Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά πήρα το lgg6 255€, δεν ήθελα να ξεφύγω χρηματικά γιατί έτσι κι αλλιώς για κάνα τρίμηνο ,ως να βγει το s10 το θέλω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και αν μιλήσουμε για τα λεφτά που θα έπερνα το Honor 10 χωρίς να ανέβω παραπάνω? Υπάρχει κάτι καλύτερο?

 

Ναι, καταρχάς το Xiaomi Pocophone με καλύτερο επεξεργαστή, μπαταρία και παρόμοιες κάμερες. Αν είσαι διατεθειμένη να αγοράσεις από Κίνα, στα 320-330 αυτή την περίοδο λόγω προσφορών βρίσκεις το Xiaomi Mi8 το οποίο έχει πολύ καλές κάμερες, επεξεργαστή ανώτερο όλων των Huawei πλην του Mate 20 και οθόνη Amoled. Βέβαια θα έχεις εγγύηση μόνο από το εκεί κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Έχω βρει αυτές τις δυο συσκευές, καινούργιες, σφραγησμενες,η έκδοση 128 GB, με διαφορά στην τιμή 50€ πιο ακριβό το ΜΙ8...Ποιο θα διαλέγατε???
Link to comment
Share on other sites

Το Mi8 λόγω οθόνης, κάμερας και nfc. Δεν με πειράζει η λίγο μικρότερη μπαταρία γιατί την βρίσκω επαρκέστατη και με αφήνουν αδιάφορο το ραδιόφωνο και η υποδοχή για ακουστικά του Poco. Επίσης το βρίσκω ψιλοάσχημο (προσωπικό γούστο)
Link to comment
Share on other sites

Κανενα xiaomi δεν εχει αδιαβροχοποίηση.

 

Κατα τα άλλα αν και συμφωνω με το gippa (να προσθεσω οτι εχουν και μεγάλη διαφορα και στη ποιοτητα κατασκευης) ίσως για σένα ειναι καλύτερο το Poco. Θυμαμαι οτι η μπαταρία ειναι σημαντική για σένα. Σε κάμερα βέβαια ειναι πολύ μέτριο (τύπου mid range). Το σώζει όμως αρκετά η gcam.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Κανενα xiaomi δεν εχει αδιαβροχοποίηση.

 

Κατα τα άλλα αν και συμφωνω με το gippa (να προσθεσω οτι εχουν και μεγάλη διαφορα και στη ποιοτητα κατασκευης) ίσως για σένα ειναι καλύτερο το Poco. Θυμαμαι οτι η μπαταρία ειναι σημαντική για σένα. Σε κάμερα βέβαια ειναι πολύ μέτριο (τύπου mid range). Το σώζει όμως αρκετά η gcam.

 

Κάπου είχα διαβάσει πιο παλιά ότι το ΜΙ8 έχει Αδιαβροχοποιηση, μπορεί να έκανα και λάθος... Βασικά το θέλω σαν δεύτερη συσκευή, κυρία έχω το Note 8, και ναι πάντα το δεύτερο θέλω καλή μπαταρία όπωσδηποτε...Κοθταγα το Ν9,αλλα ρε φίλε δεν δίνω 750€ + για συσκευή... Σίγουρα μετά τις γιορτές θα το πάρω, αλλά τώρα μας και έσπασε το Μ6 Note πρέπει να το αλλάξω γρήγορα.. Βασικά αυτό που κοιτάω στο Pocco είναι ότι γενικά σε αυτά τα λεφτά είναι μονόδρομος, για κάμερα δεν καίγομαι και πολύ, απλά έχει και ραδιόφωνο και υπέρυθρες αν θυμάμαι καλά... Μετά είναι πλαστικό, απλά επειδή είδα το ΜΙ8 φιλου, μου άρεσε πάρα πολύ, και ίδιος η κάμερα... Μπορω να πω ότι η κάμερα του μου άρεσε πιο πολύ από του Ν8,αλλα είναι υπερβολή να το έχω δεύτερο τηλέφωνο... Κοίτα θα έδινα το Ν8,αλλα έχω καλομάθει με το πενάκι, και σε σύνολο ωρών κάθε μέρα, έχω γύρω στις δύο ώρες εξοικονόμηση χρόνου, από το πενάκι ναι μόνο...

Μέχρι Δευτέρα θα έχω αποφασίσει, αν και κάθε μέρα όλο και κάτι δια αζω για το Pocco και με χαλάει.... Αλλά μέχρι στιγμής έχει τις περισσότερες πιθανότητες να καταλήξω σε αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Το Honor 10 λέει τίποτα

 

[/color]

Το Honor 10 λέει τίποτα παιδιά?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το honor 10 ειναι η φτηνη εκδοση του p20 που οχι μονο δεν υστερει αλλα μπορεις να το πεις και ποιο ομορφο.

 

κορυφαια επιλογη!

Edited by zampas
Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα διαβάσει πιο παλιά ότι το ΜΙ8 έχει Αδιαβροχοποιηση, μπορεί να έκανα και λάθος... Βασικά το θέλω σαν δεύτερη συσκευή, κυρία έχω το Note 8, και ναι πάντα το δεύτερο θέλω καλή μπαταρία όπωσδηποτε...Κοθταγα το Ν9,αλλα ρε φίλε δεν δίνω 750€ + για συσκευή... Σίγουρα μετά τις γιορτές θα το πάρω, αλλά τώρα μας και έσπασε το Μ6 Note πρέπει να το αλλάξω γρήγορα.. Βασικά αυτό που κοιτάω στο Pocco είναι ότι γενικά σε αυτά τα λεφτά είναι μονόδρομος, για κάμερα δεν καίγομαι και πολύ, απλά έχει και ραδιόφωνο και υπέρυθρες αν θυμάμαι καλά... Μετά είναι πλαστικό, απλά επειδή είδα το ΜΙ8 φιλου, μου άρεσε πάρα πολύ, και ίδιος η κάμερα... Μπορω να πω ότι η κάμερα του μου άρεσε πιο πολύ από του Ν8,αλλα είναι υπερβολή να το έχω δεύτερο τηλέφωνο... Κοίτα θα έδινα το Ν8,αλλα έχω καλομάθει με το πενάκι, και σε σύνολο ωρών κάθε μέρα, έχω γύρω στις δύο ώρες εξοικονόμηση χρόνου, από το πενάκι ναι μόνο...

Μέχρι Δευτέρα θα έχω αποφασίσει, αν και κάθε μέρα όλο και κάτι δια αζω για το Pocco και με χαλάει.... Αλλά μέχρι στιγμής έχει τις περισσότερες πιθανότητες να καταλήξω σε αυτό...

 

Δεν ξερω αλλα προσωπικα για δευτερο θα πηγαινα σε rn5. Τεράστια αυτονομια και χαμηλή τιμή. Τα χρηματα που θα εξοικονομησεις θα πάνε στην επόμενη "πρωτη συσκευη". Αν μη τι αλλο ξερουμε οτι εχει βγει αξιοπιστο. Φυσικα ειναι αλλες κατηγοριες κινητών αλλα στο προτεινω επειδη λες για δευτερο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αλλα προσωπικα για δευτερο θα πηγαινα σε rn5. Τεράστια αυτονομια και χαμηλή τιμή. Τα χρηματα που θα εξοικονομησεις θα πάνε στην επόμενη "πρωτη συσκευη". Αν μη τι αλλο ξερουμε οτι εχει βγει αξιοπιστο. Φυσικα ειναι αλλες κατηγοριες κινητών αλλα στο προτεινω επειδη λες για δευτερο.

Κοίτα αυτό κοίταγα σαν πρώτη επιλογή,απλά επειδή παίζει ένα Pocco σε πραγματικά τιμή χωμα, αν το προλάβω θα το πάρω,γι'αυτό και η ερώτηση...Αλλιώς περνω Redmi Note 5,και ίσως πάρω το Ν9 κάνα μήνα πιο γρήγορα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να αλλάξω το κινητό μου (htc 626g desire dual sim). Η επιλογή μου θα είναι ένα τηλέφωνο dual sim, οθόνη 5"-5,2" με υψηλή ευκρίνεια στον ήλιο, camera 13mb με μικρό f και τιμή γύρω στα 350€. Κατά προτίμηση όχι κινέζικο. Ποιά μοντέλα κρίνετε αξιόλογα?

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Το Mi8 λόγω οθόνης, κάμερας και nfc. Δεν με πειράζει η λίγο μικρότερη μπαταρία γιατί την βρίσκω επαρκέστατη και με αφήνουν αδιάφορο το ραδιόφωνο και η υποδοχή για ακουστικά του Poco. Επίσης το βρίσκω ψιλοάσχημο (προσωπικό γούστο)

 

Η πλάτη διαφέρει μόνο με το mi 8 στην φάτσα είναι ίδια . Μάλιστα παίρνουν κ το ίδιο tempered glass .Επίσης είναι splash proof

Edited by bruno1977
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας επειδή το LG G5 που έχω είναι έτοιμο να παραδώσει πνεύμα :mad: ψάχνω κινητό έως 300 ευρώ με προτεραιότητα στην καμερα.

Ο ένας λόγος που κοιταώ το lg g6 αν και παλιό πλεον ειναι γιατι την ultrawide καμερα δυσκολα την αποχορίζομαι, απο την αλλη το Poco εχει πολυ καλα χαρακτηριστικα.

Ολες οι προτασεις δεκτές.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας επειδή το LG G5 που έχω είναι έτοιμο να παραδώσει πνεύμα :mad: ψάχνω κινητό έως 300 ευρώ με προτεραιότητα στην καμερα.

Ο ένας λόγος που κοιταώ το lg g6 αν και παλιό πλεον ειναι γιατι την ultrawide καμερα δυσκολα την αποχορίζομαι, απο την αλλη το Poco εχει πολυ καλα χαρακτηριστικα.

Ολες οι προτασεις δεκτές.

 

Το poco δεν θα έλεγα ότι φημίζεται για την κάμερα του.. δεν ξέρω κατα πόσο βελτιώνεται με gcam βέβαια

 

ρώτα και στο νήμα τους κατόχους του να πάρεις μια ιδεά

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Απο g5 δυσκολα να συμβιβαστεις με poco στο θέμα κάμερας. Ακόμα και το g6 χάνει σε σχέση με g5.

 

Συμπλήρωσε αν θες και αυτή τη φόρμα. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=453621

Link to comment
Share on other sites

sony xz3 vs s9+

ειμαι κατοχος για τριτη φορα p20 pro θελω να το ξεφορτωθω αλλα καταληγω παλι εδω λογω καμερας μπαταριας..οθονη το ξερω δεν εχει..

αναμεσα sony xz3 or s9+ τι θα προτιμουσατε????

battery?

display?

desigh?

camera?

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Είναι κάτοχος του s9+ είμαι σε όλα παρά πολύ ευχαριστημένος εκτός όμως από δύο σημεία που με κάνουν να θέλω την Αλλαγή του,το πρώτο είναι η μπαταρία που λογο της χρήσης που του κάνω θέλω φόρτιση μέσα στην ημέρα και το άλλο ο χαμηλός ήχος που έχει όταν ακούω μουσική απο τα ακουστικά, έρχομαι από HTC 10 και δεν έχω βρει κάτι αντίστοιχο ακόμα σε ένταση

Σκέφτομαι για Αλλαγή σε v30 η g7 θα ήθελα την γνώμη σας αν υπάρχει κάτι καλύτερο σε ήχο και μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κάτι;γιατί να δώσετε τέτοια κινηταρα;με ενα power bank δεν λύνεται το πρόβλημα;για τον ήχο δεν ξέρω αν μπορεί να βρεθεί λύση.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ νομίζω πως το S9+ είναι η κορυφαία android συσκευή σήμερα.

Για τον (χαληλό για τα γούστα σου) ήχο θα σου πρότεινα bluetooth headset τα οποία έχουν δικό τους ενισχυτή αντί για της συσκευής. Ψαξε να βρεις κάποιο headset με δυνατή ένταση. Εγώ έχω τα Beats Audio Solo3 wireless και στο τέρμα απλώς σε κουφαίνουν ακόμα και σε εξωτερικό χώρο. Λογικά θα βρεις και φθηνότερα.

Για την αυτονομία, ένα powerbank είναι αρκετό εφόσον το λιώνεις τόσο καθημερινά. Αν θέλεις, μπορείς να μειώσεις και την ανάλυση οθόνης για να κερδίσεις κάτι ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Τελειως υποκειμενικα λογω εμφανισης και απο την αλλη λογω μερικων αρνητικων που εχω συναντησει επανειλημμενα με τη Samsung, Huawei mate 20 lite.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...