Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατα την μετακίνηση, όταν επιλέγεις τον φάκελο, πατάς πρώτα επιλογές, άνοιγμα φακέλου, μπαίνεις στην κάρτα μνήμης, και μετά μετακίνηση και διαλέγεις τον φάκελο που θές. Αν πατήσεις κατευθείαν το κεντρικό πλήκτρο (μετακίνηση), επιλέγεις την κάρτα μνήμης.

 

Μήπως κάνεις το 2ο αντί για το 1ο;

 

episis otan thes na metakinisis kati, patas metakinisi - pigenis pano stin karta mnimis kai patas to pliktro katefthinsis dexia. Tote sou anoigei tin kartamnimis kai dialegis opoion fakelo thes apo aftous pou eheis dimiourgisei.

Γεννήθηκα χωρίς να θέλω.

Θα πεθάνω χωρίς να θέλω.

Αφήστεμε να ζήσω όπως θέλω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

zstepthane ευχαριστώ

theka η φώτο δεν φαίνετε καλά αλλά ελπίζω να τη βρω την άκρη

Θα τεστάρω τώρα και τους δύο τρόπους

Ναι αν το βγάζεις απότομα χωρίς να κλείσεις κάτι μπορεί να κάνει προβλήματα

Εμένα μου έκανε προβλήματα στις αρχές εξαιτίας του τρόπου αποσύνδεσης μέσω

 

Problhma dimiourgi opos kai me tous eksoterikous sklirous diskous ean trabiksis to usb eiparxi periptosi na xathoun oti exeis mesa (me kinita den kserw ti ginete) O kaliteros tropos aposindesis einia to eikonidio kato deksia pou lei Asfalis Katargish ulikou

 

Na kai mia kathari eikona (to eikonidio pou einai giro giro kokino einai afto pou edikse i theka)

 

http://img68.imageshack.us/img68/7796/18ph.jpg

--------------------------------------

http://img68.imageshack.us/img68/9184/129rx.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό είναι το θέμα ότι δεν βγάζει η μπάρα εργαλειών τέτοιο σηματάκι όταν συνδέω το κινητό με USB ενώ σε εκτυπωτή και ότι άλλο το βγάζει
Link to comment
Share on other sites

woudoulis, εγώ σπάνια (για να μην πω ποτέ) χρησιμοποιώ αυτού του είδους την κατάργηση. Ποτέ δεν είχα κάποιο πρόβλημα.

 

Απλά την στιγμή που το βγάζεις πρέπει να μην γίνεται κάποια εγγραφή στην κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

A!Και μερικες ακομη αποριες μου οσον αφορα τις λειτουργιες που δεν μπορεσα να δοκιμασω.

 

1)Η ταχυτητα μεταφορας μεσω του usb καλωδιου ειναι αρκετα γρηγορη?Χοντρικα μπορεις καποιος να υπολογισει MB/s ή ανα λεπτο?

 

2)Οσον αφορα τα στερεοφωνικα ηχειακια,εχουνε 3D effect?Κανει αντιληπτη διαφορα?Ακομη παρατηρησε καποιος πτωση της αποδοσης τους(ενταση-ποιοτητα) με την παροδο του χρονου και με τη συνεχη χρηση?

 

3)Η αναμονη βελτιωθηκε καθολου μετα και το λεγομενο στρωσιμο?Το χει κανεις πανω απο μηνα για να πει με σιγουρια?

 

4)Το καπακι της μπαταριας εφαρμοζει εντελως στο κλεισιμο?Γιατι αν και αναφερθηκε απο καποιους,σε αυτο που ειδα ηταν μια χαρα.Γενικα τριζει καθολου αφου το κουμπωσεις?

 

5)Ο επεξεργαστης σηκωνει αναπαραγωγη βιντεο full screen(320x240) και ανανεωση 15 fps τουλαχιστον?Η ζοριζεται και σπανε τα frames?Παντα για mp4 μιλαμε.

 

6)Στο μενου της καμερας εχει τις ιδιες ρυθμισεις με το Ν70?

 

8)Ασημι η καφε?

Link to comment
Share on other sites

Problhma dimiourgi opos kai me tous eksoterikous sklirous diskous ean trabiksis to usb eiparxi periptosi na xathoun oti exeis mesa (me kinita den kserw ti ginete) O kaliteros tropos aposindesis einia to eikonidio kato deksia pou lei Asfalis Katargish ulikou

 

Na kai mia kathari eikona (to eikonidio pou einai giro giro kokino einai afto pou edikse i theka)

 

http://img68.imageshack.us/img68/7796/18ph.jpg

--------------------------------------

http://img68.imageshack.us/img68/9184/129rx.jpg

Αυτό συμβαίνει μόνο αν έχεις ρυθμίσει τον εξωτερικό σκληρό για performance (δλδ έχεις στην ουσία ενεργοποιήσει το write caching). Από default τα winxp ρυθμίζουν τους εξωτερικούς σκληρούς για quick removal στο οποίο κάνεις μπορείς απλά να βγάλεις τον δίσκο χωρίς να χρησιμοποιήσεις την επιλογή disconnect.

Link to comment
Share on other sites

Πότε πρόλαβε το πλαίσιο και το ακρίβυναν?

309 ειχε και τορα 319

 

Είδες ? Εχουν ανησυχητικές διαθέσεις πολλές φορές στο ΠΛΑΙΣΙΟ.Η Microland όμως με τις καινοτομίες της στον περιορισμό του κόστους λειτουργίας των καταστημάτων της διατηρεί χαμηλά την τιμή στα 303 ευρώ,ΜΠΡΑΒΟ τους!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ λοιπόν το τίμιο 6270 μέχρι να βγει το τιμημένο (κι ελπίζω όχι υπερτιμημένο) 6280. Χοντρό και βαρύ μεν, όλες οι λειτουργίες δε προς τέρψιν του χρήστη. Made in Germany, χωρίς το παραμικρό κόλλημα ή restart, με απρόσκοπτη λειτουργία και τα κλασικά περί μπαταρίας και ασθενέστατου ήχου στα μηνύματα που δεν γίνονται αντιληπτά εξ ακοής παρά μόνο οπτικά. Καλύπτει πάντως όλες τις ανάγκες μου και θεωρώ πολύ καλή την πρόταση της ΝΟΚΙΑ σε τιμή super ανταγωνιστική. Τώρα να κάνω και δυο ερωτήσεις:

1. Πώς αλλάζω τον αριθμό τηλεφωνητή;

2. Η ενεργή αναμονή διευκολύνει τελικά τη ζωή μας;

Link to comment
Share on other sites

Αντε καλορίζικο Teacher!απο Πάτρα το πήρες;Εμένα ο γερμανός στην πάτρα με παιδεύει από την τρίτη και δεν ξέρει αν θα το έχει μέχρι την τρίτη...:-(
Χαλαρά... :lol:
Link to comment
Share on other sites

1. Πώς αλλάζω τον αριθμό τηλεφωνητή;

2. Η ενεργή αναμονή διευκολύνει τελικά τη ζωή μας;

 

Καλοριζικο !:)

Απανταω χωρις να εχω το manual και να το εχω διαβασει.

Λογικα αν πατησεις το πληκτρο του

τηλεφωνητη ,και δεν εχεις καταχωρισει καποιο ,θα σε αφησει να βαλεις το

δικο σου .

 

2. Αυτος ειναι ο σκοπος της ,θεμα συνηθειας ειναι παντως .:)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αντε καλορίζικο Teacher!απο Πάτρα το πήρες;Εμένα ο γερμανός στην πάτρα με παιδεύει από την τρίτη και δεν ξέρει αν θα το έχει μέχρι την τρίτη...:-(

 

Ευχαριστώ. Το πήρα με επιδότηση από Cosmote και μου το έστειλαν από Αθήνα. Το ασημί φυσικά, γιατί το καφέ δεν μου άρεσε καθόλου.

 

Καλοριζικο !:)

Απανταω χωρις να εχω το manual και να το εχω διαβασει.

Λογικα αν πατησεις το πληκτρο του

τηλεφωνητη ,και δεν εχεις καταχωρισει καποιο ,θα σε αφησει να βαλεις το

δικο σου .

 

2. Αυτος ειναι ο σκοπος της ,θεμα συνηθειας ειναι παντως .:)

 

Ευχαριστώ. Το κακό είναι ότι διάβασα όλο το manual και δεν υπήρχε κάπου. Όταν πάτησα το πλήκτρο 1 καταχώρησα λάθος αριθμό :( και δεν μπορώ να τον αλλάξω. Βέβαια κάπου-κάπως θα γίνεται, φαντάζομαι.

Όντως είναι θέμα συνήθειας η ενεργή αναμονή, αλλά όταν πατάς τα 40 :wacko: δύσκολα προσαρμόζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Το πήρα με επιδότηση από Cosmote και μου το έστειλαν από Αθήνα. Το ασημί φυσικά, γιατί το καφέ δεν μου άρεσε καθόλου.

 

 

 

Ευχαριστώ. Το κακό είναι ότι διάβασα όλο το manual και δεν υπήρχε κάπου. Όταν πάτησα το πλήκτρο 1 καταχώρησα λάθος αριθμό :( και δεν μπορώ να τον αλλάξω. Βέβαια κάπου-κάπως θα γίνεται, φαντάζομαι.

Όντως είναι θέμα συνήθειας η ενεργή αναμονή, αλλά όταν πατάς τα 40 :wacko: δύσκολα προσαρμόζεσαι.

 

Μπορείς να την απενεργοποιήσεις αν δεν την θες. Σίγουρα έχει επιλογή στο μενού των κλήσεων λογικά (δεν έχω το τηλ) αλλά νομίζω οτί μπορείς να το κάνεις πατώντας #43#.

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι διάβασα όλο το manual και δεν υπήρχε κάπου. Όταν πάτησα το πλήκτρο 1 καταχώρησα λάθος αριθμό :( και δεν μπορώ να τον αλλάξω. Βέβαια κάπου-κάπως θα γίνεται, φαντάζομαι.

 

Για δες αυτο φιλε μου :)

http://img490.imageshack.us/img490/2551/mwsnap1524dz.jpg

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εβλεπα πριν τις τιμες απο τα κινητα (γενικα) και μπορω να πω οτι ειναι value for money το κινητο αυτο, σπανιο πραγμα για Nokia θα ελεγα.
Link to comment
Share on other sites

Για δες αυτο φιλε μου :)

http://img490.imageshack.us/img490/2551/mwsnap1524dz.jpg

 

Σ' ευχαριστώ πολύ. Το έψαχνα στις κλήσεις και δεν σκέφτηκα τα μηνύματα. Άσε που δεν το πρόσεξα καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Είδες ? Εχουν ανησυχητικές διαθέσεις πολλές φορές στο ΠΛΑΙΣΙΟ.Η Microland όμως με τις καινοτομίες της στον περιορισμό του κόστους λειτουργίας των καταστημάτων της διατηρεί χαμηλά την τιμή στα 303 ευρώ,ΜΠΡΑΒΟ τους!

 

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά αυτή την στιγμή το φτηνότερο 6270 που μπορεί να βρει κανείς είναι στα microland? Τα Nokia shop έχασαν την πρωτιά;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανεις το bitrate που παιζει το mp3 player του κινητου...

Μου ειπαν οτι παιζει πολυ χαμηλα...μπορεισ ετσι να αλλαξεις τη συχνοτητα (αρα και το μεγεθος των mp3) πριν τα μεταφερεις στο κινητο χωρις να χανεις σε ποιοτητα...

 

Κοιταξα στο manual αλλα δεν βρικα τιποτα...ξερει κανεις???

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά αυτή την στιγμή το φτηνότερο 6270 που μπορεί να βρει κανείς είναι στα microland? Τα Nokia shop έχασαν την πρωτιά;

 

Τα Nokia Shops είχαν και έχουν την πρωτιά στην διάθεση του 6270(και όλων των μοντέλων) αλλά από τιμή την έχει και θα την έχει για πάρα πολλά μοντέλα της NOKIA και άλλων κατασκευαστών η MICROLAND διότι εισάγει ενδεχομένως μέσω της ALTEC TELECOMS (της οποίας είναι πλεον θυγατρική)σε τιμές ειδικά χαμηλές για εταιρεία telecoms(χαμηλή τιμολόγηση σε εταιρείες παροχών τηλεπικοινωνιών)σε συνδυασμό με μειώμένα λειτουργικά έξοδα καταστημάτων(παράδειγμα το εντελώς νέο κατάστημα στην Στουρνάρη 49:online-shop in shop,κλπ.).

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ξαναρωτησει αλλα δεν πηρα απαντηση.

 

Ξερει κανεις για το 6270 κανα προγραμμα σαν το PhotoBlaster ?

 

Δλδ να βαζεις φωτο/ηχους που τραβας με το κινητο εκεινη την στιγμη σε αστεια backgrounds ετοιμα απο το προγραμμα ;

 

Help :p

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά συμβάινει αυτό. Γύρισα όλη την αγορά με τα λεφτά στο χέρι έτοιμος να έτοιμος να κάνω την θυσία στον βωμό του καταναλωτισμού αλλά... τζίφος! Δεν υπήρχε πουθενά. Παντού εξαντλημένο... Από βδομάδα μου είπαν σε όλα τα μαγαζιά που ρώτησα. Θα δούμε.

 

Πάντως μιλάμε για μεγάλες διαφορές ρε παιδιά. 303 (Microland) με 339 (γερμανός) είναι αρκετά λεφτά... :X

 

Η φτηνότερη miniSD που έχω βρει πάντως φτάνει τα 42 ευρώ@ 512 ΜΒ στο e-shop. συνολικά δλδ 345 ευρώ για 512+128+9=649 ΜΒ. Δεν είναι άσχημα αν σκεφτώ πόσα ζητάει το W800 ή το D600 για παράδειγμα που δεν δέχονται καν miniSD...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...