Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ στο πλαίσιο περιμένω να γίνει η διαδικασία για το πιστωτικό. Μου τα μασουσαν στο service. Αλλά ζήτησα πιστωτικό έστω αν οχι επιστροφή χρημάτων.

 

Για το ρολόι δεν μου είπαν το οτιδήποτε.. Αν και ακόμα δεν έχει έρθει στο σπίτι (λόγω οτι ήταν σε έλλειψη και θα το έστελναν μόλις το είχαν)

Edited by jimmymaisterGR
Link to comment
Share on other sites

Πλαίσιο θα μου κάνουν αντικατάσταση απλά δεν έχει απόθεμα θα έρθει αύριο. Πιστωτικό η επιστροφή δεν θέλω ακομα όπως έχω πει το κινητό το έχω λατρέψει και θα το πάω ως το τέλος μπας και βρω σωστό κομμάτι ή δώσει λύση η Huawei

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το κινητο εχει android 9,σωστά; ο Nova launcher παιζει?

 

Ναι μια χαρά δουλεύει, αυτόν έχω

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Εδώ στο πλαίσιο περιμένω να γίνει η διαδικασία για το πιστωτικό. Μου τα μασουσαν στο service. Αλλά ζήτησα πιστωτικό έστω αν οχι επιστροφή χρημάτων.

 

Για το ρολόι δεν μου είπαν το οτιδήποτε.. Αν και ακόμα δεν έχει έρθει στο σπίτι (λόγω οτι ήταν σε έλλειψη και θα το έστελναν μόλις το είχαν)

 

Καλησπέρα σε ποιο κατάστημα (ΠΛΑΙΣΙΟ) σου δώσαν πιστωτικό ? εγώ όσο και εάν επέμεινα με ξεπετάξανε με ανταλλαγή συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρά δουλεύει, αυτόν έχω

 

Τo gesture swipe up δεν παιζει σωστα - σου δειχνει τα running apps πρωτα και μετα σε βγαζει στη home screen.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα πιστωτικό τελικά απο το ΠΛΑΙΣΙΟ ( κατάστημα ΔΑΦΝΗΣ ) και όντως δεν ήθελα να το αποχωριστώ γιατί ήταν φοβερό κινητό και το περίμενα τόσο πολύ .

όταν ξανα έρθει καινούργια παρτίδα ( αν έχει διορθωθεί το πρόβλημα επιβεβαιωμένα ) θα το ξαναπάρω . Προς το παρόν θα μείνω με το mate 10 pro. ( αν και μετά το mate 20 pro δείχνει τόσο λίγος ο προκάτοχος του )

 

Καλά ξεμπερδέματα σε όσους δεν έχουν πάει ακόμα να διευθετήσουν το θέμα ;)

 

(Σημείωση: Καμία κουβέντα για το ρολόι , αν και ακόμα δεν το έχω παραλάβει αλλά δεν μου είπαν το οτιδήποτε στο ΠΛΑΙΣΙΟ . Τουλάχιστον ας είναι αυτό ένα μικρό ¨ δωράκι ¨ για την ταλαιπωρία χεχε )

Edited by jimmymaisterGR
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα πιστωτικό τελικά απο το ΠΛΑΙΣΙΟ ( κατάστημα ΔΑΦΝΗΣ ) και όντως δεν ήθελα να το αποχωριστώ γιατί ήταν φοβερό κινητό και το περίμενα τόσο πολύ .

όταν ξανα έρθει καινούργια παρτίδα ( αν έχει διορθωθεί το πρόβλημα επιβεβαιωμένα ) θα το ξαναπάρω . Προς το παρόν θα μείνω με το mate 10 pro. ( αν και μετά το mate 20 pro δείχνει τόσο λίγος ο προκάτοχος του )

 

Καλά ξεμπερδέματα σε όσους δεν έχουν πάει ακόμα να διευθετήσουν το θέμα ;)

 

(Σημείωση: Καμία κουβέντα για το ρολόι , αν και ακόμα δεν το έχω παραλάβει αλλά δεν μου είπαν το οτιδήποτε στο ΠΛΑΙΣΙΟ . Τουλάχιστον ας είναι αυτό ένα μικρό ¨ δωράκι ¨ για την ταλαιπωρία χεχε )

 

ήσουνα σε doa?

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

(Σημείωση: Καμία κουβέντα για το ρολόι , αν και ακόμα δεν το έχω παραλάβει αλλά δεν μου είπαν το οτιδήποτε στο ΠΛΑΙΣΙΟ . Τουλάχιστον ας είναι αυτό ένα μικρό ¨ δωράκι ¨ για την ταλαιπωρία χεχε )

Δε σου είπαν τίποτα γιατι είδαν στον υπολογιστή οτι δεν το παρέλαβες ακομα. Σιγα μη σου στηλουν τωρα το ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Τo gesture swipe up δεν παιζει σωστα - σου δειχνει τα running apps πρωτα και μετα σε βγαζει στη home screen.

 

Δεν έχει σχέση με τον nova αυτό, είναι γενικό πρόβλημα του software του κινητού. Ο nova λειτουργεί απροβλημάτιστα.

Edited by rioener

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέσει με τον nova αυτό, είναι γενικό πρόβλημα του software του κινητού. Ο nova λειτουργεί απροβλημάτιστα.

 

Εχει σχεση με το EMIU. Δεν ειπα ποτε οτι ειναι προβλημα του Nova. Εαν τρεχεις το μαμα launcher με swipe up αε παει αμεσως στην home σου.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε το Mate 20 το μεγάλο που έβγαλαν για παιχνίδια τι οθόνη φοράει; Δεν πιστεύω να είναι LG; Ξέρουμε πως τα πάει η δική του οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε το Mate 20 το μεγάλο που έβγαλαν για παιχνίδια τι οθόνη φοράει; Δεν πιστεύω να είναι LG; Ξέρουμε πως τα πάει η δική του οθόνη;
Το Χ εννοείς η το απλό mate 20?

Το Χ νόμιζα θα κυκλοφορήσει και Ευρώπη αλλά προς το παρόν δεν βλέπω κάτι. Το απλό φοράει lcd οπότε δεν ξέρω αν είναι της lg.

Το απλό το έχω δει από κοντά , το Νοτς είναι μικροσκοπικό για το μέγεθος του τηλεφώνου και χωρίς κυρτές πλευρές μου φαίνεται πιο βολικό. Βέβαια λείπουν πολλά πράγματα σε σχέση με το προ αλλά και το Χ με κυριότερο τη κάμερα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Edited by gesvts
Link to comment
Share on other sites

Χθες πήγα από το public. Μίλησα με το service Και θα έστελνε email στη huawei για να δει τι γίνεται. Επίσημα πάντως δεν υπάρχει τπτ από την huawei.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνώμη μου όσοι έχετε την προβληματική οθόνη πηγαίνετε από εκεί που το πήρατε δείξτε τους το πρόβλημα και απαιτήστε έστω πιστωτικό στο κατάστημα. Και όταν ξεκαθαρίσει η κατάσταση (μιας κ η huawei δεν νομίζω να έκανε τόσο κόπο να λανσάρει το όνομα της μέσα στις 3 κορυφαίες ώστε τώρα να μη δώσει λύση που θα κοστίσει μεν σε αυτή αλλα θα σώσει το όνομα) το ξανα αγοράζετε αν θέλετε.

Εγώ προσωπικά δεν ήθελα ούτε αντικατάσταση με άλλη συσκευή ούτε βέβαια να παίζω με νέο mate20pro κ να τρέχω πάλι στο κατάστημα κλπ.

 

Απλά τα πράγματα.

 

Και όπως είπε κάποιος πιο πάνω αν δεν σας δίνουν πιστωτικό κλπ ζητήστε τον υπεύθυνο η τον διευθυντή του καταστήματος και εξηγήστε τους.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα και εμένα μου έβγαλε το πρόβλημα της πράσινης οθόνης... Το πήγα πλαίσιο και μου το αντηκατεστησαν αμέσως χωρίς πολλά πολλά με note 9 και ησυχασα..... Κρίμα για την huawei γιατί πραγματικά μου άρεσε πολύ αλλά με οδήγησε στην Samsung

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Huawei Ελλάδας το πρωί που μίλησα γιατί ήδη έχουν τη συσκευή μου.

Τους είπα το πρόβλημα οθόνης που παρουσιάζει με τη κουκκίδα στην άκρη και τη πρασινάδα της οθόνης. Η απάντηση: η πρασινάδα στη γκουρμπα της οθόνης είναι φυσιολογική. Της λέω ποιο άλλο κινητό παρουσιάζει τέτοιο πράγμα με κουρμπαριατη οθόνη και oled?ΚΑΝΕΝΑ τις λέω και είμαι κάτοχος s9 και δεν έχει αμιγή το τηλέφωνο στην οθόνη. Σέβομαι τη γνώμη σας θα το κοιτάξουμε θα το δούμε και θα επικοινωνήσουμε μαζί σας.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από την τέλεια κάμερα, εγώ είδα μια premium συσκευή με κακό sw και ένα αρκετά άσχημο για τα γούστα μου skin. Θεωρώ ότι η Huawei χρειάζεται λίγο χρόνο για να βρει μια σχεδιαστική ταυτότητα συνολικά, γιατί αυτή η συσκευή, όσο καλή και αν είναι στα χαρτιά, δεν έχει δική της προσωπικότητα και χρήζει σοβαρών βελτιώσεων.
Link to comment
Share on other sites

Huawei Ελλάδας το πρωί που μίλησα γιατί ήδη έχουν τη συσκευή μου.

Τους είπα το πρόβλημα οθόνης που παρουσιάζει με τη κουκκίδα στην άκρη και τη πρασινάδα της οθόνης . Η απάντηση: η πρασινάδα στη γκουρμπα της οθόνης είναι φυσιολογική. Της λέω ποιο άλλο κινητό παρουσιάζει τέτοιο πράγμα με κουρμπαριατη οθόνη και oled?ΚΑΝΕΝΑ τις λέω και είμαι κάτοχος s9 και δεν έχει αμιγή το τηλέφωνο στην οθόνη. Σέβομαι τη γνώμη σας θα το κοιτάξουμε θα το δούμε και θα επικοινωνήσουμε μαζί σας.

 

:worry::dizzy::dizzy::dizzy:

Link to comment
Share on other sites

Για δείτε κάτι ενδιαφέρον...

Την έχει πατήσει άγρια η εταιρία...

Τα αποτελέσματα από το άνοιγμα της συσκευής από το ifixit.

 

Final Thoughts

 

Many components are modular and can be replaced independently.

 

Battery replacement requires removing only the back panel and midframe.

 

Only standard Phillips screws are used along with an average amount of adhesive.

 

Because of the sandwich build around the motherboard, there are more flex connectors than average and repairs will consume more time.

 

Glued-down front and back glass means greater risk of breakage while making repairs difficult to start.

 

Screen repairs require a lot of disassembly while battling tough adhesive.

 

A broken screen probably means you need to replace the fingerprint reader as well, or vice versa.

 

Το τελευταίο είναι και το ποιο σημαντικό για να αλλαχτεί η οθόνη πρέπει να αλλαχτεί και ο αισθητήρας αποτυπωμάτων. Δηλαδή εκτός από το κόστος της οθόνης προστίθεται και το κόστος του αισθητηρα...

 

Πηγή:

Edited by dionisis
Link to comment
Share on other sites

Τρέχτε να το δώσετε όσο προλαβαίνετε... Δεν υπάρχουν συναισθηματισμοί με αυτά τα ζητήματα και σε αυτά τα χρηματικά ποσά... εξ άλλου κινητά είναι δεν χάθηκε ο κόσμος,επιλέξτε μια άλλη συσκευή και τέλος ή κάτι άλλο που πιθανόν να σας ενδιαφέρει εφόσον δεν υπάρχει η δυνατότητα για επιστροφή των χρημάτων. Όπως και να χει είναι τρομερό Ρίσκο η επιλογή να το κρατήσει κάποιος....
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πήγες στη Μιχαλακοπούλου στο επίσημο Service το έλεγξαν και σου είπαν αυτό?

Huawei Ελλάδας το πρωί που μίλησα γιατί ήδη έχουν τη συσκευή μου.

Τους είπα το πρόβλημα οθόνης που παρουσιάζει με τη κουκκίδα στην άκρη και τη πρασινάδα της οθόνης. Η απάντηση: η πρασινάδα στη γκουρμπα της οθόνης είναι φυσιολογική. Της λέω ποιο άλλο κινητό παρουσιάζει τέτοιο πράγμα με κουρμπαριατη οθόνη και oled?ΚΑΝΕΝΑ τις λέω και είμαι κάτοχος s9 και δεν έχει αμιγή το τηλέφωνο στην οθόνη. Σέβομαι τη γνώμη σας θα το κοιτάξουμε θα το δούμε και θα επικοινωνήσουμε μαζί σας.

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας όλο το thread βλέπω πως εκτός από την κακή διαχείριση του προβλήματος από την Huawei έχουμε και κακή συμπεριφορά των καταστημάτων προς τους πελάτες. Χειρότερη δε φαίνεται να είναι η αλυσίδα του Πλαισίου όπου κάθε κατάστημα κάνει ότι γουστάρει και πρέπει να μαλώσεις με τον διευθυντή για να βρεις το δίκιο σου (που και αυτό δεν είναι σίγουρο μιας και στο παρελθόν κόντεψα να πιαστώ στα χέρια και λύση δεν βρηκα). Ενώ καλύτερες φαίνονται να είναι ξένων συμφερόντων αλυσίδες βλ. Media markt (δεν ακουστηκε μεχρι στιγμης παραπονο) που ακολουθούν πιο ευρωπαϊκή συμπεριφορά. Τουλάχιστον αυτή είναι η εικόνα που σχηματίζει κάνεις διαβάζοντας αυτές τις 65 σελίδες.

 

Τώρα στα της συσκευής πάλι καλά δεν είχε πενάκι γιατί θα την έπαιρνα και θα έτρεχα κι εγώ μετά (ένα προσωπικό ευχαριστω στην huawei).

Επιπλέον, το AI φαίνεται να δουλεύει άψογα καταλαβαίνοντας πως δεν σε ενοχλεί η πρασινάδα στην οθονη (αφού δεν το έχεις πάει για αντικατάσταση ακομα) και σου δίνει περισσότερη! (Αν διαβάσει το ποστ μου κάποιος απ την Huawei πολύ πιθανόν να είναι αυτή η επόμενη τους απάντηση)

 

Τα τελευταία εννοείται πως έχουν γραφτεί για πλάκα, και παρακαλώ πολύ να μην παρεξηγηθεί κανείς. Εξάλλου όταν "κραζουμε" τα ελαττώματα μιας συσκευής δεν μειώνουμε των αγοραστή αλλά τον κατασκευαστή της!

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Το πλαίσιο από τη δική μου εμπειρία είναι τραγικό.

Plantronics Bluetooth που αγόρασα και ήταν χαλασμένο, δηλαδή doa , δεν δέχτηκαν να μου δώσουν καινούριο ,γιατί με πήρε τηλέφωνο και ο τεχνικός τους (μόλις ειδε την αξιολόγηση που άφησα την οποία δεν ανέβασαν ποτέ), και μου είπε πως το έβγαλα απότομα από τη συσκευασία και έσπασα το ακουστικό. Φυσικά δεν είχε σπάσει τίποτα.

Bluetooth από τα πιο ανθεκτικά, που τα πατάς με το πόδι καταλάθος και δεν χαλάνε.

Πράγμα αξίας 22€ και δεν ανέβασαν καν την αξιολόγηση μου στο σάιτ τους.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...