Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να πω οτι στο forum συμμετεχουν κυριως ατομα μικρης ηλικιας που δεν γνωριζουν και τους ε τυχε αυτο να το καταλαβω.

Εβγαλε προβλημα η συσκευη με την οθονη?Πισω για αλλη συσκευη αν ειναι εντος doa.Εβγαλε και η επομενη συσκευη το ιδιο θεμα?

Πισω και αιτηση για επιστροφη χρηματων,αφου υπαρχει το ιδιο ακριβως προβλημα και στην αλλη συσκευη και δεν ειναι υποχρεωμενος ο πελατης να μενει συνεχεια χωρις συσκευες.

Τοσο απλο ειναι το πραγμα.Και ας κανει η Huawei οτι θελει.

 

Για το πιστωτικο το ξαναγραφω για αλλη μια φορα (αν και κλασσικα θα χαθει στον χαμο των σχολιων για τις πρασινες οθονες),οτι αν δεν το θελει ο πελατης εχει καθε δικαιωμα να το αρνηθει ,γιατι τον εξαναγκαζει να αγορασει κατι αλλο με το ζορι απο το εν λογω καταστημα/πωλητη,παρολο που ο πελατης το καταστημα το προτιμησε μονο για την αγορα του συγκεκριμενου κινητου.

Μιληστε και με τους αρμοδιους φορεις(ΓΓΚ και συνηγορο)να σας πουν και αυτοι τι ισχυει.

 

Τα ιδια ειχαν γινει και με το θεμα των LG G4 κινητων.Ειχε τοτε σπαμαρει ο κοσμος τα εκει θεματα με bootloop συνεχεια,και τις βολτες που κανανε στην procordia και στο τελος το πουλαγαν το κινητο στις αγγελιες αναγκαστικα,και ελαχιστοι μονο εκαναν το αυτονοητο να ζητησουν επιστροφη χρηματων ή πιστωτικο(αν ηθελαν)απο το καταστημα να παρουν κατι αλλο.

 

Γιαυτο και μεχρι σημερα ολα τα καταστηματα αναφερουν(αν μπειτε στο site τους) οτι τα iphone εχουν 1χρονο εγγυησης (που ειναι ψεμα και παραπληροφοριση) και δεν τους λεει κανεις τιποτα,βρισκουν και τα κανουν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι το έχουν (είτε κρατήσει με το πρόβλημα είτε δεν είχαν πρόβλημα) πως τα πάει με την μπαταρία μετά απο τον κάποιο καιρό χρήσης ;

Εγώ το είχα 5 ημέρες και είχα δει αρκετή κατανάλωση . Βέβαια δεν είχα προλάβει να το σετάρω καν .

Link to comment
Share on other sites

Όχι και τα 2 που κράτησα 7 μέρες από θέμα μπαταρίας κανένα πρόβλημα έχω ανεβάσει και φωτογραφία....μαλιστα όσο "μαθαίνει" τη χρήση που του κάνεις τόσο περισσότερο κρατάει! Έχει πολλά θετικά το τηλέφωνο αλλά ΔΥΣΤΗΧΩΣ αυτό το γαμ@#@ο πρόβλημα με την οθόνη και η στάση της εταιρίας και μερικών τρολ μας έχουν σπάσει τα νεύρα και δε μας αφήνουν να χαρούμε μια κατά τα άλλα πολύ καλή συσκευή!!

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ όσο το κράτησα έμεινα έκπληκτος από την μπαταριαρα του. Έβγαλα μέχρι και 8μιση ώρες οθόνη σε διάστημα περίπου 2ημερων

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ όσο το κράτησα έμεινα έκπληκτος από την μπαταριαρα του. Έβγαλα μέχρι και 8μιση ώρες οθόνη σε διάστημα περίπου 2ημερων
Πλάκα κάνεις...με όλα ανοιχτά; Κρίμα την συσκευή για την αντιμετώπιση της Huawei...Έστω να έβγαζε μια επίσημη ανακοίνωση που να μας εξασφάλιζε ότι οποιαδήποτε στιγμή εμφανιστεί το συγκεκριμένο πρόβλημα θα γίνεται άμεσα αντικατάσταση συσκευής.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πιο φοβερό είναι ότι άρχισε και η διαφήμιση του προϊόντος στα ελληνικά κανάλια.

Λες και έφεραν καινούργιες παρτίδες χωρίς προβλήματα.

Τι να πω.

Αυτοί το διαφημίζουν , για να το δυσφημίσουν το προϊόν τους τελικα, μιας και σχεδόν κάθε συσκευή που κυκλοφορεί έχει το συγκεκριμένο πρόβλημα.

 

Τελείως πρόχειρη αντιμετώπιση για μια συσκευή τον 1050 ευρώ.

 

 

 

Νίκος P20 pro

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το πιο φοβερό είναι ότι άρχισε και η διαφήμιση του προϊόντος στα ελληνικά κανάλια.

Λες και έφεραν καινούργιες παρτίδες χωρίς προβλήματα.

Τι να πω.

Αυτοί το διαφημίζουν , για να το δυσφημίσουν το προϊόν τους τελικα, μιας και σχεδόν κάθε συσκευή που κυκλοφορεί έχει το συγκεκριμένο πρόβλημα.

 

Τελείως πρόχειρη αντιμετώπιση για μια συσκευή τον 1050 ευρώ.

 

 

 

Νίκος P20 pro

 

Και αν σκεφτείς ότι τις τελευταίες δύο μέρες το παρουσιάζουνε και πολλά sites, κάτι παίζει...

Να ρωτήσω κάτι, που ίσως μου διαφεύγει, αν και έχω παρακολουθήσει όλο το θέμα, αν βγάλει σε κάποιον πρόβλημα μετά από 10-15 μέρες, θα του κάνουνε αντικατάσταση η θα τον στείλουν στο service??? Ίσως είναι και χαζή η ερώτηση, αλλά δεν θυμάμαι να έχω διαβάσει κάτι γύρω από αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα την πολιτική του καταστήματος για DOA αν και συνήθως εδώ στο Ελλαντιστάν είναι 7 ημέρες ενώ Αγγλία αν δεν κάνω λάθος είναι 30 ημέρες αν παρέλθει αυτή η ημερομηνία πας Service αν και όπως μου είπαν στο Service δεν έχουν θέμα ημερομηνίας για αντικατάσταση εφόσον έχει πρόβλημα το τηλέφωνο το κακό με το Service όπως είπα παραπάνω είναι ότι εμένα προσωπικά μου είπαν να ανοίξουν μια "καινούργια?" συσκευή να δουν αν είναι εντάξει για να μου την δώσουν κάτι το οποίο έχοντας σκάσει 1000 το θεωρώ απαράδεκτο και φυσικά και 300 να είχα δώσει και κου έλεγαν τέτοια παλαβά πάλι απαράδεκτο θα το θεωρούσα

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα την πολιτική του καταστήματος για DOA αν και συνήθως εδώ στο Ελλαντιστάν είναι 7 ημέρες ενώ Αγγλία αν δεν κάνω λάθος είναι 30 ημέρες αν παρέλθει αυτή η ημερομηνία πας Service αν και όπως μου είπαν στο Service δεν έχουν θέμα ημερομηνίας για αντικατάσταση εφόσον έχει πρόβλημα το τηλέφωνο το κακό με το Service όπως είπα παραπάνω είναι ότι εμένα προσωπικά μου είπαν να ανοίξουν μια "καινούργια?" συσκευή να δουν αν είναι εντάξει για να μου την δώσουν κάτι το οποίο έχοντας σκάσει 1000 το θεωρώ απαράδεκτο και φυσικά και 300 να είχα δώσει και κου έλεγαν τέτοια παλαβά πάλι απαράδεκτο θα το θεωρούσα

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

Ναι διάβασα αυτό που σου απάντησαν από το service,το θεωρώ απαράδεκτο, και αν ειμουνα στην θέση σου δεν θα το δεχόμουν..

Τι πάει να πει θα ανοίξουμε εμείς την συσκευή να την ελέγξουμε;;

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα την πολιτική του καταστήματος για DOA αν και συνήθως εδώ στο Ελλαντιστάν είναι 7 ημέρες ενώ Αγγλία αν δεν κάνω λάθος είναι 30 ημέρες αν παρέλθει αυτή η ημερομηνία πας Service αν και όπως μου είπαν στο Service δεν έχουν θέμα ημερομηνίας για αντικατάσταση εφόσον έχει πρόβλημα το τηλέφωνο το κακό με το Service όπως είπα παραπάνω είναι ότι εμένα προσωπικά μου είπαν να ανοίξουν μια "καινούργια?" συσκευή να δουν αν είναι εντάξει για να μου την δώσουν κάτι το οποίο έχοντας σκάσει 1000 το θεωρώ απαράδεκτο και φυσικά και 300 να είχα δώσει και κου έλεγαν τέτοια παλαβά πάλι απαράδεκτο θα το θεωρούσα

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

Και δεν τους είπες οτι δε θέλω να την ανοίξετε τη συσκευή , θα την ανοίξω εγώ και αν έχει πρόβλημα θα σας την φέρω στο κεφάλι και αυτή ; :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

εχω βασιμες υποψιες οτι απο εβδομαδα θα διαθετουν με πανελ boe οι αντιπροσπωπιες!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Πώς είναι βάσιμες οι υποψίες σου όμως δεν μας λες

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το service έδωσε συσκευή με οθόνη ΒΟΕ πάντως.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το service έδωσε συσκευή με οθόνη ΒΟΕ πάντως.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε σένα εννοείς;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το service έδωσε συσκευή με οθόνη ΒΟΕ πάντως.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωπ αυτά είναι καλά νέα .. :D

Link to comment
Share on other sites

Σε σένα εννοείς;
Όχι σε εμένα. Σε κάποιο παιδί. Φαντάζομαι το 1ο ΒΟΕ στην Ελλάδα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρε φίλος από DOA με οθόνη BOE. Από φώτο που μου έστειλε το αποτέλεσμα είναι απογοητευτικό. Αύριο είναι η σειρά μου... Ειδωμεν..
www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

Στο Service έγινε αυτό? Του έδωσαν σφραγισμένο τηλέφωνο και είδε το παιδί ότι ήταν BOE? Καλό θα είναι αν έχουμε λεπτομέρειες να βοηθηθούμε όλοι... Η ερώτηση είναι στο φίλο Αχιλλέα!!

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απογοητευτικό γιατί και αυτό ήταν πράσινο? Η από θέμα ανάλυση φωτεινότητα κτλ?

Σήμερα πήρε φίλος από DOA με οθόνη BOE. Από φώτο που μου έστειλε το αποτέλεσμα είναι απογοητευτικό. Αύριο είναι η σειρά μου... Ειδωμεν..

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρε φίλος από DOA με οθόνη BOE. Από φώτο που μου έστειλε το αποτέλεσμα είναι απογοητευτικό. Αύριο είναι η σειρά μου... Ειδωμεν..
Απογοητευτικό γιατί;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι, τα LG τα αναλαμβάνει η procordia ενώ τα huawei η ts solutions στον Κηφισό και το σέρβις στη Μιχαλακοπουλου

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και σέρβις της Μιχαλακοπούλου στην Procordia ανήκει ...

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Από φωτογραφία που μου έστειλε δείχνει να έχει πρασινάδες. Αύριο θα το δω από κοντά και θα σας πω.
www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

Από φωτογραφία που μου έστειλε δείχνει να έχει πρασινάδες. Αύριο θα το δω από κοντά και θα σας πω.

 

Άναψες φιτίλι τώρα πάντως :lol::lol::lol: Μακάρι να γίνει έστω και off the record κάτι σωστό , και έφυγα ξανά για αγορά ( μιας και στο Πλαίσιο έχουν φαγωθεί )

Link to comment
Share on other sites

Από φωτογραφία που μου έστειλε δείχνει να έχει πρασινάδες. Αύριο θα το δω από κοντά και θα σας πω.

 

Μπορείς να μας δείξεις την φωτογραφία που σου έστειλε να δούμε και μεις τι παίζει;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως να ανεβάσω εδώ. Αύριο θα πάω να το δω και μετά πάω καρφί Huawei για αλλαγή και σας ενημερωνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέχασα να πω ότι εγώ είμαι στο 3ο Mate 20 και αυτό δεν έχει πρασινάδες αλλά έχει διαφορετική θερμοκρασία. Χρώματος στη μισή κάτω οθόνη. Ότι να ναι δηλαδή. Επίσης επειδή έχουμε κάνει 2-3 DOA και εγώ και ο φίλος και τα βάζουμε δίπλα δίπλα, οι οθόνες δυστυχώς δεν έχουν καμία συνέπεια στα χρώματα, είναι δηλαδή λες και είναι άλλο κινητό κάθε φορά.

www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...