Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Παιχνίδια


trod
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lazman (13 Ιούν. 2004 , 18:13)

 

einai ligo mperdema to irc re gamoto. :(

 

 

Φιλε lazman αν ακολουθησεις τις οδηγιες του eLeKtriK EyE θα δεις οτι ειναι πολυ ευκολο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος iNSighT (13 Ιούν. 2004 , 17:31)

 

Ρε παιδιά, τι "παίζει" με το Yewnes? Έχω την έκδοση 1.80 σε N-gage και ενώ έχω φτάσει να έχω 35mb ελεύθερα στην MMC όταν πάω να κάνω install ένα game, μου γράφει "Check if the drive has enough space" (ή κάτι τέτοιο)!

 

Επίσης το e-mame που κατέβασα από το aivanet, μου ζητάει "P800 platform"! Δεν υποστηρίζει N-gage? Υπάρχει άλλη έκδοση και... που; :confused:

 

Help! :eek:

 

Θα κατεβασες το αντιστοιχο Yewnes για UIQ (P800-P900)! :)

 

Κατεβασε αυτο για series60... ;)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c (13 Ιούν. 2004 , 22:03)

 

3erei kaneis ayto to daedalus 3d pou brika sto aiva ti einai?

to katebasa,ekana install kai ta 4 merh kai to patch alla den etrexe?

 

 

Εχει κυκλοφορησει ενα fix με ονομασια Daedalus3D.MMc.Fix.Cr@cked. SIS .Αυτο το εχεις?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia N-gage: NokiaN-Gage/1.0 (4.03) SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Re paidia katevasa apo ena site to The Journey ma den katalava ti akrivws kaneis. Aplws diavazeis tin istoria? Egw pantws den exw kataferei na kanw kati allo. Efxaristw.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι είναι adventure, Και μάλιστα το έχουν κάνει "interactive" γιατί πρέπει ίδιος να περιπλανηθείς στην γειτονιά σου!

 

Aπότι έχω καταλάβει η εφαρμογή του journey βλέπει τις κυψέλες του δικτίου σου και τις καταγράφει. Π.χ στην αρχή λέει οτι είσαι στο "γραφείο" σου, κι έτσι έχει κρατήσει σε αρχείο τον αριθμό της κυψέλης που βρίσκεσαι, π.χ. στο σπίτι σου, και τον έχει αντιστοιχίσει στο "γραφείο".

Αργότερα το παιχνίδι σου ζητάει αν πας αν βρείς έαν μπαρ... Πώς το κάνεις; Αρχίζεις και περιπλανιέσαι με το κινητό σου στην γειτονιά σου(ωστε να περνάς απο διαφορετικές κυψέλες) και κάποια στιγμή το παιχνίδι θα σου πει οτι το βρήκες! Έστω στο πάρκινγκ της πολυκατοικίας σου. Μετα θα σου ξαναζητήσει να πας στο γραφείο σου, οπότε θα πρέπει να πάς πίσω στο σπίτι σου (του οποίου η κυψέλη είναι αντιστοιχισμένη στο "γραφείο"!!)

 

 

Καλό ε;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia N-gage: NokiaN-Gage/1.0 (4.03) SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από hostolis

Το παιχνίδι είναι adventure, Και μάλιστα το έχουν κάνει "interactive" γιατί πρέπει ίδιος να περιπλανηθείς στην γειτονιά σου!

 

Aπότι έχω καταλάβει η εφαρμογή του journey βλέπει τις κυψέλες του δικτίου σου και τις καταγράφει. Π.χ στην αρχή λέει οτι είσαι στο "γραφείο" σου, κι έτσι έχει κρατήσει σε αρχείο τον αριθμό της κυψέλης που βρίσκεσαι, π.χ. στο σπίτι σου, και τον έχει αντιστοιχίσει στο "γραφείο".

Αργότερα το παιχνίδι σου ζητάει αν πας αν βρείς έαν μπαρ... Πώς το κάνεις; Αρχίζεις και περιπλανιέσαι με το κινητό σου στην γειτονιά σου(ωστε να περνάς απο διαφορετικές κυψέλες) και κάποια στιγμή το παιχνίδι θα σου πει οτι το βρήκες! Έστω στο πάρκινγκ της πολυκατοικίας σου. Μετα θα σου ξαναζητήσει να πας στο γραφείο σου, οπότε θα πρέπει να πάς πίσω στο σπίτι σου (του οποίου η κυψέλη είναι αντιστοιχισμένη στο "γραφείο"!!)

 

 

Καλό ε;

 

Wraio! An, kai, ligo kourastiko e? Se esena doulevei?

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος 0giorgos0 (15 Δεκ. 2003 , 18:13)

 

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΤΟ TOMBRAIDER ΑΠΟ http://www.mobilityworld.tk ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΡΧΕΙΟ .RAR 7.2ΜΒ ΤΟ ΑΝΟΙΓΟ KAI ANOIGO TOY YPOFAKELOYS TOMB RAIDER->SYSTEM ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΛΛΟΥ ΤΡΕΙΣ ΕΝΑΝ APPS,ENAN LIBS,ENAN PROGRAMS OPIOS GNORIZEI AKRIBOS TI PREPEI NA KANO AS PEI PIO PANO ENAS FILOS MOY EIPE NA TO STILO STO E ALLA DEN EGINE TIPOTA

 

an sou apadise kaenis apo tote steile mhnyma sto xarhss@hotmail.com kai apadise moy h edo. gia na mhenoxloyme toys ypoloipoyw me ta idia poy ego de xero

thanks

OI ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΝ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΣΑΝ ΗΡΩΕΣ, ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΕΣ
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος markblan (14 Ιούν. 2004 , 12:12)

 

to sega rally .blz poy tha to bro??

eyxaristo ek ton proteron

 

To sega rally εχει μετετραπει και σε *.sis αρχειο οπου θα βρεις στο IRC... ;)

 

Δεν αξιζει ομως το κοπο γιατι δεν παιζει σωστα... :(

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αν ξερει κανεις για το tombraider Που εχει 3 υποφακελους που θα τυους εγκαταστησω στην mmc θα του ημουν ευγνωμων.το αρχειο δεν ειναι blz
OI ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΝ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΣΑΝ ΗΡΩΕΣ, ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΕΣ
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos (14 Ιούν. 2004 , 00:43)

 

Εχει κυκλοφορησει ενα fix με ονομασια Daedalus3D.MMc.Fix.Cr@cked. SIS .Αυτο το εχεις?

 

den to exw mipws to 3ereis? ti prepei na kaneis?

 

genikws ti pexnidi einai?

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε αυτο για series60... ;)

 

Κατέβασα την έκδοση 1.6 του Yewnes (το αρχείο γράφει crαcked-engage) αλλά πάλι τα ίδια... :cry:

 

 

To e-mame, σε ακόμα "χειρότερο" στάδιο, δε βρίσκει τα roms...

all-time favorites: Alcatel OT-701, Siemens SL45i, Ericsson T39m, Nokia N-Gage, Samsung D500, Nokia N78, Sony Ericsson Xperia Play, Motorola Moto G, One Plus X
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c (14 Ιούν. 2004 , 21:30)

 

den to exw mipws to 3ereis? ti prepei na kaneis?

 

genikws ti pexnidi einai?

 

 

Λογω ελλειψης χωρου στην mmc δεν το εχω δοκιμασει.Αν θες στειλε μου με pm το mail σου να σου στειλω το fix να δεις αν δουλευει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αποριες σχετικα με τους emulators για τα symbian 60:

 

1. Το Game phone advance ποια roms ειναι που τρεχει?

2. Τα roms με καταληξη .gba παιζουν σε καποιο emulator μονο στο PC? Υπαρχει καποιος τροπος για να μπορουμε να τα τρεξουμε στα κινητα μας?

3. Τα roms με καταληξη .smc σε ποιο emulator τρεχουν και σε ποια συσκευη (PC η Κινητο)?

4. Τι ειναι το/τα SNES? Emulators η roms? Τρεχουν στα κινητα.

 

Ευχαριστω πολυ για τη φιλοξενια και ελπιζω να εχω συντομα τις απαντησεις των φιλων.

Ζησαμε παντοτε αλλου .... Και οταν δεν πεθαινει ο ενας για τον αλλο, ειμαστε κιολας νεκροι.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Cocker (15 Ιούν. 2004 , 09:23)

 

Αποριες σχετικα με τους emulators για τα symbian 60:

 

1. Το Game phone advance ποια roms ειναι που τρεχει?

2. Τα roms με καταληξη .gba παιζουν σε καποιο emulator μονο στο PC? Υπαρχει καποιος τροπος για να μπορουμε να τα τρεξουμε στα κινητα μας?

3. Τα roms με καταληξη .smc σε ποιο emulator τρεχουν και σε ποια συσκευη (PC η Κινητο)?

4. Τι ειναι το/τα SNES? Emulators η roms? Τρεχουν στα κινητα.

 

Ευχαριστω πολυ για τη φιλοξενια και ελπιζω να εχω συντομα τις απαντησεις των φιλων.

 

 

Λοιπόν ξεκινάμε:

 

1. To gamephone advance αν και ξεγελάει το όνομα του τρέχει μόνο roms του gameboy ή του gameboy color. Δηλαδή roms με κατάληξη .gb ή .gbc

 

2. Τα .gba παίζουν σε pc (δυστυχώς είναι μάλλον αδύνατο να τρέξουν σε κινητό) είναι roms του gamboy advance και ο emulator που τα τρέχει είναι ο Visual Boy Advance (για PC).

 

3. Τα .smc είναι roms για το Sega Master System. Δεν ξέρω αν υπάρχει emulator για το συγκεκριμένο μηχάνημα στα κινητά, υπάρχει όμως το picodrive που τρέχει παιχνίδια του κατά πολύ καλύτερου Sega Mega Drive.

 

4. SNES ήταν ο αντίπαλος του Mega Drive στην εποχή των 16-μπιτων παιχνιδομηχανών. Υπάρχουν emulators και roms για Pc πάντα αλλά δεν νομίζω να κυκλοφορεί κάποιος emulator για κινητά.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος xarhss (14 Ιούν. 2004 , 15:05)

 

ρε παιδια αν ξερει κανεις για το tombraider Που εχει 3 υποφακελους που θα τυους εγκαταστησω στην mmc θα του ημουν ευγνωμων.το αρχειο δεν ειναι blz

 

 

Συνηθως οταν ενα παιχνιδι δεν ειναι blz δημιουργεις εναν φακελο στο E:\system\app με το ονομα του παιχνιδιου και μεταφερεις τους υποφακελους εκει, αλλα γιατι δεν το βρισκεις σε blz που το κανει μονο του?

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Φιλε elefas σ'ευχαριστω για την ανταποκριση αν και τα νεα δεν ηταν και τοσο ευχαριστα :(

 

Μια μικρη απορια ακομη. Αφου τοσο το Goboy plus οσο και το Gamephone Advance τρεχουν τα ιδια roms τοτε νομιζω οτι δεν υπαρχει λογος να συνυπαρχουν και τα δυο στο ιδιο τηλεφωνο, ετσι? Αφου λοιπον πρεπει να επιλεξουμε ενα εκ των δυο τοτε ποιο πρεπει να ειναι συτο?

 

Ευχαριστω και θα περιμενω τη γνωμη σας.

Ζησαμε παντοτε αλλου .... Και οταν δεν πεθαινει ο ενας για τον αλλο, ειμαστε κιολας νεκροι.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος symplektis (16 Ιούν. 2004 , 10:41)

 

Συνηθως οταν ενα παιχνιδι δεν ειναι blz δημιουργεις εναν φακελο στο E:\system\app με το ονομα του παιχνιδιου και μεταφερεις τους υποφακελους εκει, αλλα γιατι δεν το βρισκεις σε blz που το κανει μονο του?

 

ολους τους υποφακελους ? εγω μετεφερα μόνο τον υποφακελο tombraider, to βλεπει αλλα μόλις παει να τρεξει το κλεινει.

το ιδιο εξανα και με το ashen me ena φακελο rav, kai pali to idio

ενω στο φιφα που εκανα το ιδιο μου τρεχει.

προτεινεις να δημιουργησω φακελο με το ονομα του παιχνιδιου και να βαλο ολους τους υποφακελλους μεσα???

OI ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΝ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΣΑΝ ΗΡΩΕΣ, ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΕΣ
Link to comment
Share on other sites

apla pare kai metefere to fakelo system (o opios periexi kai tous fakelous apps,''onoma pexnidiou''...kai ta loipa)sto root fakelo tis MMC kai tha metaferthoyn oloi oi fakeloi aytomata stin thesi tous...

kai tha ise ok... :cool: :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Cocker (16 Ιούν. 2004 , 10:50)

 

Φιλε elefas σ'ευχαριστω για την ανταποκριση αν και τα νεα δεν ηταν και τοσο ευχαριστα :(

 

Μια μικρη απορια ακομη. Αφου τοσο το Goboy plus οσο και το Gamephone Advance τρεχουν τα ιδια roms τοτε νομιζω οτι δεν υπαρχει λογος να συνυπαρχουν και τα δυο στο ιδιο τηλεφωνο, ετσι? Αφου λοιπον πρεπει να επιλεξουμε ενα εκ των δυο τοτε ποιο πρεπει να ειναι συτο?

 

Ευχαριστω και θα περιμενω τη γνωμη σας.

 

 

Φίλε Cocker, η προσωπική μου γνώμη (ως φανατικός οπαδός της sega :D )είναι να παρατήσεις τους emulators για gameboy και να βάλεις αυτόν για megadrive (ονόματι picodrive). Στην παρούσα φάση του είναι αρκετά καλός (του λείπει ο ήχος, αλλά και στα goboy και gamephone ο ήχοσ είναι χάλια). Κατέβασε μερικά παλιά κλασικά roms για megadrive όπως sonic 1,2,3, streets of rage, golden axe, castlevania .... και θα με θυμηθείς. Links θα βρεις σε προηγούμενες σελίδες.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω μαζι σου για τον picodrive αφου τον εχω ηδη εγκατεστημενο και μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος (πλην του ηχου φυσικα αλλα οπως ειπες και συ ειναι προτιμοτερο απο τον "ηχο" του Goboy).

 

Το θεμα ομως ειναι οτι παρολο που υπαρχει πληθωρα παιχνιδιων ελαχιστα roms ειναι που τρεχουν με αποτελεσμα να καταφευγουμε στα roms του Goboy που και πιο πολλα ειναι και τα πλειστα απο αυτα τρεχουν χωρις προβλημα.

 

Κλεινοντας θα ηθελα να ρωτησω κατι. Ψαχνω απεγνωσμενα να βρω παιχνιδια τυπου "NBA" και "Summer / Winter games" για picodrive. Αν υπαρχει κατι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ καλο θα ημουν πολυ ευτυχης να το μαθαινα. Ευχαριστω για τη βοηθεια και την κατανοηση.

Ζησαμε παντοτε αλλου .... Και οταν δεν πεθαινει ο ενας για τον αλλο, ειμαστε κιολας νεκροι.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Cocker (17 Ιούν. 2004 , 12:46)

 

Θα συμφωνησω μαζι σου για τον picodrive αφου τον εχω ηδη εγκατεστημενο και μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος (πλην του ηχου φυσικα αλλα οπως ειπες και συ ειναι προτιμοτερο απο τον "ηχο" του Goboy).

 

Το θεμα ομως ειναι οτι παρολο που υπαρχει πληθωρα παιχνιδιων ελαχιστα roms ειναι που τρεχουν με αποτελεσμα να καταφευγουμε στα roms του Goboy που και πιο πολλα ειναι και τα πλειστα απο αυτα τρεχουν χωρις προβλημα.

 

Κλεινοντας θα ηθελα να ρωτησω κατι. Ψαχνω απεγνωσμενα να βρω παιχνιδια τυπου "NBA" και "Summer / Winter games" για picodrive. Αν υπαρχει κατι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ καλο θα ημουν πολυ ευτυχης να το μαθαινα. Ευχαριστω για τη βοηθεια και την κατανοηση.

 

 

Φιλε μου ΕΔΩ εχω γραψει μια λιστα με working/non-working roms για το picodrive Που εχω βρει σε ενα αλλο forum.Ελπιζω να σε βοηθησει. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...