Jump to content

[Επίσημο] Motorola V525


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To usb Omnious δουλευει με το v525 ? μπορώ να στείλω games εικόνες ηχους mp3 κτλ ? το έχει πάρει κανένας ? αξίζει η αγορά του ? 50euro περιπου
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια εγω εχω Cosmote αλλα δε ξερω τι προβληματα θα εχω αν το κινητο ειναι Voda live. Μου αρεσει πολυ , και δε με νοιαζουν τα κοκκινα σηματακια τηςVoda , αλλα στο μενου τι γινετε?

Αν τους πω πως δε με ενδιαφερει να ναι Live θα εχω το εργοστασιακο μενου του κινητου?

Τι γινετε τοτε? Δε θελω να το παρω και μετα να το μετανοιωσω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kinitoneidimonas (14 Μάρ. 2004 , 02:40)

 

δεν ήταν απαραίτητο σε σένα να το κάνεις.Ηταν προρυθμισμένα στο κινητ΄΄ο σου.Ενας απλός πολύ λόγος είναι να μην έχεις ενεργοποιήσει στην γραμμή σου τα ΜΜΣ.Είναι απαραίτητο για να λειτουργεί το instant gprs.Επικοινώνησε με το 13830 αν εχεις σύνδεση και με το 1251 αν εχεις καρτοκινητό.Επίσης παρατήρησε και πες μου αν όταν πας να αποστείλεις ΜΜΣ εμφανίζονται αμφίδρομα βελάκια πάνω στην οθόνη του κινητού.

 

 

 

Εντάξει. Πήρα στο 1251 και μου τα ενεργοποίησαν. Πριν δεν εμφανίζονταν τα βελάκια αλλά τώρα εμφανίζονται. Ευχαριστώ πολύ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη προσπαθω να μαζεψω οσες σελιδες εχω βρει με JAVA, WALLPAPERS, RINGTONES ETC στο forum που δημιουργησα αν θελετε μπορειτε να το επισκευτητε και αν εχετε βρει και εσεις καποια καινουρια προσθεστε την εκει...... λεγεται : ALTUS JAVA GAMES, WALLPAPERS, RINGTONES E.T.C. BY ALTUS

 

κΑΙ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΓΙΑ ΣΑς ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΔΩΡΑΚΙΑ (NEW)!!

 

 

http://v525.com.sapo.pt/

ALTUS
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με τις αναφορες στα μην υπαρχει ακομα γιατι το πηρε ενας φιλος μου και αναγκαστηκε να μην εχεις αναφορες γιατι του κολλαει ...και ηθελα να το παρω και εγω αλλα ....
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους....

 

Δηλαδή, από όλα αυτά που έχω διαβάσει εδώ μέσα, είναι καθαρά θέμα τύχης για το αν θα δουλεύει το BlueTooth ή όχι. Απο ότι βλέπω σε κάποιους δουλεύει και σε άλλους όχι. Μιλάω πάντα για ανταλλαγή αρχείων με άλλα κινητά.

 

Αν έχω λάθος να μου πεί κάποιος, γιατί έχω διαβάσει τόσα πολλά που μπερδεύτηκα.

 

Ευχαριστώ.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

one2377 φιλε μπορω να σου πω οτι το v525 της γυναικας μου με flex v.xxxxx9.xx δυο φορες που εστειλα java συνδεθηκε κανονικα με το pc.... για το φλεξ xxxx.8.xxx εγω τουλαχιστον εχω λιγα προβληματα που αναφερω στο σχετικο μου forum καθως και μερικη του λυση....

 

τωρα ως αναφορα για αανταλλαγη μεταξυ των κινητων δεν υπαρχει προβλημα σε κανενα απο τα δυο flex ουτε και με αλλα κινητα.... αν εχεις τετοιο προβλημα προφανως κατι δεν κανεις σωστα... δες παλι σχετικες οδηγιες μου......

 

αυτα και καλημερα σε ολους

ALTUS
Link to comment
Share on other sites

φυσικα πρεπει να ξερεις οτι τα παιχνιδια java δεν μεταφερονται απο κινητο σε κινητο λογω ....... πνευματικων δικαιωματων φυσικα, ετσι :)

 

ps: ελεγξε τα ΒΤ να ειναι ανοιχτα και των δυο και ανιχνευσιμα......

μετα πανε σε μια εικονα σου και στο μενου της συγκεκριμενης εικονας κανε αντιγραφη (copy) . θα σου βγαλει αναγνωριση συσκευων.... πατα εκει και περιμενε .. λογικα θα βγαλει το ονμομα του αλλου κινητου....

 

επελεξε το ονομα του και καλο..... sending!!!!

 

V525 POWER! BY ALTUS

ALTUS
Link to comment
Share on other sites

PS : τα κλειδωμενα αρχεια του κινητου ( εικονες , ηχοι) , δεν μεταφερονται , αφου δεν υπαρχει η επιλογη αντιγραφη!!!!

 

πιστευω να καλυψα πολλους με το ιδιο προβλημα (?)

ALTUS
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gdamprxp (17 Μάρ. 2004 , 14:11)

 

To usb Omnious δουλευει με το v525 ? μπορώ να στείλω games εικόνες ηχους mp3 κτλ ? το έχει πάρει κανένας ? αξίζει η αγορά του ? 50euro περιπου

 

 

Φιλε μου το εχω παρει εγω και μαζι με τους νεους drivers (Θα τους βρεις στα ποστ του ALTUS ) δουλευει μια χαρα . Μαλιστα συνδεω και το V525 το δικο μου αλλα και το Τ68ι της κοπελας μου .

Ολα ειναι ΟΚ !!! :)

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος STAFIDEBORAS (17 Μάρ. 2004 , 15:22)

 

Παιδια εγω εχω Cosmote αλλα δε ξερω τι προβληματα θα εχω αν το κινητο ειναι Voda live. Μου αρεσει πολυ , και δε με νοιαζουν τα κοκκινα σηματακια τηςVoda , αλλα στο μενου τι γινετε?

Αν τους πω πως δε με ενδιαφερει να ναι Live θα εχω το εργοστασιακο μενου του κινητου?

Τι γινετε τοτε? Δε θελω να το παρω και μετα να το μετανοιωσω.

 

 

Φιλε μου περιμενε λιγο ακομα για το V500 ειναι ακριβως το ιδιο αλλα δεν ειναι LIVE ακομα υπαρχει και το V600 αλλα λιγο ποιο ακριβο!!!!!

Λιγη υπομονη εαν δεν θες LIVE :)

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος one2377 (17 Μάρ. 2004 , 23:16)

 

Καλησπέρα σε όλους....

 

Δηλαδή, από όλα αυτά που έχω διαβάσει εδώ μέσα, είναι καθαρά θέμα τύχης για το αν θα δουλεύει το BlueTooth ή όχι. Απο ότι βλέπω σε κάποιους δουλεύει και σε άλλους όχι. Μιλάω πάντα για ανταλλαγή αρχείων με άλλα κινητά.

 

Αν έχω λάθος να μου πεί κάποιος, γιατί έχω διαβάσει τόσα πολλά που μπερδεύτηκα.

 

Ευχαριστώ.

 

 

Λοιπον γιατι το εχω δοκιμασει με ενα Τ68ι δεν δουλευει !!!

Με πανασονικ και Τ610 και Τ630 δεν δουλευει αλλα το Σαββατο θα ερθουν παλι καποια φιλαρακια με αυτα τα κινητα να τα δοκιμασουμε παλι !

Λαθος να κανεις στις ρυθμισεις οταν θες να στειλεις δεν ειναι πιθανο ειναι τυφλοσουρτης για καποιον που εχει το κινητο τουλαχιστον 3 μερες.

Περισσοτερα φιλαρακι απο Δευτερα με τα αποτελεσματα των εξετάσεων :))))) ;)

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος xagios (17 Μάρ. 2004 , 20:37)

 

Το προβλημα με τις αναφορες στα μην υπαρχει ακομα γιατι το πηρε ενας φιλος μου και αναγκαστηκε να μην εχεις αναφορες γιατι του κολλαει ...και ηθελα να το παρω και εγω αλλα ....

 

 

Φιλαρακι μαλλον εχει να κανει με το Flex ή το Version της συσκευης , εμενα δουλευουν ολα κανονικα !!!!

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος st@m@tis (18 Μάρ. 2004 , 09:06)

 

Φιλαρακι μαλλον εχει να κανει με το Flex ή το Version της συσκευης , εμενα δουλευουν ολα κανονικα !!!!

 

flex τι ειναι? κανενας αλλος που το πηρε τωρα τελευταια εχει το προβλημα με τις αναφορες?
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπερδεύτηκα !

 

Πρίν μια εβδομάδα αποφάσισα να πάρω το Motorola V525. Διαβάζοντας όλα τα μυνήματα εδώ κατάλαβα οτι το συγκεκριμένο κινητό ΕΙΧΕ Bluetooth και δούλευε ! Χα ! Μαζί με το κινητό πήρα και ένα USB Bluetooth Dogle .Μετά απο προσπάθειες επικοινωνίας του κινητού με το ΒΤ βρήκα ότι ο υπολογιστής έβρισκε το κινητό μόνο οταν υπήρχε για μεταφορά κάποια εικόνα απο κινητό πρός Η/Υ. Επικοινώνησα με κάποιον υπάλληλο της Vodaphone που ήταν υπεύθυνος για το Vodaphone Live και μου επιβαιβέωσε ότι το bluetooth του κινητού είναι "κλειδωμένο" και δεν μπορεί να δεχτεί εικόνες,ringtones ή java παιχνίδια.

 

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατι κάποιοι εδω μέσα μπαίνουν στον κόπο και γράφουν μόνο για να γράφουν παρασέρνοντας και άλλους στην αγορά συγκεκριμένων μοντέλων. Πώς είναι δυνατόν κάποιοι να έχουν to Motorola V525 και να μπορούν να γράφουν απο τον υπολογιστή τους εικόνες η οτιδήποτε άλλο οταν η ίδια εταιρία που το έχει αποκλειστηκότητα στην Ελλάδα λέει οτι αυτό είναι αδύνατον να γίνει. Κάποιος απο τους δύο λέει ψέμματα ή εγω δεν κατάλαβα καλά ;

From mt. Olympus Kirko the....

HTC TyTN ii Power User !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kirko (18 Μάρ. 2004 , 16:28)

 

Τελικά μπερδεύτηκα !

 

Πρίν μια εβδομάδα αποφάσισα να πάρω το Motorola V525. Διαβάζοντας όλα τα μυνήματα εδώ κατάλαβα οτι το συγκεκριμένο κινητό ΕΙΧΕ Bluetooth και δούλευε ! Χα ! Μαζί με το κινητό πήρα και ένα USB Bluetooth Dogle .Μετά απο προσπάθειες επικοινωνίας του κινητού με το ΒΤ βρήκα ότι ο υπολογιστής έβρισκε το κινητό μόνο οταν υπήρχε για μεταφορά κάποια εικόνα απο κινητό πρός Η/Υ. Επικοινώνησα με κάποιον υπάλληλο της Vodaphone που ήταν υπεύθυνος για το Vodaphone Live και μου επιβαιβέωσε ότι το bluetooth του κινητού είναι "κλειδωμένο" και δεν μπορεί να δεχτεί εικόνες,ringtones ή java παιχνίδια.

 

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατι κάποιοι εδω μέσα μπαίνουν στον κόπο και γράφουν μόνο για να γράφουν παρασέρνοντας και άλλους στην αγορά συγκεκριμένων μοντέλων. Πώς είναι δυνατόν κάποιοι να έχουν to Motorola V525 και να μπορούν να γράφουν απο τον υπολογιστή τους εικόνες η οτιδήποτε άλλο οταν η ίδια εταιρία που το έχει αποκλειστηκότητα στην Ελλάδα λέει οτι αυτό είναι αδύνατον να γίνει. Κάποιος απο τους δύο λέει ψέμματα ή εγω δεν κατάλαβα καλά ;

 

file kalispera.ego agorasa to kinito me vodafone live opos ki esy kai dexomai kai stelnw ta pada malista to xo forosei kai arketa.rotisa kai go sti vodafone gia auto pou les dioti to eixa akousei alla telika den exei kati tetio to kinito......kai ola afta pou grafonte den einai apla gia na grafonte.

filika gasgion

ΘΡΥΛΕ ΘΕΕ ΜΟΥ......

METAL IS THE F*CKING BEST!METAL RULEZZZ....!

Link to comment
Share on other sites

Telika oute me tous drivers pou mou eipate egine tipota.

Etsi piga simera kai allaksa to usb-bluetooth tis mobile action kai pira tis motorola.Tora einai ola teleia!!!

 

Kserei kaneis an tixon (pou den nomizo alla rotao) mporei kapoios na dioksei to vodafone gr me tin ora apo to simeio pou einai stin othoni kai na to paei kato????????

Link to comment
Share on other sites

loipon paides ti katalaba sxetika me to bluetooth. imoun pepismenos oti itan kleidomeno gia apostoli apo to kinito se alla kinito eno lipsi apo allo kinito ola kala. ego eixa prospathisei na steilo se t68i kai tipota. omos simera esteila aneta fotografies kai ixous se siemens s55 (an den kano lathos) kai se SE z600 opote katalaba oti to bluetooth den einai kleidomeno alla isos na paizei me sxetika nea kinita den mporo na eksigiso giati den paizei me t68i eno paizei me ta alla. kai ego exo problimata me anafores kai tis ebgala alla pio poli milao opote den me endiaferei.
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στις επόμενες μέρες (αφού έκλεισα πλέον τον 2ο χρόνο με Vodafone) θα αγοράσω και εγώ το V525, έψαξα σήμερα όλα τα Vodafone shops του Πειραιά, αλλά παντού έβρισκα με μπλε πρόσοψη δηλαδή αυτό (+ το σηματάκι της Vodafone εννοείται):

http://www.mobil.cz/obrazek/preview/mot_v150_013.jpg

Στο review του Myphone όμως έχουν ένα με ασημί πρόσοψη δηλαδή αυτό:

http://www.myphone.gr/devices/large/thumbs/v5256.jpg

μεγαλύτερη photo

Που το βρήκατε το ασημί; :worry: Μου αρέσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!! Το θέλω και εγώ..

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ υπαρχουν πολλα καπακια στο εξωτειρκο σε διαφανη χρωματα, με σταμεπες ασημενια μαυρα κλπ.... το θεμα ειναι οτι η εδω αντιπροσωπεια μαλακιζεται αγριως και λεει μαλακιες... εδω εχει 1 μηνα που τους εστειλα

email για το ΒΤ στα ελληνικα αλλα και στα αγγλικα και αυτοι μαλακιζονται.... συγνωμμη για την εκφραση αλλα ειναι οτι ποιο επιεικως μπορω να πω για τα ...... μεγαλα κεφαλια ης αυτης εταιρειας.!!!

και αυτο γιατι ο μικρος υπαλληλος οτι του πουν θα κανει.... αντι να κυνηγησουν τον ανταγωνισμο και να κανουν διαφημισεις, και αλλα happenings (?) τωρα τελευταια βλεπω καμια διαδημιση ενω μπορουσαν να πουλησουν πολλα κομματια τα χριστιυγεννα!!

 

Ως αναφορα για το ΒΤ του kirko καταλαβαινεις πιστευω πλεον οτι εκτος απο αναξιοπιστη ειναι και ψευτες! (στην ελληνικη motorola ennoeitai)...

 

το κινητο μεταφερει και δεχεται τα παντα και ας ερθουν να μου πουν εμενα και τοσους αλλους οτι λεμε ψεματα!!! αντε μην τους παρει ο διαο..... το ποδαρι!!!

 

Ας ξυπνησουν τα "μεγαλα κεφαλια" της αντιπροσωπειας μην τους ερθει καμια αλλαγη φρουρας απο το .... πουθενα (USA).... αν στειλουμε τα παραπονα ολων αυτων εδω στη μαμα motorola στις ΗΠΑ..... θα δουμε ποσο managers ξερουν η εχουν μαθει να ειναι αυτοι οι κυριοι....

 

Αυτα ! (μπαφιασα!!! και ξελαφρωσα!!)

 

με εκτιμηση σε ολους !!! ALTUS V525 Power!

ALTUS
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος giorgaras (18 Μάρ. 2004 , 23:19)

 

loipon paides ti katalaba sxetika me to bluetooth. imoun pepismenos oti itan kleidomeno gia apostoli apo to kinito se alla kinito eno lipsi apo allo kinito ola kala. ego eixa prospathisei na steilo se t68i kai tipota. omos simera esteila aneta fotografies kai ixous se siemens s55 (an den kano lathos) kai se SE z600 opote katalaba oti to bluetooth den einai kleidomeno alla isos na paizei me sxetika nea kinita den mporo na eksigiso giati den paizei me t68i eno paizei me ta alla. kai ego exo problimata me anafores kai tis ebgala alla pio poli milao opote den me endiaferei.

 

Προφανως ειτε εχει καποιο προβλημα το συγκεκριμενο Τ68 η το πιθανοτερο προσπαθησες να του στειλεις καποιο φορμα που δεν υποστηριζει...και υποστηριζουν τα Ζ600 και s55. :)

Link to comment
Share on other sites

Τί γίνεται με εκείνο το καλωδιάκι των 30 ευρώ απο Γερμανό; Το πήρε

κανείς να μας πεί αν είναι καλό; Πήγα να το πάρω και δέν το είχανε

εδώ στο γερμανό της γειτονίας μου πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ALTUS δεν αντιλέγω έχω δει και εγώ στο Net τα διάφορα καπάκια που λες και όντως είναι πολύ όμορφα, ειδικά το μαύρο (και το νίκελ).. Απλώς έκανα το post μήπως ξέρει κανείς να μου πει κάποιο Vodafone shop που να έχει τη συγκεκριμένη ασημί έκδοση, ή έστω να ξέρουν ότι υπάρχει..

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια βοηθηστε με. Προσπαθω να κατεβασω to ΜΟΤΟROLA MOBILE PHONE TOOLS απο το motclub και 2 φορες που το κατεβασα υπηρχαν κατεστραμενα αρχεια και δε μπορουσα να κανω εγκατασταση.

Ξερει κανεις απο που μπορω να το κατεβασω?????????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...