Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το FOTA, υπαρχει στα specs μονο του 6131 αυτη τη στιγμη και μελλοντικα λεει η Νοκια πως θα προστεθει και σε αλλες συσκευες. Μακαρι να προστεθει και στο δικο μας με καποια μελλοντικη αναβαθμιση γιατι ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ βολικο να κανεις Firmware Update μετα απο το σπιτι/γραφειο σου, το εκανα παλια με το p900 και ειναι πραγματικα χλιδη...

Πάντως στο 6131 φίλου μου δεν φτούρησε,υποψιάζομαι ότι τελικά θα δοθούν στους παροχούς αναγνωριστικά στοιχεία συσκευών(πχ.6131 κλπ.),και θα φορτωθούν σε ειδικούς server τα αρχεία αναβαθμίσεων και θα στέλνονται είτε με χρεώση των κατόχων μέσω GPRS(ειδοποιώντας τους πριν με ενημέρωση χρέωσης-αποδοχής ή μη)στις συσκευές τους ή εναλλακτικά μπορεί να χρησιμοποιηθεί άλλη πλατφόρμα υπηρεσίας δικτύου τμηματικής λήψης δεδομένων του αρχείου αναβάθμισης δίχως χρέωση και όταν θα ολοκληρώνεται θα εγκαθίσταται το ληφθέν εκτελέσιμο αρχείο......:wacko: :confused: :ninja: μιλάμε για διάστημα και έτσι(σε λίγο θα διακτινιζόμαστε με τα κινητά σε άλλα μέρη μακρινά και μη:ninja: :wacko: :cry: :blink: :lol: ).

Πάντως στα SE κινητά τώρα αλλά και πιο παλιά στα Siemens (και τώρα η Benq-Siemens πλέον έχει ενσωματώσει την SWUOTA λειτουργία στα όποια κινητά της πχ.S68,EF81 κλπ)μέσω καλωδίου οι αναβαθμίσεις ήταν και είναι ότι καλύτερο και ευκολότερο και βολικότερο μπορεί να συνοδεύει ένα κινητό ως πλεονέκτημα για την αγορά του(και τους εφοδιασμένους με υπολογιστή,τεχνογνωσία και ανησυχίες κατόχους του).Μην ξεχνάμε ότι πρόκειται για συσκευές χωρίς λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εμενα αυτο που με ενοχλει πιο πολυ απο ολα και θα ηθελα να διορθωθει με αναβαθμιση ειναι το οτι αλλαζει ηχο κλησης και μηνυματων καθε φορα που αλλαζω theme. Αυτο μηπως αλλαξε με την 3.65 ή μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση που μπορω να κανω?
[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα αυτο που με ενοχλει πιο πολυ απο ολα και θα ηθελα να διορθωθει με αναβαθμιση ειναι το οτι αλλαζει ηχο κλησης και μηνυματων καθε φορα που αλλαζω theme. Αυτο μηπως αλλαξε με την 3.65 ή μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση που μπορω να κανω?

 

Ολιγον χαζομαρα αυτο αλλα συμβαινει διοτι το καθε θεμα εχει ενσωματωμενο

το δικο του ηχο .Αυτο μπορεις να το αλλαξεις με το να κανεις edit τα θεματα

που σου αρεσουν με τον ηχο που προτιμας ,μεσω theme studio ολα αυτα.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

εμενα παιδια μου κολαει το theme studio στην εγκατάσταση any help ?

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

:food: Γειας σας και χαρά σας!

ξέρει κανείς αν γίνεται οταν σε καλεί κάποια επαφή να εμφανίζεται ένα βιντεάκι αλλα ο ήχος κλήσης να είναι διαφορετικός του ήχου του βιντεο,

ή έστω μια εφαρμογή που να μπορείς να μιξάρεις ένα 3gp video με ήχο της επιλογής σου...

 

 

 

Σίγουρα γίνεται νε εμφανίζεται κινούμενη εικόνα gif ..

Δοκίμασα να φτιάξω μια ομάδα με δικό της ήχο κλήσης και σ'αυτήν να προσθέσω την επαφή με το video αλλα τζίφος...

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Για τον φιλο τον domal Μπορει να εχει προβλημα το συγκεκριμενο που εχεις,μου εχει τυχει και μενα,δοκιμασε να το κατεβασεις παλι.
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Kρίμα που η Νόκια ανακοίνωσε πως σταμάτησε την παραγωγή του!!

 

Min eiste toso arnitikoi paidia..an stamtisei i paragwgi tou kinitou tha ginei anarpasto kai etsi se kanena xrono pou tha sas erthei pali i anavathmisi apo tin etairia kinitis sas tha mporesete na to poulisete se kala xrimata.Toulaxiston egw etsi skeftomai.:O Oson afora ta antalaktika..e entaksei as to proseksoume kai ligo to kinito mas...:ninja:

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Μην αναστατώνεσαι,οι διαφορές δεν είναι ορατές στο μάτι,πλήν των δυο εικονιδίων που φεύγουν και της ημερομηνίας που εμφανίζεται πλέον κάτω από το λογότυπο φορέα(βέβαια με ενεργοποιημένη την ενεργή αναμονή δεν εμφανίζετα διότι μπορείς στην διαμόρφωση της ενεργής αναμονής να επιλέξεις σε μία γραμμή το ημερολόγιο).Ολα όπως πριν,σε μεγάλο μέρος της οθόνης βλέπεις μεγάλη εικόνα καλούντος(όπως και στην 3.60).Η ουσία της αναβάθμισης 3.65 έχει να κάνει με ζητήματα διαχείρησης ενέργειας/εξοικονόμισης/βελτίωσης χρόνου αναμονής -σταθερότητας Bluetooth/μετάδοσης δεδομένων/βελτίωσης συμβατότητας με v.2.0 πρωτοκόλλου συσκευών κλπ.:) :) :)

s eyxaristo para poli

Link to comment
Share on other sites

Για τον φιλο τον domal Μπορει να εχει προβλημα το συγκεκριμενο που εχεις,μου εχει τυχει και μενα,δοκιμασε να το κατεβασεις παλι.

 

ΦΙΛΕ ΜΟΥ προσπαθησα παλι αλλα κολλαει η εγκατάσταση , εκανα τις οδηγιες που λεει μεσα για την καρτα γραφικων αλλα και παλι τιποτα , μπορω να το κατεβασω απο πουθενα αλλού ????

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΜΟΥ προσπαθησα παλι αλλα κολλαει η εγκατάσταση , εκανα τις οδηγιες που λεει μεσα για την καρτα γραφικων αλλα και παλι τιποτα , μπορω να το κατεβασω απο πουθενα αλλού ????

Για κατεβασε το απο εδω.

http://software-portal.faz.net/ie/47876/Series_40_Theme_Studio

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Όταν κάνω ηχογράφηση συνομιλίας, κάθε φορά που ακούγεται το "μπιπ" μεταξύ 5", ο ήχος για περίπου μισό δευτερόλεπτο μεταφέρεται από το ακουστικό στο ηχείο και μετά επανέρχεται στο ακουστικό, με αποτέλεσμα να χάνω το τι λέει ο συνομιλιτής μου. Αυτό συμβαίνει είτε χρησιμοποιώ handsfree, είτε όχι.

 

Γνωρίζετε γιατί συμβαίνει αυτό; Μήπως είναι κάποιο Bug της συσκευής μου; Έχω την έκδοση 3.60

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Όταν κάνω ηχογράφηση συνομιλίας, κάθε φορά που ακούγεται το "μπιπ" μεταξύ 5", ο ήχος για περίπου μισό δευτερόλεπτο μεταφέρεται από το ακουστικό στο ηχείο και μετά επανέρχεται στο ακουστικό, με αποτέλεσμα να χάνω το τι λέει ο συνομιλιτής μου. Αυτό συμβαίνει είτε χρησιμοποιώ handsfree, είτε όχι.

 

Γνωρίζετε γιατί συμβαίνει αυτό; Μήπως είναι κάποιο Bug της συσκευής μου; Έχω την έκδοση 3.60

Να σου πω και μενα το ιδιο κανει,αν ειναι ολα ετσι ας μας πει καποιος.:confused:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

To πήρα πίσω εγώ χθες από τη Νοκια αλλά δεν μου το επισκεύασαν. Μου είπαν ότι το έστειλαν κάπου στη Βουλιαγμένης και το χαρτί έγραφε: 1 pixel καμμένο !!! Έλεος :angry: 3 ήταν. Μα καλά τόσο άσχετοι είναι??? Τι να πω...

Θα τους πάρω τηλ τη Δευτέρα και βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

Απ' ό,τι είδα, η Vodafone το παρέχει ως Live! Το έχει αγοράσει κανείς από Vodafone για να "δούμε" τι αλλαγές έχει από τον unbranded;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Απ' ό,τι είδα, η Vodafone το παρέχει ως Live! Το έχει αγοράσει κανείς από Vodafone για να "δούμε" τι αλλαγές έχει από τον unbranded;

Εγώ αλλά δεν το έχω πάρει με Live. Βασικά δεν με ρώτησαν καν. Δε νομίζω ότι έρχεται με Vf Live μενού πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αλλά δεν το έχω πάρει με Live

 

Το ιδιο κι εγω, οντως και δεν βγαινει "ντυμενο" Live ακομα (καλυτερα).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ..θα ήθελα να μου πει κάποιος στα ποσα καμμένα pixels στην οθόνη σου το κάνει αντικατάσταση η nokia.. το έχω περίπου στις 2 1/2 εβδομάδες το κινητό.. Επιπλέον όταν λαμβάνω κάτι με bluetooth το αρχείο που μου στέλνουν το αποθηκεύει στην μνήμη του κινητού, ξέρει κανείς πως γίνεται να αποθηκεύεται στην κάρτα? Ακόμα όταν πήγαινα να τρέξω το φιδάκι που έχει μέσα μου το έβγαζε σαν μη έγκυρη εφαρμογή, ώσπου τσαντίστηκα και το έσβησα :D Θα έπρεπε νόμίζω να σας αναφέρω εδώ, ότι είχα και τα 2 πρώτα μου crash tests.Έφαγε 2 καλά πεσίματα και με την οθόνη κάτω με σβούρες..Το κινητο δεν έπαθε τπτ ουτε γρατζουνιά ούτε τπτ, όυτε στην οθόνη τπτ. :) Το λυπήθηκα βέβαια και όπως καταλαβαίνετε συνεχίζω να είμαι πολύ ευχαριστημένος απο την αγορά του κινητού .. Αυτά τα λίγα ...
Link to comment
Share on other sites

Tips & Tricks

Αναπαραγωγή βίντεο σε πλήρη οθόνη, γρήγορη πρόσβαση:ξεκινώντας την αναπαραγωγή πατάμε το * πλήκτρο,αυτόματα γυρνάει σε πλήρη οθόνη και για σίγαση πατάμε το πλήκτρο #.Το μοναδικό ζητημα είναι ότι το πληκτρολόγιο πρέπει να είναι ανοικτό,other than that its all fine:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Tips & Tricks

Αναπαραγωγή βίντεο σε πλήρη οθόνη, γρήγορη πρόσβαση:ξεκινώντας την αναπαραγωγή πατάμε το * πλήκτρο,αυτόματα γυρνάει σε πλήρη οθόνη και για σίγαση πατάμε το πλήκτρο #.Το μοναδικό ζητημα είναι ότι το πληκτρολόγιο πρέπει να είναι ανοικτό,other than that its all fine:) :) :)

καλο το * δεν κανει και παυση μεταξυ μικρης και fullscreen εικονας:) αν ξερει καποιος πως μπορουμε να αλλαξουμε και το χρωμα των γραμματων που λενε ΠΙΣΩ και ΠΑΥΣΗ απο λευκο σε αλλο χρωμα για να μην ειναι τοσο εντονα ,καλα θα ηταν.:worry:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

καλο το * δεν κανει και παυση μεταξυ μικρης και fullscreen εικονας:) αν ξερει καποιος πως μπορουμε να αλλαξουμε και το χρωμα των γραμματων που λενε ΠΙΣΩ και ΠΑΥΣΗ απο λευκο σε αλλο χρωμα για να μην ειναι τοσο εντονα ,καλα θα ηταν.:worry:

 

Αυτό:( :mad: δεν γίνεται δυστυχώς,μπορεί με καμμία αναβάθμιση μελλοντικά του media player της συσκευής να εξαφανιστούν εντελώς,για να δούμε:confused: αλλά και έτσι μικρό το κακό,αφου μπορείς ακόμα να απολαύσεις την τελειότητα εγγραφής βίντεο από κινητό:) :D ;) ,είτε στην οθόνη του ή απευθείας στον υπολογιστή:)

Link to comment
Share on other sites

Ο μονος τροπος να αλλαξει το χρωμα των γραμματων που εμφανιζονται την ωρα της αναπαραγωγης βιντεο ειναι μεσω του θεματος. Αν φτιαξετε θεμα με το theme studio μπορειτε να βαλετε οτι χρωμα θελετε μονο που δεν θυμαμαι ποια ακριβως επιλογη ειναι στο theme studio.
[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ο μονος τροπος να αλλαξει το χρωμα των γραμματων που εμφανιζονται την ωρα της αναπαραγωγης βιντεο ειναι μεσω του θεματος. Αν φτιαξετε θεμα με το theme studio μπορειτε να βαλετε οτι χρωμα θελετε μονο που δεν θυμαμαι ποια ακριβως επιλογη ειναι στο theme studio.

Ναι η αληθεια ειναι οτι τοχω ψαξει μεσα στο theme studio εχω αλλαξει ενα σωρο λευκες γραμματοσειρες μα δεν το βρισκω που στο καλο ειναι χωμενο:mad:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΡΟΤΗΣΟ ΚΑΤΙ εχω το κινητο και θελω ενα προγραμα σαν το video dj ξερετε που θα το βρω????
ΠΑΟ ΣΕ ΑΓΑΠΑΩ ΜΟΝΟ Ο ΠΑΟ ΚΥΒΕΡΝΑΕΙ:p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το 6280 εδώ και μια εβδομάδα, απο voda. Επέστρεψα στην νοκια μετά απο χρόνια (εποχής 6150 ;D ) και θέλω να ρωτήσω κάτι χαζό μάλλον. Ερωτηματικό ή θαυμαστικό πως βάζουμε στο τέλος μιας λέξης (ελληνικά και με Τ9) ? μόνο με εισαγωγή συμβόλου?

Επίσης έχω βάλει όλες τις ρυθμίσεις για ίντερνετ που έχουν γραφτεί σε προηγούμενες σελίδες αλλά δεν μπαίνει (με το όπερα) και μου λέει "δεν διατήθεται σύνδεση πακέτου δεδομένων". Τί πρέπει να κάνω? μήπως να πάω απο βόντα να ενεργοποιήσω τίποτα? όταν το αγόρασα πήρα και καινούργια κάρτα (3G μια και η προηγούμενη δεν ήταν).

Και κάτι τελευταίο, υπάρχει η δυνατότητα να φτιάξουμε κάποιο αρχείο σημειώσεων ή ότι άλλο και να το κλειδωσουμε με κάποιον κωδικό? αν ναί πως?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το 6280 εδώ και μια εβδομάδα, απο voda. Επέστρεψα στην νοκια μετά απο χρόνια (εποχής 6150 ;D ) και θέλω να ρωτήσω κάτι χαζό μάλλον. Ερωτηματικό ή θαυμαστικό πως βάζουμε στο τέλος μιας λέξης (ελληνικά και με Τ9) ? μόνο με εισαγωγή συμβόλου?

 

Πάτάς το 1 και μετά * όπου εναλλάσσονται τα σημεία στίξης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...