Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε αυτό έχετε δίκιο όντως συνέβη αυτό το γεγονός αλλά ήταν μεμονωμένη περίπτωση και ζητήσαμε από τον πελάτη να την φέρει και να την αντικαταστήσουμε εκ νέου.

Δυστυχώς δεν μπορούμε να ανοίξουμε τα τηλέφωνα και να τα ελέγξουμε αν δεν έχουμε την έγκριση από τον πελάτη.

Δυστυχώς δεν είναι η πρώτη φορά . Υπάρχει και φωτό στο σχόλιο 1727 στο οποίο κάνει παράπονα για τσαλακωμένο χαρτί στο πινακι..... γιαυτο πήρα όλες τις προφυλάξεις ανοίγοντας το δικό μου (όντως) σφραγισμένο κουτί . Το κινητό το άφησα σήμερα στην Μιχαλακοπούλου και έφυγα χωρίς καμία ενημέρωση για το πότε θα έχω καινούργια συσκευή και ούτε ένα συγνώμη για την ταλαιπωρία . Ευγενέστατο προσωπικό χωρίς καμία ουσιαστική λύση ...........δεν ξέρουμε ,δεν ξέρουμε δεν ξέρουμε.......

Link to comment
Share on other sites

Όπως καταλαβαίνεται, όσοι πάνε για αντικατάσταση συσκευής δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι θα πάρουν καινούργια συσκευή, και αυτό δεν είναι ευθύνη του service αλλά της Huawei σε κεντρικό επίπεδο...1049€ συσκευή...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι επίσημη απάντηση του αποκλειστικού καταστήματος service της Huawei στην Ελλάδα.
Δηλαδή η επιστήμη Huawei πουθενά και βγάζετε εσείς από το service τα κάστανα από την φωτιά!
Link to comment
Share on other sites

Για να γίνει banned, μάλλον επρόκειτω για κάποιο μέλος που ήθελε να περάσει την ώρα του και να γελάσει με τον πόνο του κόσμου και όχι για εργαζόμενο του επίσημου service της Huawei. Ντροπή και αίσχος σε αυτόν που σκέφτηκε να κάνει κάτι τέτοιο.

Όταν η εταιρία δεν κάνει το αυτονόητο να βγαλει μια επισημη ανακοίνωση για ενα τέτοιο εκτεταμενο πρόβλημα ΩΣ ΟΦΕΙΛΕ τότε αυτα ειναι τα αποτελέσματα, ο κάθε τυχαίος να προσποιηται την εταιρεία για να καλύψει το κενό, για τα μάτια του κόσμου.

Εγω δεν σχηματισα την εντυπώση ότι κορόιδευε. Πολυ σοβαρά και καθυσηχαστηκα μιλούσε. 99% υπάλληλος της huaway αλλα φυσικά αν ρωτήσεις τη Huawei δε θα ξέρει τιποτα επισήμως, αφού επισήμως δεν υπάρχει απόφαση.

Ας ξαναμπουν οι διάφοροι βαλτοι να μας βρίσουν υποστηριζοντας ποσό μικρο ειναι το πρόβλημα, δεν ταλαιπωρηται κανένας, το πρόβλημα εχει λυθεί κλπ.

Προς γνώση και συμμόρφωση, και καθένας με το μυαλό του. Εγω προσωπικά αν είχα τραβήξει όλα αυτα με ενα κινητο, 10 χρονιά θα έκανα να ξαναπαρω απο την ιδια εταιρια. Το εχω εφαρμοσει ηδη με την lg στο παρελθον, αλλα η lg ειχε αλλη προσεγγιση στον πελατη τουλαχιστον.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Όταν η εταιρία δεν κάνει το αυτονόητο να βγαλει μια επισημη ανακοινωση

Έχει βγει επίσημη ανακοίνωση στην Αυστραλία και αλλού

Ότι δηλαδή είναι φυσιολογικό η πρασινάδα της οθόνης κατω από ιδιαίτερες συνθήκες αλλά όσοι πελάτες το επιθυμούν μπορούν να το στείλουν στο service center για δωρεάν αντικατάσταση του τηλεφώνου,εφ'οσον κρίνουν ότι δεν τους αρέσει

Αυτή είναι η επίσημη θέση της εταιρίας μέχρι στιγμής είτε αρέσει είτε όχι

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και η πλάκα είναι ότι αυτό το αρχικό μηνυμα όπως το είχαν εδώ, ενώ είχε ανέβει και στην επίσημη σελίδα στο FB Huawei Exclusive Service Center γιατί το είδα με τα μάτια μου τώρα δεν υπάρχει εκει.... Ρε τι γίνεται?

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην πέσετε να με φάτε αλλά λέω να πάω να αγοράσω την συσκευή. Έχει αγοράσει κανείς συσκευή που να ήταν σωστή; υπάρχουν νέες παρτίδες;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και η πλάκα είναι ότι αυτό το αρχικό μηνυμα όπως το είχαν εδώ, ενώ είχε ανέβει και στην επίσημη σελίδα στο FB Huawei Exclusive Service Center γιατί το είδα με τα μάτια μου τώρα δεν υπάρχει εκει.... Ρε τι γίνεται?

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Προσωπικά για αυτό επέμενα να βγάλει ανακοίνωση στο site της procordia.

Η βλακεία δεν έχει όριο.

 

@akizaki Δεν πας να παίξεις κανένα τζόκερ;

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μην πέσετε να με φάτε αλλά λέω να πάω να αγοράσω την συσκευή. Έχει αγοράσει κανείς συσκευή που να ήταν σωστή; υπάρχουν νέες παρτίδες;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάνε το σταυρό σου, κάνε και ένα τάμα.. και τράβα αγόρασε το, μια χαρά θα είναι! ;)
Link to comment
Share on other sites

Και η πλάκα είναι ότι αυτό το αρχικό μηνυμα όπως το είχαν εδώ, ενώ είχε ανέβει και στην επίσημη σελίδα στο FB Huawei Exclusive Service Center γιατί το είδα με τα μάτια μου τώρα δεν υπάρχει εκει.... Ρε τι γίνεται?

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

Άρα ήταν όντος επίσημη δήλωση απο huawei service center απλα για κάποιο ανεξήγητο λόγο την απέσυραν .Ίσως να μην ειναι αποδεκτή η δημόσια παραδοχή του προβλήματος απο την μαμά Huawei Ελλάδας.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

μακριαααα γυριστε το πισω.αντι να μας γλυφουν τα ποδια που δωσαμε τοσα λεφτα μας κορο'ι'δευουν κανονικα.δωστε το πισω να ησυχασετε σκεφτειτε τι πραγματικα προσφερει και αν αξιζει ολη η ταλαιπωρια που τρωτε για λιγη μπαταρια παραπανω δεν τραβαει ουτε 4κ βιντεο κολλαει συνεχεια,καλα 60 fps δεν το συζηταμε μπορει να ειναι και αυτο ανωτερη τεχνολογια σαν την οθονη,εγω το εδωσα και ησυχασα ψαξτε καλα στο you tube.....
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω ένας moderator να εξηγήσει για ποιό λόγο έγινε ban στο λογαριασμό αυτό.

Είναι το λιγότερο που θα μπορούσε κάποιος να κάνει για διευκρίνιση προς τους κατόχους.

Εγώ μπορεί να διαβάζω και να περνάω την ώρα μου, όμως υπάρχουν άνθρωποι που ταλαιπωρούνται με αυτό το θέμα και καλό θα ήταν να έχουν την υπεύθυνη τοποθέτηση του myphone γι'αυτό που συνέβη με τον εν λόγω λογαριασμό.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν χακερ δεν θα ηταν καλύτερα να έμπαινε σαν mod και να το έκανε stick και κύρια είδηση στην κεντρική σελίδα του myphone ? :lol: Πιο πολύ προβολή και θέαση θα είχε.
Δεν θα είχε τη βαρύτητα του "Huawei" ;-)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου, δεν πρόσεξα ότι έχει αποκλειστικό νήμα.

Και πάλι ευχαριστώ!

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Λίγο χιούμορ... αλλά μου θύμισε την περίπτωση.ce6cd784d1ffc764a87deff1490c419d.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κόλαση το νήμα , χαμός !! Για γέλια , και για κλάματα !! :!::!::!::!::!:
Link to comment
Share on other sites

Λίγο χιούμορ... αλλά μου θύμισε την περίπτωση.ce6cd784d1ffc764a87deff1490c419d.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κλαίω χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ηταν απλα ενας χρηστης που θελησε να τρολαρει κοσμο και εκανε μπαμ οτι δεν ηταν απο το service.

Καταρχην το αρχικο μηνυμα δεν ειχε την διατυπωση που εχουν τα επισημα και αν δειτε λεει επισημη απαντηση αντι για επισημη ανακοινωση ή δηλωση. Απαντηση σε τι;

Ακομα εκανε ενα απλο ποστ στο νημα ενω αν ηταν κατι επισημο θα το βλεπατε στα news.

Το καλο ειναι οτι οι mods το πηραν γρηγορα χαμπαρι και τον banαραν γιατι πολλοι επεσαν στην παγιδα του. Εδω ενα μπραβο στο foroum.

Και πως εξηγείται ότι το συγκεκριμένο μήνυμα του είχε ΑΝΈΒΕΙ και στο επίσημο site του Service στο FB ακριβώς το ίδιο όπως εδώ?

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο δεν ηταν troll γιατι οπως λενε τα παιδια ανεβηκε και στην επισημη σελιδα τους ετσι ακριβως μου το ειπαν και αλλα παιδια εκτος φορουμ που το ειδαν... επισης οι απαντησεις που εδινε ηταν ιδιες με αυτες που μου εδιναν στο τηλεφωνο πχ μου ειπαν στο τηλ αν θελετε σας ανοιγουμε το κουτι να δουμε οτι δουλευει πριν το στειλουμε αλλα θελουμε και την συγκαταθεση σας ετσι ειπαν και σε ενα παιδι απο εδω σαν απαντηση.

Πρεπει απλα να μας πει καποιος mod γιατι τους εκανε ban.

Edited by captainrodos
Link to comment
Share on other sites

Πιάσε το αυγό και κούρευτο... Φόρουμ είναι ότι θέλει γράφει ο καθένας, σιγά μη βγάλουμε άκρη...

1887 post και ακόμα ψάχνουμε να βρούμε άκρη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο δεν ηταν troll γιατι οπως λενε τα παιδια ανεβηκε και στην επισημη σελιδα τους ετσι ακριβως μου το ειπαν και αλλα παιδια εκτος φορουμ που το ειδαν... επισης οι απαντησεις που εδινε ηταν ιδιες με αυτες που μου εδιναν στο τηλεφωνο πχ μου ειπαν στο τηλ αν θελετε σας ανοιγουμε το κουτι να δουμε οτι δουλευει πριν το στειλουμε αλλα θελουμε και την συγκαταθεση σας ετσι ειπαν και σε ενα παιδι απο εδω σαν απαντηση.

Πρεπει απλα να μας πει καποιος mod γιατι τους εκανε ban.

Και το θέμα είναι ότι έγινε "ban" όπως και κατέβηκε η ίδια ανάρτηση στο FB μετά από τις επισημάνσεις που κάναμε για το ποστ του φίλου που πήρε κλειστό τηλέφωνο αλλά με σημάδια και χάλια οθόνη και στα καπάκια απάντησαν ότι ναι έγινε αλλά ήταν μεμονωμένο περιστατικό όπου και εκεί επεσήμανα ότι είναι τραγικό να συνέβει κάτι τέτοιο και ότι αυτό δημιουργεί περισσότερο πρόβλημα πλέον για το αν μας δίνουν refurbished συσκευές ε μετά έπεσε το Ban και κατέβηκε και η ανάρτηση από το FB.... Περίεργα πράγματα!!!

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην απαγορευεται να μοιραζουν απαντησεις εδω και κει με την επωνυμια μεχρι και οδο εβαλε ο συγκεκριμενος.Πρεπει να υπαρχει ειδικη ενοτητα ξεχωριστα δεν γινεται αυτο που εκανε .Αφορα ενημερωση και προβληματα αλοιμονο εαν το κανει κατα το δοκουν.
Link to comment
Share on other sites

Και πως εξηγείται ότι το συγκεκριμένο μήνυμα του είχε ΑΝΈΒΕΙ και στο επίσημο site του Service στο FB ακριβώς το ίδιο όπως εδώ?

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

Μπορεις σε παρακαλω να μου στειλεις το λινκ για το επισημο site του service που εγινε το ποστ; Οχι το ιδιο το ποστ το οποιο σβηστηκε οπως ειπατε.

 

Παιδια αυτο δεν ηταν troll γιατι οπως λενε τα παιδια ανεβηκε και στην επισημη σελιδα τους ετσι ακριβως μου το ειπαν και αλλα παιδια εκτος φορουμ που το ειδαν... επισης οι απαντησεις που εδινε ηταν ιδιες με αυτες που μου εδιναν στο τηλεφωνο πχ μου ειπαν στο τηλ αν θελετε σας ανοιγουμε το κουτι να δουμε οτι δουλευει πριν το στειλουμε αλλα θελουμε και την συγκαταθεση σας ετσι ειπαν και σε ενα παιδι απο εδω σαν απαντηση.

Πρεπει απλα να μας πει καποιος mod γιατι τους εκανε ban.

 

Απαντησεις τις οποιες τις ειχες γραψει στο νημα εσυ και πολλοι αλλοι.

Ας το δουμε λιγο λογικα, εισαι το επισημο service μιας εταιρειας και αποφασιζεις να κανεις μια δημοσιευση. Θα την κανεις ετσι απλα χυμα στο νημα ή θα επικοινωνησεις με τους διαχειρηστες του forum ωστε να γινει επισημα στην κεντρικη σελιδα;

Πρωτα πρωτα θα το βαλεις στην σελιδα σου, μετα σε ολα τα social media σου και μετα θα πας σε forums και ενημερωτικες σελιδες να το κανεις με επισημο τροπο.

Σε αλλες χωρες που εγινε μια επισημη ανκοινωση εγινε σε ολα τους τα social media και μετα απο 5 λεπτα ηταν σαν ειδηση σε πολλα τεχνολογικα blogs.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Eγώ λέω να πάρετε τα λεφτά σας πίσω και να πάτε σε κάνα άλλο κινητό. Αν μπορείτε να τα πάρετε. Tόσα υπάρχουν εκεί έξω. Δεν χάνεται και κάνα κελεπούρι έτσι και αλλιώς. Tο μονο που θα χάσετε στο τέλος είναι τα λεφτά σας. Ηuawei και lg δεν ξέρουν τι είναι να σέβεσαι τον καταναλωτή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...