Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθε και το δικό μου σήμερα. Άργησε μια μέρα λόγω απεργίας.

Πρώτου ανοίξω τη συσκευασία πήρα τηλ στην αντιπροσωπεία είπα το ιμει και μου είπαν κανονικά έχει 2 χρόνια εγγύηση.

Μετά κατέβασα το device info και έχει οθόνη boe..

Μου ζήτησε 2 ενημερώσεις τις οποίες και έκανα.

Μέχρι στιγμής με έχει εντυπωσιάσει η οθόνη

 

καλοριζικη η συσκευη φιλε μου,θα την ευχαριστηθεις σε ολους τους τομεις! κατι αλλο που θα ηθελα ν ρωτησω και αν γνωριζει καποιος, ειναι αν μπορουμε να μαθουμε την υγεια της μπαταριας απο καπου,πχ στα Iphone υπαρχει σαν επιλογη μεσα απο τις ρυθμισεις!

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικη η συσκευη φιλε μου,θα την ευχαριστηθεις σε ολους τους τομεις! κατι αλλο που θα ηθελα ν ρωτησω και αν γνωριζει καποιος, ειναι αν μπορουμε να μαθουμε την υγεια της μπαταριας απο καπου,πχ στα Iphone υπαρχει σαν επιλογη μεσα απο τις ρυθμισεις!

 

Όχι, δυστυχώς το android δεν έχει κάποια ρύθμιση ή μενού για να το δεις. Μόνο με κάποια εφαρμογή τύπου Accubattery νομίζω.

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παίδες νέος κάτοχος και εγώ και θέλω να κάνω 3 ερωτήσεις

1) Με tempered glass screen protector τι έχετε κάνει;;

2) Βλέπω στο AliExpress κάτι καινούργια hydrogel screen protector έχει κανείς άποψη;

3) Όταν πάω να σβήσω τις εφαρμογές που τρέχουν στην μνήμη μου κάνει δόνηση βγαίνει;;;;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η accubattery γράφουν ότι δεν είναι αξιόπιστο.

 

ναι δεν ειναι αξιοπιστη απο δικη μου χρηση της εφαρμογης με παλαιοτερες συσκευες!

Link to comment
Share on other sites

Απο περιεργεια ετρεξα το safetynet και μου βγαζει fail οτι δεν μπορει να κανει access τα google play services. Αντρικο...

 

ΥΓ τωρα ειδα οτι το ιδιο μου βγαζει και ενα xiaomi που εχω. Αρα μαλλον ακυρο ειναι το τεστ που εκανα η κατι αλλο παιζει?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

αυτή η εφαρμογή δεν δουλεευι σωστα, μαλλον αναξιοπιστη. σε χιαομι μι 9 εδειχνε false μετα passed μετα failed.

 

τωρα που κοιταξα το mate 20 pro, εδειξε failed. elegxoyme sto play store >> ρυθμισεις >> κατω στο τελος, αν γραφει συσκευή πιστοποιημενη, εμενα οκ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.scottyab.safetynet.sample

 

Παρόμοια εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αντάπτορα για κανονικά ακουστικά δεν έχει μέσα το κινητό ??

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

έχει μέσα η συσκευασία!

 

Οκ, τον είχα βάλει σε ένα άσχετο κουτί και νόμιζα πως δεν έχει. Έψαχνα 1 ώρα να βρω που το έχω χωσει. Ευχαριστώ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν 2 μέρες τώρα έχω ενθουσιαστεί με το τηλέφωνο.σήμερα δούλεψα κ το GPS το οποίο ήταν άψογο.

Αλλά δεν μπορώ να συνηθίσω με τίποτα το ότι δεν έχει ξεκλείδωμα με duble click.

Συνεχώς χτυπάω 2 φορές την οθόνη από συνήθεια αλλά τίποτα

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν 2 μέρες τώρα έχω ενθουσιαστεί με το τηλέφωνο.σήμερα δούλεψα κ το gpsτο οποίο ήταν άψογο.

Αλλά δεν μπορώ να συνηθίσω με τίποτα το ότι δεν έχει ξεκλείδωμα με duble click.

Συνεχώς χτυπάω 2 φορές την οθόνη από συνήθεια αλλά τίποτα

καλορίζικο!!! σιγά σιγά θα το χωνέψεις και δεν θα μπερδεύεσαι!!:) το gpsto τι είναι ακριβώς?

Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο!!! σιγά σιγά θα το χωνέψεις και δεν θα μπερδεύεσαι!!:) το gpsto τι είναι ακριβώς?
Προφανώς GPS εννοεί.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν 2 μέρες τώρα έχω ενθουσιαστεί με το τηλέφωνο.σήμερα δούλεψα κ το gpsτο οποίο ήταν άψογο.

Αλλά δεν μπορώ να συνηθίσω με τίποτα το ότι δεν έχει ξεκλείδωμα με duble click.

Συνεχώς χτυπάω 2 φορές την οθόνη από συνήθεια αλλά τίποτα

Βάλε την αναγνώριση προσώπου και ρύθμισε σε άμεσο ξεκλείδωμα. Θα λύσεις το πρόβλημα κατά 90 %, δηλαδή όταν κρατάς το κινητό στο χέρι και δεν είναι ακουμπησμένο σε επιφάνεια.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ειμαι χωρίς ενημέρωση ασφαλείας από τον Αύγουστο έχει πάρει κανένας του Σεπτεμβρίου?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ειμαι χωρίς ενημέρωση ασφαλείας από τον Αύγουστο έχει πάρει κανένας του Σεπτεμβρίου?

 

Οχι δεν εχει δώσει κατι ακομα

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω 5 ημέρες και πραγματικά είναι τέρας.

 

Πιστεύω είναι το πιο πλήρες σε δυνατότητες, στην κατηγορία των 400-450€ πλέον. Έχει σχεδόν τα πάντα: dual volte, dual wificall, nfc, 3d face recognicion,in screen fingerprint, notification RGB led, 3πλη camera, 5g wifi, dual gps, 6GB-128GB, stereo speakers και άλλα πολλά.

 

Η μπαταρία μου βγάζει χαλαρά μία μέρα (24 ωρες) και ας του πίνω το αίμα.

 

Εντάξει δεν έχει audio jack και έχουν ειπωθεί πολλά για αυτό αλλά με ακουστικά type C λύνεται το θέμα, άσε που παρέχονται και μαζί στη συσκευασία.

 

Το μόνο που με ξένισε λίγο είναι ότι δεν εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις στο notification bar λόγω χώρου. Θα μου άρεσε αν το EMUI επέτρεπε να εμφανίζονται τα σημαντικά notifications προσωρινά και να κρύβει άλλα εικονίδια όπως πχ του volte, wifi, bluetooth κτλ.

 

Επίσης κλασικά το EMUI δεν έχει SWIPE UP για το app drawer, αλλά από ότι είδα στην έκδοση 10 θα υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο!!! σιγά σιγά θα το χωνέψεις και δεν θα μπερδεύεσαι!!:) το gpsto τι είναι ακριβώς?

 

Ναι το GPS εννοώ. Το διόρθωσα

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την αναγνώριση προσώπου και ρύθμισε σε άμεσο ξεκλείδωμα. Θα λύσεις το πρόβλημα κατά 90 %, δηλαδή όταν κρατάς το κινητό στο χέρι και δεν είναι ακουμπησμένο σε επιφάνεια.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στις αρχες μου το εκανε αυτο που περιγραφεις αλλσ τωρα μετα απο αναβαθμισρις δεν με το κανει.Εχω βαλει στις ρυθμισεις άμεσο ξεκλείδωμα αλλσ οταν το πιανω δεν ανοιγει πρεπει να πστησω ενα κουμπι να αναψει η οθονη.Ξερετε μηπως τι παιζει?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Στις αρχες μου το εκανε αυτο που περιγραφεις αλλσ τωρα μετα απο αναβαθμισρις δεν με το κανει.Εχω βαλει στις ρυθμισεις άμεσο ξεκλείδωμα αλλσ οταν το πιανω δεν ανοιγει πρεπει να πστησω ενα κουμπι να αναψει η οθονη.Ξερετε μηπως τι παιζει?

 

Αυτό δεν ξέρω αν λειτουργεί στο Mate 20 Pro αλλά σίγουρα λειτουργεί στο p30 και p30 Pro θα πας ρυθμίσεις έξυπνη βοήθεια χειρονομίες και τέλος αφύπνιση οθόνης

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Στις αρχες μου το εκανε αυτο που περιγραφεις αλλσ τωρα μετα απο αναβαθμισρις δεν με το κανει.Εχω βαλει στις ρυθμισεις άμεσο ξεκλείδωμα αλλσ οταν το πιανω δεν ανοιγει πρεπει να πστησω ενα κουμπι να αναψει η οθονη.Ξερετε μηπως τι παιζει?

 

Για να ανοίγει η οθόνη μόλις σηκώνεις το κινητό, ενεργοποίησε το Settings -> Smart assistance - > Motion Control -> Pick up -> Wake device

Edited by ksot
Link to comment
Share on other sites

Για να ανοίγει η οθόνη μόλις σηκώνεις το κινητό, ενεργοποίησε το Settings -> Smart assistance - > Motion Control -> Pick up -> Wake device

 

Ευχσριστω πολυ αυτο ειναι

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος χωρίς να αλλάξω launcher να αλλάξω τα εικονιδια και να μη γράφει κάτω από κάθε φάκελο το όνομα του φακέλου; και το μέγεθος; Κατέβασα κάποια εικονίδια αλλά έπρεπε να κατεβάσω κάποιο συμβατό launcher.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...