Jump to content

Μετατροπη Divx σε DVD με υποτιτλους ??


galinios
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

DivxToDVD by VSO-Software

Αν ψάξεις λίγο στο φόρουμ, θα βρείς κι ένα σωρό άλλα (για να πειραματιστείς) :D

 

 

Χωρις υποτιτλους ομως.Οπως και με το nero vision 3 ...

Μπαινουν υποτιτλοι αλλα ειναι πολυ βαρβατη διαδικασια...

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε το DVDsanta, βαζει και υποτιτλους......... ο φοσι το εχει, ψαξε λιγο και θα το βρεις ;)
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Πολυ μαπα το dvd santa φιλε μου δοκιμασε ολα τα υπολοιπα που σου προτεινουν!Για μενα πολυ καλο το Nero 6 παντως!!

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Sto nero mporeis na grapseis tainia kai na ths prostheseis upotitlous??

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη μπηκε κανεις στον κοπο να δει το link που εδωσα πανω?

Προσθετεις subs,εχεις ενσωματωμενους τους τελευταιους encoders freeware (quenc,freenc,nuenc,hcenc )και συνεργαζεται αψογα με τον καλυτερο CCE.

H ποιοτητα ειναι αψογη και ειναι ΔΩΡΕΑΝ και απο Ελληνα προγραμματιστη.ς δειτε εδω

Εναλλακτικα δοκιμαστε το filmachine

http://members.home.nl/thefilmmachine/

Για Ελληνικες οδηγιες δειτε εδω

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=80383

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=38060

Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλό το προγραμματάκι που προτείνεις αλλά έχω μια απορία.

 

7) Burn the generated image. (ex with dvddecrypter)

 

Δεν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να ενεργεί ολοκληρωμένα ; Πρέπει να χρησιμοποιούμε 2 προγράμματα για να κάνουμε δουλειά ;

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Φιλε δηλαδη στο να καψεις το δισκακι κολλησες?...χρησιμοποιησε το dvddecrypter οπως λεει ή το nero.

Το avi2dvd ειναι ενα gui που χρησιμοποιει πολλα προγραμματα για να δωσει το καλυτερο αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

για να μη ψάχνεις/πειραματίζεσαι και χάνεις χρόνο/χρήματα,

 

winavi

 

κάντο και δικό σου με όποιο τρόπο νομίζεις και τα πάντα γίνονται αυτόματα.

απλά κάντο δικό σου γιατί αν είναι δοκιμαστική έκδοση θα βλέπεις σε όλη την ταινία το παραθυράκι του winavi.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν γίνεται με ένα πρόγραμμα μπαμ και κάτω.

εγώ κάνω το εξής:

 

Για μετατροπή avi σε DVD => WinAvi Video Converter

Μετά χρησιμοποιώ το TMPGEnc DVD Author για να κάνω και ένα απλό menu (γιατί γράφω DVD με επεισόδια και όχι ταινίες)

στην συνέχεια και αφού έχω ήδη τους ελληνικούς υπότιτλους χρησιμοποιώ το DVD Lab Pro για να αφομοιώσω στο DVD τους υπότιτλους

Kαι στο τέλος DVDShrink

 

Για καλύτερες πληροφορίες ψάξε και εδώ

http://www.videohelp.com έχει τα πάντα όπως Guides, Tools και Forum για να ρωτήσεις ότι θέλεις

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν γίνεται με ένα πρόγραμμα μπαμ και κάτω.

Kαι ομως γινεται μια χαρα με avi2dvd και thefilmachine μην τα ξαναλεμε- με selectable subs,με δυνατοτητα manual chapters,multiple audio streams..και πολυ καλυτερη ποιοτητα απο το winavi (οι encoders κανουν τη διαφορα) και ΔΩΡΕΑΝ.

Απλα χρειαζεσαι ενα "γραφτηρι"(nero,dvddecrypter κ.λ.π)

 

Εαν θελετε ακομη πιο ευκολα (αλλα χωρις selectables subs) τοτε με το winavi ενω παραλληλα εχετε ονομασει τους υποτιτλους ιδια με το filename της ταινιας ,φορτωνει αυτοματα το vobsub και εχετε dvd με burned υποτιτλους.

 

Τωρα αν θελεις και μενου πας αναγκαστικα σε authoring software.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, κατέβασα το mr and mrs smith, είναι xvid, και είναι χωρισμένο σε 2 cd!

Έχω τους υπότιτλους, και θέλω να το γράψω σε 2 vcd, μαζί με τους υπότιτλους φυσικά.

Γίνεται??

Ευχαριστώ πολύ:)

 

EDIT: Τελικά κατεβάζω το avi2dvd, και από ότι βλέπω, μάλλον υποστηρίζει αυτή την λειτουργία:cool:

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια κουτή ερώτηση;

 

Για ποιο λόγο να θέλει κανείς να κάνει κάτι τέτοιο δεδομένου ότι η ποιότητα του DivX είναι χαμηλότερη από αυτή τη DVD;

 

Είναι σαν ν' αντιγράφεις κασσέτες σε CD ή έστω MP3 σε CD! :cry:

 

Κάνω λάθος ;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ταινιες που ειναι σε divx και κυλοφορουν στο ιντερνετ,βγαινουν σε κυκλοφορια μετα απο 6 -8 μηνες!!!
http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ΟΚ. Αλλά τα περισσότερα DVD Players σήμερα παίζουν και DivX!

Τα περισσότερα που πωλούνται.

Αυτά που έχει αγοράσει ο κόσμος πριν 1-2 χρόνια δεν είχαν;)

Βλέπεις, όπως και με τα video, ο κόσμος τα παίρνει μια φορά, και δεν ξαναγοράζει:p

Οπότε το dvd χρειάζεται, τουλάχιστον γι αυτούς που δεν έχουν dvd player συμβατό με divx :)

Link to comment
Share on other sites

Αφού θα κάνεις που θα κάνεις το re-encode, γιατί δεν μετατρέπεις το divx σε dvd; Θα έχει πολύ καλύτερη ποιότητα εικόνας από το vcd.
Link to comment
Share on other sites

Αφού θα κάνεις που θα κάνεις το re-encode, γιατί δεν μετατρέπεις το divx σε dvd; Θα έχει πολύ καλύτερη ποιότητα εικόνας από το vcd.

Σωστό μου φαίνεται αυτό, αλλά πρώτον η ταινία είναι χωρισμένη σε 2 avi αρχεία και δεν ξέρω πως να το κάνω, και επίσης έχω και ένα άλλο πρόβλημα, με το dvd έχει τις επιλογές 4:3 και 16:9, αλλά στο vcd έχει μόνο 4:3 :(

Το χειρότερο από όλα είναι ότι η ταινία δεν είναι όυτε 4:3, ούτε 16:9, μιας και έχει διαστάσεις 640x288 :(

Θα παραμορφωθεί η εικόνα και στις δυο περιπτώσεις???

Πάντως τώρα φτιάχνω το πρώτο vcd να δω πως είναι:)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

http://www.trustfm.net/divx/SoftwareAvi2Dvd.html[/url]

O πιο απλος τροπος δωρεαν και με αψογο αποτελεσμα.

 

dokimasa to programa poy proteines kai moy fanike kalo!

ola pigan kala me tin metatropi alla ekane 12 ores!!! (an einai dynaton..)

ti den pige kala?

se alla avi file den briskei to audio stream. mporei na ginei kati me ayto?

sto link poy edoses den yparxei kapia lysi.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε το VSO DivxToDVD!!!!Κάνει και ένωση αρχείων avi και άλλου είδους και ταυτόχρονα προσθέτεις και υπότιτλους.Συν ότι για μια ταινία πχ. 2 ωρών μου κάνει σχεδόν 1 ώρα,μπορεί και λιγότερο!Να τονίσω ακόμα και το πόσο εύκολο είναι για να το χρησιμοποιήσεις!Απλώς με drag'n'drop!!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε το VSO DivxToDVD!!!!Κάνει και ένωση αρχείων avi και άλλου είδους και ταυτόχρονα προσθέτεις και υπότιτλους.Συν ότι για μια ταινία πχ. 2 ωρών μου κάνει σχεδόν 1 ώρα,μπορεί και λιγότερο!Να τονίσω ακόμα και το πόσο εύκολο είναι για να το χρησιμοποιήσεις!Απλώς με drag'n'drop!!!

ok.thx.to dokimasa. einai ondos para poly grigoro alla den eimai eyxaristimenos

apo tin piotita + oti den einai kai free.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...