Jump to content

Sony Ericsson Z520i


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα είμαι στο ψάξιμο για τις λεπτομέριες. :D

Γράψε εντυπώσεις! Τελικά πόση μνήμη έχει?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 445
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γράψε εντυπώσεις! Τελικά πόση μνήμη έχει?

 

Η μνήμη είναι 15ΜΒ, και φυσικά ούτε λόγος για δυνατότητα προσθήκης. Σαν εμφάνηση είναι από τα πιό όμορφα που έχω δει. Εχει πολλά κοινά στοιχεία με τα άλλα ericsson (Κ700, Κ750, Ζ800). Σε σχέση με το Κ750 εχει μικρότερη ανάλυση η οθόνη. Αυτό κάνει τα γράμματα πιο μεγάλα όταν γράφεις μήνυμα, έτσι σε κάποιους μπορεί να αρέσει, αλλά σε εμένα όχι. Τα θέματα των Κ7?0 δεν κάνουν σε αυτό λόγω ανάλυσης. Δεν έχει ραδιόφωνο αλλά έχει ΜΡ3 player (??? με 15ΜΒ ???). Η εξωτερική οθόνη είναι εγχρωμη και εμφανίζει την εικόνα του καλούντα. Τα πλήκτρα είναι τα ποιό όμορφα από οποιοδήποτε άλλο ericsson με πολύ καλή έσθηση. Ο ήχος στο ακουστικό είναι πολύ καλός, ίσως λίγο καλύτερος από το Κ750 (με επιφύλαξη). Η φωτογραφική είναι σαν του Κ700, δηλαδή απλά καλή. Καμία σχέση με του Κ750. ;)

Link to comment
Share on other sites

Η έλειψη ραδιοφώνου με "χαλάει" λίγο. Μήπως ξέρεις αν είναι συμβατό το radio handsfree της SE με αυτό το κινητό?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Η έλειψη ραδιοφώνου με "χαλάει" λίγο. Μήπως ξέρεις αν είναι συμβατό το radio handsfree της SE με αυτό το κινητό?

 

Δυστυχώς δεν ξέρω. Ρώτα την SE 801 11 810810

Link to comment
Share on other sites

Η έλειψη ραδιοφώνου με "χαλάει" λίγο. Μήπως ξέρεις αν είναι συμβατό το radio handsfree της SE με αυτό το κινητό?

den einai symbato me ti idi uparxon radio giati exei allaksei i thira syndesis/fortisis tou tilefonou.einai idia me to k750 kai ola ta ypoloipa nea tilefona tis SE pou prokeitai na kykloforisoun apo edo kai sto eksis.akomi den yparxei kanena neo gia tyxon neou montelou handsfree me ensomatomeno radio.

Link to comment
Share on other sites

to kinito tha kukloforisei kai apo tin vodafone se non-vodafone live ekdosi kai tha einai pio fthino apo oti ta katastimata tim.nomizo tha einai peripou 220 alla akomi den exei ksekinisei i kykloforia tou apo ta katastimata tis vodafone.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Review από το mobileburn:

http://www.mobileburn.com/review.jsp?Id=1733&source=HOMETOP

 

Πολύ καλά λόγια γράφουν. ;)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε τίποτα για την ποιότητα του ακουστικού? (πολύ βασικό). Θέλω να πω, επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό αυτό, έχει καλή ποιότητα και ένταση το ακουστικό?
CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

An kai den to exo agorasei akoma, oute ksero kanena pou to exei agorasei boro na sou metafero ti diavazo sta ksena forum gia auto to kinito. Loipon lene oti h poiotita tou akoustikou exei veltiothei se megalo vathmo se sxesi me ta z500 kai z600. An theorisoume oti kai auta ta tilefona den eixan provlima sto akoustiko tote mallon milame gia poli kali poitita ixou.

Episis lene oti to z520 exei kaliteri ixomonosi se background thorivous otan milas.

Apo ola ta review xriston pou diavasa oloi legane ta kalitera logia gia ti poiotita simatos kai hxou. Mono enas xristis eipe oti parolo pou theorei ikanopoihtiko to akoustiko tha to ithele ligo pio dinato, san tou Razor.

 

Hope this helps

Link to comment
Share on other sites

Αφου βαρεθηκα να ψαχνω κινητα και να εχω πονοκεφαλους, κατεληξα στο Ζ520 το οποιο και θα εχω σε μια βδομαδα.

Ο σχεδιασμος του οντως ειναι πολυ ωραιος αλλα δεν καταλαβαινω γιατι το χαρακτηριζουν ως "γυναικειο". Ενταξει, με τις ροζ προσοψεις το καταλαβαινω, αλλα με την μπλε που ειναι και απο τις πιο ωραιες, γιατι!!!

Παντως για τα χαρακτηριστικα του και τις δυνατοτητες ειναι ενα απο τα καλυτερα κινητα που εχω δει, και ειδικα με αυτην την τιμη.

 

Οι κατοχοι μηπως μπορουν να αναφερουν τι περιεχεται στη συσκευασια?

Εχει παρει κανεις καποιο bluetooth handsfree? Συνεργαζεται ευκολα?

 

ΥΓ. Γιατι το παρων thread δεν εχει γινει επισημανσμενο ???? Υπαρχει αλλο για το Ζ520 και δεν το ειδα?? :p

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα σήμερα το μεσημέρι και είναι φοβερό! Μέχρι τώρα το καλύτερο τηλέφωνο που είχα (νομίζω ότι συμφωνούν οι περισσότεροι ότι πρόκειται για μία αξιόπιστη συσκευή) ήταν το siemens c65. Θεωρώ ότι το z520 είναι εξίσου λειτουργικό. Το εσωτερικό ηχείο (που με προβλημάτιζε) έχει πολύ καλή απόδοση, το τηλέφωνο είναι πραγματικά μικρό (ίσως ελάχιστα πιό βαρύ απ' ότι πίστευα αλλά δε με ενοχλεί), η οθόνη πολύ καλή, η κάμερα έτσι κι αλλιώς δε με ενδιαφέρει και πολύ (δίνει τη δυνατότητα για απεριόριστο βίντεο). Τις επόμενες μέρες θα δω και την απόδοση της μπαταρίας (το βιβλιαράκι λέει ότι θέλει 4 ώρες για να φορτιστεί πλήρως). Νομίζω ότι με αυτό το μοντέλο η SE θα πουλήσει αρκετά κομμάτια. Με είχε απογοητεύσει με το K700. Προς το παρόν βάζω τις ρυθμίσεις για internet και ΜΜS. Το τηλέφωνο συνοδεύεται από φορτιστή, βιβλιαράκια και ένα κάλυμμα για αλλαγή (μπρος, πίσω). Αυτά προς το παρόν. Για τις ανάγκες μου είναι μία χαρά. Ευτυχώς γιατί είχα βαρεθεί να αλλάζω κινητά και όλα να πάσχουν από κατι.........

Υ.Γ. δεν ανέφερα το βασικό: το εξωτερικό ηχείο έχει φοβερή απόδοση που με έχει καταπλήξει.

CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να πω, το πήρα από κατάστημα Γερμανός (στην Κέρκυρα) στην τιμή των 227 Ευρώ. Έχει γκρι κάλυμμα (κάτι σαν ....μαλακό βελούδο, δεν μπορώ να το περιγράψω αλλιώς, με φοβερή αίσθηση όταν το αγγίζεις. Με πληροφόρησαν ότι θα υπάρχουν λευκά και μπλέ καλύμματα, ίσως και άλλα χρώματα. Επίσης ζήτησα καλώδιο usb για σύνδεση, αλλά δεν είχαν. Επειδή έχω φορητό υπολογιστή με windows xp ξέρει κανείς πώς μπορώ να κάνω συγχρονισμό? (δεν έχω ιδέα από bluetooth) και ρωτάω αν είναι καλύτερο το καλώδιο usb από το bluetooth. Ξέρει κανείς να μου απαντήσει παρακαλώ?
CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ ελπιζω το δικο μου να εχει το μπλε καλυμμα :D :D :D

 

Παντως δεν ξερω αν ειδατε οτι γινονται online παραγγελιες καλυμματων οπως τα θελεις εσυ (τους δινεις φωτο/text) με κοστος απο οτι ειδα στα €30!!!! Καλη φαση!

 

Τελικα αυτα τα εφε φωτισμου οταν χτυπαει αξιζουν? :)

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Και μια ακομη ερωτηση για οσους γνωριζουν.

Το Ζ520 με ποια games/wallpapers/applications ειναι συμβατο?

Ειναι συμβατο με οσα μπαινουν στο Κ750 ?

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ ελπιζω το δικο μου να εχει το μπλε καλυμμα :D :D :D

 

Παντως δεν ξερω αν ειδατε οτι γινονται online παραγγελιες καλυμματων οπως τα θελεις εσυ (τους δινεις φωτο/text) με κοστος απο οτι ειδα στα €30!!!! Καλη φαση!

 

Τελικα αυτα τα εφε φωτισμου οταν χτυπαει αξιζουν? :)

 

 

Δώσε please url για το παραπάνω. :)

Link to comment
Share on other sites

Πηρα χθες τελικα το Ζ520. Ειναι πολυ μικρο, το περιμενα αρκετα πιο μεγαλο. Για ομορφια τι να πω, απλα δεν παιζεται!!!! Απο μια πρωτη επαφη, εχει ωραια αισθηση, η οθονη ειναι αρκετα καλη, και η εξωτερικη πολυ βολικη. Τα πληκτρα ειναι τελεια στην αφη. Ο μπλε φωτισμος τους ειναι οτι ακριβως πρεπει.

Πραγματικα δεν μου εχει αφησει καμια αρνητικη εντυπωση.

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Σκευτομαι να αγορασω και εγω μιας και δεν εχω κινητο, το αλλο μας εγκατελειψε, το βρισκω αρκετα καλη περιπτωση.

Πεστε μου ομως ρε παιδια πια ι διαφορα του καταλευκου το οποιο ειναι και φανταστικο με το γκριζο ?? Γιατι το λευκο ειναι τοσο δυσευρετο??

Γενικες εντυπωσεις Θετικες λοιπον ??????

Link to comment
Share on other sites

Εαν σε καλυπτουν τα χαρακτηριστικα του και σου αρεσει, μην το σκεφτεσαι καν!!!!

Μην κολλας στο λευκο. Και το ασημι που υπαρχει διαθεσιμο ειναι πανεμορφο. Αυτο το σχολιο ακουσα απο οποιον φιλο/γνωστο το ειδε! Στο κατω κατω οποτε θες μπορεις να παραγγειλεις προσοψεις οπως ακριβως τις θελεις.

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Εχει χρησιμοποιησει κανεις bluetooth handsfree? Συνεργαζεται με ολα τα μοντελα?

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Πότε επιτέλους θα γίνει επισημασμένο το thread?

Όταν θα το έχουν αγοράσει αρκετοί χρήστες και θα υπάρχει κάποια κινητικότητα έτσι ώστε να δικαιολογεί την επισήμανση του.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Z520i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...