Jump to content

iPhone XR


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ θα σου έλεγα παρε ένα Apple Watch 3 που θα την καλύψει σίγουρα στα βασικά και είναι στη μισή τιμή από το 5. Αν δεν είναι φανατική των smartwatch η στην πορεία δεν την βολεύει για οποιοδήποτε λόγο είναι κρίμα να σκάσεις 500€

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ @protsimer και @tasos19s...

 

Πιο πολύ την ενδιαφέρουν τα notifications(κλήσεις,sms,...) άντε και λίγο fitness(heart rate,ποιότητα ύπνου)

Δεν την ενδιαφέρουν τα features για τρέξιμο,περπάτημα, δεν θα ακούει μουσική, δεν θα χρησιμοποιεί πυξίδα,...κτλ κτλ

 

Μπορείς να πάρεις ένα Apple Watch 3 σε μέγεθος 38mm

Είναι στο skroutz σε πολύ καλή τιμή περίπου 230€

Τίμια πρόταση για την χρήση που θα κάνει

Βέβαια εσυ δίνεις τα χρήματα όποτε αναλόγως κρίνεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει ο Τάσος.. Οι διαφορες με το 40ρι είναι πολύ πολύ μικρές.. Καλά για 44ρι θα είναι άσχημο σε γυναικείο χέρι

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Apple Watch και δεν χρειάζεται ποτέ να κοιτάς το iPhone για κλησεις, μηνύματα και email.

 

Έτσι ακριβώς ναι

Απλά πρέπει να έχεις συνέχεια το μυαλό σου στην μπαταρία γιατί θέλει σχεδόν κάθε μέρα φόρτιση

 

 

Σήμερα είχα αρκετή ώρα ένα xr δίπλα δίπλα με το δικό μου X

Έκανα σύγκριση τις οθόνες και σε βίντεο στο YouTube σε ίδια ανάλυση μπορώ να πω ότι είναι πολύ κοντά και οι δυο συσκευές

Βέβαια κάποιος που γνωρίζει καταλαβαίνει την λίγο ανώτερη οθόνη του X αλλά για την μεγάλη μάζα των καταναλωτών θεωρώ ότι είναι ίδιες οι συσκευές

 

Αυτό που με εντυπωσίασε αρχικά ήταν το κράτημα της συσκευής μόλις την έβγαλα από την θήκη

Το σασί είναι από άλλο υλικό και δεν γλιστράει καθόλου στο χέρι χωρίς θήκη

Ενώ το iPhone X είναι λίγο πιο επίφοβο σε αυτό το θέμα

 

Λόγο μεγάλων χεριών δεν μπορώ να πω ότι με ενοχλεί το μέγεθος για χρήση με το ένα χέρι αλλά ναι ξεφεύγει από το πιο compact μέγεθος του Χ σε καθημερινή χρήση. Μιλάω πάντα για χρήση με το ένα χέρι πχ στο δρόμο, στο αμάξι

 

 

Σε όλα τα αλλά εντάξει είναι σχεδόν ίδια τηλέφωνα.

Από κάμερες δεν έκανα συγκρίσεις γιατί έτσι κι αλλιώς δεν έχω και πολλές ικανότητες να δω διαφορες σε θόρυβο ισορροπία λευκού και λοιπά που γνωρίζουν κάποιοι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Οσοι είχατε την ευκαιρία να συγκρίνετε xr με 11 στην παρούσα φάση τι θα επιλεγατε για να γίνει vfm αγορά? Είμαστε ανάμεσα στα 2. Εγώ είχα την δυνατότητα να δουλέψω 11αρι αλλά όχι xr.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Οσοι είχατε την ευκαιρία να συγκρίνετε xr με 11 στην παρούσα φάση τι θα επιλεγατε για να γίνει vfm αγορά? Είμαστε ανάμεσα στα 2. Εγώ είχα την δυνατότητα να δουλέψω 11αρι αλλά όχι xr.

Ευχαριστώ.

 

 

100 ευρώ διαφορά έχουν στα επίσημα τα 128 άρια.....Εννοείται θα πήγαινα στο 11 αρι

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει κυρίως η βραδινή φωτογράφηση, η λίγο καλύτερη μπαταρία.. Οι διαφορες στο skroutz είναι μεγαλύτερες στην τιμή

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ίδια τηλέφωνα είναι εκτός της κάμερας και εκεί κυρίως σε βράδυνες φωτό θα δεις διαφορά
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες. Το XR είναι τώρα όντως vfm για Apple συσκευή. Το έχει η γυναίκα μου και είναι άψογο. Εγώ πήρα το 11 και δηλώνω ενθουσιασμένος επίσης.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Από όσα διάβασα προς το παρών λόγο τιμής το XR συνεχίζει να είναι value for money ακόμα και σε σχέση με το 11αρι
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όντως γιατί συνδέει την νέα γενιά (face Id), χωρίς να υπολείπεται εμφανώς σε χαρακτηριστικά με τα first class εκτός λεπτομερειών και σε πολύ καλή τιμή.. Νομίζω για έναν μέσο συνειδητοποιημένο χρήστη είναι η καλύτερη επιλογή

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όντως γιατί συνδέει την νέα γενιά (face Id), χωρίς να υπολείπεται εμφανώς σε χαρακτηριστικά με τα first class εκτός λεπτομερειών και σε πολύ καλή τιμή.. Νομίζω για έναν μέσο συνειδητοποιημένο χρήστη είναι η καλύτερη επιλογή

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Η πιο μεγάλη εντύπωση μου πάντως ήταν το κράτημα στο χέρι χωρίς θήκες και τζάμια

Περίπου ίδιο υλικό με του iPhone 7 μου φάνηκε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν έχει stainless steel στο πλάι και το υλικό που έχει δίνει ένα καλύτερο grip. Και εργονομικά πιστεύω είναι στο κατάλληλο μέγεθος για κάποιον που έχει ενδοιασμούς για τα plus η μικρά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν έχει stainless steel στο πλάι και το υλικό που έχει δίνει ένα καλύτερο grip. Και εργονομικά πιστεύω είναι στο κατάλληλο μέγεθος για κάποιον που έχει ενδοιασμούς για τα plus η μικρά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ναι είναι κάτι ενδιάμεσο σίγουρα

Και μια συσκευή εάν βγάλουν με edge to edge οθόνη αλλά μέγεθος πιο μικρό από το X τότε θα είναι ολοκληρωμένη η αγορά των iPhone από θέμα μέγεθος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο αλουμίνιο έχει με 7ρι

 

Όποτε καλά μου πήγε το μυαλό αμέσως στο κράτημα του iPhone 7

Και το χρωμα επίσης το μαύρο είναι πιο ωραίο από το μαύρο-γκρι του iPhone X

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

604 και 785 τα 64αρια στον Καραβασιλη φίλε. Οπότε μιλάμε για 180 ευρώ διαφορά. Αξίζει?

 

Δεν ξέρω ποιος είναι ο Καραβασίλης αλλά στο επίσημο της istorm 829 το XR και 929 το 11 αρι

Στο Skroutz παίζουν άλλη μπάλα εκεί

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιος είναι ο Καραβασίλης αλλά στο επίσημο της istorm 829 το XR και 929 το 11 αρι

 

Στο Skroutz παίζουν άλλη μπάλα εκεί

 

 

Και γιατί να πάει κανείς στους επισήμους το ίδιο προϊόν είναι και το βρίσκεις φθηνότερα αρκετά. Αν εσυ θες να πληρώνεις τη φίρμα του μαγαζιού δεν σημαίνει ότι σου προσφέρει κάτι διαφορετικό

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XR
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...