Jump to content

Sony Ericsson Z520i


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο vodafone μου ειπαν πως δεν υπαρχει σε non vodafone-live αλλα μπορω να παω σε service της sony-ericsson να βγαλω το vodafone-live χωρις να εχω προβλημα με εγγυησεις κτλ.!!!!!

Γνωριζει κανεις αν ισχυει οντος ή με δουλευουν??

(φανταζομαι θα ισχυει για ολα τα μοντελα)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 445
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σου ειπαν δεν υπαρχει σε non vodafone-live ??????????????

ΣΕ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ :)

Εγω Cosmote εχω και το πηρα με επιδοτηση. Και σκετη συσκευη πουλιεται αν δεις σε Γερμανο, Πλαισιο κλπ. Για παρτους και κραξε τους! Α ρε ξυλο που θελουν....

 

ΥΓ. bill-viper εγω ηξερα οτι επισημανσμενα γινονται τα topics που αφορουν κινητα για να μπορουν οι χρηστες να εχουν αμεση προσβαση στα μοντελα καθε εταιριας, ποσο μαλλον στα καινουρια. Τωρα εαν κριτηριο ειναι το ποσοι χρηστες το εχουν, δε θα το σχολιασω!

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι ένα από τα σημαντικότερα κριτήρια είναι ο αριθμός των χρηστών! Αν γίνεται ένα ποστ κάθε 1-2 μέρες και βέβαια δεν επρόκειτο να γίνει επισημασμένο. Η κινητικότητα ενός θέματος είναι το υπόλοιπο 50% των κριτηρίων. Δε θέλουμε να γεμίσουμε την πρώτη σελίδα με επισημασμένα. Το ίδιο έγινε και με το θέμα του Κ300 που στην αρχή ήταν αρκετά έως πολύ υποτονικό. Εξάλλου το θέμα βρίσκεται στην πρώτη σελίδα, άντε στη χειριστη στη δεύτερη. Δε μπορούμε να είμαστε της λογικής "τώρα σε βρήκα τώρα σε θέλω"!

Anyway, μπήκα στη διαδικασία της απολογίας ενώ κάτι τέτοιο δεν έπρεπε να γίνει.

Γι'αυτό το λόγο υπάρχουμε κι εμείς, don't worry αν βλέπουμε ότι κάτι πρέπει να γίνει να είσαι σίγουρος ότι θα γίνει!

Πάμε παρακάτω..

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Λογω των πολλών ηλιθιοτήτων απο Vodafone και με την χρηση της φορητοτητας απο την αρχη non-live συσκευη θα παρω...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1102169#post1102169

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα

 

Πηρα εχτες το κινητο στην κοπελα μου, και μονο καλα λογια εχω να πω. Πολυ προσεγμενο στην λεπτομερια, αψογο πληκτρολογιο, "μουρατα" λαμπιονια να αναβοσβυνουν οταν δεχεσαι κληση :cool: τα οποια μπορεις να αλλαξεις κιολας τον τροπο που αναβοσβυνουν! Με bluetooth headset δεν το εχω δοκιμασει, με το bluetooth dongle που το εχω συνδεμενο στο Pc δουλευει αψογα!

 

Μονο ενα πραγμα δεν καταφερα να κανω.. Να αλλαξω προσοψη!! :wacko: :wacko: Για καποιο λογο δεν μπορω να βγαλω το μπροστα "πλαστικο" (εκεινο που ειναι απο το μερος της καμερας) δειχνει να εχει φρακαρει στο κατω μερος του κινητου (κοντα στην καμερα). Καμια ιδεα απο αυτους που εχουν καταφερει να αλλαξουν προσοψη? :p

 

Υ.Γ Εχει φωτογραφια στο manual η οποια δεν βοηθαει και πολυ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Ε λοιπον απο τοτε που ειδα αυτο το κινητο εχω κατενθουσιαστει και σκοπευω να το αγορασω. Ηταν να παρω το νοκια 6101 αλλα μαλλον τα 2 κινητα απλα δεν συγκρινονται. Θελω απλα να μου πει καποιος πως γινεται ο συγχρονισμος με το pc (πρεπει να αγορασω καλωδιο?). Και επισης αν υπαρχει καποιο handsfree που να παιζει και ραδιο.Εχει ενεργο πορτακι? (εννοω το ανοιγεις και μιλας κανονικα η πρεπει να πατησεις και το κουμπι?) Ποσα καλυμμτα εχει μεσα? και σε τι χρωματα? υπαρχει σε κοκκινο? Αυτα προς το παρον.. οταν το παρω θα εχω πιο ολοκληρωμενη αποψη.Bye
Link to comment
Share on other sites

Gia ton Stinger,

Φίλε μου είχα το ίδιο πρόβλημα, τελικά ήταν πολύ εύκολο. Αρχικά ανοίγεις τις δύο επάνω εγκοπές (αυτό είναι εύκολο και λογικά το έχεις κάνει). Στη συνέχεια παίρνεις έναν μικρό συνδετήρα (να προτιμήσεις με πλαστικό περίβλημα όχι αυτούς που είναι μόνο το μέταλλο μήν τυχόν στο χαράξει) και από το κενό που πλέον υπάρχει (αφού έχεις ανοίξει τις επάνω εγκοπές) διατρέχεις μέχρι τις κάτω εγκοπές που θα ανοίξουν αμέσως και χωρίς πρόβλημα. Φαντάστηκα ότι θα μπορούσε να γίνει το ίδιο και με στιλό ή μολύβι αλλά δεν το προσπάθησα μήπως δημιουργήσω χαρακιές. Με τον πιό πάνω τρόπο που σου είπα δε θα έχεις πρόβλημα και θα καταφέρεις την αλλαή.

Φιλικά,

blueswire

CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα την Πέμπτη. Πολύ καλό πράγματι. Τι θα ήθελα: Τα λαμπάκια να αναβοσβήνουν όταν έχεις κάποιο χαμένο συμβάν (πχ αναπάντητη, μύνημα που δεν έχεις διαβάσει, ξυπνητήρι που δεν άκουσες, κτλ), όπως γινόταν στο Siemens CF62. Επίσης δε βγάζει τον αριθμό των εναπομείνοντων χαρακτήρων που έχεις όταν γράφεις κάποιο SMS, εκτός κι αν πρέπει να ρυθμίσω κάτι και δεν το έχω βρει... Ίσως υπάρχουν και κάνα δυο πραγματάκια ακόμα, αλλά δεν τα θυμάμαι αυτή τη στιγμή...

 

@Diafanos_Anemos7: Φυσικά και έχει ενεργό πορτάκι (το οποίο αν θέλεις το απενεργοποιείς)!!! Έχει δύο καλύμματα: Ένα γκρι, κι ένα ανοιχτό πορτοκαλοκεραμιδί. Με το PC συγχρονίζεται με infrared, bluetooth ή με USB καλώδιο. Για handsfree με ράδιο δεν γνωρίζω. Αν θυμάμαι καλά, κάτι πρέπει να έχει αναφερθεί γι' αυτό το ζήτημα στα προηγούμενα posts...

There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη μεσα στην ερχομενη εβδομαδα μαλλον θα αποκτησω το κινητο,θελω να ρωτησω καποια πραγματακια ακομα. Το 'ς' τελικο υπαρχει στο z520i ή εχει το συνδρομο του κ700? Επισης ποση διαρκεια βιντεο μπορεις να τραβηξεις? Απλα αναρωτιεμαι αν η μνημη των 16mb ειναι επαρκής για 2-3 video clip και ηχους. Αυτα!
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει μετρητη χαρακτηρων. Απλα εμφανιζεται οταν σου μενουν λιγοτερο απο 20! Κι αν θυμαμαι καλα πρεπει να αλλαξεις μια ρυθμιση για το βγαζει. Αλλα ναι εχει.

Το "ς" υπαρχει διαθεσιμο μονο οταν γραφεις με Τ9!

Σχετικα με το βιντεο δεν εχω δει περιορισμο καπου, αλλα δεν το εχω ψαξει και πολυ.

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Νασε καλά Mythos για τις απαντήσεις σου .

 

Κάτι άλλο που θέλω να ρωτήσω είναι το manual που συνοδεύετε σε τι γλώσσες είναι .

Επίσης υποστηρίζει τα Δανέζικα ? εάν όχι μπορώ με κάποιον τρόπο να τα περάσω ??

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

BLUESWIRE να σαι καλα φιλε με το τροπο που μου ειπες ανοιξε κατευθειαν!! Ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Νασε καλά Mythos για τις απαντήσεις σου .

 

Κάτι άλλο που θέλω να ρωτήσω είναι το manual που συνοδεύετε σε τι γλώσσες είναι .

Επίσης υποστηρίζει τα Δανέζικα ? εάν όχι μπορώ με κάποιον τρόπο να τα περάσω ??

Ευχαριστώ πολύ

 

To manual εχει Ελληνικα και αγγλικα σιγουρα, τα αλλα δε τα πολυκοιταξα :p

Δεν εχει πολλες γλωσσες παντως, αλλη μια νομιζω, αλλα λογικα θα μπορεις να κατεβασεις αλλες. Και στο τηλεφωνο το ιδιο ειναι.

Για το αν μπορεις να περασεις αλλη γλωσσα, νομιζω πως γινεται. κανε μια ερωτηση στο service της SE (αναφερθηκε ενα τηλεφωνο σε προηγουμενα posts).

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει μετρητη χαρακτηρων. Απλα εμφανιζεται οταν σου μενουν λιγοτερο απο 20! Κι αν θυμαμαι καλα πρεπει να αλλαξεις μια ρυθμιση για το βγαζει. Αλλα ναι εχει.

Το "ς" υπαρχει διαθεσιμο μονο οταν γραφεις με Τ9!

Σχετικα με το βιντεο δεν εχω δει περιορισμο καπου, αλλα δεν το εχω ψαξει και πολυ.

Πια είναι αυτή η ρύθμιση για να σου δείχνει το μετρητή χαρακτήρων;;;;;

 

Να σημειώσω πως το "ς" το επιλέγεις στους πρόσθετους χαρακτήρες αν δε χρησιμοποιείς Τ9

There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι δεν σου το δειχνει???? Εμφανιζεται οταν σου μεινουν λιγοτερο απο 20 χαρακτηρες. Απο οτι ειδα δεν παιζει ρολο καμια ρυθμιση, οπως νομιζα. Λογικα πρεπει να σου το εμφανιζει.

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι δεν σου το δειχνει???? Εμφανιζεται οταν σου μεινουν λιγοτερο απο 20 χαρακτηρες. Απο οτι ειδα δεν παιζει ρολο καμια ρυθμιση, οπως νομιζα. Λογικα πρεπει να σου το εμφανιζει.

Εγώ νόμιζα ότι εννούσες πως υπάρχει ρύθμιση για να σου δείχνει πάντα το μετρητή χαρακτήρων, και όχι μόνο όταν σου μένουν 20 χαρακτήρες. Απλά ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ :mad: , όταν ακόμα και το πανάθλιο Siemens CF62 που είχα, έδειχνε πάντα το μετρητή χαρακτήρων, ανεξάρτητα από το πόσοι χαρακτήρες έμεναν...

There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Games παιζουν του Κ700?Themes παιζουν με κανενα αλλο κινητο(π.χ. Κ700)?

 

Το εχω παρει το κινητο και μου αρεσει παρα πολυ το εχω βεβαια μονο τεσερις μερες αλλα απο μπαταρια εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος.

Οσο απο εμφανιση ειναι απαιχτο.

Δεν το περιμενα τοσο μικρο και τοσο ωραιο.

Λιγο η μνημη με χαλαει αλλα δεν μπορεις να τα εχεις ολα.

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Με τα παιχνιδια υπαρχει ενα προβλημα λογω του μεγεθους της οθονης. Ολα παιζουν αλλα δεν βλεπεις ολη την οθονη του παιχνιδιου :p

Θα πρεπει να βγουν παιχνιδια για την συγκεκριμενη αναλυση οθονης. Υπαρχουν βεβαια μερικα που παιζουν μια χαρα, αναλογα την αναλυση τους.

 

Οσο για τον μετρητη χαρακτηρων, εμενα δε με απασχολει. Απο τη στιγμη που μου δειχνει ποσους εχω λιγο πριν τελειωσουν μου αρκει. Δεν μετραω ποσους χαρακτηρες στελνω με ενα sms!!! ;)

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Ποιο προγραμμα χρησιμοποιήτε για να περνατε τις επαφες σας απο το PC?

Δεν εννοω suyncronization me outlook αλλα κατι που να εχεις στο PC το interface του τηλεφωνου.....

Ευχαριστω!!

 

PS: Sorry αλλα δεν εχω εμπειρια με Sony - Ericsson.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα γίνεται επισημασμένο.

Καλή συνέχεια. :)

 

Υ.Γ: Mythos φχαριστημένος;! :p :D

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση: Εφόσον ο τηλ. κατάλογος δεν υποστηρίζει όνομα/επίθετο, για ποιο λόγο υπάρχει η επιλογή "Ταξινόμηση ανά όνομα ή ανα επίθετο" στο μενού;;;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Z520i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...