Jump to content

Site εύρεσης καλύτερης τιμής παγκοσμίως


Black_Drag0n
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για ελλάδα μόνο, δυο καλά είναι το skroutz και το best price.

Υπάρχει κάποιο καλό που βρίσκει την καλύτερη τιμή ενός προϊόντος σε όλο τον κόσμο;

Link to comment
Share on other sites

Αν κρίνω απο Ιταλικές σελίδες ,νομίζω σε κάθε χώρα θα υπάρχουν κάποιες σελίδες αναζήτισης για τα δικά τους καταστήματα.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

idealo.de για Γερμανία

pricesinchina για Κίνα

μπαίνω ebay και μετά κάνω τον τίτλο αναζήτηση ακόμα και στο google.com που λέει και ο mod

http://www.imageshack.gr/files/sazwsmc2u6io8pdczlh2.gif
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πώ ότι βάζοντας ένα προϊόν στο google και την λέξη price θα βγάλει την τιμή του σε πολλές χώρες.

Αυτό που ζητάει ο τίτλος είναι εξωπραγματικό για τον απλούστατο λόγο ότι δεν ξέρω αν ένας πωλητής στην Ινδονησία π.χ. που έχει φτηνότερα παγκόσμια ένα iPhone, δεν γνωρίζω αν μπορεί να το στείλει Ελλάδα και με πόσα ταχυδρομικά. Ούτε γνωρίζω το Φόρο που θα κληθώ να πληρώσω στο τελωνείο.

Οπότε δυστυχώς δεν έχει νόημα ένα τέτοιο site …..

Link to comment
Share on other sites

Για κινητά πάντως το kimovil δίνει καλή πληροφόρηση και τιμές τόσο από Κίνα όσο και από ευρωπαϊκές αποθήκες
http://www.imageshack.gr/files/sazwsmc2u6io8pdczlh2.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Ινδονησία έχει τα ποιο φτινα (όλα) λόγο μηδενικού φόρου εισαγωγής και ελάχιστου φπα.

 

Αλλά για να πάρεις από εκεί θα πρέπει να πληρώσεις μεταφορικά τελονειο και φορο εισαγωγής. Σαν συνέπεια βγαίνει ποιο ακριβή η συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Στο play store υπάρχει μια εφαρμογή που λέγεται joom και έχει τα πάντα..το έχει ψάξει κανείς;
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψάχνω idealo.de & idealo.it σε όλα τα amazon, που έχουν μεγάλες διαφορές μεταξύ τους, και τέλος ebay & google.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...