Jump to content

ΕΤΕΝ M600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Epitelous hrthe kai to anabathmisa kiolas neotera argotera!

 

Κάρ-δι-τσα!!! Κάρ-δί-τσα!!!

άντε καλορίζικο... αναμένουμε εντυπώσεις από τον πιο φανατικό "ετεμ-ίτη". Να είσαι αντικειμενικός μόνο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συγνώμη, την Μercedes McLaren που θα την βρώ; στο JasJar μήπως; ή σε κανενά νοκια Ν91,Ν92; για να ξέρουμε τι πέρνουμε δλδ ...
http://www.imageshack.gr/files/sazwsmc2u6io8pdczlh2.gif
Link to comment
Share on other sites

Apo simera kai ego mpaino stin parea ton eten m600, simera to parelaba kai to epeksergazomai. fainetai oti omos eimai o atixos tis pareas mias kai paratiro oti exo ena kameno pixelaki :mad: pia einai i politiki tis eten kserei kaneis? kiaytoi prepei na exeis 3 kai pano na sto allaksoune, ti lete?
Link to comment
Share on other sites

Panare o TCMP dhladh o neos betaplayer stin ekdosi 0.71 pou molis ebala sto M600 paizei ga.....ta ebala ena videaki 320X240 25frames/sec me 800kbit/sec kai to paizei teleia! Apla opos sas eixa pei prepei na pate Options->Video->GDI kai oxi DirectDraw opos einai apo default! To directdraw einai fysiko na sernetai logo tis anyparksias ton MMX entolon! Pantos me to GDI to kseskise to PDA2k. Akoma kai to Dither na energopoigsw pou einai zoriko den massaei mia!!!!!! Sto GDI exei 50% auksisi taxititas! Sto benchmark to videaki ton 793kbit/sec kai ton 25kare to deuterolepto to epaikse se taxitita 1.2Mbit kai me 39.43 kare to deuterolepto!
Link to comment
Share on other sites

Panare o TCMP dhladh o neos betaplayer stin ekdosi 0.71 pou molis ebala sto M600 paizei ga.....ta ebala ena videaki 320X240 25frames/sec me 800kbit/sec kai to paizei teleia! Apla opos sas eixa pei prepei na pate Options->Video->GDI kai oxi DirectDraw opos einai apo default! To directdraw einai fysiko na sernetai logo tis anyparksias ton MMX entolon! Pantos me to GDI to kseskise to PDA2k. Akoma kai to Dither na energopoigsw pou einai zoriko den massaei mia!!!!!! Sto GDI exei 50% auksisi taxititas! Sto benchmark to videaki ton 793kbit/sec kai ton 25kare to deuterolepto to epaikse se taxitita 1.2Mbit kai me 39.43 kare to deuterolepto!

wraios o John!!!:D

ontws toxa sto directdraw toso kairo, diladi apeiraxto. Pragmati o ZIKOS twra paizei teleia ' gia oli tin oikogeneia':lol:

Link to comment
Share on other sites

E-Ten M600 the most anticipated phone yet buggy and confuzing by It's features and real abilities.

 

Ε-Ten M600 το πιό προσδοκώμενο τηλέφωνο ακόμα με λάθη και προκαλώντας σύγχυση για τα χαρακτηριστικά γνωρίσματα του και τις πραγματικές δυνατότητες.

 

Τα προβλήματα που διαβάζω και αντιμετωπίζουμε είναι:

1. STD (ευτυχώς δεν μου έχει συμβεί ακόμη)

ΙΣΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ *ΚΑΝΕΝΑ* ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

(εχω βάλει ό,τι προγράμματα έιχα κατα καιρούς αλλά μόνο για τεστ/έλεγχο τριπτύχου απόδοσης-ταχύτητας-συμβατότητας ΑΛΛΑ κανένα δεν έμεινε resident στην κάρτα λόγω test trials.)

2. Όταν είναι στη βάση συγχρονισμού (USB only) εμένα ΔΕΝ σταματά ποτέ να φορτίζει.

3. Καμμένο pixel στα πρώτα 20sec λειτουργίας (απ'όσο είδα εμφανίστηκε και σε άλλο παιδί..) (Ο πάνος ήταν ο αποδέκτης του πρώτου μου dead pixel προβλήματος σε pm που είχαμε)

4. Σε test που έκανα μόλις χθές έκανα το εξής:

Παίρνουμε μία Sim καρτοκινητής χωρίς μονάδες (μπλοκέ) και της στέλνουμε ένα MMS κατόπιν παρακολουθούμε αν το κινητό προσπαθεί συνέχεια να το λάβει (παρά τις ρυθμίσεις)

Και ναί συνεχίζει και συνεχίζει την προσπάθεια.... μου έφτασε την μπαταρία στο 1%(!!!!!)

Στο S100 σε παρόμοιο τεστ, το S100 έκανε προσπάθειες "έβλεπε" ότι δεν άξιζε τον κόπο και περίμενε τον χρήστη να το κάνει χειροκίνητα.

5. Πρόβλημα στην καταγραφή Video, πολλές φορές κολάει επ' αόριστον και καταγράφει παρά τις συστάσεις του χρήστη για "STOP Damn IT!!!"

To έκανε και πάλι χθές που ήμουν Πάριο-Θεοδωρίδου (εχασα καλό video 15ΜΒ)

αλήθεια εκτός από .3gp ΔΕΝ καταγράφει σε άλλο Format?

6. εμφανίζει προβλήματα με το WiFi κατά την ενεργοποιηση του (με την 0161 σπάνιο πλέον)

7. Και άλλο πρόβλημα με το Wifi, όταν και άν ενεργοποιήσεις το powersave mode μερικές φορές γονατίζει, "χάνει" το Wifi module, δεν εμφανίζει σωστά το status.

8. Σε ελάχιστες περιπτώσεις που όταν είναι ενεργοποιημενο το Wifi γονατίζει....(με την 0161 σπάνιο πλέον)

9. Εάν κατά την πρώτη ενεργοποίηση και εν συνεχεία μετά κατα την χρήση του ΔΕΝ εισάγετε κάρτα μνήμης το πρόγραμμα Microsoft EtPhone εγκαθίστανται. Παρόλα ταύτα εάν βάλετε κάρτα και κάνετε reset στο επόμενο bootμπορεί και γίνεται η εγκατάσταση στην κάρτα αλλά μερικές φορές έχετε πρόβλημα στην απεικόνειση του dialer...

10. Τα προβλήματα με τον TCMP ευχαρίστως διαβάζω ότι ξεπερνιούνται....Ιδωμεν (αν και γι'αυτό οφείλεται το μη (σωστό; ) Implementation της εν λόγω συσκευής στον πυρήνα του προγράμματος )

11. Δεν είδα πουθενά backup utility (μήπως είναι στο συμπεριλαμβανόμενο οπτικό ακτινοδισκίο) :p

12. Ανύπαρκτη Υποστήριξη java (βεβαίως κάποιος τρόπος θα υπάρχει να γίνει υπαρκτή και θα το ήθελα, βρήκα έναν-δυό αλλά δυστυχώς ΔΕΝ έχω Qtek 2020 ωστε να καβατζώσω το Installation που ομoίως έχουν ΟΛΑ τα Qtek (Tao), ο άλλος είναι μέσω IBM. any suggestions are welcome!)

 

Αυτό που δε χωρά αντιλογία και είναι κοινή παραδοχή:

1. Υπέροχος σχεδιασμός, Υλικά πρώτης τάξης

2. Σφαιράτος επεξεργαστής (χωρίς wmmx)

3. Ασύγκριτο μπουκέτο λειτουργιών στην καλύτερη τιμή αγοράς

4. Η μπαταρία δεν μπορεί ακόμη να "τραγουδήσει" λόγω του νεαρού της ηλικίας της μετά το βδομαδιάτικο στρώσιμο μπορώ να πώ με σιγουριά το τι μπορεί να κάνει πάντως ενθαρρυντικά είναι τα πρώτα δείγματα "φωνητικής" και δεν έχουν καμία συγκριση με τα άλλα ppc των οποίων έτυχε να είμαι κάτοχος.

6. Πολύ καλή οθόνη καλύτερη από S100 και από to 9100 το οποίο το είχα για τεστ 3-4 ημέρες και άλλων ppc που έτυχε να κατέχω κατα καιρούς.

 

http://bananaphone.andi-h.de/banana.gif Just Joking.. :p

 

FIRE ALERT

ΤΟ UPDATE Μ Ο Λ Ι Σ ΚΥΚΥΛΟΦΟΡΗΣΕ!!!!

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Ti ithela kai milhsa gia kammena pixels?...

Giannh,telika ta kammena pixels den einai kai toso spania..

Kai twra?..Fantazomai oti ginetai toulaxiston amesh antikatastash syskeyhs kai malista me dika tous ta eksoda apostolhs e?

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, κοιτάμε μπροστά και λιώνουμε τα νέα κινητά για να διορθωθούν οι όποιες ατέλειες και τα όποια bugs που σίγουρα θα υπάρχουν σε ένα νέο OS όπως τα 5.0. Δεν λέμε λοιπόν οτι... "καλύτερα να μείνω στο S100 μου" όπως είπες εσυ αγαπητέ φίλε. :)

 

Αν όμως θέλεις να κοιτάξεις μπροστά... έχοντας το S100 (παρελθόν) στα χέρια σου, εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα... :) Φιλικά πάντα.

 

Μάλλον δεν έγινα κατανοητός. Καθώς διάφορα ppc έρχονται και φεύγουν από τα χέρια μας, μέσα από μια διαδικασία συνεχούς βελτίωσης, δικής μας -ως χρήστες- και των εταιρειών software και hardware (με τη σχετική αλληλεπίδραση), κρίνω ως ΕΝΤΕΛΩΣ ΜΑΛΑΚΙΑ να διαπιστώνω ξαφνικά ότι προβλήματα που είχαν λυθεί, ή ακόμα χειρότερα δεν υπήρχαν ΠΟΤΕ, εμφανίζονται ξαφνικα μπροστά μας. Μου είναι αδιάφορο αν βγήκε νέο OS. Θα βρω ένα ppc με wm2003 και εσωτερικό wifi και τότε θα βγω και θα πω ότι... έκανα ένα βήμα μπροστά (απο το s100 πχ)!!! Δεν θα (ξανα)γίνω beta tester εγώ με τα δικά μου 1000+ ευρώ για το Jasjar ή 780 για το 9100 κλπ κλπ. Αν δεν βρω ένα τέτοιο ppc, σίγουρα θα προτιμήσω να περιμένω λίγο ακόμα γιατί ούτε λεφτά για πέταμα έχω κάθε χρόνο ούτε έχω την όρεξη να πάρω ppc και να μην μου δουλεύει το destinator όπως δούλευε στο s100 (πχ). Προτιμώ να περιμένω και να παρακολουθώ εκ του ασφαλούς τους άλλους να προχωρούν "περήφανα" ... μπροστά!!! Με άλλα λόγια, ναι, θέλω να πάρω νέο ppc (σε κάνα 3μηνο), αλλά δεν μου κάνουν ακόμα αυτά που κυκλοφορούν. Είναι τόσο απλό. Τι νομίζω ότι είναι πραγματικά ένα βήμα μπροστά από το ppc που έχω; To atom (θεωρητικά πάντα). Αυτά.

 

ΥΓ. Μεγαλύτερη υποκρισία στα φόρουμς από το "φιλικά πάντα", δεν υπάρχει. Μου κάνει εντύπωση κάθε φορά που το βλέπω. Μην το γράφετε καθόλου καλύτερα. πχ.. "άντε απαυτόσου παλιολαλάκα, φιλικά πάντα". ΠΑΝΤΑ φιλικά...

ΥΓ2. To M600 είναι κουκλί και καταλαβαίνω απόλυτα όσους βιάστηκαν να το αγοράσουν. Απλά εγώ προτιμώ να περιμένω λίγο ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Με άλλα λόγια, ναι, θέλω να πάρω νέο ppc (σε κάνα 3μηνο), αλλά δεν μου κάνουν ακόμα αυτά που κυκλοφορούν. Είναι τόσο απλό. Αυτά.

 

Είδες τι εύκολα συνενοούμαστε όταν τα λέμε τόσο απλά; Καλό είναι λοιπόν να μην βγάζουμε συμπεράσματα για συσκευές και απλά, να λέμε αυτό που εννοούμε... :) Εγώ από την άλλη έχω το 9000 τώρα, με καλύπτει σε πολύ μεγάλο ποσοστό και σε τρεις μήνες... δεν ξέρω αν θα ζω. Τόσο απλό. Αυτά. :)

 

ΥΓ. Μεγαλύτερη υποκρισία στα φόρουμς από το "φιλικά πάντα", δεν υπάρχει. Μου κάνει εντύπωση κάθε φορά που το βλέπω. Μην το γράφετε καθόλου καλύτερα. πχ.. "άντε απαυτόσου παλιολαλάκα, φιλικά πάντα". ΠΑΝΤΑ φιλικά...

 

Εκτός από υποκριτής λοιπόν, είμαι και υβριστής σου... σύμφωνα με τα όσα λες. Σε αντίθεση με άλλες περιπτώσεις φίλε μου, το εννοώ το φιλικά, γιατί κάνουμε μια φιλική συζήτηση, χωρίς να σε έχω αποκαλέσει λαλάκα κλπ. Αν σε χαλάει... λυπάμαι... :down:

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. Μεγαλύτερη υποκρισία στα φόρουμς από το "φιλικά πάντα", δεν υπάρχει. Μου κάνει εντύπωση κάθε φορά που το βλέπω. Μην το γράφετε καθόλου καλύτερα. πχ.. "άντε απαυτόσου παλιολαλάκα, φιλικά πάντα". ΠΑΝΤΑ φιλικά...

Είται είσαι out of your waters, είται you have just crossed your borders, what the f**** are u talkin 'bout dude? :wacko:

Nομίζω οτι τα ισοπέδωσες ΟΛΑ! :protest:

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Loipon kai eidika pros esena Pano! Ebala to skype pou katebasa apo to site! Thn teleutaia ekdosi kai malista tin kanoniki kai oxi auti gia mikrous epeksergastes! Apotelesma h omilia htan pentakathari xoris kanena kopsimo meso wifi! Ektos autou sto pc mou etrexe to SOTI's pocket controller me to opoio meso wifi episis eblepa tin othoni tou kinitou stin othoni tou pc! Malista apo to pc epaiza pasientza stin othoni tou M600 kai tautoxrona milousa me filo sto skype! An auto den einai grigoro aproblimatisto skype tote ti na po! Pantos kai ta reviews symfonoun!
Link to comment
Share on other sites

Pos na to steilo re paidia? Den yparxei extended rom! Peste mou ti thelete na kano kai mesa eimai!

ine mesa sto today to theme .. exi kataliksi tsk ... tora pes pos kanis plaka ??? alithia den ksepis pos to pernun ap to kinito??? :wacko:

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

Pos na to steilo re paidia? Den yparxei extended rom! Peste mou ti thelete na kano kai mesa eimai!

 

Δεν ξέρω ποιο theme θέλει ο dane. Πάντως όλα τα themes που έχει το 600άρι, θα τα βρεις στο φάκελο των Windows. Μπες με Resco Explorer, αφού πρώτα επιλέξεις στις ρυθμίσεις του Resco να εμφανίζει τα αρχεία από τη ROM. Μπαίνεις μετά στο Windows, επιλέγεις το theme (θα έχει κατάληξη .tsk) το κάνεις copy στην SD κάρτα και από εκεί στο PC... :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Ti ithela kai milhsa gia kammena pixels?...

Giannh,telika ta kammena pixels den einai kai toso spania..

Kai twra?..Fantazomai oti ginetai toulaxiston amesh antikatastash syskeyhs kai malista me dika tous ta eksoda apostolhs e?

 

kai ego tis protes ores paratirisa ena pixelaki kokkino stin kamera, meta arxise na tremopaizei eno simera dia mageias exei eksafanistei pros to paron, gia na sou to allaksoun prepei na exeis 3 kai pano nomizo

Link to comment
Share on other sites

opws leei kai o Yiannis, me ti nea rom den yparxei kanena provlima sto skype. egw to eixa dokimasei me tin 0161. Ara kathe rom kai kalitera. Eilikrina me tin

0171 oute std exw, kai ola doulevoun teleia.Mono to ekswteriko ixeio na dynamwne ligaki...

Tha sas anevasw to tsk, to vrika alla eimai sto net me to m600, an de mporesW, to vradi tha to exete sigoura

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ΕΤΕΝ M600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...