Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε 3 μέρες θα έχω το Note 9 (8/512) στα 886 - 24% ΦΠΑ - τους πόντους επιστροφής Go4more της Εθνικής + 6 άτοκες δόσεις = 100Χ6

Δεν είμαι πλέον για μεγαλύτερες αναμονές και περιπέτειες...καλή συνέχεια στην ομάδα....

 

Να σαι καλά κ να το χαρείς φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Αφού το τηλέφωνο δεν πωλείται πουθενά (μέχρι και πρόταση έκανα να το προπληρώσω και δεν την δέχονται....), αποφάσισα να αποσυρθώ από την αγορά του και να στραφώ στο Note 9! Καλή συνέχεια σε όλους μέσα εδώ.... και όσοι το έχουν ...μπορούν σηκώνουν μαζί μ' αυτό και το βραβείο της καλύτερης φωτοκάμερας και όχι μόνο!

https://gizchina.it/2018/12/gizawards-migliori-smartphone-2018/

και εδώ η αντίθετη άποψη (νομολογιακά) https://www.doctorandroid.gr/2018/12/android-smartphone-2018-2019.html

 

Αν δεν δω score απο dxomark,δεν τα ακουω αυτα για την καμερα :P

Και αυτο πιο πολυ γιατι εχω περιεργεια σε σχεση με την ηδη ψηλη του p20pro πως θα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μην αγχώνεσαι και εσύ και οι υπόλοιποι φίλοι που δεν έχουν πάρει ακόμα την αναβάθμιση...ετσι λειτουργεί το σύστημα της Huawei από πολύ παλιά... Αψυχολόγητος ο τρόπος που μοιράζει τα Update... Τώρα μπορεί να αργήσει σε εσένα 1 η 1,5 μήνα και το επόμενο να το πάρεις εσύ day one και εμείς οπότε να ναι... Πάντως γενικός ολόκληρη η φάση είναι περίεργη μιας και σε κανένα δεν ήρθε OTA η 153 αλλά με κατέβασμα ολόκληρης της ρομ... Οπότε για εμένα πιο πολύ beta tester νιώθω πάρα τυχερός που πήρα το Update μιας και δεν είχε να δώσει και κάτι, μη φανταστείς ότι θα δεις καμία διαφορά... Μάλλον θα δεις..... καμια διαφορά!!!

Μην ξεχνάς ότι υπήρχε και φίλος εδώ που είχε λάβει OTA την 146?147?

Που είναι αυτή η αναβάθμιση οεεοο?

Οπότε για μένα όλες αυτές τις θεωρώ Beta να δουν αντιδράσεις και εφόσον κάποια είναι απόλυτα σταθερή την μοιράζουν παντού...γιαυτό και δεν βρίσκει κάποια νέα το FF...

 

Κώστα πως αντέχεις ρε φιλε με το σκουπίδι τόσο καιρό και δεν έχεις ήδη γυρίσει στο βασιλιά;

 

Δεν σε είχα ότι θα κάνεις αλλαγή χρόνου με την κινεζια?

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μην αγχώνεσαι και εσύ και οι υπόλοιποι φίλοι που δεν έχουν πάρει ακόμα την αναβάθμιση...ετσι λειτουργεί το σύστημα της Huawei από πολύ παλιά... Αψυχολόγητος ο τρόπος που μοιράζει τα Update... Τώρα μπορεί να αργήσει σε εσένα 1 η 1,5 μήνα και το επόμενο να το πάρεις εσύ day one και εμείς οπότε να ναι... Πάντως γενικός ολόκληρη η φάση είναι περίεργη μιας και σε κανένα δεν ήρθε OTA η 153 αλλά με κατέβασμα ολόκληρης της ρομ... Οπότε για εμένα πιο πολύ beta tester νιώθω πάρα τυχερός που πήρα το Update μιας και δεν είχε να δώσει και κάτι, μη φανταστείς ότι θα δεις καμία διαφορά... Μάλλον θα δεις..... καμια διαφορά!!!

Μην ξεχνάς ότι υπήρχε και φίλος εδώ που είχε λάβει OTA την 146?147?

Που είναι αυτή η αναβάθμιση οεεοο?

Οπότε για μένα όλες αυτές τις θεωρώ Beta να δουν αντιδράσεις και εφόσον κάποια είναι απόλυτα σταθερή την μοιράζουν παντού...γιαυτό και δεν βρίσκει κάποια νέα το FF...

 

Δεν είναι ακριβώς έτσι. Έχω περάσει την 171 και το κινητό είναι σαφώς πιο bug free απο ότι ήταν στις πρώτες εκδόσεις (δεν σκοτώνει apps κατά βούλιση, δεν κλείνει accessibility services μόνο του, καλύτερο RAM Management, etc). Συμφωνώ ότι ο τρόπος που δίνει τις αναβαθμήσεις η εταιρία είναι περίεργος και αργός. Ετοιμάζεται η 176 που βάζει Super Macro και διορθωνει κατά πολύ τα gesture navigation. Όποιος έχει την συσκευή πολυ δύσκολα θα την αφήσει πλέον για κάτι άλλο (αναμονή για τα νεα Galaxy ίσως).

Link to comment
Share on other sites

Αν τα καινούργια Galaxy έχουν τις τιμές που ακούγεται, τότε μιλάμε ότι πλέον θα μπούμε σε νέα εποχή τιμών στα flagships, του χρόνου θα δούμε τιμές πολύ πάνω του χιλιαρικου σε όλες τις εταιρείες.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς έτσι. Έχω περάσει την 171 και το κινητό είναι σαφώς πιο bug free απο ότι ήταν στις πρώτες εκδόσεις (δεν σκοτώνει apps κατά βούλιση, δεν κλείνει accessibility services μόνο του, καλύτερο RAM Management, etc). Συμφωνώ ότι ο τρόπος που δίνει τις αναβαθμήσεις η εταιρία είναι περίεργος και αργός. Ετοιμάζεται η 176 που βάζει Super Macro και διορθωνει κατά πολύ τα gesture navigation. Όποιος έχει την συσκευή πολυ δύσκολα θα την αφήσει πλέον για κάτι άλλο (αναμονή για τα νεα Galaxy ίσως).
Η αλήθεια είναι ότι έβγαλε βιαστικά τη συσκευή. Σαν να ήθελε να προλάβει κάτι. Πέρα από το πρόβλημα με τις οθόνες τα πρώτα firmware είχαν και βασικές ελλείψεις στα modes της κάμερας.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε 3 μέρες θα έχω το Note 9 (8/512) στα 886 - 24% ΦΠΑ - τους πόντους επιστροφής Go4more της Εθνικής + 6 άτοκες δόσεις = 100Χ6

Δεν είμαι πλέον για μεγαλύτερες αναμονές και περιπέτειες...καλή συνέχεια στην ομάδα....

Την καλύτερη δουλειά έκανες. Δεν θα το μετανιώσεις, είχες ξανά note; Ειδικά με την pie απογειώθηκε. Καλορίζικο να είναι όπως και όλων των παιδιών που έχουν πάρει το mate. Καλή χρονιά σε όλους με υγεία.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το firmware χρειάζεται αρκετές βελτιώσεις.

Για παράδειγμα δεν φαίνεται να λειτουργεί το dual frequency GPS. Στο GPS test φαίνεται ότι δεν λειτουργεί το L5. Η ακρίβεια που επιτυγχάνει είναι αυτή του απλού δηλαδή 4 μέτρα, ενώ θα έπρεπε να είναι τουλάχιστον 1 μέτρο.

 

Επίσης το geotagging στις φωτογραφίες είναι ανακριβές.

Edited by antonisvl
Link to comment
Share on other sites

Το firmware χρειάζεται αρκετές βελτιώσεις.

Για παράδειγμα δεν φαίνεται να λειτουργεί το dual frequency GPS. Στο GPS test φαίνεται ότι δεν λειτουργεί το L5. Η ακρίβεια που επιτυγχάνει είναι αυτή του απλού δηλαδή 4 μέτρα, ενώ θα έπρεπε να είναι τουλάχιστον 1 μέτρο.

 

Επίσης το geotagging στις φωτογραφίες είναι ανακριβές.

 

Στην 171 που έχω λένε οτι αυτό εχει διορθωθεί. Πρόβλημα με google maps ας πούμε δεν έχω δει, παίζει άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Στην 171 που έχω λένε οτι αυτό εχει διορθωθεί. Πρόβλημα με google maps ας πούμε δεν έχω δει, παίζει άψογα.
Πως πέρασες την 171?

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως πέρασες την 171?

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

funkyhuawei.club

Link to comment
Share on other sites

Σε 3 μέρες θα έχω το Note 9 (8/512) στα 886 - 24% ΦΠΑ - τους πόντους επιστροφής Go4more της Εθνικής + 6 άτοκες δόσεις = 100Χ6

Δεν είμαι πλέον για μεγαλύτερες αναμονές και περιπέτειες...καλή συνέχεια στην ομάδα....

 

Τους ποντους εθνικης απο που ακριβως..εννοω ειναι δικοι σ η τους δινει καταστημα μαζι με τν αγορα του κινητου ;

Link to comment
Share on other sites

funkyhuawei.club
Ποιο μοντέλο έχεις; Το LYA-L29C432 δεν το βλέπω στη λίστα τους.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους παρέλαβα σήμερα από Μιχαλακοπούλου... συσκευή με s/n 18C12 δλδ κατασκευής Δεκεμβρίου...οθόνη boe και καμιά πρασινιλα.. ήρθε εγκατεστημένο με την 146 και αμέσως μου έβγαλε ενημέρωση για την 153 πριν καν βάλω σιμ της βονταφον...το μόνο διαφορετικο που παρατήρησα με την προηγούμενη συσκευή ήταν ότι το αγορασμενο από μαγαζί είχε ζελατίνα μόνο στην πλάτη της συσκευής ενώ αυτό είχε μια που κάλυπτε το κινητό 360°, έκλεινε με κόλλα δλδ στο πλάι και είχε μέσα της τη συσκευή...το χαρτόνι ήταν χωρίς τσαλακωματα, οπότε δε ξέρω εάν θα μπορούσε να είναι ανακατασκευή...καλή χρονιά να έχουμε με υγεία και να χαρούμε τα εργαλεία μας...
Link to comment
Share on other sites

Ποιο μοντέλο έχεις; Το LYA-L29C432 δεν το βλέπω στη λίστα τους.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εδώ είσαι - https://funkyhuawei.club/flash/LYA-Global

Προσοχή, ακόμα δεν έχει γίνει authorized απο την Google στην Ευρώπη αυτή η έκδοση και δεν λειτουργεί το Google Pay. Αναμένουμε πολύ σύντομα να γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Το τζαμακι αυτό το τμαχ τοποθετείται εύκολα ή θέλει τρόπο αν δεν έχεις ξαναβάλει; Γιατί κάνει και 23€, αν το αχρηστευεσεις κατά την τοποθέτηση δε λέει! Ευχαριστώ και καλή χρονιά να έχουμε!!

 

Εντάξει εύκολο δεν το λες αμα δεν εχεις ξαναβάλει εγω το αγόρασα απο εδω https://techface.gr/ αν και βλεπω τωρα δεν το εχει διαθέσιμο και μου έκανε τοποθέτηση το παιδι εκει που δουλεύει ο σταυρος ευγενικοτατος, παρε ενα τηλέφωνο να ρωτησεις ποτε θα φερει

Γιωργος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 Pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους μας, με υγεία και ευτυχία στις οικογένειες σας και σε εσάς παίδες !!!!!

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους με υγεία και για να μείνουμε στο κλίμα πάντα με Χαρούμενα Unboxing....
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

3ο μήνυμα σήμερα από κωτσοβολο για καλή χρονιά ότι η παραγγελία μου θα καθυστερησει.. Βλέπω να παραλαμβάνω μαζί με το p30.

Καλή Χρονιά σε όλους με υγεία!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κανείς που το πήγε για επισκευή και η Συσκευή μετά ήτα οκ χωρίς κανένα πρόβλημα

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλή χρονιά σε όλους

Link to comment
Share on other sites

3ο μήνυμα σήμερα από κωτσοβολο για καλή χρονιά ότι η παραγγελία μου θα καθυστερησει.. Βλέπω να παραλαμβάνω μαζί με το p30.

Καλή Χρονιά σε όλους με υγεία!!!

 

Καλή Χρονιά παλικάρια, υγεία πανω απολα!, Παρασκευή στέλνω κότσοβολο στο φεις μηνύματα, μου ζήτησαν κωδικό πελάτη, τους το έδωσα και μου απαντήσαν ότι στο σκαναρισμα του έβγαλε ότι θα έχουν διευθετηθεί οι συσκευές προς παράδοση μέσα στο πρώτο δεκαήμερο, η παραγγελία έγινε 24/12

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες έχω το εξής θέμα..καθε φορά που με παίρνουν τηλέφωνο, γίνεται το εξής το σηκώνω και μετά το κινητό κλείνει από μόνο του.. Συνέχεια τι ίδιο πράγμα γίνεται. Έχετε να προτείνετε καμιά λύση; έχω τραβήξει και βιντεακια με το πρόβλημα μου.
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες έχω το εξής θέμα..καθε φορά που με παίρνουν τηλέφωνο, γίνεται το εξής το σηκώνω και μετά το κινητό κλείνει από μόνο του.. Συνέχεια τι ίδιο πράγμα γίνεται. Έχετε να προτείνετε καμιά λύση; έχω τραβήξει και βιντεακια με το πρόβλημα μου.

Οταν λες κλείνει από μόνο του εννοείς ότι κλείνει η κλήση ή απενεργοποιειται η συσκευή..?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το σηκώσω μετά από ένα δευτερόλεπτο κλείνει η κλήση. (αυτός που με καλεί δηλαδή) φαίνεται το κινητό να έχει θέμα λ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...