Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξεκίνησα και εγώ το στήσιμο του κινητού. Θα σας πω τις πρώτες εντυπώσεις προσεχώς.

 

Αρχικά όμως θα ήθελα να πω τη θετικότατη εντύπωση που μου έκανε η συγκεκριμένη προστασία οθόνης. Καλύπτει όλη την οθόνη εφαρμόζει τελεία είναι εντελώς διάφανη και δουλεύει άψογα το δαχτυλικό αποτύπωμα με αυτήν. Επίσης δεν έχει κανένα πρόβλημα με τη θήκη της Spigen που έχω. Την συστήνω ανεπιφύλακτα όπου τη βρείτε πάρτε την!

 

https://www.amazon.co.uk/Newzerol-Anti-Bubble-Definition-Anti-Scratch-Anti-Fingerprint/dp/B07HCF8XB3

 

Ωραίος! Βλέπω μια βάζει τιμή 6.99 λίρες και στέλνει Ελλάδα και μία 4.99 και δεν στέλνει :lol:

 

Μετά τις 10 Νοεμβρίου θα έρθουν στα Public.

Μόλις μου ήρθε μήνυμα για το ρολόι!!

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που συμβαίνει κάθε φορά που βγαίνει ένα νέο (ναυαρχίδα) κινητό είναι πραγματικά τρέλα. Κλεινόμαστε σε σκοτεινά δωμάτια, κοιτάμε την οθόνη από απίθανες γωνίες θέασης και μόνο μικροσκόπιο δεν παίρνουμε για να βρούμε κάτι που δεν πάει καλά.

 

Αν υπάρχει πρόβλημα θα το βλέπουμε στην καθημερινή μας χρήση , αν χρειάζεται ολόκληρη διαδικασία για να δούμε αν υπάρχει πρόβλημα τότε απλά δεν υπάρχει.

 

Χαρείτε την οποιαδήποτε συσκευή σας και μην ασχολείστε με την τρέλα του διαδικτύου.

 

ΥΓ: Οι πρώτες παρατηρήσεις για το κινητό είναι: Πολύ πιο γρήγορο από το P20 που έχω σε όλα, ακόμα και στο κατέβασμα εφαρμογών wifi κλπ. Οθόνη χάρμα οφθαλμών και ο ήχος (ένταση) που έχω διαβάσει κάποια άσχημα σχόλια πραγματικά προσπαθώ να καταλάβω με ποιο κινητό το συγκρίνουν και δεν την βρίσκουν αρκετή. Είχα το Nexus 6p που ναι είχε τρομερά ηχεία αλλά σε σχέση με όλα τα άλλα που είχα και έχω, του Mate 20 pro είναι ισάξια η και καλύτερη.

 

συμφωνω απολυτα,δεν εχει υπαρξει κινητο που να εχει βγει και να μην εχει ξεψαχνιστει και να εχει βγει καλο σε ολα,,κατσε σε λιγο θα εχει και drop calls η συσκευη!ελπιζω παντως να μην εχει υπαρξει θεμα με την οθονη και βγει φαουλ η εταιρεια!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Βλέπω μια βάζει τιμή 6.99 λίρες και στέλνει Ελλάδα και μία 4.99 και δεν στέλνει :lol:

 

 

Μόλις μου ήρθε μήνυμα για το ρολόι!!

 

Παρόλο που με είχαν ενημερώσει από τα Public για μετά τις 10 Νοεμβρίου όντως και εμένα μου ήρθε μήνυμα σήμερα ότι είναι έτοιμο προς παραλαβή.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με τις οθόνες έχει γίνει ένας ψιλοχαμός. Από όσα διάβασα στο xda Η Huawei έβαλε οθόνες της lg και μιας εταιρίας ΒΟΕ. Πρόβλημα έχουν της lg. Και δεν είναι μόνο αυτό. Είναι ότι αρχικά ήταν εντάξει και χειροτερεύουν.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν κάνει ανάκληση θα πάει απατη όπως η lg με τα bootloop.

Όποιος θέλει να δει αν έχει πρόβλημα η οθόνη του

1) ενεργοποίηση του dark mode

2) πάτε στο dialler και θα δείτε εκεί αν είναι πράσινο πάνω αριστερά και δεξιά.

(Σε σκοτάδι φέρνετε καλύτερα)

 

Αν θέλετε να δείτε ποιο panel φοράτε κατεβάστε από το store την εφαρμογή "device info HW" εκεί που λέει touchscreen row λέει αν είναι LG ή BOE.

Edited by dionisis
Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν κάνει ανάκληση θα πάει απατη όπως η lg με τα bootloop.

 

Μην λες τέτοια εδώ μέσα κινδυνεύεις να λιντζαριστεις. Στα νήματα του κάθε τηλεφώνου θα γράφεις μόνο τα θετικά σχόλια ότι είναι κορυφή μέσα καλύτερα ότι παίζει μόνο του και τέτοια από ανθρώπους που δεν το έχουν καν στην κατοχή τους και απλά έχουν διαβάσει στα πληρωμένα reviews τα καλύτερα είτε το δούλεψαν σε κάποιο σταντ καταστήματος για 5 λεπτά.

Για να επανέλθω η συσκευή είναι τίγκα στο λαγκ ειδικά με τα gestures. Ειδικά όταν βγαίνεις στην home screen με τα κοψίματα ξενερώνεις απίστευτα. Το λογισμικό θέλει άμεσα αναβάθμιση

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν κάνει ανάκληση θα πάει απατη όπως η lg με τα bootloop.

Όποιος θέλει να δει αν έχει πρόβλημα η οθόνη του

1) ενεργοποίηση του dark mode

2) πάτε στο dialler και θα δείτε εκεί αν είναι πράσινο πάνω αριστερά και δεξιά.

(Σε σκοτάδι φέρνετε καλύτερα)

 

Αν θέλετε να δείτε ποιο panel φοράτε κατεβάστε από το store την εφαρμογή "device info HW" εκεί που λέει touchscreen row λέει αν είναι LG ή BOE.

Θα δώσει ένα update το οποίο δεν θα αφήνει την φωτεινότητα να κατέβει τόσο χαμηλά και δεν θα φαίνεται τίποτε :)

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μην λες τέτοια εδώ μέσα κινδυνεύεις να λιντζαριστεις. Στα νήματα του κάθε τηλεφώνου θα γράφεις μόνο τα θετικά σχόλια ότι είναι κορυφή μέσα καλύτερα ότι παίζει μόνο του και τέτοια από ανθρώπους που δεν το έχουν καν στην κατοχή τους και απλά έχουν διαβάσει στα πληρωμένα reviews τα καλύτερα είτε το δούλεψαν σε κάποιο σταντ καταστήματος για 5 λεπτά.

Για να επανέλθω η συσκευή είναι τίγκα στο λαγκ ειδικά με τα gestures. Ειδικά όταν βγαίνεις στην home screen με τα κοψίματα ξενερώνεις απίστευτα. Το λογισμικό θέλει άμεσα αναβάθμιση

Θυμάμαι τη μάχη που είχα δώσει όταν είχα πρωτοπάρει το mate 10 pro και τόλμησα να πω ότι από την κάμερα περίμενα περισσότερα. Δεν είναι όμως όλοι έτσι!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θυμάμαι τη μάχη που είχα δώσει όταν είχα πρωτοπάρει το mate 10 pro και τόλμησα να πω ότι από την κάμερα περίμενα περισσότερα. Δεν είναι όμως όλοι έτσι!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αχιλλέα μετά από 20 και πλέον χρόνια λέω την γνώμη μου σε όλα τα νήματα μόνο όταν δοκιμάσω κάτι για να έχω προσωπική άποψη.

Ούτε τα παίρνω από καμιά εταιρία ούτε ντρέπομαι να γράψω τα άσχημα της κάθε συσκευής.

Το περίεργο είναι ότι κάποιοι είναι φανατικοί με κάποιες συσκευές χωρίς καν να την έχουν στην κατοχή τους.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιο σημείο στις ρυθμίσεις έχει την επιλογή να κάνεις hide Carrier name όπου και το επέλεξα όμως στην lock screen εξακολουθεί να κάνει scrolling το όνομα του παρόχου συγκεκριμένα της Cosmote το έχει παρατηρήσει άλλος αυτό?

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασες τα animations από τις ρυθμίσεις developer να τα πας στο 0.5?

Μην λες τέτοια εδώ μέσα κινδυνεύεις να λιντζαριστεις. Στα νήματα του κάθε τηλεφώνου θα γράφεις μόνο τα θετικά σχόλια ότι είναι κορυφή μέσα καλύτερα ότι παίζει μόνο του και τέτοια από ανθρώπους που δεν το έχουν καν στην κατοχή τους και απλά έχουν διαβάσει στα πληρωμένα reviews τα καλύτερα είτε το δούλεψαν σε κάποιο σταντ καταστήματος για 5 λεπτά.

Για να επανέλθω η συσκευή είναι τίγκα στο λαγκ ειδικά με τα gestures. Ειδικά όταν βγαίνεις στην home screen με τα κοψίματα ξενερώνεις απίστευτα. Το λογισμικό θέλει άμεσα αναβάθμιση

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Edited by donkixoths
Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγω 2 πραγματα για τη συσκευή.

Είναι απλα τα πραγματα. Πρόκειται ευκολα για την πιο ολοκληρωμενη συσκευή της αγορας.

Οθοναρα επιτελους, πανεμορφο, μπαταρια φαινεται ότι θα δωσει πολλα. Το emui εικαστικα για τα μπαζα. Εκατο χρονια πισω από τον ανταγωνισμο. Ειδικα συγκριτικα με το Samsung experience είναι χαοτικη η διαφορα. Τα gestures δεν τα δουλευω, γιατι με αυτό τον τροπο χανεται η διαολεμενη ταχυτητα του.

 

Σημα, ακουστικο σουπερ. Σε ληψη gsm η Huawei εδώ και χρονια παραμενει κορυφη.

 

Κανενα θεμα με το πανελ, όλα αψογα. Μικρολαγκακια υπαρχουν, αλλα το ιδιο ισχυει και με τον ετερο ανταγωνιστη του, νοτε 9.

Ειχα χρονια να δω συσκευή που να μην υστερει σε απολυτως τιποτα σε επιπεδο hardware από τον ανταγωνισμο.

 

Τα πραγματα είναι απλα. Οποιος διατίθεται να καταβαλλει το υψηλοτατο τιμημα που ζηταει η Huawei θα εχει την καλυτερη συσκευή της αγορας, με το νοτε να είναι στα ιδια επίπεδα, καθως εχει αλλα χαρισματα (πιο πληθωρικο, γραφιδα κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Δειτε διαφορα στο Contrast κατω απο τον Ηλιο στο mate 10 pro

https://www.gsmarena.com/huawei_mate_10_pro-review-1679p3.php

και δειτε στο mate 20 pro

https://www.gsmarena.com/huawei_mate_20_pro-review-1845p3.php(λιγο πιο κατω αν κατεβειτε).

 

Τεραστιες διαφορες στην φωτεινοτητα προς το καλυτερο φυσικα.

 

Μονο και μονο που κρατησαν το Irblaster,εχει notification led(τα ''καλα'' του Notch οπως ειδαμε στο 6t σε σχεση με το 6)και εβαλαν την wide camera της LG ειναι win κατασταση μολις πεσει λιγο η τιμη.

 

Και με Android 9 out of the box(ακους note 9?)αν και emui.Το μονο που ελπιζω να αλλαξουν ειναι το 4κ 60fps(που δεν υποστηριζεται προς το παρον).

 

Κρατηστε αυτο που λεει το gsmarena για το in display finger id και την μπαταρια

If you turn the under-display fingerprint sensor off, you can get a few extra hours due to the improved standby performance but the difference is not that huge to make disabling the feature completely worth it.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το emui εικαστικα για τα μπαζα. Εκατο χρονια πισω από τον ανταγωνισμο. Ειδικα συγκριτικα με το Samsung experience είναι χαοτικη η διαφορα. .

 

Για μενα προσωπικα και τα δυο για τα μπαζα ειναι γιατι σου εχουν μεσα επιπλεον πραγματα/σαβουρες που κοβουν απο το smoothness του κινητου.

 

Γιαυτο βλεπεις κατι Oneplus και Sony να πετανε σαν κινητα,γιατι δεν εχουν μεσα βαρια skin και bloatware.

Link to comment
Share on other sites

Δείτε ένα βίντεο που έγραψα δίπλα στο νοτε και βγάλτε τα συμπεράσματα τα σας για την ένταση του ήχου

 

https://youtu.be/RUneX3w6KAo

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Η μέρα με τη νύχτα!Ποιο είναι το κάτω???

Δείτε ένα βίντεο που έγραψα δίπλα στο νοτε και βγάλτε τα συμπεράσματα τα σας για την ένταση του ήχου

 

https://youtu.be/RUneX3w6KAo

Link to comment
Share on other sites

Δείτε ένα βίντεο που έγραψα δίπλα στο νοτε και βγάλτε τα συμπεράσματα τα σας για την ένταση του ήχου

 

https://youtu.be/RUneX3w6KAo

Περίμενα διαφορά προς τη μεριά του Note, αλλά όχι τόσο μεγάλη....

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Κάτοχος κι'εγώ του μπλε από χθες το βράδυ. Αναφορικά με το θέμα που παρατηρείται στις οθόνες, επειδή δε γνωρίζω και πολύ από αυτά και επιπλέον έχω πρόβλημα όρασης, θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής, για όποιον γνωρίζει: 1)Κατέβασα την εφαρμογή device info hw και είδα, ότι η οθόνη μου είναι LG. Το πρόβλημα παρατηρείται σε όλες τις LG οθόνες της συγκεκριμένης συσκευής? 2)Το θέμα έχει σχέση με burn in ή με καμμένα pixels? 3)Αν το θέμα υπάρχει, πρέπει να το στείλω στη Huawei για αλλαγή οθόνης? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Κάτοχος κι'εγώ του μπλε από χθες το βράδυ. Αναφορικά με το θέμα που παρατηρείται στις οθόνες, επειδή δε γνωρίζω και πολύ από αυτά και επιπλέον έχω πρόβλημα όρασης, θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής, για όποιον γνωρίζει: 1)Κατέβασα την εφαρμογή device info hw και είδα, ότι η οθόνη μου είναι LG. Το πρόβλημα παρατηρείται σε όλες τις LG οθόνες της συγκεκριμένης συσκευής? 2)Το θέμα έχει σχέση με burn in ή με καμμένα pixels? 3)Αν το θέμα υπάρχει, πρέπει να το στείλω στη Huawei για αλλαγή οθόνης? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

LG φαινεται να εχουν όλα τα ελληνικα και για την ωρα δεν εχει αναφερθεί κανενα περιστατικο, με πρόβλημα, εδώ μεσα. Μονο εξαιρετικα πανελς εχουμε δει, επιτελους στα επίπεδα των σαμσουνγκ (μαλιστα το ppi είναι πολύ υψηλο και παρα το σκουπιδο-emui, οι γραμματοσειρες μικραινουν παρα πολύ, καθιστώντας το τελικο αποτέλεσμα εξαιρετικο).

Στα γρηγορα συγκριτικα με νοτε 9:

Υπερ του mate: Μπαταρια (αυτονομια + ταχυτητα φορτισης), καμερα σε φωτο (+wide), gsm reception, ταχυτητα, ir, face unlock, in screen fingerprint

Υπερ του note: Ηχεια (ενταση), s-pen, βιντεο, touchwiz (δεν τίθεται καν θεμα σύγκρισης, πολύ ανωτερο λειτουργικα και αισθητικα το ui της Samsung).

Link to comment
Share on other sites

Κριμα πάντως να σκαει ο κοσμος τοσα λεφτα κ να περνει τετοιας ποιοτητας οθονη .

 

Ενώ από ήχο ψωνίσαμε Martin Logan

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το είδε αυτό κάνεις?

 

Σε κάποιο σημείο στις ρυθμίσεις έχει την επιλογή να κάνεις hide Carrier name όπου και το επέλεξα όμως στην lock screen εξακολουθεί να κάνει scrolling το όνομα του παροχή συγκεκριμένα της Cosmote το έχει παρατηρήσει άλλος αυτό?

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

 

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγω 2 πραγματα για τη συσκευή.

Είναι απλα τα πραγματα. Πρόκειται ευκολα για την πιο ολοκληρωμενη συσκευή της αγορας.

Οθοναρα επιτελους, πανεμορφο, μπαταρια φαινεται ότι θα δωσει πολλα. Το emui εικαστικα για τα μπαζα. Εκατο χρονια πισω από τον ανταγωνισμο. Ειδικα συγκριτικα με το Samsung experience είναι χαοτικη η διαφορα. Τα gestures δεν τα δουλευω, γιατι με αυτό τον τροπο χανεται η διαολεμενη ταχυτητα του.

 

Σημα, ακουστικο σουπερ. Σε ληψη gsm η Huawei εδώ και χρονια παραμενει κορυφη.

 

Κανενα θεμα με το πανελ, όλα αψογα. Μικρολαγκακια υπαρχουν, αλλα το ιδιο ισχυει και με τον ετερο ανταγωνιστη του, νοτε 9.

Ειχα χρονια να δω συσκευή που να μην υστερει σε απολυτως τιποτα σε επιπεδο hardware από τον ανταγωνισμο.

 

Τα πραγματα είναι απλα. Οποιος διατίθεται να καταβαλλει το υψηλοτατο τιμημα που ζηταει η Huawei θα εχει την καλυτερη συσκευή της αγορας, με το νοτε να είναι στα ιδια επίπεδα, καθως εχει αλλα χαρισματα (πιο πληθωρικο, γραφιδα κλπ).

Βαγγέλη εχεις απόλυτο δίκαιο σε όλα. Για τα λαγκάκια να είσαι σίγουρος οτι μέσα στον μήνα που διανύουμε θα ειναι super smooth σε βαθμό που δεν θα το πιστεύεις, περίμενε να μάθει η συσκευή το πως την δουλεύεις και κανα μικρο update και θα σε αφήσει άφωνο με την σμουθιλα και τον τρόπο λειτουργίας. Ετσι ηταν το honor note 10 που είχα, και μάλιστα σε διάστημα δυο μηνών ειχε παρει 3 update και 1 ακομα προχθες που το κάθε ενα έδινε αισθητή διαφορά στα πάντα !

Περίμενα διαφορά προς τη μεριά του Note, αλλά όχι τόσο μεγάλη....

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

 

Εδώ βλέπεις πόσο ασήμαντη διαφορά έχει με το βύσμα μέσα στην υποδοχή και χωρίς. Σχεδόν μηδενική απώλεια.

 

 

Στο 4.08 εχει speaker test με ντεσιμπελομετρο και η διαφορά ειναι 2-3 desibel πιο δυνατό το note. Οντως ειναι πάρα πολύ μικρή η διαφορά.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη εχεις απόλυτο δίκαιο σε όλα. Για τα λαγκάκια να είσαι σίγουρος οτι μέσα στον μήνα που διανύουμε θα ειναι super smooth σε βαθμό που δεν θα το πιστεύεις, περίμενε να μάθει η συσκευή το πως την δουλεύεις και κανα μικρο update και θα σε αφήσει άφωνο με την σμουθιλα και τον τρόπο λειτουργίας. Ετσι ηταν το honor note 10 που είχα, και μάλιστα σε διάστημα δυο μηνών ειχε παρει 3 update και 1 ακομα προχθες που το κάθε ενα έδινε αισθητή διαφορά στα πάντα !

 

 

 

Εδώ βλέπεις πόσο ασήμαντη διαφορά έχει με το βύσμα μέσα στην υποδοχή και χωρίς. Σχεδόν μηδενική απώλεια.

 

 

Στο 4.08 εχει speaker test με ντεσιμπελομετρο και η διαφορά ειναι 2-3 desibel πιο δυνατό το note. Οντως ειναι πάρα πολύ μικρή η διαφορά.

Χρηστο εγω καταγραφω τα πραγματα ως εχουν. Δεν ξερω αν είμαι διατεθειμένος να κραταω συσκευή των 1000 ευρω αυτή την εποχη, οποτε ακομα κι αν τελικα φυγω για κατι πιο οικονομικο, αυτό δεν σημαινει ότι θα απαξιωσω την πληρεστερη συσκευή που δοθηκε εδώ και παρα πολλα χρονια και την απολυτη ναυαρχιδα μεχρι την ανοιξη του 2019. Κάθε χρονο συμβιβασμοι σε ζωτικους τομεις από ολες τις εταιριες και τωρα που η Huawei εδωσε υποδειγματικη πληροτητα εγω θα το παραγνωρισω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ αντιμετωπίζω πρόβλημα με το bluetooth.Έχω συνδέσει τρία ακουστικά bt που έχω και στα τρία μου κάνει το εξής κουλό..συνέχεια συνδέεται και αποσυνδέεται και το ακουστικό αλλά και το watch gt.

Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ αντιμετωπίζω πρόβλημα με το bluetooth.Έχω συνδέσει τρία ακουστικά bt που έχω και στα τρία μου κάνει το εξής κουλό..συνέχεια συνδέεται και αποσυνδέεται και το ακουστικό αλλά και το watch gt.

Καμιά ιδέα?

 

Με ένα Bluetooth πάνω δεν ειδα αποσυνδέσεις. Θα συνδέσω και το ρολόι αύριο που θα το παραλάβω και θα σου πω μήπως έχει να κάνει με τις δύο ταυτόχρονες συνδέσεις

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Με ένα Bluetooth πάνω δεν ειδα αποσυνδέσεις. Θα συνδέσω και το ρολόι αύριο που θα το παραλάβω και θα σου πω μήπως έχει να κάνει με τις δύο ταυτόχρονες συνδέσεις

 

Πολύ κουλό πάντως..δεν μου έχει ξανατύχει:confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...