Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το βρήκα στο Media Markt του Ρέντη, με σειριακό B, σε μαύρο (όχι σε μπλε που το ήθελα) και θα το αγοράσω. Ελπίζω να μη μου τύχει πάλι LG, όπως αυτό που είχα πάρει στις 31 Οκτωβρίου, που πρασίνισε μετά από 12 μέρες χρήσης.

Το πήρα τελικά. Είχα στεναχωρηθεί πολύ από τις 12 Νοεμβρίου που το έδωσα πίσω. Αποτέλεσμα: BOE οθόνη, εξαιρετικής ποιότητας. Κανένα πρόβλημα με τη συσκευή. Το μόνο που διαπίστωσα, ήταν ότι η συσκευή δεν είχε ζελατίνα μπροστά (στην οθόνη), αλλά μόνο πίσω. Λέτε να το τσίμπησα το refurbished?

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε τελικά? Τους έδειξες τo unboxing ή δεν χρειάστηκε?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν χρειάστηκε ούτε να εξηγήσω τίποτα . Πήραν το τηλέφωνο το έλεγξαν και μου είπαν ότι θα γίνει αντικατάσταση . Και περιμένω ........

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα τελικά. Είχα στεναχωρηθεί πολύ από τις 12 Νοεμβρίου που το έδωσα πίσω. Αποτέλεσμα: BOE οθόνη, εξαιρετικής ποιότητας. Κανένα πρόβλημα με τη συσκευή. Το μόνο που διαπίστωσα, ήταν ότι η συσκευή δεν είχε ζελατίνα μπροστά (στην οθόνη), αλλά μόνο πίσω. Λέτε να το τσίμπησα το refurbished?
Δεν έχει ζελατίνα μπροστά.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ζελατίνα μπροστά.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μία χαρά τότε! Σε ευχαριστώ πολύ Αχιλλέα! Υγ. Να βλέπατε πώς έτρεμα από το φόβο μου, την ώρα που κατέβασα την εφαρμογή device info hw και την έτρεχα!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι γραφει η εφαρμογη κατασκευαστη οθονης? Στο παλιο μου δεν ελεγε τιποτα εμενα...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Γιατι γραφει η εφαρμογη κατασκευαστη οθονης? Στο παλιο μου δεν ελεγε τιποτα εμενα...

Ναι, κανονικά γράφει τον κατασκευαστή. Λέει touch screen synaptic BOE και κάτι τέτοια. Στο προηγούμενό μου έλεγε LG001 και κάτι άλλα. Για την εφαρμογή device info hw μιλάμε πάντα, για άλλες παρόμοιες (υπάρχουν αρκετές στο play store) δε γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι από το Πλαισιο επεμενα μίλησα με κεντρικά και μου έκαναν επιστροφή. Ούτε μαλωσα ούτε τπτ. Έχει σημασία πως θα το διεκδικήσεις. Τους είπα δεν θέλω κάτι άλλο σας επέλεξα γιατί ψωνίζω συχνά και ήθελα το συγκεκριμένο μόνο προϊόν για να εκμεταλλευτω το δώρο της προπαραγγελιας. Πηγαινοερχομαι 2 βδομαδες στο σέρβις και δεν έχω ούτε την διάθεση ούτε τον χρόνο να πάρω τρίτη αντικατάσταση και φυσικά δεν θέλω οτιδήποτε άλλο να ψωνίσω. Εξάλλου τους είπα ο νόμος σε περίπτωση ελαττωματικων μιλάει για επιστροφή χρημάτων εάν δεν μπορέσει ο πωλητής να βρει άλλη λύση. Ε και μου έκαναν επιστροφή

 

Είχες DOA; Γιατί και εγώ επέμενα για επιστροφή χρημάτων από το πλαίσιο αλλά τίποτα!

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

Είχες DOA; Γιατί και εγώ επέμενα για επιστροφή χρημάτων από το πλαίσιο αλλά τίποτα!

 

Ναι με DOA φυσικά

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Όταν αγοράζεις το mate 20 pro από ένα κατάστημα έχει ζελατίνα η οθόνη αλλά αυτά που δίνει το σέρβις ως καινούργια δεν έχουν?
Link to comment
Share on other sites

Όταν αγοράζεις το mate 20 pro από ένα κατάστημα έχει ζελατίνα η οθόνη αλλά αυτά που δίνει το σέρβις ως καινούργια δεν έχουν?

Παράξενα πράγματα

Αν ισχύει συν τόσα άλλα που ακούγονται

.....

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να μη λέμε ανακρίβειες. Η συσκευή σφραγισμενη από κατάστημα ΔΕΝ έχει μπροστά ζελατίνα. Δεν είναι δηλαδή ενδεικτικό αυτό αν έχει ξανασφραγιστει. Από την άλλη τα τσαλακωμενα χαρτονακια ναι, είναι λίγο περίεργα

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερουμε σε ποια καταστηματα πλεον δινουν BOE οθονες?

Τι να σου πω? Χθες που το έψαξα, σε όλα τα καταστήματα που ρώτησα εκτός του Κωτσόβολου (ο οποίος τη δεδομένη στιγμή δεν έχει καθόλου το κινητό και το φέρνει μόνο κατόπιν παραγγελίας), μου είπαν ότι έχουν παραλάβει προχθές νέες παρτίδες και ότι τα παλιά έχουν σχεδόν όλα ανακληθεί σιωπηρά και έχουν επιστραφεί στο service. Ωστόσο, θα σου πρότεινα να ψάξεις για σειριακό με B, καθώς τα A, είτε θα έχουν LG οθόνες, είτε θα έχουν BOE από ανακατασκευή, δεδομένου ότι πρόκειται για παλιά παρτίδα του Οκτωβρίου. Θεωρώ (χωρίς να κόβω το κεφάλι μου), ότι σε Πλαίσιο και Media Markt, πρέπει να υπάρχουν αρκετά BOE.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω? Χθες που το έψαξα, σε όλα τα καταστήματα που ρώτησα εκτός του Κωτσόβολου (ο οποίος τη δεδομένη στιγμή δεν έχει καθόλου το κινητό και το φέρνει μόνο κατόπιν παραγγελίας), μου είπαν ότι έχουν παραλάβει προχθές νέες παρτίδες και ότι τα παλιά έχουν σχεδόν όλα ανακληθεί σιωπηρά και έχουν επιστραφεί στο service. Ωστόσο, θα σου πρότεινα να ψάξεις για σειριακό με B, καθώς τα A, είτε θα έχουν LG οθόνες, είτε θα έχουν BOE από ανακατασκευή, δεδομένου ότι πρόκειται για παλιά παρτίδα του Οκτωβρίου. Θεωρώ (χωρίς να κόβω το κεφάλι μου), ότι σε Πλαίσιο και Media Markt, πρέπει να υπάρχουν αρκετά BOE.

Ο σειριακος είναι πάνω στο κουτί υποθέτω δε χρειάζεται να ανοιχτεί έτσι?

Επίσης ρε παιδιά οι Boe έχουν μεγάλη διαφορά από lg?

Link to comment
Share on other sites

Ο σειριακος είναι πάνω στο κουτί υποθέτω δε χρειάζεται να ανοιχτεί έτσι?

Επίσης ρε παιδιά οι Boe έχουν μεγάλη διαφορά από lg?

Όχι, δε χρειάζεται να ανοιχτεί. Υπάρχει πάνω στο κουτί μεταξύ άλλων, ένας αριθμός που αναφέρεται ως S/N. Αυτός είναι ο σειριακός. Η δική μου BOE δεν έχει καμία απολύτως διαφορά από την LG του προηγούμενου που έδωσα πίσω. Η μόνη ουσιαστική διαφορά, είναι ότι η BOE δεν πρασινίζει!

Link to comment
Share on other sites

Mate 20 pr0 vs galaxy s9 plus

https://i.imgur.com/xOWHkYD.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το mate 20 είναι με οθόνη BOE. Αυτό το ανεβάζω επειδή κάποιοι είπανε ότι η Samsung έχει κορυφαίες οθονες κλπ κλπ...

www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

Mate 20 pr0 vs galaxy s9 plus

https://i.imgur.com/xOWHkYD.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το mate 20 είναι με οθόνη BOE. Αυτό το ανεβάζω επειδή κάποιοι είπανε ότι η Samsung έχει κορυφαίες οθονες κλπ κλπ...

Το s9 το βλέπω πιο ενιαίο είναι ιδέα μου, απλά είναι πιο θερμό δεν ξέρω πιο από τα δύο άσπρα είναι πιο κοντά στο κανονικό αλλά νομίζω ρυθμίζεται και στις δύο συσκευές

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 είναι ρυθμισμένα στην ψυχρή ρύθμιση. Από κοντά το mate φενεται πολύ καλύτερο.
www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

To ψυχρό λευκό ρε παιδιά είναι πολύ κουραστικό για τα μάτια και καιρό τώρα κρατάμε τη samsung .. λέγαμε το θέλαμε θερμότερο..

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mate 20 pr0 vs galaxy s9 plus

https://i.imgur.com/xOWHkYD.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το mate 20 είναι με οθόνη BOE. Αυτό το ανεβάζω επειδή κάποιοι είπανε ότι η Samsung έχει κορυφαίες οθονες κλπ κλπ...

 

το ανεβαζεις και να προκαλεις οτι η samsung δεν εχει κορυφαιες εισαι εντελως λαθος..αυτο που εχεις ανεβασει πιθανο να ειναι ποιο θερμο χρωμα η να ειναι πειραγμενα τα χρωματα στο manual.η samsung εχει κορυφαιες οθονες και δεν εχει αντιπαλο στο θεμα αυτο.οσο για τα boe panels κρατα μια επιφυλαξη..δεν ειναι και οτι καλυτερο!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

το ανεβαζεις και να προκαλεις οτι η samsung δεν εχει κορυφαιες εισαι εντελως λαθος..αυτο που εχεις ανεβασει πιθανο να ειναι ποιο θερμο χρωμα η να ειναι πειραγμενα τα χρωματα στο manual.η samsung εχει κορυφαιες οθονες και δεν εχει αντιπαλο στο θεμα αυτο.οσο για τα boe panels κρατα μια επιφυλαξη..δεν ειναι και οτι καλυτερο!!

Τι εννοείς για τα BOE? Ότι είναι κατώτερης ποιότητας ή ότι χαλάνε?

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι η ποιοτητα της lg panels..περα απο το προβλημα που εγινε.επισης τροφοδοτει και την xiaomi με boe panels!οπως και τα p20 pro εχουν boe panels
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι η ποιοτητα της lg panels..περα απο το προβλημα που εγινε.επισης τροφοδοτει και την xiaomi με boe panels!οπως και τα p20 pro εχουν boe panels

 

 

Τροφοδοτεί και την Samsung συντομα με panel η boe.

Σαν να λέμε s8 και s9 έχουν τα ίδια panel. H s7 με note 8 τα ίδια panel. Samsung είναι όλα άρα καμία διαφορά ;

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...