόβλημα και μου την έχει δώσει στα νεύρα. Που να ήμουν στην θέση σου. Θα είχα λαλήσει. Χαρά στην υπομονή σου. 

Δεν ξέρω αν φταίει το κινητό σαν hardware δηλαδή 

Δεν ξέρω αν φταίει η έκδοση iOS που είμαι 

Δεν ξέρω αν φταίει η κάρτα sim

Δεν ξέρω αν φταίει η λειτουργία Wi-Fi calling 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Tasos19s said:

Δεν ξέρω αν φταίει το κινητό σαν hardware δηλαδή 

Δεν ξέρω αν φταίει η έκδοση iOS που είμαι 

Δεν ξέρω αν φταίει η κάρτα sim

Δεν ξέρω αν φταίει η λειτουργία Wi-Fi calling 

Γιατί δεν δοκιμάζεις με ένα άλλο τηλέφωνο να δεις αν κάνει τα ίδια; 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, koutsis said:

Γιατί δεν δοκιμάζεις με ένα άλλο τηλέφωνο να δεις αν κάνει τα ίδια; 

Η μια sim είναι ηλεκτρονική 

Αρα δεν μπορώ 

Ειναι και η βασική μου που κάνω κλήσεις 

Την άλλη την κανονική την έχω μόνο για internet 

Το πρόβλημα κυρίως είναι της βασικής μου που είναι η cosmote 

Αν την έχω 4G και volte έχω προβλήματα 

Όταν την έχω 3G που στην ουσία σημαίνει 2G δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα με χαμένες κλήσεις ή με κλήσεις που ούτε ακούω ούτε με ακούνε 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

On 26/2/2024 at 11:40 ΠΜ, giorgos_dinamik said:

Έκανα αυτή την μετάβαση πριν από ένα μήνα περίπου.2-3 σελίδες πίσω αν πας θα δεις τι έγραψα. Αν δεν χρειάζεσαι spen (εγώ 2-3 φορές το έβγαλα στον ένα χρόνο που το έχω) τότε δοκίμασε το 15. Εγώ πρώτη φορά πήρα iPhone και το συνηθησα γρήγορα. Κάπου κερδίζει το ένα και κάπου το άλλο λογισμικό. Θέμα μπαταρία και κάμερα ξεκάθαρα για μένα νικάει το 15 pro max έναντι του s23u όπως και κράτημα στο χέρι.

Αν μπορείς πάρε το 15,δούλεψε το και αν δεν σου αρέσει το πουλάς χωρίς χασουρα και μένεις στο s23u. Εγω αφού βολευτηκα με το ios θα το δώσω το s23 τελικά 

Θέλεις να μου πεις 3 σημεία που υπερτερεί το ios? Ειλικρινά το ρωτάω. Και δεν μιλάω για ρολόγια ακουστικά κλπ. Μιλάμε ως λειτουργικό. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ s23u k τώρα 15pro.  Το faceunlock k to icloud backup είναι ασύγκριτα..έχει και πολλά -,σε μένα ήταν σχεδόν ανάγκη λόγω μιας εφαρμογής συναγερμού που δουλεύει καλύτερα στο iOS. Επίσης η κάμερα μου φαίνεται καλυτερη

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, montoya_42 said:

Θέλεις να μου πεις 3 σημεία που υπερτερεί το ios? Ειλικρινά το ρωτάω. Και δεν μιλάω για ρολόγια ακουστικά κλπ. Μιλάμε ως λειτουργικό. 

Συγκριτικά με Samsung θα σου απαντήσω γιατί τα τελευταία 10κινητα μου ήταν Samsung

Λογισμικό κάμερας και αποτέλεσμα. Η Samsung ειδικά νύχτα με την επεξεργασία που ρίχνει είναι για κλάματα . Εννοώ βγάζω το κινητό απ την τσέπη και τραβάω φωτογραφία αμέσως χωρίς να παίζω μια ώρα με ρυθμίσεις 

Εφαρμογές καλύτερα γραμμένες στο ios.

Διαχείριση μπαταρίας και δούλεμα γενικά σαν λειτουργικό πιο ομαλό 

Face id 

Αυτά εμένα μου αρκούν όπως και άλλα θετικά . Έχει και πολλά αρνητικά το ios όπως και το Android. Ας μην ξεφύγουμε όμως από το θέμα 

Ο καθένας βλέπει,ζυγίζει και αποφασίζει τι λογισμικό θέλει. 

 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, montoya_42 said:

Θέλεις να μου πεις 3 σημεία που υπερτερεί το ios? Ειλικρινά το ρωτάω. Και δεν μιλάω για ρολόγια ακουστικά κλπ. Μιλάμε ως λειτουργικό. 

Είναι αυθεντικό.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Tasos19s said:

Τι θα πει αυτό; 

Θα πει έλλειψη επιχειρημάτων αλλά ας το κλείσουμε εδώ. 

Κακώς έκανα την ερώτηση.

11 ώρες πριν, giorgos_dinamik said:

Συγκριτικά με Samsung θα σου απαντήσω γιατί τα τελευταία 10κινητα μου ήταν Samsung

Λογισμικό κάμερας και αποτέλεσμα. Η Samsung ειδικά νύχτα με την επεξεργασία που ρίχνει είναι για κλάματα . Εννοώ βγάζω το κινητό απ την τσέπη και τραβάω φωτογραφία αμέσως χωρίς να παίζω μια ώρα με ρυθμίσεις 

Εφαρμογές καλύτερα γραμμένες στο ios.

Διαχείριση μπαταρίας και δούλεμα γενικά σαν λειτουργικό πιο ομαλό 

Face id 

Αυτά εμένα μου αρκούν όπως και άλλα θετικά . Έχει και πολλά αρνητικά το ios όπως και το Android. Ας μην ξεφύγουμε όμως από το θέμα 

Ο καθένας βλέπει,ζυγίζει και αποφασίζει τι λογισμικό θέλει. 

 

Μπαταρία και face id συμφωνώ 1000% 

Προσωπικά με ενοχλεί πολύ η έλλειψη δαχτυλικού γιατί το έχω επάνω στο γραφείο και πρέπει διαρκώς να το φέρνω στο πρόσωπο αντί απλά να το αγγίζω.

Τις καλύτερα γραμμένες εφαρμογές ακόμη τις ψάχνω.

Το απίστευτο swiftkey εδώ δεν βλέπετε. Εφαρμογές dialer, mail ακόμη και viber που είναι πρώτης γραμμής εδώ είναι για κλάματα και βέβαια φταίνε οι περιορισμοί του ios.

Αλλά ας το κλείσουμε εδώ γιατί ξεφεύγουμε.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...