Jump to content

[Επίσημο] Motorola V525


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα,

Οπως ειχα πει και την προηγουμενη εβδομαδα θα εκανα μερικες δοκιμες με αλλα κινητα για το τεσταρισμα του Μπλε Δοντιου.

Τελικα ολα πηγαν ΟΚ με Ερικσον Τ610,Ζ600 και πανασονικ .

Ολα καλα ολα ωραια εκτος απο το Τ68ι που ενω δεχεται απο το μοτορολα δεν μπορει να στειλει.

Εχει καποιος προσπαθησει να στειλει μια επαφη γραμμενη σε ελληνικα ? τα ερικσον την πηραν και εβγαζε 'κινεζικα' .

Παντως το ΒΤ ειναι φοβερο και βρισκει ολες τις συσκευες, ενα κολπο που βρηκα ειναι πως μπορειται ποιο ευκολα να βρειτε τις αλλες συσκευες οχι απο το Ρυθμισεις-Συνδεση-ΒΤ-Αναζητηση συσκευων αλλα διαλεγοντας μια επαφη,εικονα,ηχο και κανοντας την Αντιγραφη,Μετακινηση-Αναζητηση Συσκευων.

Με τον 1ο τροπο δεν εβρισκα τα κινητα των φιλων μου αλλα με τον 2ο βρηκα σε μια καφετερια οχι μονο τα δικα τους αλλα και αλλα τα οποια δεν εβρισκαν αυτοι ;)

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος giorgosf (19 Μάρ. 2004 , 23:39)

 

Ρε παιδια βοηθηστε με. Προσπαθω να κατεβασω to ΜΟΤΟROLA MOBILE PHONE TOOLS απο το motclub και 2 φορες που το κατεβασα υπηρχαν κατεστραμενα αρχεια και δε μπορουσα να κανω εγκατασταση.

Ξερει κανεις απο που μπορω να το κατεβασω?????????

 

 

Φιλε μου τα εχω εγω και τα ειχα κατεβασει απο το Edonkey.

Δοκιμασε το !

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

φιλε σταματη το κολπο που περιγραφεις ειναι αρκετα παλιο αλλα οπως ειπες πολυ ευχρηστο και γρηγορο..... :)

 

εγω για να κανω το μενου του ΒΤ ποιο γρηγορα προσπελασιμο (για μεταφορα στο pc μου) , το εχω κανει συντομευση στο επανω βελος του πληκρολογιου και με βοηθαει πολυ στο χρονο....

 

αλλο κολπο

 

οταν στελνεις java sto κινητο απο το κομπιουτερ σου οταν λεει συνδεμενο, αν πατησεις αμεσως την αποδοχη κερδιζεις γυρω στα 2-3 sec (αν σε καιει και εχεις να δεις καμια 50 javakia θα καταλαβεις τι εννοοω :)

 

χαιρετισματα σε ολους!!!! ALTUS V525 POWER!

ALTUS
Link to comment
Share on other sites

Επισης εχω βρει ενα πραγματικα καλο τιπ.... αν θελετε να παιξετε τα παιχνιδια λιγο πιο γρηγορα, ενω παιζετε πατηστε το κικκινο κουμπι ακυρωσης και αλλη μια για να βγειτε στην κυριως οθονη αλλα χωρις να τερματισετε την εφαρμογη....... τωρα σε 4-5 δευτερα μπειτε παλι στα παιχνιδια και δωστε συνεχεια εφαρμογης..... θα δειτε οτι η ταχυτητα του παιχνιδιου εχει αυξηθει αρκετα (το καταλαβαινει καποιος αμεσως)

 

επισης καλο ειναι να εχετε κανει το αριστερο πληκρο επιλογης (επανω) συντομευση των παιχνιδιων για να μπαινετε πιο γρηγορα σε αυτα!!!

 

φιλια!

ALTUS
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stelaras1 (23 Μάρ. 2004 , 00:14)

 

ποιος είναι ο μέγιστος αριθμός sms που έχετε αποθηκεύσει στο 525?

 

 

Επειδη δεν στελνω sms δεν ξερω να σου απαντησω αλλα καπου πηρε το ματι μου οτι ειναι γυρω στα 30 sms !!

Αν γνωριζει καποιος καλυτερα ας μας απαντησες ;) :)

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα τα Τιπς ALTUS οποιος θελει μπορει να τα δοκιμασει !

Παντως στο θεμα της μπαταριας μπορω να πω πως το κινητο εχει βελτιωθει κατα πολυ , μου κραταει με χρηση (10-15 μιν την μερα) και καποιες μεταφορες μεσω ΒΤ στο Η/Υ και αλλα κινητα γυρω στις 3-4 μερες.

Αληθεια ακομα η Voda να φερει και την 720 mAh που ειχε πει στα 22 ευρο ???

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις εαν εχουν ερθει καπακια για το κινητο μας και στην Ελλάδα ? Καταπληκτικα τα σχεδια - χρωματα που ειδα στις σελιδες που εγραψαν οι φιλοι.

Αντε να δουμε ποτε θα ερθουν και στην Ελλαδα ;)

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

st@m@tis ευχαριστώ για την απάντηση...

κοιτάξτε και εσείς ρε παιδιά να μου πείτεεεεε :cool:

δεν είναι και τόσο δύσκολο ;)

Link to comment
Share on other sites

πάντως υπάρχουν αρκετά bugs στο software του κινητού..εμένα κατά καιρούς μου έχει βγάλει κάτι τρελά μηνύματα όπως "αδύνατη φόρτιση" !!

ή όταν πας να φτιάξεις νέα κατηγορία στις εικόνες σε πετάει στο αρχικό μενού, το ίδιο μου έκανε και όταν προσπαθούσα να αλλάξω τις ρυθμίσεις

κλήσεων, σε μερικούς επίσης δεν δουλεύει καλά η αναφορά...

Ναι μεν το κινητό πετάει, αλλά δυστυχώς δεν είναι τέλειο...τώρα θα μου πείτε ποιο κινητό είναι τέλειο;

και μπορεί με την αναβάθμιση να λύνονται όλα τα προβλήματα...

αλλά πως να αποχωριστείς το κινητό σου μια ημέρα και να χάσεις από μέσα ότι είχες αποθηκεύσει κάνοντας αναβάθμιση;

Παρεπιπτόντως όπως είπε και ο Kinitoeidimonas αναβάθμιση θα είναι διαθέσιμη από 1η Απριλίου (λέτε να είναι ψέμα) :rolleyes:

 

για να μην αναφέρω ότι την πρώτη φορά που το αγόρασα και το έπιασα στα χέρια μου δε λειτουργούσε καθόλου και το πήγα στα κεντρικά για αλλαγή...

 

μου βγήκαν όλα τα παράπονα για τη Moto μαζεμένα ;)

 

κατά τα άλλα το κινητό είναι κορυφή (όταν λειτουργεί) :D

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτησούλες για το V525 γιατί μάλλον θα το αγοράσω :

 

. Τελικά πόσα gr είναι ? 95 ή 114 ?

. Το μέγεθος της εσωτερικής του οθόνης ( όχι η ανάλυση )

είναι ίδιο η μικρότερο από το V600 ?

. Εκτός από midi και MP3 , παίζει μουσικά αρχεία mmf ?

 

Thanks Boys ... :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

.Alt127

σίγουρα με την αναβάθμιση λύνονται πολλά προβλήματα και λεπτομέρειες..

πάντως είμαι ευχαριστημένος από το κινητό (παρά την κρίση παραπόνων που εκδήλωσα) ;)

 

Για την φόρτιση που λες μια ημέρα τυχαία μου έβγαζε όλο αυτό το μήνυμα, είχα δοκιμάσει και τις 2 περιπτώσεις που αναφέρεις..

έφτιαξε μόνο του :wacko:

 

Didimos να πας να το πάρεις

είναι 114 γραμμάρια αν δεν απατώμαι και παίζει mmf

για τα υπόλοιπα κοίτα στο review που υπάρχει εδώ!

 

st@m@tis

για την μπαταρία (αν δεν έχει έρθει) πιστεύω πως είναι θέμα χρόνου...(πάντως έχει βελτιωθεί πολύ η διάρκειά της όπως αναφέρεις κι εσύ)

όσο για τα καπάκια είναι κορυφαία αλλά ούτε εμένα τα έχει πάρει το μάτι μου :alien:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

re paidia ena filaraki agorase to 525 se voda live alla den vlepo se epilogh kapou send with Bluetooth...

mporei kapoios na mou pei step by step pos mporo na steilo enan hxo h mia eikona me BT se allo kinhto ( H PC ) ?

 

thanks

dimitris...

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Επισης εχω βρει ενα πραγματικα καλο τιπ.... αν θελετε να παιξετε τα παιχνιδια λιγο πιο γρηγορα, ενω παιζετε πατηστε το κικκινο κουμπι ακυρωσης και αλλη μια για να βγειτε στην κυριως οθονη αλλα χωρις να τερματισετε την εφαρμογη....... τωρα σε 4-5 δευτερα μπειτε παλι στα παιχνιδια και δωστε συνεχεια εφαρμογης..... θα δειτε οτι η ταχυτητα του παιχνιδιου εχει αυξηθει αρκετα (το καταλαβαινει καποιος αμεσως)

 

επισης καλο ειναι να εχετε κανει το αριστερο πληκρο επιλογης (επανω) συντομευση των παιχνιδιων για να μπαινετε πιο γρηγορα σε αυτα!!!

ALTUS
Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ tron13 για περισσοτερες πληροφοριες σχετικες με ΒΤ πανε στο σχετικο μου thread ALTUS BLUETOOTH PROBLEMS E.T.C. ΚΑΙ ΘΑ βοηθηθεις πολυ.. :)

 

Τωρα για να μην ψαχνεσαι πολυ

 

πανε σε μια εικονα του κινητου σου...... επανω στην εικονα που θελεις π.χ. να στειλεις πατα το κουμπι επανω ψηλα το μεσαιο μενου....

 

επελεξε αντιγραφη και θα σου ανοιξει μετα επιλογη αναγνωριση συσκευων..... πατα εκει και θα σου πει να ενεργοποιησει για λιγο το ΒΤ.

 

πατας ναι , ψαχνει για αλλες συσκυες.... επελεξε αυτη που θελεις και καλες αλλαξοκολιες!!!!!

ALTUS
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ALTUS (26 Μάρ. 2004 , 15:01)

 

ΦΙΛΕ tron13 για περισσοτερες πληροφοριες σχετικες με ΒΤ πανε στο σχετικο μου thread ALTUS BLUETOOTH PROBLEMS E.T.C. ΚΑΙ ΘΑ βοηθηθεις πολυ.. :)

 

Τωρα για να μην ψαχνεσαι πολυ

 

πανε σε μια εικονα του κινητου σου...... επανω στην εικονα που θελεις π.χ. να στειλεις πατα το κουμπι επανω ψηλα το μεσαιο μενου....

 

επελεξε αντιγραφη και θα σου ανοιξει μετα επιλογη αναγνωριση συσκευων..... πατα εκει και θα σου πει να ενεργοποιησει για λιγο το ΒΤ.

 

πατας ναι , ψαχνει για αλλες συσκυες.... επελεξε αυτη που θελεις και καλες αλλαξοκολιες!!!!!

 

 

na eisai kala file mou.... thanks

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑα ... χτες το βράδυ ως δια μαγείας , όλοι οι ήχοι και οι φωτογραφίες που είχα περάσει στο κινητό ή είχα τραβήξει χάθηκαν ... και να πω ότι σβήστηκαν ΟΚ ... αλλά έλα που μου λέει ότι η ελεύθερη μνήμη είναι 4790κβ και ότι καταλαμβάνονται 700κβ ...Τι έγινε ρε παιδιά ? που πήγαν τα αρχεία ?

 

Επίσης σκέφτομαι να το πάω στην motorola στην πανεπηστιμίου για αναβάθμιση . Ξέρετε πόσες μέρες θα μου το κρατήσουν ?

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διάβασα σχεδόν όλες τις απόψεις. Αυτό που δεν κατάλαβα και θα ήθελα παρακαλώ από κάποιον να μου εξηγήσει είναι αν υπάρχει επικοινωνια χωρίς πρόβλημα μεσω ΒΤ με άλλα κινητά τόσο για αποστολή όσο και για ληψη δεδομένων. Ειναι αλήθεια ότι οι live συσκευες (V525)ειναι κλειδωμένες και δεν αναγνωρίζονται μεσω ΒΤ από αλλες συσκευές αλλων εταιριών.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εγω δοκιμασα ΒΤ με ενα νοκια 7650 και εκανε ανιχνευση κανονικα το εντοπισε αλλα ζητησε ενα κωδικο ...κατι ...που δεν ηξερα φυσικα . Μηπως ξερει κανεις τι ειναι αυτο?
[sIGPIC][/sIGPIC]viva brasil!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

DuAl_SuN

όχι παραπάνω από 1 ημέρα (τουλάχιστον εμένα έτσι μου είπαν)...

 

Με την αναβάθμιση θα χαθούν όλα (θα μου πεις μήπως τώρα υπάρχουν) :!: :!: :!:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ademar (27 Μάρ. 2004 , 16:21)

 

εγω δοκιμασα ΒΤ με ενα νοκια 7650 και εκανε ανιχνευση κανονικα το εντοπισε αλλα ζητησε ενα κωδικο ...κατι ...που δεν ηξερα φυσικα . Μηπως ξερει κανεις τι ειναι αυτο?

 

Ειναι ο default κωδικος για ολα τα bluetooth, ο οποιος ειναι τεσσερα μηδενικα. (0000) ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...