Jump to content

Πόση βαρύτητα δίνετε στο SAR των κινητών σας;


 Κοινοποίηση

Δίνετε σημασία στον δείκτη SAR της συσκευής σας;  

57 members have voted

  1. 1. Δίνετε σημασία στον δείκτη SAR της συσκευής σας;

    • Ναι
      27
    • Όχι
      30


Recommended Posts

ποση βαρυτητα δινεται στο s.a.r. για την επιλογη συσκευης?το θεωρειται σημαντικο η το βαζεται σε δευτερη μοιρα?πεστε τις αποψεις σας :worry:

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δίνω τόση σημασία,που πρώτα παίρνω το κινητό και μετά μαθαίνω το δείκτη sar :p

κακο αυτο να το προσεξεις :!: γιατι το κεφαλι το βλεπω barbeque :)

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής , μέχρι πριν από δυό χρόνια , δεν είχα ιδέα τι είναι το SAR!

 

Αλλά τώρα ναί!

 

Αν μου αρέσουν δύο κινητά εξίσου, από πλευράς τιμής και λειτουργιών, θα προτιμήσω αυτό με το μικρότερο SAR.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να υπαρχει λογος να ανησυχουμε για το sar σημερα. Εχουν μπει αυστηρα ορια και ολες οι συσκευες τα πληρουν. Το να εχει το ενα 0.5 και το αλλο 0.35 δεν νομιζω να ειναι τρομερη διαφορα...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ναί, αλλά αν αυτά τα δύο κινητά έχουν ακριβώς τις ίδιες λειτουργίες, και σχεδόν την ίδια τιμή, ποιό θα προτιμήσεις;

 

Εντάξει μπορεί να φαίνεται υπερβολικό, (τη στιγμή που γίνονται τόσα τροχαία, τρώμε όλο βλακείες με συντηρητικά και ποιός ξέρει τι άλλο, ζούμε μέσα στο άγχος και τόσοι άλλοι παράγοντες, φθείρουν την υγεία μας), αλλά αν έχουν την ίδια τιμή εγώ θα πάρω αυτό που έχει 0,35.

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής , μέχρι πριν από δυό χρόνια , δεν είχα ιδέα τι είναι το SAR!

 

Αλλά τώρα ναί!

 

Αν μου αρέσουν δύο κινητά εξίσου, από πλευράς τιμής και λειτουργιών, θα προτιμήσω αυτό με το μικρότερο SAR.

 

Έτσι ακριβώς και εγώ. Παλιά δε το κοιτούσα αλλά τώρα πάντα ;) . Ανάλογα και την τιμή του μπορεί να είναι λόγος απόρριψης κάποιας συσκευής (Mototrola π.χ.)...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να υπαρχει λογος να ανησυχουμε για το sar σημερα. Εχουν μπει αυστηρα ορια και ολες οι συσκευες τα πληρουν. Το να εχει το ενα 0.5 και το αλλο 0.35 δεν νομιζω να ειναι τρομερη διαφορα...

συσκευες σαν τα siemens π.χ. παιζουν πολυ ψηλα 1 :!:

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την επαληθευση :!: ;)

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την επαληθευση :!: ;)

 

Δεν νομίζω πως η λίστα επαληθεύει τα λεγόμενά σου. Εάν προσέξεις, τα κινητά όλων των εταιρειών κυμαίνονται κάπου μεταξύ 0,5 και 0,8, μαζί με τα Siemens. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως η λίστα επαληθεύει τα λεγόμενά σου. Εάν προσέξεις, τα κινητά όλων των εταιρειών κυμαίνονται κάπου μεταξύ 0,5 και 0,8, μαζί με τα Siemens. :)

οπου εχω δει αρθρα για πιστοποιησεις sar οι πιστοποιησεις των εταιριων καταριπτονται συνηθως προς τα επανω στα ιδιωτικα εργαστηρια περιοδικων κ.λ.π. :!: [οπως εντελως συμπτωματικα :lol: συμβαινει με τις εργοστασιακα δηλωμενες ιπποδυναμεις των αυτοκινητων που μπαινουν σε δυναμομετρα ιδιωτων κι εχουν ψοφησει καμμια 30αρια αλογα :lol: ]οσο αφορα τη siemens προσεξε καλιτερα ποσα αναλογικα μοντελα της φλερταρουν με το 1 η ειναι εκει ;) Υ.Γ.βαλε στο πακετο οτι ο μεσος Ελληνας δεν ξερει να κρατησει το κινητο του :lol: [βλεπε δακτυλο στην κεραια :!: ζουληγμα στο αυτι :!: ]

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

οπου εχω δει αρθρα για πιστοποιησεις sar οι πιστοποιησεις των εταιριων καταριπτονται συνηθως προς τα επανω στα ιδιωτικα εργαστηρια περιοδικων κ.λ.π. :!: [οπως εντελως συμπτωματικα :lol: συμβαινει με τις εργοστασιακα δηλωμενες ιπποδυναμεις των αυτοκινητων που μπαινουν σε δυναμομετρα ιδιωτων κι εχουν ψοφησει καμμια 30αρια αλογα :lol: ]οσο αφορα τη siemens προσεξε καλιτερα ποσα αναλογικα μοντελα της φλερταρουν με το 1 η ειναι εκει ;) Υ.Γ.βαλε στο πακετο οτι ο μεσος Ελληνας δεν ξερει να κρατησει το κινητο του :lol: [βλεπε δακτυλο στην κεραια :!: ζουληγμα στο αυτι :!: ]

 

Τότε το ίδιο ισχύει για τα κινητά όλων των εταιρειών και όχι μόνο για τα Siemens.

 

Κοίτα φίλε μου, καλά τα «ανεξάρτητα» tests του χ περιοδικού, αλλά η αλήθεια είναι - και αυτός είναι ο λόγος που σου έδειξα την λίστα - πως τα κινητά όλων των εταιρειών πάνω-κάτω κυμαίνονται στα ίδια όρια.

 

Περί ορέξεως... ;)

Link to comment
Share on other sites

Τότε το ίδιο ισχύει για τα κινητά όλων των εταιρειών και όχι μόνο για τα Siemens.

 

Κοίτα φίλε μου, καλά τα «ανεξάρτητα» tests του χ περιοδικού, αλλά η αλήθεια είναι - και αυτός είναι ο λόγος που σου έδειξα την λίστα - πως τα κινητά όλων των εταιρειών πάνω-κάτω κυμαίνονται στα ίδια όρια.

 

Περί ορέξεως... ;)

το κυριο παιχνιδι του sar επαιζε και θα παιζει στην ποιοτητα του πομποδεκτη της καθε εταιριας :!: και στις μονωσεις καιριων σημειων βλεπε motorola :cool: Στο περι ορεξεως σου απαντω" [μην τα κανουμε ολα ισιωμα :!: :worry:]

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντα μιλάω με bluetooth handsfree (όταν λέω πάντα εννοώ 100%), οπότε το SAR δεν με ενδιαφέρει καθόλου.
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντα μιλάω με bluetooth handsfree (όταν λέω πάντα εννοώ 100%), οπότε το SAR δεν με ενδιαφέρει καθόλου.

καλη κινηση ;) λιγοστο microwave :lol:

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

το κυριο παιχνιδι του sar επαιζε και θα παιζει στην ποιοτητα του πομποδεκτη της καθε εταιριας :!: και στις μονωσεις καιριων σημειων βλεπε motorola :cool: Στο περι ορεξεως σου απαντω" [μην τα κανουμε ολα ισιωμα :!: :worry:]

 

Θα έλεγα ότι καλό είναι να μην αρπάζεσαι. Επίσης, το βέλτιστο είναι να μην εκτρέπουμε το θέμα, μιας και η συζήτησή μας δεν αφορά το SAR αυτό καθεαυτό, αλλά το κατά πόσο οι χρήστες δίνουν βαρύτητα σε αυτό. ;)

Link to comment
Share on other sites

Eγώ το SAR το μαθαίνω αφού πάρω μία συσκευή. Νομίζω κανείς που γουστάρει μία συσκευή τρελά δεν θα αρνηθεί να την πάρει επειδή έχει λίγο αυξημενη εκπομπή ακτινοβολίας. Ούτως ή άλλως οι περισσότεροι πια μιλάνε με handsfree. Εγώ ακόμα και στο σπίτι, έχω το handsfree πάντα πάνω στο τηλέφωνο και καλό θα ήταν να το κάνετε όσοι δεν το έχετε εφαρμόσει. Τα περισσότερα καινούρια τηλέφωνα πια πασσάρονται με handsfree
Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα καινούρια τηλέφωνα πια πασσάρονται με handsfree

 

Αυτό είναι γεγονός;

 

Εγώ ήξερα μέχρι σήμερα ότι τα handsfree είναι extra - αξεσουάρ!!!

 

Τώρα στο κουτί (και μέσα στην τιμή φυσικά) του κινητού έχει και handsfree;

Link to comment
Share on other sites

εγω επειδη μιλαω πολλες ωρες το μηνα στο τηλεφωνο δεν σκοπευω στα 35 μου να εχω mixed-grill το μυαλο μου!κ το κοιταω πολυ το θεμα της ακτινοβολιας!πχ δεν μπορω ποτε μου να χρησιμοποιησω κινητες συσκευες οπως το Ρ900 κ το Ρ910 τα οποια κανουν παπαδες (μονο καφε που δεν κανουν), εχουν δεικτη κοντα στο 1. 0,90 κ 0,88 αν θυμαμαι καλα αλλα κ αν το νουμερο το λες "ελα μωρε ενταξει τι θα παθεις..." σας πληροφορω οτι τα συγκεκριμενα κινητα οσες φορες μιλησα πανω απο 2 λεπτα αρχισαν κ ζεσταινονταν σε ανησυχητικο βαθμο!κ μαζι κ το κεφαλι μου... χωρια τους πονοκεφαλους που ειχα... τα ειχα χρησιμοποιησει παλιοτερα για καμια βδομαδα το καθενα αλλα μολις ειδα τις "επιδοσεις" τους τα δωσα δρομο... επισης προσπαθω να χρησιμοποιω αρκετα hands free!

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι γεγονός;

 

Εγώ ήξερα μέχρι σήμερα ότι τα handsfree είναι extra - αξεσουάρ!!!

 

Τώρα στο κουτί (και μέσα στην τιμή φυσικά) του κινητού έχει και handsfree;

Αν πάρεις σοβαρό τηλέφωνο και όχι κάπιο Nokia 1100 π.χ. έχει μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα ότι καλό είναι να μην αρπάζεσαι. Επίσης, το βέλτιστο είναι να μην εκτρέπουμε το θέμα, μιας και η συζήτησή μας δεν αφορά το SAR αυτό καθεαυτό, αλλά το κατά πόσο οι χρήστες δίνουν βαρύτητα σε αυτό. ;)

δεν αρπαχτηκα απλα εθεσα την αποψη μου στα δεδομενα σου :cool: :worry: και καλο θα ειναι καποιοι να εχουν και μια εικονα πανω κατω οσοι σχολιαζουν το thread :!: παντως no problem :confused: :)

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

εγω επειδη μιλαω πολλες ωρες το μηνα στο τηλεφωνο δεν σκοπευω στα 35 μου να εχω mixed-grill το μυαλο μου!κ το κοιταω πολυ το θεμα της ακτινοβολιας!πχ δεν μπορω ποτε μου να χρησιμοποιησω κινητες συσκευες οπως το Ρ900 κ το Ρ910 τα οποια κανουν παπαδες (μονο καφε που δεν κανουν), εχουν δεικτη κοντα στο 1. 0,90 κ 0,88 αν θυμαμαι καλα αλλα κ αν το νουμερο το λες "ελα μωρε ενταξει τι θα παθεις..." σας πληροφορω οτι τα συγκεκριμενα κινητα οσες φορες μιλησα πανω απο 2 λεπτα αρχισαν κ ζεσταινονταν σε ανησυχητικο βαθμο!κ μαζι κ το κεφαλι μου... χωρια τους πονοκεφαλους που ειχα... τα ειχα χρησιμοποιησει παλιοτερα για καμια βδομαδα το καθενα αλλα μολις ειδα τις "επιδοσεις" τους τα δωσα δρομο... επισης προσπαθω να χρησιμοποιω αρκετα hands free!

συμφωνω την εχω βιωσει την φαση :!: για αυτο ανοιξα και το thread για ενημερωση-τσεκαρισμα ενδιαφεροντος και καποια ανταλλαγη στοιχειων στο θεμα :!: αν και βλεπω πολυ ωχαδερφισμο,απαθεια και αυτοκαταστροφικη ανευθυνοτητα :worry: [μπρος στη μοστρα τι ειναι ο πονος :lol: ]

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως ενω θα έπρεπε να δινουμε βάση δεν έχουμε μάθει να το λαμβάνουμε υπόψη. Εγω για παράδειγμα για 6680 ουτε και ξερω την τιμή που έχει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...