Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να πω και εγω οτι παρελαβα σημερα απο μιχαλακοπουλου σφραγισμενο τηλεφωνο και για καλη μου τυχη ειχε boe. Ειμαι απο αυτους που εχουν την οθονη στο max brightness καθως μου αρεσουν πολυ τα εντονα χρωματα. Μπορω να πω με βεβαιοτητα οτι η boe (τουλαχιστον αυτη που μου ελαχε) δεν υστερει καθολου σε φωτεινοτητα απο την LG που ειχα.

 

Αγωνιστικους χαιρετισμους στο αλλο το παιδι που πετυχα μεσα με το ιδιο προβλημα που του παραχωρησα τη θεση μου. Ελπιζω να σου ετυχε κ εσενα καλη οθονη !

Ενας αλλος που ηρθε μπροστα μου, γυρναγε 3ο τηλεφωνο με προβλημα καθως αυτο που του ειχαν δωσει εκει ως αντικατασταση ειχε οθονη lg και του εβγαλε παλι πρασιναδα.

 

Γενικα καλα να παθω που παραβιασα τον προσωπικο μου κανονα και ετρεξα να αγορασω κατι απο τη πρωτη ημερα.... ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ετσι οπως το λες. Επειδη η BOE δεν ειναι γνωστο brand τα προιοντα θα ειναι πιο οικονομικα. Με το σκεπτικο σου τοτε τα iPhone ειναι τα πιο ποιοτικα διοτι κοστιζουν πιο πολυ. Τοσα χρονια πληρωναμε χρυσα τα 4 γραμματα της SONY χωρις να περνουμε την αναλογη ποιοτητα.

Το λινκ το εβαλα για να δουν μερικοι οτι ακομα και εταιρειες που κατασκευαζουν πανελ παιζει να βαλουν πανελ απο αλλη εταιρεια.

Για να ρίξουν το κόστος, ξέχνα τις amoled Samsung οθόνες στην μεσαία κατηγορία ακόμα και της ίδιας της Samsung μόνο έτσι μπορεί να χτυπήσει τους Κινέζους.
Link to comment
Share on other sites

Που το είδες αυτό; Λινκ;
Δες..Ενός φίλου....e21176b72bc79d4aa394965f323f0500.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ετσι οπως το λες. Επειδη η BOE δεν ειναι γνωστο brand τα προιοντα θα ειναι πιο οικονομικα. Με το σκεπτικο σου τοτε τα iPhone ειναι τα πιο ποιοτικα διοτι κοστιζουν πιο πολυ. Τοσα χρονια πληρωναμε χρυσα τα 4 γραμματα της SONY χωρις να περνουμε την αναλογη ποιοτητα.

Το λινκ το εβαλα για να δουν μερικοι οτι ακομα και εταιρειες που κατασκευαζουν πανελ παιζει να βαλουν πανελ απο αλλη εταιρεια.

Καλά εσύ μπορεί να έβαλες το λινκ γι αυτό, αλλά όπως είδες έχει πολλές "αναγνώσεις"...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα την πω την "κακία" μου (Αν και μπήκα στον πειρασμό να σκέφτομαι αγορά του)...μου αρέσει που θέλησε να βάλει και τιμή ναυαρχίδας επιπέδου Samsung αλλά δεν αρκέστηκε να βάλει την ίδια τιμή με την ναυαρχίδα που ακούει στο όνομα S9+ που στην ουσία κατατάσσονται στην ίδια κατηγορία, αλλά θέλησε να ανέβει ακόμα πιο πάνω και έβαλε τιμή ίδια με του note 9, που είτε το καταλαβαίνουν κάποιοι είτε όχι αποτελεί μια κατηγορία από μόνο του.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω οτι παρελαβα σημερα απο μιχαλακοπουλου σφραγισμενο τηλεφωνο και για καλη μου τυχη ειχε boe. Ειμαι απο αυτους που εχουν την οθονη στο max brightness καθως μου αρεσουν πολυ τα εντονα χρωματα. Μπορω να πω με βεβαιοτητα οτι η boe (τουλαχιστον αυτη που μου ελαχε) δεν υστερει καθολου σε φωτεινοτητα απο την LG που ειχα.

 

Αγωνιστικους χαιρετισμους στο αλλο το παιδι που πετυχα μεσα με το ιδιο προβλημα που του παραχωρησα τη θεση μου. Ελπιζω να σου ετυχε κ εσενα καλη οθονη !

Ενας αλλος που ηρθε μπροστα μου, γυρναγε 3ο τηλεφωνο με προβλημα καθως αυτο που του ειχαν δωσει εκει ως αντικατασταση ειχε οθονη lg και του εβγαλε παλι πρασιναδα.

 

 

 

Γενικα καλα να παθω που παραβιασα τον προσωπικο μου κανονα και ετρεξα να αγορασω κατι απο τη πρωτη ημερα.... ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ

 

 

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ για τους αγωνιστικούς χαιρετισμούς (μαζί είμασταν και οι τρεις). Ευτυχώς εσυ ήσουν τυχερός . Εγώ εχω τρέξιμο ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ για τους αγωνιστικούς χαιρετισμούς (μαζί είμασταν και οι τρεις). Ευτυχώς εσυ ήσουν τυχερός . Εγώ εχω τρέξιμο ακόμα

 

ενημερωσε για το τι σου ελαχε !!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ για τους αγωνιστικούς χαιρετισμούς (μαζί είμασταν και οι τρεις). Ευτυχώς εσυ ήσουν τυχερός . Εγώ εχω τρέξιμο ακόμα
Κρίμα σας χάλασε όλη την χαρά...Ελπίζω το επόμενο να είναι και το τυχερό, να το ευχαριστηθείς.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα σας χάλασε όλη την χαρά...Ελπίζω το επόμενο να είναι και το τυχερό, να το ευχαριστηθείς.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βρε που φτάσαμε να ψάχνουμε την σωστή συσκευή και να χαιρόμαστε επειδή ΔΩΣΑΜΕ 1000+ ευρώ να την αποκτήσουμε .. Ε εντάξει τι και αν αλλάξουμε 3, 4 συσκευές , τι και αν τσακωθήκαμε με υπαλλήλους εταιριών και καταστημάτων , τι και αν κάναμε σαν τρελοί να βρούμε το πράσινο μέσα στην οθόνη .. :lol::lol::lol::lol: Έλεος κυρά huawei !!!

Link to comment
Share on other sites

Δείτε λίγο κι αυτό

 

https://forums.macrumors.com/threads/iphone-x-display-uniformity-problem.2085460

 

Παρόμοιο πρόβλημα στο iPhone X πέρυσι δείτε στην 1η σελίδα και στην 2η ειδικά ενός τύπου που δείχνει ολοιδιο με του mate. Σε κάτι τέτοια μάλλον πατάει η Huawei και μιλάει για φυσιολογικό.

 

Edit : στη σελίδα 9 έχει ένα σε τραγική κατάσταση παρόμοιο με μερικά ματε. Σημειωτέον τα Χ έχουν Samsung οθόνες

Edited by Sheik

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ξέφυγε η κατάσταση... Σαν τα αυγά της Λαμπρής ότι λάχει...

Αν πηγαίνοντας στο service για αντικατάσταση σου δίνουν πάλι προβληματική συσκευή, ναι η κατάσταση δεν είναι υπό έλεγχο και σε αυτό ευθύνεται καθαρά η Huawei.

Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω οτι παρελαβα σημερα απο μιχαλακοπουλου σφραγισμενο τηλεφωνο και για καλη μου τυχη ειχε boe. Ειμαι απο αυτους που εχουν την οθονη στο max brightness καθως μου αρεσουν πολυ τα εντονα χρωματα. Μπορω να πω με βεβαιοτητα οτι η boe (τουλαχιστον αυτη που μου ελαχε) δεν υστερει καθολου σε φωτεινοτητα απο την LG που ειχα.

 

Αγωνιστικους χαιρετισμους στο αλλο το παιδι που πετυχα μεσα με το ιδιο προβλημα που του παραχωρησα τη θεση μου. Ελπιζω να σου ετυχε κ εσενα καλη οθονη !

Ενας αλλος που ηρθε μπροστα μου, γυρναγε 3ο τηλεφωνο με προβλημα καθως αυτο που του ειχαν δωσει εκει ως αντικατασταση ειχε οθονη lg και του εβγαλε παλι πρασιναδα.

 

Γενικα καλα να παθω που παραβιασα τον προσωπικο μου κανονα και ετρεξα να αγορασω κατι απο τη πρωτη ημερα.... ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ

Φίλε μπορεις να μας πεις εσενα τι παρτιδα ηταν που ηταν το καλο??ποτε φτιαχτηκε το κινητο οκτώμβρη? Δηλαδη σημερα παρελαβε ενας με lg k ενας με boe... Κανεναν αλλον ξερουμε? :p που καταντησαμε , και εμενα μου την εστειλαν σημερα λογικα μεθαυριο παραλαμβανω και ο θεος βοηθος...

Link to comment
Share on other sites

Αν πηγαίνοντας στο service για αντικατάσταση σου δίνουν πάλι προβληματική συσκευή, ναι η κατάσταση δεν είναι υπό έλεγχο και σε αυτό ευθύνεται καθαρά η Huawei.

 

Συμφωνώ κι επαυξάνω.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μπορεις να μας πεις εσενα τι παρτιδα ηταν που ηταν το καλο??ποτε φτιαχτηκε το κινητο οκτώμβρη? Δηλαδη σημερα παρελαβε ενας με lg k ενας με boe... Κανεναν αλλον ξερουμε? :p που καταντησαμε , και εμενα μου την εστειλαν σημερα λογικα μεθαυριο παραλαμβανω και ο θεος βοηθος...

 

fcc id : QISLYA-LX9

IC: 6369A-LYALX9

ITEM: 51092XAM

Link to comment
Share on other sites

31 Οκτωβρίου ήταν το 2ο δικό μου από public με οθόνη LG, μάπα..

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πάρει αντικατάσταση από σέρβις για δοκιμάστε αν θέλετε το παρακάτω

 

https://www.google.gr/amp/s/www.groovypost.com/howto/howto/check-android-reconditioned-or-oem-status/amp/

 

Είναι για να τσεκάρεις αν το κινητό είναι refurbished ή όχι. Αν δεν σας δουλεύουν οι 2 κωδικοί στον dialer επειδή από ότι βλέπω είναι παλιές εκδόσεις Android δοκιμάστε και το παρακάτω

 

https://www.groovypost.com/howto/how-to/access-hidden-menu-android-phone/

 

Να ξέρουμε αν μας δουλεύουν ή όχι δηλαδή με αυτά που βλέπουμε (γρατζουνισμενα, τσαλακωμενα χαρτονακια κλπ)

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Αγώνας δρόμου για να πετύχεις σωστή συσκευή και όχι ξανασυσκευασμένη.

 

 

 

Κατά τα άλλα εμείς είμαστε οι ζηλιάρηδες που θάβουμε τη συσκευή επειδή δεν μπορούμε να την πάρουμε.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πάρει αντικατάσταση από σέρβις για δοκιμάστε αν θέλετε το παρακάτω

 

https://www.google.gr/amp/s/www.groovypost.com/howto/howto/check-android-reconditioned-or-oem-status/amp/

 

Είναι για να τσεκάρεις αν το κινητό είναι refurbished ή όχι. Αν δεν σας δουλεύουν οι 2 κωδικοί στον dialer επειδή από ότι βλέπω είναι παλιές εκδόσεις Android δοκιμάστε και το παρακάτω

 

https://www.groovypost.com/howto/how-to/access-hidden-menu-android-phone/

 

Να ξέρουμε αν μας δουλεύουν ή όχι δηλαδή με αυτά που βλέπουμε (γρατζουνισμενα, τσαλακωμενα χαρτονακια κλπ)

Δοκίμασα και τους 2 τρόπους αλλά δεν μπορώ να μπω σε αυτό το menu...

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα. Μάλλον είναι για αρκετά παλιές εκδόσεις Android. Δε πειραζει ίσως είναι καλύτερα να μην ξέρουμε και να συνεχίσουμε τις ζωές μας και σεις να ευχαριστηθειτε το κινητό

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα. Μάλλον είναι για αρκετά παλιές εκδόσεις Android. Δε πειραζει ίσως είναι καλύτερα να μην ξέρουμε και να συνεχίσουμε τις ζωές μας και σεις να ευχαριστηθειτε το κινητό

Κάντε άλλο τεστ. Μόλις το πάρετε, βάλτε το για 20" σε ένα λεκανάκι με νερό. Αν είναι καινούργιο, δεν πρέπει να πάρει χαμπάρι, αφού έχει πιστοποίηση IP68. Αν όμως έχει ανοιχτεί, θα πάρει νερό αμέσως, οπότε το πάτε πίσω και κράξιμο μέχρι θανάτου!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...