Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:lol::heat: Ελιωσα...

Κατσε ρε Ντεμη τα παιδια τραβανε το λουκι τους ...

Παντως ειναι μεγαλο ατου η υπομονη τους ...Εγω απο την πρωτη μερα το γυρισα πισω και εξαφανιστηκα μεχρι να ξαναλαμψει το φως...το λευκο...Γιατι πρασινισε ο τοπος θα παμε για ραδικια στο τελος:p

 

Για να λέμε και τα καλά! Το note 9 δεν υπάρχει! Κοιτάξτε και τη φώτο :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τόσες επιστροφές συσκευών και ακόμη στις μεγάλες αλυσίδες δεν έχει πέσει ούτε ευρώ η τιμή του, τι παίζει..Είμαι σε δίλημμα, στο Γερμανό μέχρι και αύριο 25/11 εάν το αγοράσεις με κάρτα eurobank, έχεις 20% επιστροφή δλδ επί της ουσίας το κινητό βγαίνει στα 840€...Και ερωτώ, 1ον, να την κάνω την κίνηση ή επειδή κατά 90% θα είναι παλιά παρτίδα, θα μπλέξω με το σέρβις και την αντικατάσταση και θα πιάσω Χριστούγεννα απο την αναμονή μέχρι να έχω σωστό τηλέφωνο; Ή 2ον, να περιμένω έτσι και αλλιώς τα Χριστούγεννα μπας και βγει καμία προσφορά, να έχουν φύγει και οι παλιές παρτίδες και να το πάρω τότε; Πιο πολύ ρωτάω τους έμπειρους του φόρουμ πως κινείται η αγορά τα Χριστούγεννα, αν δλδ παίζουν προσφορές αντίστοιχες με την παραπάνω γιατί απ' ότι βλέπω την πορεία της τιμής του, να πέσει στα 850 μέχρι τα Χριστούγεννα δε παίζει...
Link to comment
Share on other sites

Τόσες επιστροφές συσκευών και ακόμη στις μεγάλες αλυσίδες δεν έχει πέσει ούτε ευρώ η τιμή του, τι παίζει..Είμαι σε δίλημμα, στο Γερμανό μέχρι και αύριο 25/11 εάν το αγοράσεις με κάρτα eurobank, έχεις 20% επιστροφή δλδ επί της ουσίας το κινητό βγαίνει στα 840€...Και ερωτώ, 1ον, να την κάνω την κίνηση ή επειδή κατά 90% θα είναι παλιά παρτίδα, θα μπλέξω με το σέρβις και την αντικατάσταση και θα πιάσω Χριστούγεννα απο την αναμονή μέχρι να έχω σωστό τηλέφωνο; Ή 2ον, να περιμένω έτσι και αλλιώς τα Χριστούγεννα μπας και βγει καμία προσφορά, να έχουν φύγει και οι παλιές παρτίδες και να το πάρω τότε; Πιο πολύ ρωτάω τους έμπειρους του φόρουμ πως κινείται η αγορά τα Χριστούγεννα, αν δλδ παίζουν προσφορές αντίστοιχες με την παραπάνω γιατί απ' ότι βλέπω την πορεία της τιμής του, να πέσει στα 850 μέχρι τα Χριστούγεννα δε παίζει...

 

Καλύτερα τα Χριστούγεννα . Η Huawei κάθε τρεις και λίγο παίζουν τα κινητά της με προσφορές , δώρα ,αφαίρεση ΦΠΑ και 20% επιστροφή . Όποτε τα Χριστούγεννα θα είσαι σίγουρος και 100% για καινούργια παρτίδα και θα το πάρεις στα λεφτά που θέλεις τώρα .

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Απορώ με μερικούς που ακόμα σκέφτονται να σκάσουν 1050ευρώ!, (έστω και 840), λες και δεν υπάρχουν άλλες ποιοτικές συσκευές στην αγορά.

Τί να πώ?

Ειναι πασιφανές ότι η οθόνη της huawei στο συγκεκριμένο τουλάχιστον κινητό είναι δευτεροκλασάτη.

Οι αντίστοιχες των sammy, apple είναι πολύ καλύτερες και όχι μόνο αυτών των δύο εταιρειών.

Και δεν είναι μόνο η πρασινάδα, όλη η οθόνη υπολείπεται άλλων προτάσεων. Δέστε και το youtube video του Jerry rig όπου η οθόνη σπάει πανεύκολα και λόγω της κυρτότητάς της.

Δεν αξίζει το κινητό τα λεφτά του.

Τουλάχιστον περιμένετε 2-3 μήνες, είναι σίγουρο ότι η huawei θα φορέσει ποιοτικότερες οθόνες στο mate.

Edited by frix_ath
Link to comment
Share on other sites

Τόσες επιστροφές συσκευών και ακόμη στις μεγάλες αλυσίδες δεν έχει πέσει ούτε ευρώ η τιμή του, τι παίζει..Είμαι σε δίλημμα, στο Γερμανό μέχρι και αύριο 25/11 εάν το αγοράσεις με κάρτα eurobank, έχεις 20% επιστροφή δλδ επί της ουσίας το κινητό βγαίνει στα 840€...Και ερωτώ, 1ον, να την κάνω την κίνηση ή επειδή κατά 90% θα είναι παλιά παρτίδα, θα μπλέξω με το σέρβις και την αντικατάσταση και θα πιάσω Χριστούγεννα απο την αναμονή μέχρι να έχω σωστό τηλέφωνο; Ή 2ον, να περιμένω έτσι και αλλιώς τα Χριστούγεννα μπας και βγει καμία προσφορά, να έχουν φύγει και οι παλιές παρτίδες και να το πάρω τότε; Πιο πολύ ρωτάω τους έμπειρους του φόρουμ πως κινείται η αγορά τα Χριστούγεννα, αν δλδ παίζουν προσφορές αντίστοιχες με την παραπάνω γιατί απ' ότι βλέπω την πορεία της τιμής του, να πέσει στα 850 μέχρι τα Χριστούγεννα δε παίζει...
Φίλε μου είσαι σίγουρος για το 20%; Ο Γερμανός αν δεν κάνω λάθος έχει 20% μόνο στα μοντέλα που έχει στην λίστα της black Friday όχι σε όλα τα κινητά.. πχ το p20 pro έχει έκπτωση,

για ψάχτο μπορεί να κάνω και λάθος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε μου είσαι σίγουρος για το 20%; Ο Γερμανός αν δεν κάνω λάθος έχει 20% μόνο στα μοντέλα που έχει στην λίστα της black Friday όχι σε όλα τα κινητά.. πχ το p20 pro έχει έκπτωση,

για ψάχτο μπορεί να κάνω και λάθος.

Άκυρο λαλακιες λέω...
Link to comment
Share on other sites

Το πιο κουφό από όλα είναι ότι το κινητό αν και προβληματικό όσον αφορά την οθόνη,δεν έχει κατρακυλήσει ούτε σεντ στον ένα περίπου μήνα της κυκλοφορίας του.

Πως το μεταφράζεται παιδιά αυτό???

 

Nikos P20 Pro

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το πιο κουφό από όλα είναι ότι το κινητό αν και προβληματικό όσον αφορά την οθόνη,δεν έχει κατρακυλήσει ούτε σεντ στον ένα περίπου μήνα της κυκλοφορίας του.

Πως το μεταφράζεται παιδιά αυτό???

 

Nikos P20 Pro

Στις μεγάλες αλυσίδες εννοείς που μου φαίνεται φυσιολογικό. Στο Skroutz από χθες μέχρι σήμερα έπεσε 35 ευρώ χθες είχε 995 σήμερα 959

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω δει και 939 στο Best price!
Ναι αν ψαχτείς μπορείς και φτηνότερα, έχω βρεί και 870€ πρίν λίγες μέρες, τώρα 920€, πάντα για καινούργιο.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πιο κουφό από όλα είναι ότι το κινητό αν και προβληματικό όσον αφορά την οθόνη,δεν έχει κατρακυλήσει ούτε σεντ στον ένα περίπου μήνα της κυκλοφορίας του.

Πως το μεταφράζεται παιδιά αυτό???

 

Nikos P20 Pro

Δεν τους παίρνει να κατεβάσουν ακόμη την τιμή. Εγώ δώσαμε για προπαραγγελια 1049 και είμαστε χωρίς κινητό... Φαντάσου να έριχναν την τιμή τι θα γινόταν..

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πιο κουφό από όλα είναι ότι το κινητό αν και προβληματικό όσον αφορά την οθόνη,δεν έχει κατρακυλήσει ούτε σεντ στον ένα περίπου μήνα της κυκλοφορίας του.

Πως το μεταφράζεται παιδιά αυτό???

 

Nikos P20 Pro

 

Αλαζονεία και υπεροψία εγώ το εκλαμβάνω.

Έχουν το θράσος με ποιοτητα κατασκευής από τα lidl και τραγικές επιλογές σε οθόνες να τιμολογούν στα 1000+

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το πιο κουφό από όλα είναι ότι το κινητό αν και προβληματικό όσον αφορά την οθόνη,δεν έχει κατρακυλήσει ούτε σεντ στον ένα περίπου μήνα της κυκλοφορίας του.

Πως το μεταφράζεται παιδιά αυτό???

 

Nikos P20 Pro

 

Θα ήταν ομολογία μεγάλης ήττας. Και τελείως λάθος μάρκετινγκ. Αυτό που πρέπει να κάνουν είναι να διορθώσουν γρήγορα το πρόβλημα

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ασχολείται μωρέ με το slow motion και είναι και λόγος μη αγοράς κινητού; Να πω για γενικότερη ποιότητα βίντεο να μη σου αρέσει οκ είναι σοβαρό. Αλλά αργή κίνηση;

 

Όταν σε κοροϊδεύει η εταιρεία δεν σε πειράζει; επειδή δεν ασχολείσαι εσύ η και κάποιος άλλος με το slow motion τι σημαίνει; δηλαδή δίνουμε 1050€ για ένα κινητό που θα πρέπει να είναι όλα τέλεια, αλλά εντάξει μωρέ δεν πειράζει που είναι χάλια μαύρα το slow motion δεν πειράζει που σπάει εύκολα το κινητό δεν πειράζει που δεν έχει 60fps στο 4k video δεν πειράζει που μπορεί η boe να μην είναι τόσο καλή οθόνη όσο η lg και χίλια 2 αλλα.εμενα προσωπικά με πειράζει γιατί όταν δίνεις αυτά τα λεφτά θες κάτι τέλειο υποτίθετα

ι γι'αυτό το πληρώνεις 1050€

Link to comment
Share on other sites

Η λύση είναι πάρα πολύ απλή.Προσπερνάς ;-)

Δεν μπορώ να καταλάβω τι κόλλημα έχουν φάει κάποιοι με το συγκεκριμένο τηλέφωνο και έχουν ακόμα 1000 ευρώ σε πιστωτικό.Ρε παιδιά είναι πάρα πολλά λεφτά.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ενα 1000αρικο κινητο κ να σπαει η οθονη σαν σοκοφρετα ειναι απαραδεκτο!!! Εχει κ το πρόβλημα που γίνεται πράσινη οποτε φετος θα φαει άκυρο απο πολλούς.. Κριμα γιατι ειναι μια εξαιρετική συσκευή σε ολα τα αλλα.. Αν κ θα ηθελα φλατ οθονη κ οχι edge που στο κατω κατω δεν εχει χρησιμότητα οπως της samsung..
Link to comment
Share on other sites

Το iPad το καινούργιο δηλαδή που λυγιζει σαν φύλλο χαρτί τι να πούμε; Ωραία αυτά τα τεστ και γω τα βλέπω όλα του συγκεκριμένου αλλά προσωπικά ένα μερικο bend fail τεστ δεν είναι ικανό να με αποτρεψει από το να πάρω μια συσκευή. Δεν είναι νορμάλ συνθήκη χρήσης το να βάζεις όλη τη δύναμη σου να λυγιζεις κινητά και ταμπλετ

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι γυαλί φοράει στην οθόνη; gorilla glass? Τι gorilla glass; Δεν το λέει πουθενά...

Γι'αυτό κάνει κρακ ευκολότερα από άλλα κινητά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο μενα αλλα πραγματικα εχω απογοητευτει εδω μεσα...εχω το κινητο προφανως με το θεμα της πρασινης οθονης...ναι στην αρχη περιμενα κι εγω πως και πως να βγαλει ανακοινωση η εταιρια για το προβλημα αντιθετως δεν εβγαλε και εκανε πραξη αυτο που επρεπε να κανει..πληρη αντικατασταση. απο κει και περα δεν μπορω να καταλαβω γτ κλαιγονται οσοι δεν εχουν το κινητο και βρισκουν ελλατωματα. μπορειτε να αγορασετε καποιο αλλο δεν σας πιεσε κανενας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο μενα αλλα πραγματικα εχω απογοητευτει εδω μεσα...εχω το κινητο προφανως με το θεμα της πρασινης οθονης...ναι στην αρχη περιμενα κι εγω πως και πως να βγαλει ανακοινωση η εταιρια για το προβλημα αντιθετως δεν εβγαλε και εκανε πραξη αυτο που επρεπε να κανει..πληρη αντικατασταση. απο κει και περα δεν μπορω να καταλαβω γτ κλαιγονται οσοι δεν εχουν το κινητο και βρισκουν ελλατωματα. μπορειτε να αγορασετε καποιο αλλο δεν σας πιεσε κανενας.
Γιατί ουσιαστικά σε οποίους αντικατεστισε μπικε Boe η οποία είναι αρκετά κατώτερη και σε όσους έβαλαν lg και είναι οκ ακόμη τρέμουν μην το βγάλει με το καιρό. Και άλλο επίσημη ανακοίνωση η οποία δείχνει ότι εταιρεία σε σκέφτεστε εφόσον το φαινόμενο είναι τόσο μαζικό και άλλο σιωπηλή κίνηση σκαπουλαρισματος. Το δικό μου είχε ελάχιστο θέμα στης γωνίες αλλά εφόσον δεν έβγαλε κάποια ανακοίνωση ποτέ πήγα το αφίσα πήρα ποσοτικό και στα Black πήρα μια τηλεόραση. Και είμαι με το παλιό mate και μάλλον για κανα χρόνο ακόμη θα είμαι με αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο μενα αλλα πραγματικα εχω απογοητευτει εδω μεσα...εχω το κινητο προφανως με το θεμα της πρασινης οθονης...ναι στην αρχη περιμενα κι εγω πως και πως να βγαλει ανακοινωση η εταιρια για το προβλημα αντιθετως δεν εβγαλε και εκανε πραξη αυτο που επρεπε να κανει..πληρη αντικατασταση. απο κει και περα δεν μπορω να καταλαβω γτ κλαιγονται οσοι δεν εχουν το κινητο και βρισκουν ελλατωματα. μπορειτε να αγορασετε καποιο αλλο δεν σας πιεσε κανενας.

 

Δεν καταλαβες.. Εγω προσωπικά το ηθελα κ το θελω πολυ το mate 20 pro αλλα με ολα αυτα εχω απογοητευτεί.. Αν τουλάχιστον απο την νεα χρονια εχουν διορθώσει την πράσινη οθόνη παίζει κ να το παρω.. Η οθονη παντος περα απο την πρασινάδα ειναι φοβερη γενικα..Χρωματα μαυρο φωτεινότητα ευκρίνεια.. Απο τις top της αγοράς μαζι με samsung apple!!!

Κ αυτο που γουστάρω τρελα ειναι το πιάσιμο στο χερι κ δεν ειναι παντόφλα..

Link to comment
Share on other sites

Η λύση είναι πάρα πολύ απλή.Προσπερνάς ;-)

Δεν μπορώ να καταλάβω τι κόλλημα έχουν φάει κάποιοι με το συγκεκριμένο τηλέφωνο και έχουν ακόμα 1000 ευρώ σε πιστωτικό.Ρε παιδιά είναι πάρα πολλά λεφτά.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

 

 

Πες τα.....

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Το iPad το καινούργιο δηλαδή που λυγιζει σαν φύλλο χαρτί τι να πούμε; Ωραία αυτά τα τεστ και γω τα βλέπω όλα του συγκεκριμένου αλλά προσωπικά ένα μερικο bend fail τεστ δεν είναι ικανό να με αποτρεψει από το να πάρω μια συσκευή. Δεν είναι νορμάλ συνθήκη χρήσης το να βάζεις όλη τη δύναμη σου να λυγιζεις κινητά και ταμπλετ

Κανεις δεν πιανει το τηλεφωνο να το λυγιζει,αλλα σιγουρα ολοι το βαζουν στην κωλοτσεπη κ μπορει να κατσουν αφηρημενα..

Η αντοχη ενος τηλεφωνου σε καταστασεις πιο ακραιες ειναι πια απο τα must που πρεπει να εχει...γι αυτο η apple εβαλε αλουμινιο 7000 μετα την πατατα του iphone 6 plus..γι αυτο ενισχυθηκαν τα gorilla glass ..

τα βιντεο του jerry λοιπον ειναι εξαιρετικα ωστε να διαπιστωνουμε την ποιοτητα κατασκευης κ την αντοχη μιας συσκευης...το σπασιμο του τζαμιου του mate 20 pro σε πιεση, δεν ειναι ασημαντο.

Edited by daug25
Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν πιανει το τηλεφωνο να το λυγιζει,αλλα σιγουρα ολοι το βαζουν στην κωλοτσεπη κ μπορει να κατσουν αφηρημενα..

Η αντοχη ενος τηλεφωνου σε καταστασεις πιο ακραιες ειναι πια απο τα must που πρεπει να εχει...γι αυτο η apple εβαλε αλουμινιο 7000 μετα την πατατα του iphone 6 plus..γι αυτο ενισχυθηκαν τα gorilla glass ..

τα βιντεο του jerry λοιπον ειναι εξαιρετικα ωστε να διαπιστωνουμε την ποιοτητα κατασκευης κ την αντοχη μιας συσκευης...το σπασιμο του τζαμιου του mate 20 pro σε πιεση, δεν ειναι ασημαντο.

Απλά το δικαιολόγησε λέγοντας ότι έσπασε στο σημείο που το είχε γρατσουνίτσει.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβες.. Εγω προσωπικά το ηθελα κ το θελω πολυ το mate 20 pro αλλα με ολα αυτα εχω απογοητευτεί.. Αν τουλάχιστον απο την νεα χρονια εχουν διορθώσει την πράσινη οθόνη παίζει κ να το παρω.. Η οθονη παντος περα απο την πρασινάδα ειναι φοβερη γενικα..Χρωματα μαυρο φωτεινότητα ευκρίνεια.. Απο τις top της αγοράς μαζι με samsung apple!!!

Κ αυτο που γουστάρω τρελα ειναι το πιάσιμο στο χερι κ δεν ειναι παντόφλα..

 

βαλε και την αυτονομια που τα υπολοιπα της αγορας τα ''πιτσιλαει'' :p

Link to comment
Share on other sites

Η λύση είναι πάρα πολύ απλή.Προσπερνάς ;-)

Δεν μπορώ να καταλάβω τι κόλλημα έχουν φάει κάποιοι με το συγκεκριμένο τηλέφωνο και έχουν ακόμα 1000 ευρώ σε πιστωτικό.Ρε παιδιά είναι πάρα πολλά λεφτά.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Χαχαχααχα. Αργύρη φίλε μου καλέ!!!

 

 

Nikos P20 Pro

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...