Jump to content

Honor band 4


dimi_1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 193
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί να αλλάξεις έχει global firmware (κάνε όλα τα updates)

 

Γιατί βγάζει κάποια κινέζικα (όχι όλα). Έχω το 3

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιατί βγάζει κάποια κινέζικα (όχι όλα). Έχω το 3
Στο 4 υπάρχει (πλέον) μόνο global firmware δεν έχει δύο οπός παλιά και ανάλογα με την περιοχή ρυθμίζεται ανάλογα έτσι οτι και να πάρεις από όπου και να πάρεις μόλις τελειώσουν τα update αυτόματα θα γίνει global (στο 3 δεν παίζει αυτό)
Link to comment
Share on other sites

Στο 4 υπάρχει (πλέον) μόνο global firmware δεν έχει δύο οπός παλιά και ανάλογα με την περιοχή ρυθμίζεται ανάλογα έτσι οτι και να πάρεις από όπου και να πάρεις μόλις τελειώσουν τα update αυτόματα θα γίνει global (στο 3 δεν παίζει αυτό)

 

Υπάρχει πλάγιος τρόπος να του περάσω?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα σημερα σε μαυρο, στο αλι στα 27,50€.

Αναμονη τωρα.

Έχεις λινκ του πωλητή? Γιατί το κοιτάω και εγώ. Με τι μέθοδο αποστολής θα στο στείλει? Γιατί ενώ η τιμή είναι πολύ καλή αλλά είναι πάνω απο 22€ και υπάρχει πιθανότητα τελωνείου.

 

Γιατί βγάζει κάποια κινέζικα (όχι όλα). Έχω το 3
Υπάρχει πλάγιος τρόπος να του περάσω?
Αυτό που σου λέει είναι ότι δεν χρειάζεται στο band 4 να περάσεις κάποιο firmware γιατί το stock firmware θα πάρει αυτόματα αναβάθμιση και μετά δεν θα έχεις καθόλου κινέζικα στο μενού της οθόνης του band 4 όπως έχεις στο band 3.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό που σου λέει είναι ότι δεν χρειάζεται στο band 4 να περάσεις κάποιο firmware γιατί το stock firmware θα πάρει αυτόματα αναβάθμιση και μετά δεν θα έχεις καθόλου κινέζικα στο μενού της οθόνης του band 4 όπως έχεις στο band 3.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Κατάλαβα τι μου είπε. Γι αυτό ρώτησα αν υπάρχει πλάγιος τρόπος....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πλάγιος τρόπος να του περάσω?

 

ένας μοναδικός τρόπος υπάρχει και μια μοναδική συσκευή υπάρχει ............ σε όλους με ίδιο τρόπο περνάει μεσώ απο το health app....

 

οποιος εχει την 1,0,10,40 ειναι με globlal τέλος απο εκει και πάνω πλέον υπάρχει μια έκδοση για ολα και οχι δυο (ξεχωριστά για κίνα ξεχωριστά για ευρωπη)

 

τον πλάγιο τρόπο τι να τον κάνεις? (από περιέργεια δεν θέλεις να κάνεις χρήση του health app η υπάρχει κάποιος άλλος λόγος?)

Link to comment
Share on other sites

ένας μοναδικός τρόπος υπάρχει και μια μοναδική συσκευή υπάρχει ............ σε όλους με ίδιο τρόπο περνάει μεσώ απο το health app....

 

οποιος εχει την 1,0,10,40 ειναι με globlal τέλος απο εκει και πάνω πλέον υπάρχει μια έκδοση για ολα και οχι δυο (ξεχωριστά για κίνα ξεχωριστά για ευρωπη)

 

τον πλάγιο τρόπο τι να τον κάνεις? (από περιέργεια δεν θέλεις να κάνεις χρήση του health app η υπάρχει κάποιος άλλος λόγος?)

 

 

Το δίνω στη μικρή μου και το χρησιμοποιεί χωρίς κινητό οπότε θα ήθελα όλες οι ενδείξεις να είναι στα ελληνικά

Επίσης στις εισερχόμενες κλήσεις δεν μου γράφει το όνομα καλούντος αλλά κινέζικα.

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το δίνω στη μικρή μου και το χρησιμοποιεί χωρίς κινητό οπότε θα ήθελα όλες οι ενδείξεις να είναι στα ελληνικά

 

Επίσης στις εισερχόμενες κλήσεις δεν μου γράφει το όνομα καλούντος αλλά κινέζικα.

Καλά χωρίς κινιτο ξέχνα το δύστυχος δεν μόνο για προπόνηση κάνει κει εκεί απλά εικονίδια είναι δεν λει λέξεις... Αυτό με τα ονόματα περίεργο είναι ακόμη και με την έκδοση 1.0 έβγαζε κανονικά ελληνικά στης κλήσεις και μηνηματα... Δωκιμασες σε άλλο κινιτο?
Link to comment
Share on other sites

Καλά χωρίς κινιτο ξέχνα το δύστυχος δεν μόνο για προπόνηση κάνει κει εκεί απλά εικονίδια είναι δεν λει λέξεις... Αυτό με τα ονόματα περίεργο είναι ακόμη και με την έκδοση 1.0 έβγαζε κανονικά ελληνικά στης κλήσεις και μηνηματα... Δωκιμασες σε άλλο κινιτο?

 

Στα μηνύματα βγάζει κανονικά τα ελληνικά......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στα μηνύματα βγάζει κανονικά τα ελληνικά......
Δωκιμασε σε άλλη συσκευή μια μήπως κάτι άλλο παίζει (regional settings κλπ)
Link to comment
Share on other sites

Έχεις λινκ του πωλητή? Γιατί το κοιτάω και εγώ. Με τι μέθοδο αποστολής θα στο στείλει? Γιατί ενώ η τιμή είναι πολύ καλή αλλά είναι πάνω απο 22€ και υπάρχει πιθανότητα τελωνείου.

 

Αυτό που σου λέει είναι ότι δεν χρειάζεται στο band 4 να περάσεις κάποιο firmware γιατί το stock firmware θα πάρει αυτόματα αναβάθμιση και μετά δεν θα έχεις καθόλου κινέζικα στο μενού της οθόνης του band 4 όπως έχεις στο band 3.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

 

 

Look what I found on AliExpress

http://s.aliexpress.com/eiYfe2Uv

Ελπιζω με το τελωνειο να πανε ολα καλα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο σχόλιο για το software της Huawei;

Διαβάζω πως είναι πολύ κλειστό και δεν γίνεται το b4 να συνεργαστεί με κανένα άλλο app σε αντίθεση με το mi band 3 που έχει πιο μεγάλη κοινότητα από πίσω και πιο ανοιχτό λογισμικό που το υποστιρίζει.

Σαφώς υπολείπεται σε χαρακτηριστικά αλλά ρωτάω αν το συνοδό s.ware μπορεί να κάνει τόσο καλύτερη ή χειρότερη την εμπειρία ώστε να επιλεγεί το εκάστοτε προϊόν.

Δείτε κάποια σχόλια εδώ πχ...

 

Δεν έχω εμπειρία με activity trackers και θα ήθελα κάποιες γνώμες.

Απ την άλλη επειδή το θέλω και για κολύμβηση μάλλον το Honor είναι μονόδρομος.

Επίσης δεν αργεί να βγει και το mi band 4 από ότι διαβάζω... μπλέξιμο!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο σχόλιο για το software της Huawei;

Διαβάζω πως είναι πολύ κλειστό και δεν γίνεται το b4 να συνεργαστεί με κανένα άλλο app σε αντίθεση με το mi band 3 που έχει πιο μεγάλη κοινότητα από πίσω και πιο ανοιχτό λογισμικό που το υποστιρίζει.

Σαφώς υπολείπεται σε χαρακτηριστικά αλλά ρωτάω αν το συνοδό s.ware μπορεί να κάνει τόσο καλύτερη ή χειρότερη την εμπειρία ώστε να επιλεγεί το εκάστοτε προϊόν.

Δείτε κάποια σχόλια εδώ πχ...

 

Δεν έχω εμπειρία με activity trackers και θα ήθελα κάποιες γνώμες.

Απ την άλλη επειδή το θέλω και για κολύμβηση μάλλον το Honor είναι μονόδρομος.

Επίσης δεν αργεί να βγει και το mi band 4 από ότι διαβάζω... μπλέξιμο!!!

 

κλειστό μεν είναι αλλά αυτό που προσφέρει δουλεύει πάρα πολύ καλά χωρίς να κάνει κιχ

 

ουσιαστικά σου δίνει α β γ δ ε αλλά το δίνει τέλεια , σε αντίθεση με κατι mi band που είχα (και έχω) τα οποία για όλα θέλεις και πείραγμα για να παίξει σε κάποιο βαθμό + σαν hardware είναι χαμηλότερης αξιοπιστίας (μετρήσεις κλπ)

 

ουσιαστικά επιλεγείς πολλές δυνατότητες με πειραγαμτα αλλά μέτρια αποτελέσματα η καλα αποτελέσματα μηδενικά πειράγματα

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με την παραπάνω τοποθέτηση...μετράει αξιόπιστα και ότι κάνει το κάνει σωστά out of the box,μην ξεχνάμε ότι είχαμε ξεχωριστή εφαρμογή (πληρωμένη) στο mi band για να βλέπουμε ειδοποιήσεις σε όλες της εφαρμογές(εδώ της έχουμε από το app)..

Για εμένα είναι το καλύτερο app που υπάρχει,έχει ότι χρειάζεσαι,χωρίς φλυαρίες..μεθόδους προπονήσεις κτλ..μέχρι και λύσεις σου προτείνει αν υπάρχει κάποιο θέμα...πέρνεις το mi band και χωρία ότι μετράει ότι να ναι..θέλεις λύσεις να βάλεις ελληνικά..μετά να δουλέψει σωστά θες και δύο και 3 εφαρμογές κτλ..αν θες κάτι να πειράζεις και να βλέπεις και πιο πολλά πράγματα mi band ,αν θες κάτι που θα το βγάζεις μόνο για να.το φορτίσεις το honor..

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με την παραπάνω τοποθέτηση...μετράει αξιόπιστα και ότι κάνει το κάνει σωστά out of the box,μην ξεχνάμε ότι είχαμε ξεχωριστή εφαρμογή (πληρωμένη) στο mi band για να βλέπουμε ειδοποιήσεις σε όλες της εφαρμογές(εδώ της έχουμε από το app)..

Για εμένα είναι το καλύτερο app που υπάρχει,έχει ότι χρειάζεσαι,χωρίς φλυαρίες..μεθόδους προπονήσεις κτλ..μέχρι και λύσεις σου προτείνει αν υπάρχει κάποιο θέμα...πέρνεις το mi band και χωρία ότι μετράει ότι να ναι..θέλεις λύσεις να βάλεις ελληνικά..μετά να δουλέψει σωστά θες και δύο και 3 εφαρμογές κτλ..αν θες κάτι να πειράζεις και να βλέπεις και πιο πολλά πράγματα mi band ,αν θες κάτι που θα το βγάζεις μόνο για να.το φορτίσεις το honor..

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και δεν είναι μόνο το honor ειναι όλη η σειρά ετσι

Huawei Band 2 Pro, Huawei Band 3e , Honor Band 3 , Honor Band 4 , Huawei Fit , Huawei Watch GT

εξαιρέσει αποτελεί το Huawei Color Band το οποίο ειναι αρκετά άθλιο

Link to comment
Share on other sites

OK ... Ευχαριστώ παιδιά!

Νομίζω με καλύψατε.

Θα πάρω το honor για να δω και πως μου κάθεται η όλη φάση fitness tracker και αν αργότερα θελήσω κάτι παραπάνω πάω σε κάτι πιο σοβαρό.

 

Σύμφωνα με τα παραπάνω η εφαρμογή Google Fit δεν το βλέπει ε;

Link to comment
Share on other sites

OK ... Ευχαριστώ παιδιά!

Νομίζω με καλύψατε.

Θα πάρω το honor για να δω και πως μου κάθεται η όλη φάση fitness tracker και αν αργότερα θελήσω κάτι παραπάνω πάω σε κάτι πιο σοβαρό.

 

Σύμφωνα με τα παραπάνω η εφαρμογή Google Fit δεν το βλέπει ε;

 

εχει κοινή χρήση με το google fit (δεν το έχω δωκιμασει και ποτέ )

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς όταν λες κοινή;

 

λογικά διαμοιρασμός δεδομένων ... δεν χρησιμοποιώ google services ετσι δεν τολμάω να το τσεκάρω, στέλνω μερικά screenshot πάντως μπας και βοηθήσουν

 

https://i.ibb.co/hMykxgW/Screenshot-20190325-124220-com-huawei-health.jpg

 

https://i.ibb.co/XZmp1hz/Screenshot-20190325-124225-com-huawei-health.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω έχεις και την ζυγαριά...Την πήρα και εγώ..δουλεύει μια χαρά και πολύ καλή τιμή

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ένα κάρο permissions ζητάει η εφαρμογή και επίσης να περάσεις και Huawei services.

Είναι απαραίτητα όλα αυτά;

Πολύ φακέλωμα! Διάβασα και κάτι ιστορίες ότι η Huawei έδινε data σε στην Κίνα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως ζητάει περισσότερο από της υπόλοιπες....Ναι εκεί στην Κίνα βιάζονται να μάθουν αν εδώ εμείς είμαστε υπέρβαροι ή λαλακιδες και αν αθλουμαστε καθόλου..απόλαυσε το αν το πήρες και καλές μετρήσεις..

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ναι το πήρα!

Ευχαριστώ!

Το ψάχνω σιγά σιγά.

Τον απογευματινό ύπνο δεν τον "πιάνει";

Κοιμήθηκα καμία ωρίτσα και δεν δείχνει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Ναι το πήρα!

Ευχαριστώ!

Το ψάχνω σιγά σιγά.

Τον απογευματινό ύπνο δεν τον "πιάνει";

Κοιμήθηκα καμία ωρίτσα και δεν δείχνει κάτι...

Μόνο αυτό τον πιάνει αλλά πρέπει να έχεις ενεργοποιημένη την λειτουργία true sleep..

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...