Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες καλησπερα,

 

Εχει κανεις το προβλημα με το κλειδωμα του πληκτολογιου μετα απο μια εισερχομενη κληση? Και εξηγω..

 

Οταν ειναι το τηλ σε κατασταση αναμονης και λαμβανει μια εισερχομενη κληση αυτοματα ξεκλειδωνει για να κανεις ληψη της κλησης σωστα μεχρι εδω?

 

Μετα το τελος της κλησης κανονικα δεν πρεπει να κλειδωνει ΑΥΤΟΜΑΤΑ παλι το πληκτρολογιο? Ετσι δεν εκαναν ανεκαθεν ΟΛΑ τα ΝΟΚΙΑ?

 

Τι εγινε με το 6270? αποτελει εξερεση απο τα αλλα ή φταιει ΜΟΝΟ το δικο μου το οποιο κλειδωνει ΜΟΝΟ χειροκινητα... :mad:

 

Α και κατι αλλο..

 

Ενω το κινητο μετα απο την αποδοχη και τερματισμο μιας κλησης "δειχνει" ξεκλειδωτο το μονο κουμπι που αν το πατησεις βγενει το γνωστο μυνημα "πατηστε ξεκλειδ. και μετα ΟΚ" ειναι της καμερας..:confused:

 

Δεν ειναι κουφο?

 

Πειτε μου εαν το κανει σε ολους η σε μενα μονο..

 

Θενξ μποϊς..

..κάθε μέρα, κάθε ώρα, κάθε δευτερόλεπτο κάνεις κάτι που μπορεί να αλλάξει την ζωή σου για πάντα..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

,

 

Εχει κανεις το προβλημα με το κλειδωμα του πληκτολογιου μετα απο μια εισερχομενη κληση? Και εξηγω..

 

Οταν ειναι το τηλ σε κατασταση αναμονης και λαμβανει μια εισερχομενη κληση αυτοματα ξεκλειδωνει για να κανεις ληψη της κλησης σωστα μεχρι εδω?

 

Δεν μου παρουσίαζε ακριβώς αυτό το πρόβλημα άλλα κάτι παρόμοιο. (ζήταγε συνέχεια κωδικό ξεκλειδώματος και άλλα κουφά).

Όλα τα προβλήματα λύθηκαν με την αναβάθμιση 3.66

M. K.
Link to comment
Share on other sites

PAIDIA TO KINHTO EINAI FOVERO,TO EXW DYO MHNES TWRA KAI EIMAI POLY IKANOPOIHMENOS,EXEI FOVEREI KAMERA,KAI POLY KALH AKOYSTIKH.MHPWS KSEREI KANEIS POY THA BRW THEMATA GIA TO 6270?
Link to comment
Share on other sites

θα ηταν "θρασσος" να ρωτησω αν εχει auto focus???

Προσπαθησα να φωτογραφησω κατι πολυ κοντινο,αλλα πηρα τ...μου.

Υπαρχει καμια πατεντα,καμια λυση???:mad:

Link to comment
Share on other sites

θα ηταν "θρασσος" να ρωτησω αν εχει auto focus???

Προσπαθησα να φωτογραφησω κατι πολυ κοντινο,αλλα πηρα τ...μου.

Υπαρχει καμια πατεντα,καμια λυση???:mad:

 

βάζε αστεράκια στις κακές λέξεις :p

 

όχι δεν έχει ότο φόκους. Δοκίμασε να τραβήξεις φωτό από λίγο πιο μακριά και χρησιμοποίησε το ζουμ...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του 6270 εδώ και 2 βδομάδες και είμαι ενθουσιασμένος! Καλή κάμερα,super οθόνη,στερεοφωνικά ηχεία και φοβερό menu. Επιτέλους επιστροφή της nokia σε προσιτές τιμές και συσκευές που δεν υστερούν σε δυνατότητες. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι όταν είναι κλειστό (δηλ. το πληκτρολόγιο είναι κρυμμένο), το κομμάτι που βρίσκεται η οθόνη μετακινείται ελαφρώς.. Έχω παρατηρήσει και την μειωμένη ένταση στους ήχους κλήσης αλλά το απέδειδα στα ηχεία και όχι στο software. Μετά από ανάγνωση των προγενέστερων μηνυμάτων όμως δεν ξέρω αν είναι καλή ιδέα να το στείλω για upgrade αφού δημιουργούνται συχνά μεγαλύτερα προβλήματα. Αν κάποιος έχει αντιμετωπίσει τα ίδια προβλήματα θα παρακαλούσα να μου πεί πως τα αντιμετώπισε, και αν η χαμένη μέρα από την δουλειά για να πάω στην alphacopy θα αποδώσει
Link to comment
Share on other sites

η ενταση των ηχειων δεν θα ξεπερασει αυτο που ακουγεται στη θεση 5 στις ρυθμισεις.Απο κει και περα το θεμα με την αυξανομενη ενταση λυνεται με αναβαθμιση(μερικως).
Link to comment
Share on other sites

Απ' ό,τι γνωρίζω, οι εφαρμογές (*.jar) μπορείς να τις περάσεις μέσω της εγκατάστασης εφαρμογών του pc suite. Τα θέματα (*.nth) πώς περνιούνται;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Απ' ό,τι γνωρίζω, οι εφαρμογές (*.jar) μπορείς να τις περάσεις μέσω της εγκατάστασης εφαρμογών του pc suite. Τα θέματα (*.nth) πώς περνιούνται;

vrkes themata gia to kinito? se pia selida?

Link to comment
Share on other sites

Απ' ό,τι γνωρίζω, οι εφαρμογές (*.jar) μπορείς να τις περάσεις μέσω της εγκατάστασης εφαρμογών του pc suite. Τα θέματα (*.nth) πώς περνιούνται;

 

Δεν έχει διαφορά.

 

Και με το PC souite περνιούνται, και με ένα απλό copy-paste. Οπουδήποτε, είτε στο κινητό είτε στην κάρτα.

 

Σήμερα 10:28

tasosvel

vrkes themata gia to kinito? se pia selida?

 

Δες εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=90922

 

Δεν είναι πολλά, αλλά όσα είναι, είναι πολύ καλά :)

Link to comment
Share on other sites

GEIA SAS.

HTHELA APLA NA RWTHSW AN EXEI BALEI KAPOIOS STO 6270 TOY MNHMH 1GB KAI PWS SYMPERIFERETAI TO KINHTO. RWTHSA STO PLAISIO GIA MNHMH 1 GB ALLA MOY EIPAN NA MHN PARW GIATI TO KINHTO THA ARGEI PARA POLY KAI DEN THA MPOREI NA THN DIABASEI. ISXYEI KATI TETOIO?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει σπάσει τα νεύρα το usb καλώδιό του. Δεν εφαρμόζει καλά και με την παραμικρή κίνηση χάνει τιν επαφή...

 

Γίνεται να συνδέσω το 6270 στο PC και να στέλνω sms από το PC? :cool:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει σπάσει τα νεύρα το usb καλώδιό του. Δεν εφαρμόζει καλά και με την παραμικρή κίνηση χάνει τιν επαφή...

 

Γίνεται να συνδέσω το 6270 στο PC και να στέλνω sms από το PC? :cool:

γινεται παρα πολυ ευκολα.Απλα δεν μπορω να καταλαβω με ποιο τροπο θες να συνδεσεις τελικα το τηλεφωνο σου με το pc.Παντως ειτε με καλωδιο ειτε με ΒΤ, αν ανοιξεις το Pc suite (ενω βρισκεται σε συνδεση με το κινητο σου)

μπαινεις στην κατηγορια των μηνυματων συντασεις το sms σου μεσα απο το pc σου και πατας αποστολη.Δε θα εχεις κανενα προβλημα!;)

Link to comment
Share on other sites

GEIA SAS.

HTHELA APLA NA RWTHSW AN EXEI BALEI KAPOIOS STO 6270 TOY MNHMH 1GB KAI PWS SYMPERIFERETAI TO KINHTO. RWTHSA STO PLAISIO GIA MNHMH 1 GB ALLA MOY EIPAN NA MHN PARW GIATI TO KINHTO THA ARGEI PARA POLY KAI DEN THA MPOREI NA THN DIABASEI. ISXYEI KATI TETOIO?

Φιλε μου ο καθενας λεει οτι θελει. Εγω του εβαλα 1GB αμεσως μολις το αγορασα. Το εχω απο 9/1/06. Κανενα απολυτως προβλημα και ταχυτατη αναγνωση της καρτας.

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Χτες το κανα αναβάθμιση και αντί να καλύτερέψει χειροτέρεψε.Η ώρα στην αναφορά μηνυμάτων είναι εντελών λανθασμένη και ο ήχος δεν πολυ διορθώθηκε.
Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια που το εκανα αναβαθμιση ολα πηγαν καλα

1.- ο ηχος ειναι πλεον ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟΣ απο την αρχη

2.-το μενου ελαχιστα ποιο γρηγορο

3.- μου φανηκε και η καμερα λιγο καλλιτερη

4. η μπαταρια κρατησε ανετα 2,5 μερες με πολλα τηλεφωνηματα , 45 φωτογραφιες, 10 μυνηματα , αποστολη με bluet περιπου 30 αρχειων βιντεο περιπου 1,5 ΜΒ το καθενα , καθως και αναπαραγωγη τους, τι να πω και οταν το εβαλα για φορτιση δεν ειχε ακομα τελειωσει εντελώς η μπαταρια

εμενα αυτο μου φαινεται παρα πολυ, που ειχα μαθει με τα qtek και το p910 καθε μια μέρα φορτιση !!!!!!

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση αυξάνεται και η διάρκεια της μπαταρίας? Αν ναι, κατά πόσο?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια που το εκανα αναβαθμιση ολα πηγαν καλα

1.- ο ηχος ειναι πλεον ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟΣ απο την αρχη

2.-το μενου ελαχιστα ποιο γρηγορο

3.- μου φανηκε και η καμερα λιγο καλλιτερη

4. η μπαταρια κρατησε ανετα 2,5 μερες με πολλα τηλεφωνηματα , 45 φωτογραφιες, 10 μυνηματα , αποστολη με bluet περιπου 30 αρχειων βιντεο περιπου 1,5 ΜΒ το καθενα , καθως και αναπαραγωγη τους, τι να πω και οταν το εβαλα για φορτιση δεν ειχε ακομα τελειωσει εντελώς η μπαταρια

εμενα αυτο μου φαινεται παρα πολυ, που ειχα μαθει με τα qtek και το p910 καθε μια μέρα φορτιση !!!!!!

Νομιζω πως εισαι λιγο υπερβολικος φιλε μου..

Αν εκανα ολα αυτα που λες, οχι 2,5 μερες, αλλα 2,5 ωρες θα κρατουσε η μπαταρια...:X

Σιγα να μην εβγαλε και κοκκινη μπερτα με το S.....:lol:

Link to comment
Share on other sites

re paidia pantos ki ego pou to exo to kinito krataei arketa h mpataria tou !! kai akouo mp3 kai paizo kai paixnidakia kai radiofono !! prepei na vgazei 2.5meres aneta!!
Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια που το εκανα αναβαθμιση ολα πηγαν καλα

1.- ο ηχος ειναι πλεον ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟΣ απο την αρχη

2.-το μενου ελαχιστα ποιο γρηγορο

3.- μου φανηκε και η καμερα λιγο καλλιτερη

4. η μπαταρια κρατησε ανετα 2,5 μερες με πολλα τηλεφωνηματα , 45 φωτογραφιες, 10 μυνηματα , αποστολη με bluet περιπου 30 αρχειων βιντεο περιπου 1,5 ΜΒ το καθενα , καθως και αναπαραγωγη τους, τι να πω και οταν το εβαλα για φορτιση δεν ειχε ακομα τελειωσει εντελώς η μπαταρια

εμενα αυτο μου φαινεται παρα πολυ, που ειχα μαθει με τα qtek και το p910 καθε μια μέρα φορτιση !!!!!!

ekana kai egw meta apo dio vdomades anamonis anavathmisi se 3.66 to stilame thessaloniki gia na gini vevea apo xanthi kai vlepo ta eksis!

1.-o hxos exei pali mia skala stin entasi diladi den xtipaei terma aptin arxrei!

2.-to menou einai ontos elaxista pio grigoro

3.- den eida diafora stin kamera .

4 -:) h mpataria ontos krataei panw apo 3 meres me arketi xrisi!

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Enas filos mou prosfata apektise 6270..exei mia aporia..giati otan gemizei i mnhmh tou thlefonou, giati den rotaei to kinito an einai na ta petaksei sthn karta mnhmhs kai kanei mono tou akirosei?...kai kati allo mexri posa MB vgenoun oi mini-SD?

AMD Rulez :alien:

Για σενα μια ζωη Λυκοβρυσαρα μου θα τραγουδω..........Και του χρονου σε πιο μεγαλα σαλονια.......

Link to comment
Share on other sites

distixos to kinhto den exei auth thn epilogh kai etsi mporeis na lamvaneis kai na stelneis mono analoga me ta mb poy exeis eleythera sto kinhto!:mad:

sthn agora apo oti exw dei kykloforoyn mexri 1gb kartes sd:D :!:

http://www.dizpins.com/pinventory/images/dlalphabetpics/wdw_vondrake.jpg

GREEK TORRENTS-http://www.greek-tracker.com/

Link to comment
Share on other sites

και αρχές δεκέμβρη ανακοινώθηκαν στα 2 GB. Ίσως τις δούμε μέχρι το καλοκαίρι...

 

Τιμές:

 

512: Περίπου 40-50 ευρώ

 

1024: Περίπου75-85

 

Ανάλογα την ταχύτητα, εγγύηση, κατασκευαστή, μαγαζί...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...