Jump to content

Πάνες μωρού


DjTony
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρω θα μπορούσα να ανοίξω σε μια πιο ειδική σελίδα thread αλλά είμαστε τόσο οι πολλοί εδώ μέσα και ασχολούμαι πολύ με αυτό το forum οπότε λέω γιατί όχι..

 

Έχουμε και λέμε.. Νεογέννητο μωράκι 15 ημερών.. Δοκιμάζουμε πάνες.. Pampers ναι μεν αλλά.. Καλές αλλά ακριβές..

 

Babylino σε σουπερ τιμή και συνεχεια σε προσφορές ΑΛΛΑ στην ανηψια μου ήταν σούπερ στο γιο μου τώρα όμως βρήκα πριν τσισα στη πλάτη.. Δεν ήταν γάλα... Ήταν σίγουρα τσισα.. Αοσμα μεν τσισα δε.. Το γάλα μυρίζει διαφορετικά..

 

Κάποιος κάποια εμπειρία; λερώνει όντως ρούχα το συγκεκριμένο;

Link to comment
Share on other sites

Με το babylino και εμείς είχαμε μεγάλα ατυχήματα.

Μούσκεμα το παιδί και να συγκαιγεται συνέχεια.

Λίγα τεμάχια χρησιμοποιήσαμε και αλλάξαμε σε pampers εως τον τέταρτο μήνα.

Συνεχίσαμε με τις πάνες του lidl που της κατσανε πολύ καλά και ευτυχώς όταν έκλεισε τα 2 έτη, τις κόψαμε γενικώς.

 

Να σας ζήσει!!

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Του lidl είναι πιο φθηνά και από babylino να φανταστώ;

 

Έχει για νεογέννητο; νούμερο 1 και 2 δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

https://www.2happy.gr/el/products/pampers-premium-care-no-1-2-5kg-panes-54tmx-019eyropana-apo-tin-proti-kiolas-fora-poy-tha-foresei-to-moraki-sas-pampers-premium-care-tha-aisthanetai-mono-agapi-metaksenia-apalotita-kai-grigori-aporrofitikotita

 

Εδώ τις έχει κάτι λιγότερο από 0.15€ και είναι οι TOP πάνες κυριολεκτικά!!!Και το ότι όταν κατουράει αλλάζει χρώμα η λωρίδα πολύ πρακτικό!!!Εγώ τις είχα βρει σε προσφορά και με 0.13€ και πιστεύω ότι όλο και κάπου θα υπάρχει! Για μένα είναι μονόδρομος!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω θα μπορούσα να ανοίξω σε μια πιο ειδική σελίδα thread αλλά είμαστε τόσο οι πολλοί εδώ μέσα και ασχολούμαι πολύ με αυτό το forum οπότε λέω γιατί όχι..

 

Έχουμε και λέμε.. Νεογέννητο μωράκι 15 ημερών.. Δοκιμάζουμε πάνες.. Pampers ναι μεν αλλά.. Καλές αλλά ακριβές..

 

Babylino σε σουπερ τιμή και συνεχεια σε προσφορές ΑΛΛΑ στην ανηψια μου ήταν σούπερ στο γιο μου τώρα όμως βρήκα πριν τσισα στη πλάτη.. Δεν ήταν γάλα... Ήταν σίγουρα τσισα.. Αοσμα μεν τσισα δε.. Το γάλα μυρίζει διαφορετικά..

 

Κάποιος κάποια εμπειρία; λερώνει όντως ρούχα το συγκεκριμένο;

 

φιλε εχω διδυμα 22 μηνων. εχω χρησιμοποιησει πανω απο 12.500 πανες, κυριολεκτικα.

 

αγοραζω σε 20αδες τις συσκευασιες. μονο pampers. στην χεοροτερη τις αγοραζα με -40% στην καλυτερη -50%.

πληρωμη με πιστωτικη και χρησιμοποιηση κερδοκαρτας των σουπερ μαρκετ αλλο ενα -5%.

παρακολουθα τα φυλλαδια των σουπερ μαρκετ και προσπαθησε οταν βρισκεις προσφορα να στοκαρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όπως και ο από πάνω. Πάντα με ψάξιμο έβρισκα τα pampers σε καλή τιμή.

Του lidl δεν ξέρω αν βγαίνουν για νεογέννητο, αλλά και δεν το είχα κοιτάξει ποτέ, γιατί ήθελα πρώτη ποιότητα σε εκείνη την ηλικία.

 

Τώρα που το ξανασκεφτομαι, μετά τους 8 μήνες σταματήσαμε τα pampers και πήγαμε στου lidl.

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχουν περάσει αρκετά χρόνια, θυμάμαι ότι δοκιμάσαμε πολλές, αλλά σαν τις pampers απλά δεν υπάρχουν.

Λιντλ και κινέζικες, δεν τις πλησιάσαμε καν...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Εμείς στο πρώτο παιδί δοκιμάσαμε και Babylino και pumpers. Και οι δύο είναι από τις καλύτερες θεωρώ. Τελικά καταλήξαμε σε babylino. Στο δεύτερο παιδί αποκλειστικά babylino. Ατυχήματα θα συμβούν με όλες τις πάνες. Ίσως έτυχε να μην τη βάλατε καλά, ίσως να αφήσατε πολύ ώρα την ίδια πάνα. Εγώ θα σου έλεγα συνέχισε με baylino και αν δεις ότι συνεχίζουν τα ατυχήματα τότε δοκιμάζεις και άλλη μάρκα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι ίσως να μην την είχε κλείσει καλά η γυναίκα.. Γιατί μετά από εκείνο το ατύχημα δεν είχαμε άλλο ξανά.. Επίσης δεν την αφήνουμε ποτέ πολύ. Κάθε 3 περίπου ώρες που τρώει αλλάζουμε και πάνα..
Link to comment
Share on other sites

Και χαλασμένες τυχαίνουν στα υλικά.Και να πιάσει φαγούρα το παιδί.Υπάρχει σχετικό ρίσκο γιατί κοστίζουν.
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν κάθε βδομάδα babylino ή pampers παίζουν σε φυλλάδιο ή έξτρα προσφορά σε κάποιο μεγάλο κατάστημα με έκπτωση 40-50%. Για ποιο λόγο να πας σε φθηνιαρικα;
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μετά από 3 μήνες σχεδόν δοκιμών, έχω να σας πω ότι οι lupilu του lidl, ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΙΣ ΠΑΝΕΣ PAMPERS. Τόσο ποιοτικές... Λεπτές ακόμα και όταν έχει κατουρήσει το παιδί όλη νύχτα. Απόλυτα στεγνό το μωρό.. Τι να πω έχουμε παθει πλάκα.

 

6.39 η 50αδα η 56 δε θυμάμαι.. Ενώ τα babylino ας πούμε έχουν 15€. Μιλάω χωρίς προσφορά. Αλλά και με προσφορά τα babylino έχουν 10€ σχεδόν.. Μιλάω για νούμερο 3 και πάνω.. Τα μικρότερα είναι πιο φθηνά. 6.39 τα lupilu συνεχώς. Αυτή είναι η τιμή...

 

Τι έχετε να χάσετε; 6.5 ευρώ; δοκιμάστε τα όσοι χρησιμοποιείτε πάνες ακόμα και θα με θυμηθείτε...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς έχει 10 - 15 μέρες που τα χρησιμοποιούμε, κι απ'οτι λέει η γυναίκα μου είναι μία χαρά εξίσου καλά με pampers-babylino!

 

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς έχει 10 - 15 μέρες που τα χρησιμοποιούμε, κι απ'οτι λέει η γυναίκα μου είναι μία χαρά εξίσου καλά με pampers-babylino!

 

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι ισάξια με pampers και πολύ ανώτερα από babylino.. Τα babylino φουσκώνουν με το παραμικρό κατούρημα του μικρού λες και έχεις ρίξει ένα λίτρο νερό στη πάνα.. Η lupilu όπως και η pampers μένει χαλαρή... πολύ απορροφητική.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εμεις στο δευτερο παιδι μας χρησιμοποιουμε υφασματινες πλενομενες πανες.Τις ειχαμε δει πρωτη φορα στην Αγγλια οταν πηγαμε με την WorldVentures σε ενα καταστημα Aldi που πηγαμε να ψωνισουμε καποιες προμηθειες. Οταν πια ηταν εγγυος στο δευτερο μωρο μας και καθως ψαχναμε διαφορα ξαναπεσαμε πανω τους και ειπαμε να τους δωσουμε μια ευκαιρια. Καθως εχουμε σαν ζευγαρι εντονο οικολογικο ενδιαφερον να βρηκε πολυ κοντα σε ολο αυτο.Ειμαστε απολυτα ικανοποιημενοι.Τρομερη αποσβεση χρηματων,πολυ χαριτωμενα σχεδια,ειναι ολα απο φυσικα υλικα,βαμβακι,μπαμπου ακομα και απο κανναβη επομενως δεν εχουν καμια χημικη επεξεργασια οπως οι συμβατικες.
Link to comment
Share on other sites

Δεν βολεύουν αν θες συνέχεια αλλαγές .Πρέπει να μην τα αποθηκεύεις καθώς θα βρωμίσουν άλλα πράγματα .
Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοίγω άλλο θέμα. Έχετε καμιά ιδέα για στολισμό εκκλησίας για βάπτιση για αγοράκι; τιμές κλπ από γνωστό σας ή από ανθοπωλείο που έχετε κάνει εσείς πρόσφατα; πήρα γνώμες εννοείται αλλά λέω μήπως ξέρετε κάτι παραπάνω
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ένας φίλος μου χρησιμοποίησε αυτές και είναι πολύ ευχαριστημένος και από την ποιότητα και από την τιμή και νομίζω είναι και ελληνικές https://www.gsok.gr/%CE%B2%CF%81%CE%B5%CF%86%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CF%80%CE%AC%CE%BD%CE%B5%CF%82-%CF%83%CE%B5-%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%AE-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC%CF%82/
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Δε βολεύουν από σούπερ μάρκετ?

Σχεδόν πάντα έχει προσφορές

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε βολεύουν από σούπερ μάρκετ?

Σχεδόν πάντα έχει προσφορές

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βολεύουν ναι. Νομίζω κάποιο site υπάρχει που βγάζει ποια super έχουν προσφορά. Δεν το έχω εντοπίσει ακόμα όμως. Μέχρι τότε https://pockee.com/products/category/284

Link to comment
Share on other sites

Lupilu από τα lidl. 10 μήνες τώρα είμαστε πλήρως ευχαριστημένοι. Με τις babylino είχαμε ατυχήματα καθημερινά. Οι lupilu είναι σαν τις pampers... Αλλά κοστίζουν 7€ το πακέτο με τα 50+ τεμάχια χωρίς προσφορά, όταν οι pampers χωρίς προσφορά έχουν 20€
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ξεθάβω το παρόν :) γιατί είναι σχετικό ... σε λίγες μέρες θα χρειαστεί να ασχοληθώ και εγώ με αυτό το σπορ!

 

Ερώτηση στους έμπειρους : Πόσες πάνες πρέπει να αγοράσω για να πω ότι βγάζω λίγο καιρό ; έχω ακούσει ότι δίνουν και στο μαιευτήριο λογικά κάποια δείγματα , για να δεις τι σου κάνει (από το βάρους που έχω μάθει πάνω κάτω 3.5 θα πάμε Νο2 σωστά ?)

 

YΓ. Το My Market μέχρι και αύριο έχει - 50% στις συσκευασίες bebylino και σκέφτομαι να πάρω μερικές (χαμένες δεν θα πάνε όπως φαίνεται ) .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...