Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο βίντεο παρατήρησα ότι ενώ έφτιαξε το θέμα με την παραμόρφωση όταν γυρίζεις δεξιά αριστερά, τώρα είναι παραμορφωμένος ο ήχος, κάνει κάτι περίεργα ώρες ώρες. Το έχει κανένας αλλος;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Στο βίντεο παρατήρησα ότι ενώ έφτιαξε το θέμα με την παραμόρφωση όταν γυρίζεις δεξιά αριστερά, τώρα είναι παραμορφωμένος ο ήχος, κάνει κάτι περίεργα ώρες ώρες. Το έχει κανένας αλλος;

 

Σε βίντεο που τραβιξα εγω με την 153 ενω κυνηγούσα την ανιψιά μου με απότομες στροφές και τέτοια δεν παρατήρησα το παραμικρό και σε Fhd και σε 4k ηταν εξαιρετικά

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Άσε και εμένα τα ίδια κάνει , η cosmote φταίει με το ,volte

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάποια ασυμβατότητα ίσως με την συσκευή, γιατί το volte σε εμένα με το note παίζει μια χαρά. Ελπίζω να βρεθεί λύση, την συσκευή η cosmote την έχει στην λίστα με τις συμβατές; Πάρτε τους κανένα τηλέφωνο. Καλή χρονιά με υγεία σε όλους.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οσοι θέλετε το κινητό και ταλαιπωρειστε με διαθεσιμότητες κλπ γιατί δεν κοιτάτε καμία αγγελία; Βλέπω συσκευές ημερών μέχρι και της ίδιας μέρας προς πώληση με τιμές 800+ που φτάνουν μέχρι και τα 700! Εγώ μετά την ταλαιπωρία με τις οθόνες και 2 επιστροφές δεν έμπλεξα ξανά με καταστήματα το πήρα έτσι στα 820 αγορασμενο την ίδια μέρα(σε εμένα έφτασε δηλαδή μιας ημέρας). Και είστε και σίγουροι για την οθόνη αφού προηγείται συνεννόηση ή ακόμα και έλεγχος.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρόνια πολλά καλή χρόνια. Με το tempered tmax ποια θήκη προτείνετε; Καμία διαφανή απλά θέλω να προστατεύει την κάμερα και να είναι λεπτή. ( την μαμά (Huawei)σιλικόνη που είδα δεν προστατευτεί καθόλου την κάμερα.
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς...
Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά παλικάρια, υγεία πανω απολα!, Παρασκευή στέλνω κότσοβολο στο φεις μηνύματα, μου ζήτησαν κωδικό πελάτη, τους το έδωσα και μου απαντήσαν ότι στο σκαναρισμα του έβγαλε ότι θα έχουν διευθετηθεί οι συσκευές προς παράδοση μέσα στο πρώτο δεκαήμερο, η παραγγελία έγινε 24/12

 

Έτσι μου είχαν πει κ εμένα στο fb του κωτσοβολου για παράδοση 20 Δεκεμβρίου(παραγγελία 12 Δεκέμβρη) Έφτασε η 20η Δεκεμβρίου κ δεν παρέλαβα πήρα τηλ κ μου είπαν για αναβολή παράδοσης απ τον προμηθευτή. Η νέα ενημέρωση που έχουν είναι για παράδοση την πρώτη εβδομάδα του νέου έτους. Αντε να δούμε..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οσοι θέλετε το κινητό και ταλαιπωρειστε με διαθεσιμότητες κλπ γιατί δεν κοιτάτε καμία αγγελία; Βλέπω συσκευές ημερών μέχρι και της ίδιας μέρας προς πώληση με τιμές 800+ που φτάνουν μέχρι και τα 700! Εγώ μετά την ταλαιπωρία με τις οθόνες και 2 επιστροφές δεν έμπλεξα ξανά με καταστήματα το πήρα έτσι στα 820 αγορασμενο την ίδια μέρα(σε εμένα έφτασε δηλαδή μιας ημέρας). Και είστε και σίγουροι για την οθόνη αφού προηγείται συνεννόηση ή ακόμα και έλεγχος.
Όλες με πράσινη οθόνη ειναι αυτές η με lg που απλά δεν ευγαλε ακόμη πρασινάδα θέμα είναι να πάρεις νέα παραλαβή αν και θα πάρει κανα 6 μήνες και αν εξαφανιστούν ποτές συσκευές με lg οθόνες
Link to comment
Share on other sites

Όλες με πράσινη οθόνη ειναι αυτές η με lg που απλά δεν ευγαλε ακόμη πρασινάδα θέμα είναι να πάρεις νέα παραλαβή αν και θα πάρει κανα 6 μήνες και αν εξαφανιστούν ποτές συσκευές με lg οθόνες

Μπα οι περισσότερες είναι με BOE οθόνη... Τώρα για ανακατασκευες δεν παίρνω όρκο αλλά και έτσι να ναι αν η συσκευή είναι σφραγισμένη και τέλεια σε όλα τα σημεία και το βασικότερο εγω δεν το ξέρω who cares...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ανακατασκευή αδύνατο να τσεκάρεις άμεσα

Ο μόνος συγουρος τρόπος είναι αφού περάσει κάνα 6 μήνες από την κυκλοφορία και πάλι δεν είναι συγουρο αφού η huawei δεν το δέχεται σαν πρόβλημα (ούτε καν σε ανακοίνωση έχει προβεί)

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που έχουν κολλήσει σε 122 έκδοση κάνουν κάτι ή περιμένουν;;

BOE οθόνη έχει το δικό μου από σκρουτζομάγαζο πριν 3 μέρες και δεν έχει απ όσο γνωρίζω αλλά κομμάτια.

Έχω δοκιμάσει όλα σχεδόν τα κινητά της αγοράς και αυτό είναι όντως ότι πιο γρήγορο έχω πιάσει.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που έχουν κολλήσει σε 122 έκδοση κάνουν κάτι ή περιμένουν;;

BOE οθόνη έχει το δικό μου από σκρουτζομάγαζο πριν 3 μέρες και δεν έχει απ όσο γνωρίζω αλλά κομμάτια

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν έχεις δοκιμάσει να κάνεις αναβάθμιση χειροκίνητα και από τις 3 τελείες την λήψη πλήρες πακέτου και δεν βρίσκει κάτι τότε υποχρεωτικά κάνεις υπομονή και περιμένεις... Άλλωστε μέχρι την αναβάθμιση στην 171 ή 176 μην περιμένεις και πολλά

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Όλες με πράσινη οθόνη ειναι αυτές η με lg που απλά δεν ευγαλε ακόμη πρασινάδα θέμα είναι να πάρεις νέα παραλαβή αν και θα πάρει κανα 6 μήνες και αν εξαφανιστούν ποτές συσκευές με lg οθόνες

 

Τώρα τι συμπέρασμα είναι αυτό; Είδες τις αγγελίες που λέω; Όλοι στις αγγελίες που αναφέρω διευκρινίζουν ότι έχουν ΒΟΕ οθόνη. Ελάχιστοι δεν λένε αλλά κι αυτό λύνεται με μια ερώτηση και ένα screenshot.

Εγώ το πήρα από άνθρωπο που έλεγε εκ των προτέρων ότι έχει ΒΟΕ οθόνη , ζήτησα και screenshots και φωτογραφίες και όλα κομπλέ.

 

Όλο αυτό το λέω απλά σαν εναλλακτική, γιατί ειδικά με το τέλος της προσφοράς από βδομάδα το κινητό θα πάει πάλι στα 1049. Με Σκρουτζ πολύ πιο φτηνά αλλά δεν ξέρεις τι θα σου τύχει, οπότε μέσω αγγελίας κακνσε χαμηλή τιμή είναι τιμιότατη λύση.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην φωτογραφία σε τι ανάλυση τραβάτε;

Επίσης και στο βίντεο.

Ευχαριστώ.

 

 

Νίκος P20 pro

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οσοι θέλετε το κινητό και ταλαιπωρειστε με διαθεσιμότητες κλπ γιατί δεν κοιτάτε καμία αγγελία; Βλέπω συσκευές ημερών μέχρι και της ίδιας μέρας προς πώληση με τιμές 800+ που φτάνουν μέχρι και τα 700! Εγώ μετά την ταλαιπωρία με τις οθόνες και 2 επιστροφές δεν έμπλεξα ξανά με καταστήματα το πήρα έτσι στα 820 αγορασμενο την ίδια μέρα(σε εμένα έφτασε δηλαδή μιας ημέρας). Και είστε και σίγουροι για την οθόνη αφού προηγείται συνεννόηση ή ακόμα και έλεγχος.
Πολύ σωστός... Έτσι το πήρα κι εγώ.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατέβασα την 153 με λήψη πλήρους πακέτου , δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν είχε έρθει με ΟΤΑ

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατέβασα την 153 με λήψη πλήρους πακέτου , δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν είχε έρθει με ΟΤΑ

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άγνωστες οι βουλές του Κινεζου...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι σε αυτό το νήμα ή στο p20 pro ή στο mate 10 pro κάποιος είχε γραψει για δύο ρυθμίσεις μέσα στους προγραμματιστές α) αναγκαστική απόδοση GPU και β) αναγκαστικά 4χ MSAA .Έφαγα τα νήματα να τα βρω αλλά δεν.Αν ο φίλος το έγραψε σε αυτό το νήμα ας το επαναλάβει.Δηλαδή τα τικάρουμε αυτά τα δύο και για πιο λόγο.

Ευχαριστώ.-

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Καλή χρονιά σε όλους.

Από την εμπειρία όσων έχουν το τηλέφωνο, πόσο καλό είναι το σήμα;

Προσωπικά έχω Google Pixel και έχει χειρότερο σήμα (Cosmote) σε σχέση με το iPhone SE που είχα πριν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι σε αυτό το νήμα ή στο p20 pro ή στο mate 10 pro κάποιος είχε γραψει για δύο ρυθμίσεις μέσα στους προγραμματιστές α) αναγκαστική απόδοση GPU και β) αναγκαστικά 4χ MSAA .Έφαγα τα νήματα να τα βρω αλλά δεν.Αν ο φίλος το έγραψε σε αυτό το νήμα ας το επαναλάβει.Δηλαδή τα τικάρουμε αυτά τα δύο και για πιο λόγο.

Ευχαριστώ.-

 

ok Βρήκα τι σημαίνουν και τα τικάρισα και τα δύο. Με λίγα λόγια boostάρισμα κάρτας γραφικών(επιτάχυνση εφαρμογών) και καλύτερη απεικόνιση γενικά και ιδιαίτερα σε παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, έχει βρει κανένας πως κρύβουμε το όνομα παρόχου όταν το κινητό είναι στην lock screen? Η επιλογή που εχει στις ρυθμίσεις το κρύβει γενικως αλλά όχι όταν η οθόνη είναι κλειδωμένη...είναι σπαστικό να μη μπορείς να δεις αν είσαι συνδεδεμένος σε wifi καθώς βλέπεις ένα Vodafone φαρδύ πλατύ να σου τρώει το χώρο και πρέπει μπεις στη διαδικασία να ξεκλειδώσεις και να κατεβάσεις notification bar να δεις αν είναι ενεργό..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...