Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσύ από ότι βλέπω έχεις και το note 9, από περιέργεια, πιο, ποιά είναι τα χαρακτηριστικά του που μετά από όλο αυτό θα σε κάνει να το ξαναπαραγγειλεις άμεσα;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν θα δώσω το note 9, θα τα έχω παράλληλα και τα δυο. θα έλεγα ότι το ένα συμπληρώνει το άλλο... οθόνη, ήχος spen, λειτουργικό στο note, στα επιπλέον του mate 3d unlock (εξαιρετικό), ir, δακτυλικό στην οθόνη, ευρυγώνιο φακό, mode κάμερας. Μπαταρία κ από τα δύο είμαι ευχαριστημένος, ταχύτητα ένα κλικ πιο πάνω για το mate. Θεωρώ πολύ αξιόλογη την προσπάθεια της huawei, προσπάθησε να συνδυάσει τα περισσότερα καλά από όλες τις ναυαρχίδες. Δεν υπολόγισε την lg βέβαια...

 

Θα του δώσω μια ευκαιρία ακόμη, πιστεύοντας την huawei ότι τα επόμενα δεν θα έχουν θέμα (να τονίσω ότι δεν μου άρεσε ο τρόπος που χειρίστηκε επικοινωνιακά την υπόθεση) και φυσικά δεν θέλω να χάσω την προσφορά με το ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα δώσω το note 9, θα τα έχω παράλληλα και τα δυο. θα έλεγα ότι το ένα συμπληρώνει το άλλο... οθόνη, ήχος spen, λειτουργικό στο note, στα επιπλέον του mate 3d unlock (εξαιρετικό), ir, δακτυλικό στην οθόνη, ευρυγώνιο φακό, mode κάμερας. Μπαταρία κ από τα δύο είμαι ευχαριστημένος, ταχύτητα ένα κλικ πιο πάνω για το mate. Θεωρώ πολύ αξιόλογη την προσπάθεια της huawei, προσπάθησε να συνδυάσει τα περισσότερα καλά από όλες τις ναυαρχίδες. Δεν υπολόγισε την lg βέβαια...

 

Θα του δώσω μια ευκαιρία ακόμη, πιστεύοντας την huawei ότι τα επόμενα δεν θα έχουν θέμα (να τονίσω ότι δεν μου άρεσε ο τρόπος που χειρίστηκε επικοινωνιακά την υπόθεση) και φυσικά δεν θέλω να χάσω την προσφορά με το ρολόι.

Είμαι περίεργος πως θα τα καταφέρεις να έχεις παράλληλα και τις δύο αυτές τηλεφωναρες! Εγώ δεν θα ήξερα πιο να χρησιμοποιώ κάθε φορά, θα έπιανα το ένα, θα άφηνα το άλλο, χαχα! Να είσαι καλά να τα χαίρεσαι φίλε μου!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θά τό πώ απλά τό τηλ.ειναι πολύ μπροστά αυτή την στιγμή σέ ολους τούς τομείς
Ειδικά στην οθόνη είναι υψηλής ποιότητας... Χάλι
Link to comment
Share on other sites

Είμαι περίεργος πως θα τα καταφέρεις να έχεις παράλληλα και τις δύο αυτές τηλεφωναρες! Εγώ δεν θα ήξερα πιο να χρησιμοποιώ κάθε φορά, θα έπιανα το ένα, θα άφηνα το άλλο, χαχα! Να είσαι καλά να τα χαίρεσαι φίλε μου!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ευχαριστώ!

 

Κοίτα...για κάτι τέτοιες φωτογραφίες θέλω huawei:

43715466891_1c8e3c1c2c_b.jpg2018-07-29_07-42-46 by Achilles Gk, on Flickr

 

και για κάτι τέτοιες note (αυτή είναι με το 8):

31653690358_87fd707936_b.jpgΝαύπλιο by Achilles Gk, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Είμαι περίεργος πως θα τα καταφέρεις να έχεις παράλληλα και τις δύο αυτές τηλεφωναρες! Εγώ δεν θα ήξερα πιο να χρησιμοποιώ κάθε φορά, θα έπιανα το ένα, θα άφηνα το άλλο, χαχα! Να είσαι καλά να τα χαίρεσαι φίλε μου!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εύκολο, έχει σε δύο σιμ τους η τον αριθμο που χρησιμοποιεί, και τις έχει και στα δύο τηλέφωνα, και αναλογα τα κέφια διαλέγει συσκευή....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Με βαριά καρδιά έκανα κι εγώ επαναφορά του τηλεφώνου. Δευτέρα ή Τρίτη επιστροφή. Κρίμα γιατί το τηλέφωνο είναι ότι καλύτερο και ομορφότερο είχα αγοράσει ποτέ, και με κάμερα-μπαταρία εκτός συναγωνισμού.
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Με βαριά καρδιά έκανα κι εγώ επαναφορά του τηλεφώνου. Δευτέρα ή Τρίτη επιστροφή. Κρίμα γιατί το τηλέφωνο είναι ότι καλύτερο και ομορφότερο είχα αγοράσει ποτέ, και με κάμερα-μπαταρία εκτός συναγωνισμού.
Χειροτέρεψε η κατάσταση??

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα δώσω το note 9, θα τα έχω παράλληλα και τα δυο. θα έλεγα ότι το ένα συμπληρώνει το άλλο... οθόνη, ήχος spen, λειτουργικό στο note, στα επιπλέον του mate 3d unlock (εξαιρετικό), ir, δακτυλικό στην οθόνη, ευρυγώνιο φακό, mode κάμερας. Μπαταρία κ από τα δύο είμαι ευχαριστημένος, ταχύτητα ένα κλικ πιο πάνω για το mate. Θεωρώ πολύ αξιόλογη την προσπάθεια της huawei, προσπάθησε να συνδυάσει τα περισσότερα καλά από όλες τις ναυαρχίδες. Δεν υπολόγισε την lg βέβαια...

 

Θα του δώσω μια ευκαιρία ακόμη, πιστεύοντας την huawei ότι τα επόμενα δεν θα έχουν θέμα (να τονίσω ότι δεν μου άρεσε ο τρόπος που χειρίστηκε επικοινωνιακά την υπόθεση) και φυσικά δεν θέλω να χάσω την προσφορά με το ρολόι.

Μπορείς να κάνεις μια σύγκριση σε θέμα αυτονομιας; Πόσο κοντά ειναι με χαλαρή χρηση π.χ.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις μια σύγκριση σε θέμα αυτονομιας; Πόσο κοντά ειναι με χαλαρή χρηση π.χ.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

+15-20% από το νοτε 9 υπολόγισε.

Link to comment
Share on other sites

+15-20% από το νοτε 9 υπολόγισε.
Αρκετά μεγάλη διαφορά. Ευτυχώς όμως και το note 9 τα πάει καλά.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, φυσικα. Για πρωτη φορα το νοτε 9 με αφησε ικανοποιημενο σε θεμα αυτονομιας, μιλωντας για σαμσουνγκ συσκευες.

Δυστυχως, άλλο όμως είναι το θεμα και το εγραψα όταν εσκασε το πρόβλημα με τις οθονες εδώ.

Η καλυτερη συσκευή της αγορας, μετα τη φολα με τις οθονες, δυστυχως μας οδηγησε να ψάχνουμε δευτεροτριτες λυσεις, για να βολευτούμε τους επομενους μηνες. Κριμα…

Η Huawei μοιραζε φαπες αριστερα και δεξια, σε οποιον πηγαινε φετος να αμφισβητησει την κυριαρχια της (παντα μεχρι την Ανοιξη). Μονο που με την ανεση που τις μοιραζε, μια από αυτές την εριξε στο σβερκο της. Ας προσεχε...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

δευτεροτριτη λυση το note 9? το εχετε καψει τελειως με τα χαβαη

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

δευτεροτριτη λυση το note 9? το εχετε καψει τελειως με τα χαβαη

Από τις πολλές φαπες αυτά παθαίνεις :p

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το note 9 το εχω καταταξει στην ιδια κατηγορια. Υπολείπεται ελαφρως (αλλα με την αυστηρη εννοια του ορου, ναι, είναι δευτερο, κι αυτά τα λεει ο πιο φανατικος υπερμαχος της σειρας note).Τριτες λυσεις είναι άλλες συσκευες (βλεπε oneplus 6t κ.α)
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ!

 

Κοίτα...για κάτι τέτοιες φωτογραφίες θέλω huawei:

43715466891_1c8e3c1c2c_b.jpg2018-07-29_07-42-46 by Achilles Gk, on Flickr

 

και για κάτι τέτοιες note (αυτή είναι με το 8):

31653690358_87fd707936_b.jpgΝαύπλιο by Achilles Gk, on Flickr

 

Στην ασπρόμαυρη φώτο με πιο πρόγραμμα έχει μπει χρώμα στη βάρκα?

Link to comment
Share on other sites

Το note 9 το εχω καταταξει στην ιδια κατηγορια. Υπολείπεται ελαφρως (αλλα με την αυστηρη εννοια του ορου, ναι, είναι δευτερο, κι αυτά τα λεει ο πιο φανατικος υπερμαχος της σειρας note).Τριτες λυσεις είναι άλλες συσκευες (βλεπε oneplus 6t κ.α)

Συγνώμη αλλά το note 9 είναι μια κατηγορία από μόνο του

Όποιος δεν το έχει για αυτό τον λόγο και μόνο πάει σε οποιοδήποτε άλλο

Αυτό πρέπει να το ξέρουν οι κάτοχοι και οι υποψηφιοι αγοραστές

Άρα note 9 για all around .....είναι ένα

 

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά το note 9 είναι μια κατηγορία από μόνο του

Όποιος δεν το έχει για αυτό τον λόγο και μόνο πάει σε οποιοδήποτε άλλο

Αυτό πρέπει να το ξέρουν οι κάτοχοι και οι υποψηφιοι αγοραστές

Άρα note 9 για all around .....είναι ένα

 

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Κοιτα, μετα από καμια 65αρια νοτε που περασαν από τα χερια μου όλα αυτά τα χρονια (εξ' αυτων καμια 30αρια note 1,2 τοτε που οι περισσοτεροι δεν ηξεραν καν τι εστι νοτε), πιστεψε με, ξερω τι μπορει να κανει ένα νοτε.

Η γραφιδα είναι μοναδικη. Από εκει και περα είναι μεγαλη η κουβεντα...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά υπάρχει κάποιος που να έχει το πρόβλημα με την οθόνη και να έχει περάσει το DOA ? ρωτάω για να δω για παράδειγμα τι θα κάνει η Huawei σε επίσημο επίπεδο επιτέλους ..
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, μετα από καμια 65αρια νοτε που περασαν από τα χερια μου όλα αυτά τα χρονια (εξ' αυτων καμια 30αρια note 1,2 τοτε που οι περισσοτεροι δεν ηξεραν καν τι εστι νοτε), πιστεψε με, ξερω τι μπορει να κανει ένα νοτε.

Η γραφιδα είναι μοναδικη. Από εκει και περα είναι μεγαλη η κουβεντα...

Δεν είναι μόνο η γραφίδα, είναι και η γενικότερη υλοποίηση του software και του hardware. Και το mate 20X έχει γραφίδα, πιστεύεις ότι μπορεί να σταθεί δίπλα στο note 9 στα ίσια.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγνώμη αλλά το note 9 είναι μια κατηγορία από μόνο του

Όποιος δεν το έχει για αυτό τον λόγο και μόνο πάει σε οποιοδήποτε άλλο

Αυτό πρέπει να το ξέρουν οι κάτοχοι και οι υποψηφιοι αγοραστές

Άρα note 9 για all around .....είναι ένα

 

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Συμφωνώ απόλυτα, έτσι ακριβώς είναι.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην ασπρόμαυρη φώτο με πιο πρόγραμμα έχει μπει χρώμα στη βάρκα?
Δεν χρειάζεται κάποιο πρόγραμμα, είναι δυνατότητα native του note.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο η γραφίδα, είναι και η γενικότερη υλοποίηση του software και του hardware. Και το mate 20X έχει γραφίδα, πιστεύεις ότι μπορεί να σταθεί δίπλα στο note 9 στα ίσια.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συμφωνώ απόλυτα, έτσι ακριβώς είναι.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν χρειάζεται κάποιο πρόγραμμα, είναι δυνατότητα native του note.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δε λέμε κάτι διαφορετικό...;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο η γραφίδα, είναι και η γενικότερη υλοποίηση του software και του hardware. Και το mate 20X έχει γραφίδα, πιστεύεις ότι μπορεί να σταθεί δίπλα στο note 9 στα ίσια.

 

Το mate 20 x δεν έχει γραφίδα! Υποστηρίζει το Huawei m pen το οποίο είναι ένα τεράστιο στυλό που δεν θα έχεις ποτέ μαζί σου όταν το χρειάζεσαι και μάλλον θα έπρεπε να συνοδεύει κάποιο tablet.. Γι αυτό δεν υπάρχει και πάλι σύγκριση σ αυτόν τον τομέα.. Κατά τα άλλα σαν hardware(specs, οχι ποιοτητα) νικάει το Huawei, ας είμαστε αντικειμενικοί.

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Το mate 20 x δεν έχει γραφίδα! Υποστηρίζει το Huawei m pen το οποίο είναι ένα τεράστιο στυλό που δεν θα έχεις ποτέ μαζί σου όταν το χρειάζεσαι και μάλλον θα έπρεπε να συνοδεύει κάποιο tablet.. Γι αυτό δεν υπάρχει και πάλι σύγκριση σ αυτόν τον τομέα.. Κατά τα άλλα σαν hardware(specs, οχι ποιοτητα) νικάει το Huawei, ας είμαστε αντικειμενικοί.
Εγώ ψάχνω τι είναι πιο ολοκληρωμένο και ναι το note 9 στα μάτια μου είναι πιο ολοκληρωμένο.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα σας, μία παρατήρηση, τραγικό που σε γειτονικό site τα πουλάνε γνωρίζοντας πιθανός ότι έχουν πρόβλημα, και τα πασάρουν σφραγισμένα.

 

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...