Jump to content

Honor band 4


dimi_1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν ειναι δυνατον να γραφονται τετοια πραγματα σε τεχνολογικο φορουμ.

 

 

 

τι θα γινει δηλαδη με τον υποτιθεμενο 'αποκλεισμο' της huawei? Θα πιασει φωτια το ρολοι; :lol:

 

 

 

Έλεος ρε παιδιά ... χαλαρώστε λίγο!!

Δεν αναφέρθηκα στο ρολόι το ίδιο... το app όμως μπορεί να σταματήσει να υποστηρίζεται πχ.

Δλδ το ότι η εταιρία έχει φάει ban δεν υπάρχει καμία περίπτωση να επιρρεάσει την χρήση της συσκευής συνολικά; Μπορεί ο άλλος πχ να μην θέλει να εγκαταστήσει εφαρμογές εκτός play store στην συσκευή του αν πλέον η εφαρμογή βγει από το Store.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 193
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έλεος ρε παιδιά ... χαλαρώστε λίγο!!

Δεν αναφέρθηκα στο ρολόι το ίδιο... το app όμως μπορεί να σταματήσει να υποστηρίζεται πχ.

Δλδ το ότι η εταιρία έχει φάει ban δεν υπάρχει καμία περίπτωση να επιρρεάσει την χρήση της συσκευής συνολικά; Μπορεί ο άλλος πχ να μην θέλει να εγκαταστήσει εφαρμογές εκτός play store στην συσκευή του αν πλέον η εφαρμογή βγει από το Store.

 

Eσυ δηλαδη νομιζεις οτι υπαρχει περιπτωση να φυγουν οι εφαρμογες της huawei απο το store;

Ή οτι θα φαει καποιο μυστηριο ban και θα σταματησει να ενημερωνει εφαρμογες;

 

Και οτι στην περιπτωση που γινει αυτο (1 στο 1.000.000.000) θα υπαρχει καποιος που θα εχει προβλημα να βαλει την εφαρμογη απο καποιο site της Huawei? Μιλαμε για huawei, οχι για ..... Leagoo.

 

 

Mε αυτο τον τροπο βοηθατε να διαδωθει το κουτοχορτο που πουλαει ο τραμπ και ολοι οι δικοι του, αν ειναι δυνατον.

 

ΥΓ

Το ολο θεμα με τη huawei ειναι μια φουσκα απο τον Τραμπ για να γλυτωσει οτι μπορει απο την φυγη του χρηματος στην Κινα. Ειναι κριμα να μην το πολεμαμε αυτο το πραμα αλλα αντιθετα να το επιβραβευουμε κιολας.

 

Εδω ειμαι, ΤΙΠΟΤΑ δεν θα γινει και ολα τα κινητα της Huawei θα παρουν ολα τα updates κανονικα και θα γινει unban παντου

 

Αυτα τα περιμενω να τα ακουσω απο αδαεις εξω, οχι εδω μεσα ρε παιδια τετοια πραματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα!

 

Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι γιατί ψάχνω και έχω καταφέρει να βρω την άκρη.

Όταν είμαι σε φάση workout, δεν έχω ειδοποίηση ότι ήρθε πχ κάποιο μήνυμα. Ούτε κάποια ένδειξη πάνω στην οθόνη.

Μόνο αν κάνω stop το workout τότε βλέπω αν υπάρχει η ένδειξη μηνύματος στο πάνω μέρος.

Η κλήση πάντως λειτουργεί κανονικά και κατά την διάρκεια της προπόνησης.

Έχει κάνεις καμμιά ιδέα; Μήπως είναι θέμα ρύθμισης ή απλά δεν το υποστηρίζει;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το band 4. Εγινε σύζευξη πατώντας ζωνη και οχι ρολόι στο huawei health. Σύντομα θα αναρτήσω την αποψη μου για το band Edited by Valantisle
Link to comment
Share on other sites

Το mi ή το honor πήρες τελικά???

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το honor band 4. Από κεκτημένη ταχύτητα έγραψα mi πριν. Ηταν το παλιό μου

Link to comment
Share on other sites

Στις 2 πρώτες μερες που τι χρησιμοποιώ εχω να πω οτι σε σχέση με το mi band 3 ειναι ετη φωτός μπροστά. Ουτε να περνάς ρομ, έγχρωμη οθόνη, απευθείας αναγνώριση των ελληνικών χαρακτήρων σε επαφές και μηνύματα. Ως μικρό αρνητικό οτι η ημερομηνία ειναι ανάποδα (πρώτα μήνας μετά ημέρα), ότι η μπαταρία κατεβαίνει ανα 10 μονάδες και έτσι πχ δεν ξέρω αν εχει 51 ή 58. Ακόμη δεν το εχψ δουλέψει πολλές μερες ώστε να εχω άποψη για την μπαταρία αλλα πιστεύω 10 με 15 μερες κρατάει. Επίσης δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος να κατεβάσω και αλλα faces
Link to comment
Share on other sites

Στις 2 πρώτες μερες που τι χρησιμοποιώ εχω να πω οτι σε σχέση με το mi band 3 ειναι ετη φωτός μπροστά. Ουτε να περνάς ρομ, έγχρωμη οθόνη, απευθείας αναγνώριση των ελληνικών χαρακτήρων σε επαφές και μηνύματα. Ως μικρό αρνητικό οτι η ημερομηνία ειναι ανάποδα (πρώτα μήνας μετά ημέρα), ότι η μπαταρία κατεβαίνει ανα 10 μονάδες και έτσι πχ δεν ξέρω αν εχει 51 ή 58. Ακόμη δεν το εχψ δουλέψει πολλές μερες ώστε να εχω άποψη για την μπαταρία αλλα πιστεύω 10 με 15 μερες κρατάει. Επίσης δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος να κατεβάσω και αλλα faces
Αν έχεις true sleep ανοιχτό και 24/24 μετριση παλμών ανοιχτά και το έχεις μονημα συνδεδεμένο με κινιτο 5 μέρες max σε πάει αν κλίσεις το true sleep kai 24/24 heart Rate monitor 25 μερες βγάζει

Αλλά face δεν έχει ότι σου δίνει μόνο του

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις true sleep ανοιχτό και 24/24 μετριση παλμών ανοιχτά και το έχεις μονημα συνδεδεμένο με κινιτο 5 μέρες max σε πάει αν κλίσεις το true sleep kai 24/24 heart Rate monitor 25 μερες βγάζει

Αλλά face δεν έχει ότι σου δίνει μόνο του

 

Αυτα τα εχω κλειστά. Αρα δεν θα ξέρω ακριβώς πόση μπαταρία εχει καθε στιγμή. Υπάρχει κάποιο ποσοστό της μπαταρίας στο οποίο ξεκινάει κάποιες δονήσεις ή προειδοποιητικους ήχους ώστε να σου υπενθυμίσει πως θελει φόρτιση;;;

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα εχω κλειστά. Αρα δεν θα ξέρω ακριβώς πόση μπαταρία εχει καθε στιγμή. Υπάρχει κάποιο ποσοστό της μπαταρίας στο οποίο ξεκινάει κάποιες δονήσεις ή προειδοποιητικους ήχους ώστε να σου υπενθυμίσει πως θελει φόρτιση;;;
Όταν φτάσει γύρω στα 5% αρχίζει και γκρινιάζει με διάφορες ειδοποίησης (οπτικές)
Link to comment
Share on other sites

Δονειτε κιόλας.. Τουλάχιστον σε αυτό το ποσοστό.. Η τουλάχιστον σε περπάτημα με είχε ζαλίσει

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Δονειτε κιόλας.. Τουλάχιστον σε αυτό το ποσοστό.. Η τουλάχιστον σε περπάτημα με είχε ζαλίσει

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ναι όντος (δεν το είχα παρατηρήσει )

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μερικές φορές μετράει λάθος κατά πολύ το honor σε μετρημένη διαδρομή μερικές φορές μου βγάζει λάθος μερικά μέτρα αλλά μερικές (συνήθως μετά το 4ο χιλιόμετρο) με βγάζει μέχρι και 200-300 μέτρα λιγότερα (σε τρέξιμο), το κάνει και σε κανέναν άλλον ; πάντα συνδεδεμένο με το κινητό .

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μερικές φορές μετράει λάθος κατά πολύ το honor σε μετρημένη διαδρομή μερικές φορές μου βγάζει λάθος μερικά μέτρα αλλά μερικές (συνήθως μετά το 4ο χιλιόμετρο) με βγάζει μέχρι και 200-300 μέτρα λιγότερα (σε τρέξιμο), το κάνει και σε κανέναν άλλον ; πάντα συνδεδεμένο με το κινητό .
Να ξέρεις ότι μετράει και με το κινητό και συνδιαζει.. Εμένα συνήθως μου τα βγάζει περισσότερα γιατί κάνω αρκετά zig zag που το κινητό καταγραφεί σαν ευθεία..

Αν θυμάμαι καλά κάποια στιγμή δεν το είχα πάρει μαζί μου και είχα το κινητό.. Μόλις συνδέθηκε κατέγραψε κατευθείαν τα χιλιόμετρα εκείνα.. Πάντως σε στάνταρ διαδρομές που έχω μετρήσει έχει πιο πολύ ακρίβειά από οτιδήποτε άλλο είχα..

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

Έχω ένα θέμα...

 

Μετά την αναβάθμιση σε 9.0.1 του κινητού δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις στο Band...

 

Συμβαίνει και σε σας;;

 

Τι ρυθμίσεις έχετε κάνει στην εφαρμογή γιατί μου βγάζει με κόκκινα γράμματα ότι δεν προωθούνται οι ειδοποίησης...

 

Άνοιξα τις οδηγίες αλλά δεν έβγαλα άκρια...

 

Έχει κάποιος φίλος τη καλοσύνη να γράψει τις ρυθμίσεις αυτές;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

Έχω ένα θέμα...

 

Μετά την αναβάθμιση σε 9.0.1 του κινητού δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις στο Band...

 

Συμβαίνει και σε σας;;

 

Τι ρυθμίσεις έχετε κάνει στην εφαρμογή γιατί μου βγάζει με κόκκινα γράμματα ότι δεν προωθούνται οι ειδοποίησης...

 

Άνοιξα τις οδηγίες αλλά δεν έβγαλα άκρια...

 

Έχει κάποιος φίλος τη καλοσύνη να γράψει τις ρυθμίσεις αυτές;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

ναι το ειχα πάθει και εγώ (αλλά όχι με την 9.1 αλλα με το τελευταίο security update) αφαίρεσα το health το ξανα πέρασα του έδωσα όλα τα permisions και εξαιρέσεις εκανα restart και έπαιξε

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά δούλεψε αυτό!!

 

Τώρα όμως έχω ένα άλλο θέμα...

 

Ενώ έρχονται κανονικά τα push όταν έχω συνδεδεμένο και Bluetooth ακουστικό δεν χτυπάει στο τηλέφωνο ο ήχος.... Κανονικά βέβαια στο Band η δόνηση...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 χρόνια συμβίωσης με το άψογο Honor band 3, αναβαθμίστηκα με το 4. Ήμουνα ανάμεσα σε αυτό και το Huawei band 3 pro, προτίμησα το Honor λόγω μπαταρίας και εμφάνισης. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές, η οθόνη όλα τα λεφτά. Πολύ καλό design, το λουράκι δένει στο χέρι καλύτερα και είναι πιο σταθερό σε σχέση με το honor band 3, γεγονός που βοηθάει σε πιο αξιόπιστες ρυθμίσεις. Γενικά μέχρι τώρα αψογο, όπως το περίμενα.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Και σύντομα έρχεται και το band 5, θα μετράει ακόμα περισσότερα όπως οξυγόνο στο αίμα και πολλά ακόμα απ ότι φαίνεται.

https://www.gizchina.com/2019/07/06/honor-band-5-officially-teased-launching-alongside-honor-9x/

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Νεα αναβαθμιση 10.10.48

Γενικες βελτιωσεις χωρις κατι σημαντικο να προστιθεται.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Νεα αναβαθμιση 10.10.48

Γενικες βελτιωσεις χωρις κατι σημαντικο να προστιθεται.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν έχουν και κάτι να βάλουν..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ξέρει κανείς γιατί δεν μου βγάζει όνομα όταν με περνούν τηλέφωνο η όταν πάω να δω ανααπαντητη; xiaomi τηλέφωνο και η μαμά εφαρμογή δεν μου δίνει επιλογή να περνώ ειδοποιήσεις για τηλέφωνα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί δεν μου βγάζει όνομα όταν με περνούν τηλέφωνο η όταν πάω να δω ανααπαντητη; xiaomi τηλέφωνο και η μαμά εφαρμογή δεν μου δίνει επιλογή να περνώ ειδοποιήσεις για τηλέφωνα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έδωσες όλα τα δικαιώματα στην εφαρμογή για να έχει πρόσβαση στις επαφές?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Έδωσες όλα τα δικαιώματα στην εφαρμογή για να έχει πρόσβαση στις επαφές?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

 

 

Ωραίος ναι το έφτιαξα. Αποσυνδέσεις έχετε εσείς; 2 που πήραμε στην οικογένεια μόλις χάσουν την σύνδεση αρνούνται να συνδεθούν ξανά με τον κινητό παρά μόνο αν ανοίξουμε την εφαρμογή. Σε redmi note 7 και σε s9 plus.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...