Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To έχω στα χέρια μου παιδιά. Εντυπωσιακό για 3G phone... λίγο περίεργο οπτικά μιας και μοιάζει με πακέτο τσιγάρων :p αλλά είναι εντυπωσιακό. Ερωτήσεις αν υπάρχουν, να τις απαντήσω... :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To έχω στα χέρια μου παιδιά. Εντυπωσιακό για 3G phone... λίγο περίεργο οπτικά μιας και μοιάζει με πακέτο τσιγάρων :p αλλά είναι εντυπωσιακό. Ερωτήσεις αν υπάρχουν, να τις απαντήσω... :p

Όταν λές "το έχω στα χέρια μου''??? Κυκλοφόρησε δηλαδή στην αγορά ή το εξασφάλισες με ύπουλες και πλάγιες μεθόδους? ;) ;) ;)

ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΑ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ.........

:pig:

Link to comment
Share on other sites

Όταν λές "το έχω στα χέρια μου''??? Κυκλοφόρησε δηλαδή στην αγορά ή το εξασφάλισες με ύπουλες και πλάγιες μεθόδους? ;) ;) ;)

 

 

Το δεύτερο... Δεν είναι ακόμα διαθέσιμο, αλλά για να το έχω στα χέρια μου σε τελική μορφή, πάει να πει οτι έχει φτάσει η ημέρα κυκλοφορίας του, ή είναι πολύ κοντά. ;)

 

Btw το Radio είναι ότι πιο απλό έχετε δει σε player. Χωρίς RDS όπως είπατε, με μέτρια ευχρηστία. Καμία σχέση με Symbian, ή του Κ700i...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο... Δεν είναι ακόμα διαθέσιμο, αλλά για να το έχω στα χέρια μου σε τελική μορφή, πάει να πει οτι έχει φτάσει η ημέρα κυκλοφορίας του, ή είναι πολύ κοντά. ;)

 

Btw το Radio είναι ότι πιο απλό έχετε δει σε player. Χωρίς RDS όπως είπατε, με μέτρια ευχρηστία. Καμία σχέση με Symbian, ή του Κ700i...

 

ο_Ο . Αντε επιτέλους. Review θα υπάρξει; Και κανένα βιντεάκι που να έχει τραβήξει το κινητό τόσο σε qvga όσο και σε vga να δούμε πόσο καλό είναι. Από φώτο τι λέει; το διορθώσανε;

Είναι πολλά τα releases Άρη
Link to comment
Share on other sites

ο_Ο . Αντε επιτέλους. Review θα υπάρξει; Και κανένα βιντεάκι που να έχει τραβήξει το κινητό τόσο σε qvga όσο και σε vga να δούμε πόσο καλό είναι. Από φώτο τι λέει; το διορθώσανε;

 

http://rapidshare.de/files/15552606/6280_myphone.zip.html

 

Μια φωτογραφία σε High ποιότητα, 2 MPixels ανάλυση και ένα video clip 4-5 δευτερολέπτων σε VGA ανάλυση... το μέγεθός του 4.3ΜΒ :p

 

Και στα δύο η ποιότητα είναι, κατά τη γνώμη μου εντυπωσιακή... Good job.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.de/files/15552606/6280_myphone.zip.html

 

Μια φωτογραφία σε High ποιότητα, 2 MPixels ανάλυση και ένα video clip 4-5 δευτερολέπτων σε VGA ανάλυση... το μέγεθός του 4.3ΜΒ :p

 

Και στα δύο η ποιότητα είναι, κατά τη γνώμη μου εντυπωσιακή... Good job.[/quote

 

Τελικά όλα οκ με το λινκ. Ευχαριστώ

Είναι πολλά τα releases Άρη
Link to comment
Share on other sites

To έχω στα χέρια μου παιδιά. Εντυπωσιακό για 3G phone... λίγο περίεργο οπτικά μιας και μοιάζει με πακέτο τσιγάρων :p αλλά είναι εντυπωσιακό. Ερωτήσεις αν υπάρχουν, να τις απαντήσω... :p

1.Μπορεις να επιλεξεις αναμεσα σε GSM/3G δικτυο η ειναι μονιμα καρφωμενο σε 3G?

2.Απο μπαταρια πως τα παει?

3.Ξερεις ποτε θα ειναι στα ραφια των καταστηματων

4.ΤΟ ΠΟΥΛΑΣ???:w00t: :w00t: :p

only Apple
Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο... Δεν είναι ακόμα διαθέσιμο, αλλά για να το έχω στα χέρια μου σε τελική μορφή, πάει να πει οτι έχει φτάσει η ημέρα κυκλοφορίας του, ή είναι πολύ κοντά. ;)

 

Btw το Radio είναι ότι πιο απλό έχετε δει σε player. Χωρίς RDS όπως είπατε, με μέτρια ευχρηστία. Καμία σχέση με Symbian, ή του Κ700i...

Τι μετρια ευχρηστια μας λες ρε φιλε???

Εδω το 6270 εχει καλυτερο ραδιο απο το Κ!!!Το RDS τι να το κανω????

Απο φωτος που εχω δει τα 6270-80 εχουν το ιδιο ραδιο, αρα μια χαρα υπερπληρες και ευχρηστο!!!!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

κάποιο πρόβλημα πρέπει να έχει το link...

 

Δεν εχει κανενα προβλημα το link.Απλα πατα εκει που λεει free και θα σου ανοιξει η σελιδα με το download link.:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Τι μετρια ευχρηστια μας λες ρε φιλε???

Εδω το 6270 εχει καλυτερο ραδιο απο το Κ!!!Το RDS τι να το κανω????

Απο φωτος που εχω δει τα 6270-80 εχουν το ιδιο ραδιο, αρα μια χαρα υπερπληρες και ευχρηστο!!!!

 

Καταρχήν να συμπεριφέρεσαι κόσμια, όπως σου συμπεριφέρομαι. Εχω πιάσει 100 Radios από διαφορετικά κινητά και τα σχόλια που έχω να κάνω είναι τα ακόλουθα (μιας και διαφωνείς):

 

1) Οπτικά το μενού του Radio είναι απαράδεκτο. Λευκό φόντο, η συχνότητα του σταθμού και 4 πλήκτρα από κάτω. Τπτ άλλο.

2) Δεν υπάρχει αυτόματο Search.

3) Δεν υπάρχει αυτόματο Save σταθμών.

4) Για να βρει τον επόμενο σταθμό πρέπει να πατάς συνέχεια πατημένο το κεντρικό πολυπλήκτρο. Ακόμα και το παμπάλαιο Κ700i είχε αυτόματο Search με μία απλή πίεση του Joystick.

5) H αυξομείωση της έντασης του ήχου ΔΕΝ γίνεται από το κεντρικό πολυπλήκτρο αλλά από τα πλήκτρα στο πλάι. Επομένως αν κρατάς την συσκευή και αλλάζεις σταθμούς με το ένα χέρι, πρέπει να αλλάξεις θέση και με τον αντίχειρά σου να αγγίξεις τα πλαινά πλήκτρα. Σημάδι ευχρηστίας θα ήταν όλες οι λειτουργίες (ή οι περισσότερες) να βρίσκονταν στο κεντρικό πλήκτρο.

 

Λυπάμαι άμα σου χαλάω το όνειρο, επειδή σε είδα τσιτωμένο, αλλά έτσι είναι τα πράγματα.

 

@GTV ναι μπορείς να επιλέξεις ανάμεσα σε GSM - UMTS ή Dual Mode. Μπαταρία δεν έχω δει ακόμα... Μέχρι τέλος του μήνα θα κυκλοφορήσει υποθέτω.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει κανενα προβλημα το link.Απλα πατα εκει που λεει free και θα σου ανοιξει η σελιδα με το download link.:)

 

Πράγματι δεν είχε πρόβλημα το link απλά είχε πρόβλημα ο sever στη δουλειά μου. :D . Αναγκάστηκα να συνδεθώ με modem για να μπορέσω να δω την ιστοσελίδα και να το κατεβάσω :(

Είναι πολλά τα releases Άρη
Link to comment
Share on other sites

Mythozz καλορίζικο :) . Τόσο η φωτογραφία οσο και το βίντεο είναι Α Ψ Ο Γ Α. Περιμένουμε review ;)
Link to comment
Share on other sites

5) H αυξομείωση της έντασης του ήχου ΔΕΝ γίνεται από το κεντρικό πολυπλήκτρο αλλά από τα πλήκτρα στο πλάι.

 

Λογικά αν έχεις το ράδιο στην standby screen και το κάνεις highlight, με αριστερά/δεξιά στο πολυπλήκτρο αλλάζει σταθμούς :)

Link to comment
Share on other sites

Αντε ρε παιδια να βγει στην αγορα επιτελους δε παει αλλο!!!!Και να δω ΠΟΙΟΣ θα το πρωτοπαρει γιατι το κοβω να φερνουν απο 2-3 συσκευες σε καθε μαγαζι!!!
Link to comment
Share on other sites

Λογικά αν έχεις το ράδιο στην standby screen και το κάνεις highlight, με αριστερά/δεξιά στο πολυπλήκτρο αλλάζει σταθμούς :)

 

Ναι, αλλάζει όσους έχει ήδη αποθηκεύσει. Αν θέλεις να κάνεις Search όμως πρέπει πάλι να πατάς παρατεταμένα το κεντρικό πλήκτρο. Δεν είναι κάτι το συνταρακτικό από θέμα προβλήματος βέβαια, αλλά μιας και πιο πάνω αναφέραμε ευχρηστία, ε σε σχέση με άλλα ραδιόφωνα δεν είναι πιο εύχρηστο. Πάντως ο ήχος είναι μια χαρά, με επιλογές για Stereo ή Mono output, ανοιχτή ακρόαση (με το headset πάντα συνδεδεμένο κλασσικά κλπ.) :)

 

Θέλω εδώ να τονίσω το πολύ γρήγορο μπουτάρισμα της συσκευής, σε 3-4 δευτερόλεπτα από Off είναι On... με εντυπωσίασε. Το Series 40 μενού παραπέμπει κλασσικά σε Symbian σε όλα του σχεδόν, αρκετά γρήγορο, χωρίς πρόβλημα, αν και με χάλασαν λίγο τα εικονίδια, τα οποία όταν είναι στατικά είναι πανέμορφα, αλλά στα animations τους κάνουν γωνίες στις άκρες και δείχνουν μέτρια σχεδιασμένα.

 

theka_2003 review, ευελπιστώ να γίνει σύντομα. :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Τα mp3 πως τα παίζει , είναι ok ;

Από ένταση είναι ok , κανένα πρόβλημα ;

 

Πως σου κάθησε στο χέρι , σου φάνηκε μεγάλο ή βαρύ ;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Τα mp3 πως τα παίζει , είναι ok ;

Από ένταση είναι ok , κανένα πρόβλημα ;

 

Πως σου κάθησε στο χέρι , σου φάνηκε μεγάλο ή βαρύ ;

 

Αυτή τη στιγμή ακούω Armin Van Buuren - Never Wanted This :p. Ο ήχος είναι πεντακάθαρος, πολλά πρίμα, λίγα τα μπάσα όμως, μην περιμένετε πολλά εκεί. Η ένταση είναι μια χαρά. Την έχω στο 8 και είναι πολύ καλά. Στην πόλη μέσα, το 10 θα σε καλύπτει. Στο χέρι μου είναι μια χαρά, κανένα πρόβλημα, πολύ εύκολο στη μετακίνηση, δεν σε ενοχλεί το κινητό.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω μερικες ερωτησεις:

 

- Αυτο που ελεγαν οτι το πληκτρολογιο δεν ανοιγει αρκετα και ειναι δυσχρηστο ειναι αληθεια;

- Οι φωτο σε σχεση με Κ750;

- Το sliding ειναι αξιοπιστο και ευκολο η πλαστικουρα;

- Μιλησες καθολου για να ακουσεις ποιοτητα συνομιλιας;

- Ποιοτητα κατασκευης σου φαινεται καλη;

- Απο restart πως παει μεχρι τωρα; Υποθετω το ζοριζεις.

Sorry για τις πολλες ερωτησεις αλλα εισαι ο μονος που το εχει και θα δεχθεις βομβαρδισμο. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο!!Το ηχειακι σε σχεση με το S700(αν ξερεις) ακουγεται καλυτερα?

Το βιντεο παιζει fullscreen κανονικα(πιξελιαζει λιγο,πολυ?)

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω μερικες ερωτησεις:

 

- Αυτο που ελεγαν οτι το πληκτρολογιο δεν ανοιγει αρκετα και ειναι δυσχρηστο ειναι αληθεια;

- Οι φωτο σε σχεση με Κ750;

- Το sliding ειναι αξιοπιστο και ευκολο η πλαστικουρα;

- Μιλησες καθολου για να ακουσεις ποιοτητα συνομιλιας;

- Ποιοτητα κατασκευης σου φαινεται καλη;

- Απο restart πως παει μεχρι τωρα; Υποθετω το ζοριζεις.

Sorry για τις πολλες ερωτησεις αλλα εισαι ο μονος που το εχει και θα δεχθεις βομβαρδισμο. :)

 

1) Δε μου φαίνεται δύσχρηστο το πληκτρολόγιο, και ανοίγει μια χαρά, ακόμα και για τα δικά μου μεγάλα δάκτυλα. Δεν έχω πρόβλημα. Αν έπρεπε να πω κάτι αρνητικό, αυτό θα ήταν το σχετικά μεγάλο πάχος της συσκευής σε σχέση π.χ. με το Κ750.

2) Πιο πάνω έχω ένα link με photo και video από τη συσκευή, κατέβασέ το και θα κρίνεις καλύτερα γιατί έχει περάσει καιρός από όταν είχα το Κ750i στα χέρια μου και δεν είναι σωστό να βγάλω έτσι συμπερασμα.

3) Μια χαρά το sliding, στιβαρό κινητό, με πολύ καλή ποιότητα κατασκευής (παράδοξο), αν και αφήνει αρκετές θολούρες από τα δάκτυλά μας πάνω στο ελαφρώς gloss περίβλημα.

4) Ποιότητα ομιλίας στα γνωστά πλαίσια των τελευταίων Series. Καλή ακουστική, απλά καλό μικρόφωνο, δεν το έχω τεστάρει ακόμα σε μέρη με πολύ κόσμο.

5) Κανένα restart μέχρι στιγμής και... συνεχίζω.

 

Το Bluetooth είναι μια χαρά ταχύτατο, σε σχέση με τα Windows Mobile που εχω και είναι τραγικά στην ταχύτητα μετάδοσης δεδομένων. Γενικά οι εντυπώσεις είναι πολύ θετικές και από την ταχύτητα πλοήγησης στα μενού μαζί με την ευχρηστία του σαν συσκευή. Θα την μάθουν εύκολα όλοι σε χρόνο dt, παρά το γεγονός οτι έχει αρκετά μενού και πολλές δυνατότητες. Τα videos που έχει μέσα από μόνο του για demo δυστυχώς pixeliazoun και δεν κολακεύουν τις δυνατότητες της συσκευής. Ναι έχει πολύ καλό full screen και τα δικά του videos φαίνονται σχεδόν άψογα, μου θύμισαν Sharp V903 ένα πράγμα. Εντυπωσιακό είναι επίσης και το 3D παιχνίδι που έχει με το Rally... Δεν έχω παίξει τόσα χρόνια ποτέ, τόσο αληθοφανές παιχνίδι, τόσο καλοφτιαγμένο και εθιστικό. :up:

 

To ηχείο του είναι πολύ δυνατό, αλλά ταυτόχρονα ποιοτικό. Καμία σχέση με του S700... θα ικανοποιήσει σίγουρα τον κόσμο.

 

Τώρα που πέρασε η μέρα, βγαίνει ένα πρώτο συμπέρασμα για την μπαταρία: μέτριες επιδόσεις. Μην περιμένετε κάτι το συνταρακτικό. Το πρωί ήταν φουλ, και τώρα είναι κάτω από την μέση, έστω και αν το λιώνω... Αυτά.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι αργει να βγει η συσκευη στην αγορα!Να ειχε symbian να πω οκ προσπαθουν να το ολοκληρωσουν(βλεπε Ν80,P990),η εταιρεια 3 στην Ελλαδα δεν υπαρχει,ουτε η βοδιφον το εχει σε αποκλειστικη εκδοση!Το κινητο ανακοινωθηκε μαζι με το 6270,το οποιο κυκλοφορει εδω και 2 μηνες και το 6280 ακομα!Δεν παμε καμια βολτα απο τα κεντρικα της νοκια για καθιστικη διαμαρτυρια,δωστε το κινητο γιατι δεν φευγουμε ποτε απο εδω:D
only Apple
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγη ακόμη υπομονή... Με έχουν ενημερώσει ότι από βδομάδα θα έχουμε αρκετά κομμάτια σε stock. Βέβαια καλό θα ήταν να αρχίσετε να δίνετε προκαταβολές γιατί ήδη υπάρχουν πολλές προπαραγγελίες στα περισσότερα καταστήματα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

Από παρελκόμενα τι είχε στο κουτί; Άντε να έρθει γιατί μου ήρθε η επιδότηση και δεν κρατιέμαι... :D
Είναι πολλά τα releases Άρη
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...