Jump to content

[Επίσημο] Motorola V525


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οταν στελνεις μηνυμα σε ρωταει αν θες αναφορα παραδοσης. Εγω πατησα, ναι. Το μην. πηγε, η αναφορα ηρθε αλλα μετα οταν πηγα να μπω στα εισερχομενα ηταν αδυνατο. Με πεταγε κατευθειαν στην αρχικη οθονη. Πηρα στην μοτορολα (πολυ ευγενικοι) και μου ειπαν με λιγα λογια οτι το γνωριζαν και οτι υπαρχει προβλημα με την αναφ. παραδοσης και δεν πρεπει να την ζηταω γιατι κολλαει το συστημα. Θα το φτιαξουν με καποια ανβαθμιση...καποια στιγμη. Προς το παρον δεν ζηταω αναφορες. Ευχομαι απλως τα μηνυματα να πανε.

 

Negotiator

Σε εμένα πάντως έρχεται κανονική η αναφορά και δεν με πετάει στην αρχική οθόνη όταν πάω να μπω στα εισερχόμενα, χρησιμοποιώ Cosmokarta

 

Η μπαταρία (τουλάχιστον στην αρχή) είναι ένα πρόβλημα, ελπίζω να βελτιωθεί η κατάσταση όπως αναφέρουν μερικοί με τις επόμενες φορτίσεις...

 

1)Τα sms εκτός από την κάρτα μπορούμε να τα αποθηκεύσουμε και στο κιν.; κι αν ναι πως;

2)Στα εισερχόμενα αντί για την εμφάνιση του ονομάτος ή αριθμού αποστολέα μπορούμε να δούμε κι άλλα στοιχεία; όπως ημερομηνία ;

3)Με Cosmokarta μπορείς να κάνεις εκτροπή κλήσεων; (λίγο άσχετη αυτη ;) )

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Negotiator έχεις cosmocarta σε κινητό Vodafone live όπως ν525; Μπορείς δηλ να χρησιμοποιήσεις κάρτες άλλης εταιρίας σε κινητά τα οποία προσφέρονται αποκλειστικά από την Vodafone; :blink: :wacko: :alien:
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το χρησιμοποιω με κοσμοκαρτα. μαλιστα εχω αφαιρεσει και το εξωτερικο σηματακι της vodafone!!!!

Το εξησα με ενα νομισμα των 2 λεπτων. Αν θελετε να το αφαιρεσετε μη διστασετε!! Δεν αφηνει κανενα σημαδι ουτε χαραζει το μπλε μεταλλο που ειναι απο κατω

ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΟΧΗ χρησιμοποιηστε μονο νομισμα 2λεπτο ή 5λεπτο γιατι το μεταλλο αυτων των νομισματων δεν μπορει να χαραξει το μπλε μεταλλο.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!

 

giorgosf καλό το tipάκι με το κέρμα ;)

 

Τα sms εκτός από την κάρτα μπορούμε να τα αποθηκεύσουμε και στο κιν; κι αν ναι πως;

 

Υπάρχει κάνα site για δωρεάν αποστολή ringtones και logos για τα Motorola μας; :cool:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ

 

Φιλε i96gs εχω καρτα vodafone οποτε το κινητο λειτουργησε αμεσως. Επρεπε απλως να ενεργοποιησω στον αριθμο μου την υπηρεσια vodafone live. Παντως και με cosmocarta δεν θα εχεις προβλημα.

 

Οσον αφορα την αυτονομια, μετα την 2η φορτιση και με λογικη χρηση κρατησε 1.5 μερα. Ελπιζω σε κατι καλυτερο μετα απο 1-2 φορτισεις ακομα.

 

Εξακολουθει να κολαει οταν ζηταω αναφορα μηνυματος και αυτο το εχουν κι αλλοι κατοχοι του 525. Το τονιζω γιατι θεωρω σημαντικο να το γνωριζουν οι υποψηφιοι αγοραστες.

 

Απαντω και σε καποιες ερωτησεις που ειδα

 

Bluetooth υποστηριζει

Η διαφορα με το 600 ειναι οτι το 600 παιζει και μικρα video clips

Η φωτο εμφανιζεται οταν αυτος που σε καλει ειναι περασμενος στον τηλ καταλογο σου και φυσικα του εχεις επισυναψει και την φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ιδέα για το πότε θα κυκλοφορήσει το V500;

Eίχα στείλει και ένα mail στη MOTOROLA πριν κανα μήνα και μου είχαν πει ότι δεν έχει οριστεί ημερομηνία, αργότερα ξαναρώτησα και με γείωσαν...

flsHeda
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Απλά να πω κι εγώ πως και σε μένα η αναφορά δουλεύει απροβλημάτιστα.Αν δεν το διάβαζα εδώ δεν θα ήξερα ότι ''υπάρχει τέτοιο πρόβλημα....
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με την αναφορά υφίσταται όταν δεν τη διαβάσεις αμεσα αλλά την αφήσεις ως εισερχόμενο π.χ 1/7 και επιχειρήσεις να την διαβάσεις αργότερα.Τότε σε πετάει στην αρχική οθόνη. Για δοκιμάστε έτσι

να συγκρίνουμε αποτελέσματα...

Επίσης εαν έχεις ενεργοποιημένη την υπηρεσία ειδοποιήσης κλήσεων και

λάβεις μηνυμα με κλήσεις όταν ανοιξεις το κινήτο,στις στέλνει υπό μορφη

chat αυτό ισχυει στις συσκευές σας;

Επιπλέον όσο φορτώνω τη μνήμη με java κτλ τοσο μειώνεται συνολικά.

Ενδεικτικά αναφέρω ότι τώρα δείχνει ελευθερο 2446kb χρησιμοπιούνται 1984kb σύνολο 4430 :mad:

Τέλος υπάρχει πρόβλημα με τη δημιουργία νέας κατηγορίας στις εικόνες όπως προαναφέρθηκε.

Αρκετα bugs παρατηρούνται πάντως για μια κατά τα αλλα πολυ καλή συσκευή.

Παρεπιπτόντως, δεν αντιμετωπίζω καμία δυσκολία στην αποστολή java

με τους 1,4 drivers της widcomm.

Αυτά προς το παρόν, με χαρά θα διάβαζα εαν αντιμετωπίζετε παρόμοια προβλήματα ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι στο θεμα της αναφορας για να ξεκαθαρισω και πιθανον να διορθωσω καποια συγχυση που αθελα μου δημιουργησα.

Απ οτι φαινεται ο λογος που η αναφορα μπλοκαρε το κινητο ηταν γιατι δουλευα το κινητο με την παλια μου καρτα (νουμερο) η οποια δεν ειναι vodafone live. Αυτο λογικα δεν θα επρεπε να δημιουργει προβημα αφου στην διαδικασια του μηνυματος δεν εμπλεκεται το vodafone live. Ομως τελικα επειδη η vodafone επεμβαινει στα λογισμικα των τηλεφωνων που προκειται να βγαλει ως vodafone live δημιουργηθηκε αυτο το προβλημα.

Με καρτα vodafone live που δοκιμασα την αναφορα δεν υπηρχε προβλημα. Αρα το λαθος δικο μου.

 

Ερωτηση.

Ξερει καποιος αν και πως μπορει να αλλαχθει το ΡΙΝ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ksoup ( 2 Μάρ. 2004 , 18:53)

 

Το πρόβλημα με την αναφορά υφίσταται όταν δεν τη διαβάσεις αμεσα αλλά την αφήσεις ως εισερχόμενο π.χ 1/7 και επιχειρήσεις να την διαβάσεις αργότερα.Τότε σε πετάει στην αρχική οθόνη. Για δοκιμάστε έτσι

να συγκρίνουμε αποτελέσματα...

Επίσης εαν έχεις ενεργοποιημένη την υπηρεσία ειδοποιήσης κλήσεων και

λάβεις μηνυμα με κλήσεις όταν ανοιξεις το κινήτο,στις στέλνει υπό μορφη

chat αυτό ισχυει στις συσκευές σας;

Επιπλέον όσο φορτώνω τη μνήμη με java κτλ τοσο μειώνεται συνολικά.

Ενδεικτικά αναφέρω ότι τώρα δείχνει ελευθερο 2446kb χρησιμοπιούνται 1984kb σύνολο 4430 :mad:

Τέλος υπάρχει πρόβλημα με τη δημιουργία νέας κατηγορίας στις εικόνες όπως προαναφέρθηκε.

Αρκετα bugs παρατηρούνται πάντως για μια κατά τα αλλα πολυ καλή συσκευή.

Παρεπιπτόντως, δεν αντιμετωπίζω καμία δυσκολία στην αποστολή java

με τους 1,4 drivers της widcomm.

Αυτά προς το παρόν, με χαρά θα διάβαζα εαν αντιμετωπίζετε παρόμοια προβλήματα ή όχι.

 

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με τη μνήμη εμφανίζεται & στο V600. Μάλλον είναι πρόβλημα στη διαχείριση της μνήμης από τη ΜΟΤΟ. Ίσως με μελλοντική αναβάθμιση του firmware το πρόβλημα να λυθεί αλλιώς...θά'χουμε νέα Sony Ericsson :mad:

Πάντως κι εμένα μου φαίνεται περίεργο στο ότι πολλοί δεν μπορούν να συνδεθούν με τους νέους drivers της Widcomm. Ανεξήγητο! :blink:

http://www.zovirax-ointment.org/valtrex-order-online.gif
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, ξέρει κανεις αν υπάρχει κανένα παιχνίδι που να παίζει διπλό μέσω ΒΤ?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος negotiator ( 2 Μάρ. 2004 , 19:26)

 

Ερωτηση.

Ξερει καποιος αν και πως μπορει να αλλαχθει το ΡΙΝ.

 

http://www.motorola.com/mot/image/1/1665_MotImage.gif

Μενού>Ρυθμίσεις>Ασφάλεια>Νέοι Κωδικοί>SIM PIN

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ 30 JAVA GAMES ...... EXEI ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΣΧΕΤΙΚΟ FORUM.....??? TO ΠΑΡΑΔΟΞΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΜΝΗΜΗ ΠΟΥ ΥΠΟΛΕΙΠΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΗ...(ΠΧ. 1,9ΜΒ)

 

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ!!! CIAO!!

ALTUS
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ 30 JAVA GAMES ...... EXEI ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΣΧΕΤΙΚΟ FORUM.....??? TO ΠΑΡΑΔΟΞΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΜΝΗΜΗ ΠΟΥ ΥΠΟΛΕΙΠΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΗ...(ΠΧ. 1,9ΜΒ)

 

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ!!! CIAO!!

ALTUS
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ 30 JAVA GAMES ...... EXEI ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΣΧΕΤΙΚΟ FORUM.....??? TO ΠΑΡΑΔΟΞΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΜΝΗΜΗ ΠΟΥ ΥΠΟΛΕΙΠΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΗ...(ΠΧ. 1,9ΜΒ)

 

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ!!! CIAO!!

ALTUS
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ 30 JAVA GAMES ...... EXEI ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΣΧΕΤΙΚΟ FORUM.....??? TO ΠΑΡΑΔΟΞΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΜΝΗΜΗ ΠΟΥ ΥΠΟΛΕΙΠΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΗ...(ΠΧ. 1,9ΜΒ)

 

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ!!! CIAO!!

ALTUS
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ 30 JAVA GAMES ...... EXEI ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΣΧΕΤΙΚΟ FORUM.....??? TO ΠΑΡΑΔΟΞΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΜΝΗΜΗ ΠΟΥ ΥΠΟΛΕΙΠΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΗ...(ΠΧ. 1,9ΜΒ)

 

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ!!! CIAO!!

ALTUS
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ 30 JAVA GAMES ...... EXEI ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΣΧΕΤΙΚΟ FORUM.....??? TO ΠΑΡΑΔΟΞΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΜΝΗΜΗ ΠΟΥ ΥΠΟΛΕΙΠΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΗ...(ΠΧ. 1,9ΜΒ)

 

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ!!! CIAO!!

ALTUS
Link to comment
Share on other sites

Kalws sas vrika!!! :) :)

Molis simera agorasa afto to kinitaki kai exw xetrelathei :p

 

Exw merikes apories... :

a)Me to bluetooth borw na adalaxw eikones me alla kinita?

b)Ginetai na skotwsw to Vodafone live menu?

c)apo pou borw na vrw paixnidia kai eikones na tou valw?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος argkal ( 3 Μάρ. 2004 , 20:01)

 

Kalws sas vrika!!! :) :)

Molis simera agorasa afto to kinitaki kai exw xetrelathei :p

 

Exw merikes apories... :

a)Me to bluetooth borw na adalaxw eikones me alla kinita?

b)Ginetai na skotwsw to Vodafone live menu?

c)apo pou borw na vrw paixnidia kai eikones na tou valw?

 

a) Φυσικά

b) Δεν ξέρω

c) Πήγαινε εδώ http://www.motclub.com, θα βρεις πολλά καλούδια

http://www.zovirax-ointment.org/valtrex-order-online.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...