Jump to content

iPhone XS


IRONMAIDEN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 χρόνο παγκόσμια εγγύηση έτσι κι αλλιώς χωρίς απόδειξη χωρίς τίποτα από την ημέρα ενεργοποίησης

 

Για το 2ο χρονο ομως θελει αποδειξη με σειριακο??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μονο με αποδειξη λιανικης αυτο.

Α ενταξει αρα δεν ειναι απαραιτητο να γραφει σειριακο στο τιμολογιο. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Για το 2ο χρονο ομως θελει αποδειξη με σειριακο??

 

Τιμολόγιο είπες οπότε έχεις μόνο ένα έτος

Η απόδειξη λιανικής ναι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τιμολόγιο είπες οπότε έχεις μόνο ένα έτος

Η απόδειξη λιανικής ναι

 

Στο καταστημα μου ειπαν 2 ετη, οχι ενα.

Link to comment
Share on other sites

Στο καταστημα μου ειπαν 2 ετη, οχι ενα.

 

Από όσα γνωρίζουμε

Παγκόσμια εγγύηση από την Apple 1 έτος

2ο έτος μόνο με απόδειξη λιανικής και επίκληση της ευρωπαϊκής νομοθεσίας για διετή εγγύηση

Τιμολόγιο 1 έτος εγγύηση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Mιλησα με το Συνηγορο του καταναλωτη και μου ειπε πως η εγγυηση ειναι 2χρονια και δεν γινονται διακρισεις ειτε λιανικη ειτε τιμολογιο, σε περιπτωση που αντιμετωπισω προβλημα θα το λυσουν εκεινοι.
Link to comment
Share on other sites

Mιλησα με το Συνηγορο του καταναλωτη και μου ειπε πως η εγγυηση ειναι 2χρονια και δεν γινονται διακρισεις ειτε λιανικη ειτε τιμολογιο, σε περιπτωση που αντιμετωπισω προβλημα θα το λυσουν εκεινοι.

 

Αυτό είναι και το σωστό αλλά τώρα γιατί έχει μείνει ότι με τιμολόγιο είναι ένας χρόνος δεν ξέρουμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι και το σωστό αλλά τώρα γιατί έχει μείνει ότι με τιμολόγιο είναι ένας χρόνος δεν ξέρουμε

 

Στα γρηγορα αναφερω οτι πλεον ο νομος διαχωριζει ρητα τον καταναλωτη με τον εμπορο απο αν κοβει αποδειξη λιανικης ή τιμολογιο. Στην περιπτωση τιμολογιου δεν καλυπτεται με τη διετια ( με τον 2ο χρονο να δινεται απο το καταστημα αγορας) που αφορα αποκλειστικα τους καταναλωτες αλλα μονο με την εμπορικη εγγυηση του κατασκευαστη που στην περιπτωση της apple ειναι 1 χρονος.

Link to comment
Share on other sites

Στα γρηγορα αναφερω οτι πλεον ο νομος διαχωριζει ρητα τον καταναλωτη με τον εμπορο απο αν κοβει αποδειξη λιανικης ή τιμολογιο. Στην περιπτωση τιμολογιου δεν καλυπτεται με τη διετια ( με τον 2ο χρονο να δινεται απο το καταστημα αγορας) που αφορα αποκλειστικα τους καταναλωτες αλλα μονο με την εμπορικη εγγυηση του κατασκευαστη που στην περιπτωση της apple ειναι 1 χρονος.

 

Ναι αλλά ο από πάνω λέει ότι ο συνήγορος του είπε ότι και τιμολόγιο και απόδειξη είναι 2 έτη η εγγύηση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγκριθηκε το τιμολογιο σε 4 μερες και με δελεαζουν...Για 100 ευρω διαφορα στην τιμη αξιζει να παω απο 64 σε 256? η ειναι υπερβολη? ( 660 64gb , 777 το 256gb) εριξα μια ματια στο ιντερνετ αλλοι λενε τα 64 ειναι πολλα αλλοι λιγα κλπ κλπ τι προτεινεται; δωστε μου και καποιο παραδειγμα αν εχετε την καλοσυνη ποσες φωτο εχετε και βιντεο και ποσες εφαρμογες και ποσα gb μενουν ελευθερα.. ειαμι ετοιμος να τσιμπησω το 256 λογο ψυχαναγκασμου μην ξεμεινω:lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Εγκριθηκε το τιμολογιο σε 4 μερες και με δελεαζουν...Για 100 ευρω διαφορα στην τιμη αξιζει να παω απο 64 σε 256? η ειναι υπερβολη? ( 660 64gb , 777 το 256gb) εριξα μια ματια στο ιντερνετ αλλοι λενε τα 64 ειναι πολλα αλλοι λιγα κλπ κλπ τι προτεινεται; δωστε μου και καποιο παραδειγμα αν εχετε την καλοσυνη ποσες φωτο εχετε και βιντεο και ποσες εφαρμογες και ποσα gb μενουν ελευθερα.. ειαμι ετοιμος να τσιμπησω το 256 λογο ψυχαναγκασμου μην ξεμεινω:lol::lol:

 

Είναι ανάλογα την χρήση σου!Εγω πληρώνω το μήνα 0,99 για τα 50 γίγα cloud και είμαι άνετος!Αυτη τη στιγμή έχω 30 εφαρμογές ,386 φωτο και 78 βίντεο και έχω ελεύθερα 49 γίγα από τα 64!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μέτα από 6 χρόνια Android λέω να κάνω μια επιστροφή. Παρόλο που έχω συνηθίσει σε οθόνες 6.1 με 6.5 ίντσες σκέφτομαι να πάρω το xs και όχι το max. Μπορείτε να μου πείτε η μπαταρία περίπου πόσο οθόνη βγάζει;;

Γενικά κάποιος από Android που επέστρεψε σε iPhone να μου πως έγινε ή μετάβαση;; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by panoramix77
Link to comment
Share on other sites

Επίσης οι εφαρμογές των τραπεζών

Alpha, ete, eurobank, Πειραιώς λειτουργούν μια χαρά;; με face id;

Επίσης σαν 2καρτο πως λειτουργεί. Είναι και οι 2 σιμ ενεργές η θέλει εναλλαγή;;

Link to comment
Share on other sites

Επίσης οι εφαρμογές των τραπεζών

 

Alpha, ete, eurobank, Πειραιώς λειτουργούν μια χαρά;; με face id;

 

Επίσης σαν 2καρτο πως λειτουργεί. Είναι και οι 2 σιμ ενεργές η θέλει εναλλαγή;;

 

 

 

Όλες λειτουργούν μια χαρά με face id χωρίς προβλήματα.

Σαν δίκαρτο δουλευουν ενεργές ως προς την αναμονη.Αν εισαι σε κλήση στην esim η sim δεν δέχεται κλήσεις ειναι ουσιαστικά κλειστό οσο βρίσκεται σε κλήση η αλλη. Και αντίστροφα αυτό ισχύει οταν είναι σε κλήση η sim.Με το που κλείνεις και οι δυο ειναι κανονικά ενεργές.

Φυσικά σε δίκαρτη λειτουργία η κατανάλωση αυξάνεται ανάλογα.Οι ρυθμίσεις είναι φουλ customized μπορείς να ορίσεις προεπιλογη κλησεων δεδομένων επαφων πχ ο μητσος να καλειται απο την esim και ο κώτσος απο την sim.

Με 3 λεξεις η δικαρτη λειτουργία δουλευει μια χαρά.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Για το σέρβις iStorm Θεσσαλονίκη τι έχετε να πείτε;

 

 

 

Εγώ μόνο καλά λόγια. Μου αντικατέστησαν το Χ με πρόβλημα στον διακόπτη για το αθόρυβο χωρίς να φέρουν καμία αντίρρηση. Αγορασμένο από παμπλικ το κινητό πριν 1,5 χρόνο. Μέσα σε 10 μέρες είχα το καινούριο - ανακατασκευασμένο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Το xs μου έχει κοντευει 1 χρονο εγγύηση μεχρι 30/10 της Apple και η μπαταρία μου έχει πέσει στο 88%.

Υπάρχει κάποιος που πριν κλείσει χρόνο το κινητό η μπαταρία να εχει πέσει 10% και πάνω; Είναι φυσιολογικό;

Το κινητό φόρτιζε πάντα με τον απλό φορτιστή ζήτημα αν φόρτισε 10 φορες με ταχυφορτιστή.

 

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόνο καλά λόγια. Μου αντικατέστησαν το Χ με πρόβλημα στον διακόπτη για το αθόρυβο χωρίς να φέρουν καμία αντίρρηση. Αγορασμένο από παμπλικ το κινητό πριν 1,5 χρόνο. Μέσα σε 10 μέρες είχα το καινούριο - ανακατασκευασμένο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Σε ενημέρωσαν ότι θα σου δώσουν άλλο ανακατασκευασμένο;

Link to comment
Share on other sites

Σε ενημέρωσαν ότι θα σου δώσουν άλλο ανακατασκευασμένο;

 

 

 

Όχι. Όταν μου ήρθε το μήνυμα για να πάω να το πάρω , τότε έγραφε ότι αντικαταστάθηκε με καινούριο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Όταν μου ήρθε το μήνυμα για να πάω να το πάρω , τότε έγραφε ότι αντικαταστάθηκε με καινούριο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Και 10 μέρες σε άφησαν χωρίς κινητό να φανταστώ;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πήρα νέο Apple Watch και επειδή είχε ελαττωματικό φορτιστή, μου το πήρανε και είμαι εδώ και έντεκα ημέρες χωρίς ρολόι. Ούτε λόγος για επιστροφή χρημάτων, ούτε τίποτε. Κάθομαι και περιμένω αντικατάσταση...

Το ρολόι το πήρα από το Γερμανό προ δεκαημέρου, μαζί με το 11.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Το xs μου έχει κοντευει 1 χρονο εγγύηση μεχρι 30/10 της Apple και η μπαταρία μου έχει πέσει στο 88%.

Υπάρχει κάποιος που πριν κλείσει χρόνο το κινητό η μπαταρία να εχει πέσει 10% και πάνω; Είναι φυσιολογικό;

Το κινητό φόρτιζε πάντα με τον απλό φορτιστή ζήτημα αν φόρτισε 10 φορες με ταχυφορτιστή.

 

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Ένα χρόνο και 1 μήνα σχεδόν μετά 94% υγεία μπαταρίας με τον φορτιστή της συσκευασίας

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...