Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eννοείς για να το πάρει Live!? Kρίμα να χαραμιστεί τέτοιο κινητάκι...

 

Συμφωνώ εγκρίνω επικροτώ επαυξάνω προτρέπω συνυπογράφω και υπερθεματίζω χ2 και λίγα λέω:X :)

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εννοείς δεν βγαίνει ακόμα.

 

Γιατί από την στιγμή που είδα το 6680 i-mode, δεν λέω πλέον μεγάλη κουβέντα :p

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων.Φαντάζομαι πως μπορεί να επανέλθει ο default κωδικός.

afou gia na kanis epanafora zitaei prota ton kodiko asfalias!to mono pou se sozei einai mia anavathmisi otan mporoun na to kanoun sta nokia club.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

afou gia na kanis epanafora zitaei prota ton kodiko asfalias!to mono pou se sozei einai mia anavathmisi otan mporoun na to kanoun sta nokia club.

 

Στα κλαμπ νόκια δεν μπορούν να το κάνουν ακόμα γιατί δεν έχουν εφοδιαστεί με τον αντάπτορα για αυτό το μοντέλο επειδή είναι πολύ πρόσφατο. Μην ξύνεις το κεφάλι σου, έτσι μου είπαν.

 

Μπορείς όμως να το πας στο κεντρικό κατάστηαμα νόκια στην Λεωφόρο βουλιαγμένης, εκεί μπορούν να το ξεκλειδώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς δεν βγαίνει ακόμα.

 

Γιατί από την στιγμή που είδα το 6680 i-mode, δεν λέω πλέον μεγάλη κουβέντα :p

Τουλάχιστον στη σελίδα της vodafone δεν το έχει ως live κινητό. Ευελπιστώ να μη συμβεί και στο μέλλον. Το είχα σχεδόν σίγουρο ότι δε θα είναι live. Ελπίζω να μη συμβεί κάτι τέτοιο. Μέχρι στιγμής είχα δύο συσκευές live και δε θα ήθελα και τρίτη. Άντε να δούμε.

Πάντως ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Απ οτι εχω ακουσει το "λαιβ", οταν βγει, δε θα εχει μενου λαιβ ή τουλαχιστον θα ειναι ενα απλο θεμα που δε θα σε περιοριζει να το αλλαξεις;)
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Στην μετάβαση δεν μπορούμε να βάλουμε εφαρμογές της επιλογής μας; Γιατί ψάχνω αλλά δεν βρίσκω κάποιον τρόπο να αλλάξω την ήδη υπάρχουσα λίστα.
Link to comment
Share on other sites

Στην μετάβαση δεν μπορούμε να βάλουμε εφαρμογές της επιλογής μας; Γιατί ψάχνω αλλά δεν βρίσκω κάποιον τρόπο να αλλάξω την ήδη υπάρχουσα λίστα.

 

Μπορείς να εμπλουτίσεις αυτήν την λίστα με επιπλέον λειτουργίες του τηλεφώνου(δυστυχώς όχι αυτούσιες κάποιες εφαρμογές/παιχνίδια όπως γίνεται ενδεχομένως σε κάποια από τα τελευταία Series60).

Default είναι 10 αλλά μπορείς όταν είσαι μέσα στην μετάβαση να πας Επιλογές >Επιλογές ξανά και να κλικάρεις από την λίστα που θα εμφανιστεί και άλλες λειτουργίες που σε ενδιαφέρουν και επιπροσθέτως να τις οργανώσεις κατά σειρά προτεραιότητας.

Εμφάνιση όλων των λειτουργιών σε πλέγμα εδώ δεν προσφέρεται,κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

Στην μετάβαση δεν μπορούμε να βάλουμε εφαρμογές της επιλογής μας; Γιατί ψάχνω αλλά δεν βρίσκω κάποιον τρόπο να αλλάξω την ήδη υπάρχουσα λίστα.

 

Αν πατήσεις Επιλογές-Επιλογές τσεκάρεις ποια θέλεις και ποια όχι. Εννοείς να προσθέσεις άλλα;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να εμπλουτίσεις αυτήν την λίστα με επιπλέον λειτουργίες του τηλεφώνου(δυστυχώς όχι αυτούσιες κάποιες εφαρμογές/παιχνίδια όπως γίνεται ενδεχομένως σε κάποια από τα τελευταία Series60).

Σωστά. Δυστυχώς δεν γίνεται οι εγκατεστημένες εφαρμογές να μπούν ούτε ως συντόμευη στις κατευθύνσεις του πολυπλήκτρου, κάτι που θα ήταν πολύ χρήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Δυστυχώς δεν γίνεται οι εγκατεστημένες εφαρμογές να μπούν ούτε ως συντόμευη στις κατευθύνσεις του πολυπλήκτρου, κάτι που θα ήταν πολύ χρήσιμο.

 

Μοιάζει με Series60 άλλα δεν είναι ! Κατάλαβες τώρα τι εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αργει καθολου εχοντας και το κ750ι στο λεω με σιγουρια...η αποθηκευση αργει λιγο μονο

 

καλησπερα xagios,

επειδη βλεπω οτι εχεις και το κ750i, θελω να ρωτησω αν η ελλειψη του auto focus (που εχει το κ750i) απο το Nokia 6270 δεν βοηθαει στην ληψη φωτοφιων και ποσο το μειωνει σε αυτο το σημειο απο k750i

 

Thanks

gdred7

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα xagios,

επειδη βλεπω οτι εχεις και το κ750i, θελω να ρωτησω αν η ελλειψη του auto focus (που εχει το κ750i) απο το Nokia 6270 δεν βοηθαει στην ληψη φωτοφιων και ποσο το μειωνει σε αυτο το σημειο απο k750i

 

Thanks

gdred7

Φίλε gdred7 νομίζω αυτό σε ενδιαφέρει... ;)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα xagios,

επειδη βλεπω οτι εχεις και το κ750i, θελω να ρωτησω αν η ελλειψη του auto focus (που εχει το κ750i) απο το Nokia 6270 δεν βοηθαει στην ληψη φωτοφιων και ποσο το μειωνει σε αυτο το σημειο απο k750i

 

Thanks

gdred7

Προσωπικη μου γνωμη το κ750Ι ειναι καλυτερο στις φωτογραφιες οχι φανταστικα καλυτερο αλλα ειναι :!:
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Φίλε gdred7 νομίζω αυτό σε ενδιαφέρει... ;)

 

Νομίζω ότι αυτές οι 2 φωτος είναι η καλύτερη απάντηση για την κάμερα του 6270!!!:)

Λοιπόν, να πω κι εγώ την γνώμη μου:

Εχω το ΝΟΚΙΑ 6270 κι ένας φίλος μου έχει το Κ750. Eίναι εμφανέστατη η διαφορά στη λεπτομέρεια, δηλαδή το Κ750 λόγω της χειροκίνητης εστίασης έχει πιο καλή λεπτομέρεια, πιο "καθαρές" φωτογραφίες.Στο ΝΟΚΙΑ δεν γίνεται αυτό, είναι πιο "θαμπές" οι φωτογραφίες του και εγώ, παρόλο που ασχολούμαι και με τη φωτογραφία και έχω γενικά σταθερό χέρι, δεν μπόρεσα μέχρι στιγμής να βγάλω μια καλή φωτογραφία, να πω δηλαδή "δεν κουνήθηκε".

Επίσης, το φλας δεν με εντυπωσίασε, τις βγάζει πολύ μπλε τις φωτογραφίες, αλλά ούτε και η επιλογή νύχτας είναι κάτι το ιδιαίτερο. Γι' αυτό το κινητό περίμενα πιο καλά αποτελέσματα στην κάμερα.Από την άλλη, δεν σε τυφλώνει το φλας όπως στο Κ750 (δεν μπορείς καλά-καλά να κοιτάξεις από τη στραβωμάρα) και είσαι πιο κοντά σ' αυτό το θέμα που τραβάς. Δηλαδή, στο Κ750 τραβάς κάποιον μια φωτογραφία και μέχρι να αποθηκευτεί βλέπεις ότι το μοντέλο μπορεί και να λείπει από το κάδρο σου.Δεν αποθηκεύει δηλαδή αυτό που βλέπεις όταν κάνεις "κλικ", αλλά κάποια δευτερόλεπτα μετά.Αν το θέμα σου κινείται ή κινηθεί από τη στιγμή που θα ακουστεί το κλικ, αυτό που θα δεις στην φωτογραφία σου δεν θα έχει καμμιά σχέση μ' αυτό που τράβηξες. Στό 6270 είναι καλύτερα τα πράγματα-μόνο σ' αυτό το σημείο όμως. Εχει όμως πιστεύω καλύτερο βίντεο το 6270. Το Κ750 είναι πολύ χάλια στο βίντεο.

Επίσης, θεωρώ απαράδεκτο για το 6270 ενώ έχει τόσο μεγάλη οθόνη να εμφανίζει τη φωτογραφία αυτού που σε καλεί σε υπερ-μικροσκοπικό μέγεθος!!!!Αν η φωτογραφία δεν είναι "μόνο κεφάλι και τίποτε άλλο" είναι σχεδόν αδύνατον να καταλάβεις ποιος είναι στη φωτογραφία. Μεγάλο λάθος αυτό της ΝΟΚΙΑ, ενώ στο Κ750 εμφανίζεται SUPER!:blink:

http://www28.brinkster.com/fananna/%CE%96.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, θεωρώ απαράδεκτο για το 6270 ενώ έχει τόσο μεγάλη οθόνη να εμφανίζει τη φωτογραφία αυτού που σε καλεί σε υπερ-μικροσκοπικό μέγεθος!!!!Αν η φωτογραφία δεν είναι "μόνο κεφάλι και τίποτε άλλο" είναι σχεδόν αδύνατον να καταλάβεις ποιος είναι στη φωτογραφία. Μεγάλο λάθος αυτό της ΝΟΚΙΑ, ενώ στο Κ750 εμφανίζεται SUPER!:blink:

 

Όντως, αυτό είναι πολύ κουλό. Στον αντίποδα όμως, στην προεπισκόπηση της κάμερας γίνεται χρήση και του τελευταίου χιλιοστού της οθόνης...

Link to comment
Share on other sites

Από που μπορώ να προμηθευτώ το κινητό?Η voda δεν το χει,τα nokia shops όχι..Το πλαίσιο είναι καλή επιλογή?Αλλά θα το έχουν κι αυτοί?
Link to comment
Share on other sites

Ασε και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω...από τον γερμανό στην πάτρα μου είπαν απο 7/2 και μέτα....αλλά στις 13 μπαίνω φαντάρος...και έχω εδώ και ένα μήνα που το ζητησα και ακόμα τίποτα....τι να πώ!!αλλά γενικά δεν πρέπει να υπάρχει στην αγορά και δεν ξέρω το γιατι...
Χαλαρά... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Από που μπορώ να προμηθευτώ το κινητό?Η voda δεν το χει,τα nokia shops όχι..Το πλαίσιο είναι καλή επιλογή?Αλλά θα το έχουν κι αυτοί?

Το πλαίσιο το έχει σε σχετικά καλή τιμή.Εγώ το βρήκα στα Microland και το πήρα, 309 ευρώ.Απ' ότι ξέρω το έχει και ο Κωτσόβολος αλλά πιο ακριβά.

http://www28.brinkster.com/fananna/%CE%96.jpg
Link to comment
Share on other sites

Που έχει microland?

γρηγοριου παλαμα 6..ειναι ακομα γραφεια..δεν εχουν ανοιξει το μαγαζι..αν θες..συνενοησου με τα κεντρικα να το στειλουν εκει και πας και το παιρνεις οπως εγω..:D

δεν πληρωνεις μεταφορικα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Geia sas ,

To provlima einai oti afou egatestisa to Pc Suite 6,7 sto Pc,to 6270 se opoiadipote entoli tou Pc Suite apantaei me to minima <den itan dinati i oloklirosi tis diadikasias>.An gnorizei kapoios kati parakalo poli na voithisi.

Euxaristo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...