Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα φίλε μου την δοκιμάζω με βίντεο 4k και HD και ειναι λες και βλέπεις αλλοιωμένο βίντεο χαμηλής ανάλυσης.

 

Μάλλον κάτι παίζει με το δικό σου τότε. Εμένα τα 4κ βίντεο παίζουν και φαίνονται εκπληκτικά

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

https://youtu.be/N0Z59Xx1Xvg

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Τι το καινούργιο προσθέτει το παραπάνω video? Πρασίνισαν και τα BOE μήπως?

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη φίλε μου, δεν κατάλαβα καλά. Απάντησες σε εμένα;. Αγόρασες από public;
Ναι, συνήθως όταν απαντάμε στον ακριβώς από πάνω δε χρειάζεται να κάνουμε quote.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι φυσικά απλά εξηγεί το πρόβλημα που όλοι οι υπόλοιποι youtubers δεν "πρόσεξαν" δεν ακυρώνει όμως το τηλ στο σύνολο του με λίγα λόγια βάζει τα πράγματα στη σωστή τους διάσταση!!

Τι το καινούργιο προσθέτει το παραπάνω video? Πρασίνισαν και τα BOE μήπως?

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνάδελφοι. Πήρα ένα mate 20 Pro με LG οθόνη παρτίδας 18Α οπότε ανήκω στην επικίνδυνη κατηγορία. Μετά από πόσες μέρες θα πρέπει να δω πράσινη οθόνη? Αμεσα? 2 μέρες? Υπάρχουν συνθήκες που μπορούν να επιταχύνουν την εμφάνιση?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνάδελφοι. Πήρα ένα mate 20 Pro με LG οθόνη παρτίδας 18Α οπότε ανήκω στην επικίνδυνη κατηγορία. Μετά από πόσες μέρες θα πρέπει να δω πράσινη οθόνη? Αμεσα? 2 μέρες? Υπάρχουν συνθήκες που μπορούν να επιταχύνουν την εμφάνιση?

Ευχαριστώ

 

Καλημέρα. Κατά 90% θα έχεις πρόβλημα αφού και LG είναι άλλα και πρώτη παρτίδα. Αν όχι τώρα σε λίγες μέρες καθώς χρησιμοποιείς περισσότερο το κινητό. Πες μας και από ποιο κατάστημα το πήρες να ξέρουν οι υποψήφιοι αγοραστές

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Mate 20 pr0 vs galaxy s9 plus

https://i.imgur.com/xOWHkYD.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το mate 20 είναι με οθόνη BOE. Αυτό το ανεβάζω επειδή κάποιοι είπανε ότι η Samsung έχει κορυφαίες οθονες κλπ κλπ...

Μπορει να εχει πειραχτεί η οθονη του samsung δεν ξερω.. Αλλα στην συγκεκριμένη φωτο φαίνεται ξεκάθαρα το λευκο του mate 20 κλάσεις καλυτερο.. Γιατι ειναι λευκο το αλλο ειναι ζαχαρε!! Αλλα μαλλον πρεπει να το έχουν θερμο γι αυτο η τοσο μεγάλη διαφορα..

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τα Mate 7 & 8 από τα οποία είχα μείνει πολύ ικανοποιημένος περίμενα πως και πως το 20 (το οποίο θα έπαιρνα ακομα και σε XL ή όπως λέγεται αν ήταν διαθέσιμο) αλλά δυστυχώς μετά από όσα διαβάζω δεν το σκέφτηκα καν και πήγα τελικά σε S9+ και λόγω της χαμηλής τιμής του Black Friday.

 

Και για να μην θεωρήσει κανείς πως μπήκα να σχολιάσω αρνητικά ο κολλητός μου που έχει το 20 Pro με LG οθόνη είναι απόλυτα ευχαριστημένος και δεν έχει πρόβλημα με πράσινη οθόνη κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τα Mate 7 & 8 από τα οποία είχα μείνει πολύ ικανοποιημένος περίμενα πως και πως το 20 (το οποίο θα έπαιρνα ακομα και σε XL ή όπως λέγεται αν ήταν διαθέσιμο) αλλά δυστυχώς μετά από όσα διαβάζω δεν το σκέφτηκα καν και πήγα τελικά σε S9+ και λόγω της χαμηλής τιμής του Black Friday.

 

Και για να μην θεωρήσει κανείς πως μπήκα να σχολιάσω αρνητικά ο κολλητός μου που έχει το 20 Pro με LG οθόνη είναι απόλυτα ευχαριστημένος και δεν έχει πρόβλημα με πράσινη οθόνη κτλ.

Έκανες το απόλυτα λογικό.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τα Mate 7 & 8 από τα οποία είχα μείνει πολύ ικανοποιημένος περίμενα πως και πως το 20 (το οποίο θα έπαιρνα ακομα και σε XL ή όπως λέγεται αν ήταν διαθέσιμο) αλλά δυστυχώς μετά από όσα διαβάζω δεν το σκέφτηκα καν και πήγα τελικά σε S9+ και λόγω της χαμηλής τιμής του Black Friday.

 

Και για να μην θεωρήσει κανείς πως μπήκα να σχολιάσω αρνητικά ο κολλητός μου που έχει το 20 Pro με LG οθόνη είναι απόλυτα ευχαριστημένος και δεν έχει πρόβλημα με πράσινη οθόνη κτλ.

 

Καλημέρα φίλε, εγώ δεν μασησα τελικά από τα λεγόμενα κανενός, το πήρα είναι με οθονη LG και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Επίσης το κινητό πετάει στην κυριολεξία. Και δεν το λέω τυχαία γιατί έχω έρθει από note 9, mi8, και one plus 6t.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα. Δεν ξερω αν ειμαι πολυ τυχερος παντως αγορασα το mate 20 pro πριν 20 μερες περιπου οταν το θεμα της πρασινης οθονης ηταν στο peek του και ενω ειναι LG πρωτης παρτιδας δεν εχω το παραμικρο προβλημα μεχρι σημερα. Και το πηρα και 850 απο αγγελια εντελως σφραγισμενο απο πλαισιο σε μαυρο χρωμα που ηταν αυτο που ηθελα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε, εγώ δεν μασησα τελικά από τα λεγόμενα κανενός, το πήρα είναι με οθονη LG και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Επίσης το κινητό πετάει στην κυριολεξία. Και δεν το λέω τυχαία γιατί έχω έρθει από note 9, mi8, και one plus 6t.

Το θεωρείς ισάξιο του note 9; Δηλαδη καπου υπερτερεί το ενα κ καπου το αλλο..

Link to comment
Share on other sites

Από το Πλαίσιο της Αγίας Παρασκευής το καινούργιο. Τους ανεφερα το θέμα με τις πράσινες οθόνες και μου λέει σε όλα τα πλαίσιο πήραν παρτίδες πίσω και αντικατεστησαν με νέες. Για αυτό και το ρίσκαρα.

Αλλά μάλλον ήταν ψέμα αφου και LG οθόνη και παρτίδα Οκτώβριου.

Πάντως 2 μέρες τώρα που το δουλεύω συνεχώς δεν έχει εμφανίσει κάτι

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε LG και νομιζετε οτι δεν εχετε προβλημα μηπως απλα δεν εχετε τρεξει το τεστ οθονης με σβηστα ολα τα φωτα? Γιατι και το δικο μου δεν εβλεπες τιποτα μεχρι που εκανες το τεστ και εβλεπες το εκτρωμα. Ειχα βαλει ενα oneplus 6 διπλα που εχει και αυτο amoled και η διαφορα ηταν εμφανεστατη. Οσο το δουλευα υπο κανονικες συνθηκες με background και σε browser κτλ δεν καταλαβαινα τιποτα.
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η Huawei στο βίντεο ακόμα δεν το έχει βρει. Το βράδυ είναι απλά απαράδεκτο (θα μου πεις για ποιο λόγο να βγάλεις βίντεο στα σκοτάδια) ενώ την ημέρα αν και βελτίωσε θεαματικά την σταθεροποίηση σε σχέση με το p20, όταν γυρνάς δεξιά αριστερά κάνει μια περίεργη παραμόρφωση σαν κυματισμό. Ελπίζω να λύνεται με software update αυτό. Με slow motion δεν ασχολούμαι καθόλου μα καθόλου αλλά και κει πάσχει άσχημα.

 

Η κάμερα του όμως σαν σύνολο, για μένα, είναι εκπληκτική με πάμπολλες επιλογές για κάθε περίσταση.

 

Αυτό που θα ήθελα περισσότερο αν με ρωτούσατε θα ήταν το night mode στην selfie κάμερα . Είναι που είναι μέτρια όπως πάντα, τουλάχιστον ας μπορούμε να βγάλουμε το βράδυ λίγο πιο ποιοτικές φωτό. Ειδικά τώρα που η Google ακολουθησε τα χνάρια της και έφερε και αυτή night mode(και στις 2 κάμερες).

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

τα θεματακια του βιντεο ειναι οντως υπαρκτα.... γενικα το τηλεφωνο χρειαζεται 1-2 βαρβατα software updates τα οποια θεωρω οτι θα τα παρει και θα ερθει στα ισια του οπου πασχει. Μην ξεχναμε οτι ειναι μολις ενα μηνα στην αγορα.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ειμαι ασχετος με το θεμα του βιντεο, που γραφει μεχρι 4κ 30fps υπαρχει περιπτςση με update να γινει ποτε 60fps ?Η δεν αλλαζει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Μην κολλάτε στα fps και στα 4k, 8k κλπ. Ο αλγόριθμος που έχουν στο βίντεο είναι τόσο κακός που όσα k και να έχει θα φενεται κακη ποιότητα.
www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ..!!!!!

Η οθόνη του Huawei Mate 20 Pro σπάει αν το λυγίσεις

 

Καλύτερα δείτε το βίντεο που ακολουθεί παρακάτω για να βγάλετε τα δικά σας συμπεράσματα. :lol:

 

Link to comment
Share on other sites

Κι αν το βάλεις στο φούρνο παίρνει φωτιά. Αναπάντεχο;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ..!!!!!

Η οθόνη του Huawei Mate 20 Pro σπάει αν το λυγίσεις

 

Καλύτερα δείτε το βίντεο που ακολουθεί παρακάτω για να βγάλετε τα δικά σας συμπεράσματα. :lol:

 

 

η αρτηριακη μου πιεση στα υψη !!!!! :mad:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

σπαει μια οθονη απο γυαλι. WOW

 

Δεν τα λες ομως ολα , λεει οτι εσπασε στο σημειο που που χαραξε την οθονη

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ..!!!!!

Η οθόνη του Huawei Mate 20 Pro σπάει αν το λυγίσεις

 

Καλύτερα δείτε το βίντεο που ακολουθεί παρακάτω για να βγάλετε τα δικά σας συμπεράσματα. :lol:

 

 

Δυστυχώς φίλε μου το είχε βάλεις άλλος το βίντεο στην σελίδα 111 και σε πρόλαβε!!!! Κρίμα που δεν θα μπορέσουμε να βγάλουμε τα δικά μας συμπεράσματα με το δικό σου βίντεο γιατι φαίνεται οτι μπήκες στον κόπο να γράψεις καλοπροαίρετα και να μας σώσεις !!!Αν ψάξεις θα δεις φωτογραφίες και βίντεο με πράσινη οθόνη!!!!!!

 

Σειρά τώρα εχει ΞΑΝΑ ΒΙΝΤΕΟ Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ με πράσινη οθόνη. Με αυτήν την σειρά παιδιά για να μην χάνουμε το ενδιαφέρον μας και θέλω και την φράση δεν θα έδινα ποτε 1000 ευρω στην huawei, για να είμαστε μέσα στον φαύλο κύκλο .

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταλάβει κανείς αυτό το Super HDR που αναφέρθηκαν στην παρουσίαση πως ενεργοποιείται; Είναι ενσωματωμένο στο auto ή στο Master AI? Ή αφορά την ξεχωριστή λειτουργία HDR από τις ρυθμίσεις;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...