Jump to content

Redmi Note 6 Pro


BMW_E36
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν το τηλέφωνο το έχω περίπου 3 μήνες.Πριν είχα ένα lenovo το οποίο είχα περάσει custom rom και δούλευε άψογα.

Λάτρης της xiaomi η γυναίκα μου μου το έκανε δώρο.

Θα περίμενα για την ναυαρχίδα της εταιρείας το τηλέφωνο να είναι σε όλα απροβληματιστο δυστυχώς όμως με εξέπληξε αρνητικά.

Οι εισερχόμενες ειδοποίησεις αν δεν κάνεις scroll down δεν τις βλέπεις ποτέ .

Το Bluetooth πολύ ασταθές έως κουραστικό.

Δέχεται η δύο sim η μία και μια κάρτα μνήμης το οποίο με ανάγκασε με πατέντα να έχω και τα τρία δηλαδή 2 κάρτες sim και μνήμης.

Θα μου πείτε μόνο αυτα?Όποιος έχει δουλέψει custom rom θα συμφωνήσει ότι τηλέφωνο low budget μπορεί να απογειωθεί άρα για ένα κορυφαίο όπως αυτό εδώ δεν συγχωρούνται λαθη

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Flagship η κορυφαιο δεν το λες το note 6 pro,εχει δεκα τουλαχιστον ανωτερα η xiaomi,budget θα το ονομαζα εγω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το τηλέφωνο το έχω περίπου 3 μήνες.Πριν είχα ένα lenovo το οποίο είχα περάσει custom rom και δούλευε άψογα.

Λάτρης της xiaomi η γυναίκα μου μου το έκανε δώρο.

Θα περίμενα για την ναυαρχίδα της εταιρείας το τηλέφωνο να είναι σε όλα απροβληματιστο δυστυχώς όμως με εξέπληξε αρνητικά.

Οι εισερχόμενες ειδοποίησεις αν δεν κάνεις scroll down δεν τις βλέπεις ποτέ .

Το Bluetooth πολύ ασταθές έως κουραστικό.

Δέχεται η δύο sim η μία και μια κάρτα μνήμης το οποίο με ανάγκασε με πατέντα να έχω και τα τρία δηλαδή 2 κάρτες sim και μνήμης.

Θα μου πείτε μόνο αυτα?Όποιος έχει δουλέψει custom rom θα συμφωνήσει ότι τηλέφωνο low budget μπορεί να απογειωθεί άρα για ένα κορυφαίο όπως αυτό εδώ δεν συγχωρούνται λαθη

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ε όχι και ναυαρχίδα...καπου μπερδεύεσαι
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι στην τελευταία stable και σκέφτομαι να δοκιμάσω την επίσημη dev rom αυτή π έχει η miui στην σελίδα της. Αν φλασαρω γίνεται διαγραφή των δεδομένων μου;η μένουν όλα όπως είναι;

Για να περάσεις από stable σε dev πρέπει να κάνεις factory reset και αν δεν έχεις περάσει twrp recovery ίσως να χρειαστεί και format data.

Και στις 2 περιπτώσεις χάνεις τα δεδομένα σου οπότε back up πριν κάνεις οτιδήποτε

Έχεις ξεκλειδώσει bootloader;

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Για να περάσεις από stable σε dev πρέπει να κάνεις factory reset και αν δεν έχεις περάσει twrp recovery ίσως να χρειαστεί και format data.

 

Και στις 2 περιπτώσεις χάνεις τα δεδομένα σου οπότε back up πριν κάνεις οτιδήποτε

 

Έχεις ξεκλειδώσει bootloader;

Αν μιλάμε για official rom δε χρειάζεται ούτε ξεκλείδωμα του bootloader. Γίνεται από τον updater αλλά θα γίνει factory reset οπότε πρέπει backup πρώτα
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε για official rom δε χρειάζεται ούτε ξεκλείδωμα του bootloader. Γίνεται από τον updater αλλά θα γίνει factory reset οπότε πρέπει backup πρώτα

 

Ναι αυτό διάβασα κ εγώ στο επίσημο site ότι δεν χρειάζεται ξεκλείδωμα... A θ γίνει τελικά reset. Οκθα το δοκιμάσω. Και η αντίστροφη πορεία πάλι γίνεται μέσω updater. Σωστά έχω καταλαβει;

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το τηλέφωνο το έχω περίπου 3 μήνες.Πριν είχα ένα lenovo το οποίο είχα περάσει custom rom και δούλευε άψογα.

Λάτρης της xiaomi η γυναίκα μου μου το έκανε δώρο.

Θα περίμενα για την ναυαρχίδα της εταιρείας το τηλέφωνο να είναι σε όλα απροβληματιστο δυστυχώς όμως με εξέπληξε αρνητικά.

Οι εισερχόμενες ειδοποίησεις αν δεν κάνεις scroll down δεν τις βλέπεις ποτέ .

Το Bluetooth πολύ ασταθές έως κουραστικό.

Δέχεται η δύο sim η μία και μια κάρτα μνήμης το οποίο με ανάγκασε με πατέντα να έχω και τα τρία δηλαδή 2 κάρτες sim και μνήμης.

Θα μου πείτε μόνο αυτα?Όποιος έχει δουλέψει custom rom θα συμφωνήσει ότι τηλέφωνο low budget μπορεί να απογειωθεί άρα για ένα κορυφαίο όπως αυτό εδώ δεν συγχωρούνται λαθη

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε μου τι πατέντα έκανες κι έβαλες 2 σιμ και κάρτα μνήμης;

Link to comment
Share on other sites

Θα περίμενα για την ναυαρχίδα της εταιρείας το τηλέφωνο να είναι σε όλα απροβληματιστο δυστυχώς όμως με εξέπληξε αρνητικά.

 

Όπως σωστά ανέφεραν και άλλοι, κάπου μπερδεύτηκες... Τo Note 6 Pro δεν είναι και κυρίως δεν ισχυρίστηκε ποτέ ότι είναι ναυαρχίδα... Στα χρήματά του όμως, είναι ένα άριστο VFM τηλέφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τι πατέντα έκανες κι έβαλες 2 σιμ και κάρτα μνήμης;
https://www.ebay.com/itm/Mini-Sim-External-TF-Hybrid-Sim-Slot-Converter-Extender-SIM-Card-Adapter/323292667154?hash=item4b45be9d12:m:meeWOmntDpS-VEWD9Kgezzg

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!έχω περίπου δύο εβδομάδες το κινητό και μου έβγαλε μια ενημέρωση λογισμικού,την κάνω η περιμένω για καλύτερη? επίσης, ξέρουμε αν υπάρχει ρύθμιση έτσι ώστε στις εισερχόμενες κλήσεις να μην εμφανίζεται ο αριθμός της επαφής αλλά μόνο το όνομα?
Link to comment
Share on other sites

 

Και το έχεις μόνιμα στο κινητό από πίσω;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Γνωστός μου έκανε άλλη παντεντα. Εξησε την κάρτα sim , έβγαλε το πλαστικό και την κόλλησε πίσω από την κάρτα μνήμης.
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Γνωστός μου έκανε άλλη παντεντα. Εξησε την κάρτα sim , έβγαλε το πλαστικό και την κόλλησε πίσω από την κάρτα μνήμης.

 

Αυτό το έκανα μαζί με ένα φίλο και του δούλεψε.

Απλά υπάρχει η πιθανότητα να χαλάσει η κάρτα σιμ. Θέλει πολύ προσεκτικές κινήσεις.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κάποιος να με βοηθήσει γιατί είμαι σχετικά άσχετος με την ενημέρωση όταν την κάνουμε στο τέλος κάνουμε την επανεκκίνηση που ζητάει;

Και κάτι άλλο έχει δεις κάποιος με την 10.2.2.0 να χάνει κλήσεις και να μην έχει καλό σήμα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα, θα ήθελα τη βοήθεια σας. Προσπαθώ να ξεκλειδώσω τη συσκευή αλλά μου βγάζει το μήνυμα... "your account isn't associated with a phone number"....

Τι πρέπει να κάνω?? Ευχαριστώ!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι beta ε ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι beta ε ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι global beta είναι
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Άρα να υποθέσω σε κανένα δίμηνο θα την έχουμε ως αναβάθμιση;

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Άρα να υποθέσω σε κανένα δίμηνο θα την έχουμε ως αναβάθμιση;
Ναι κάπου εκεί θα πάει για τη Stable

Τώρα αν δεν έχει bugs ίσως και νωρίτερα.. θα δείξει

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω,εφαρμογές που δεν υποστηρίζει όπως το instagram τι θα γίνει; υπάρχει περίπτωση να φτιαχτεί σε μελλοντική αναβάθμιση; παρατήρησα ότι και μερικές ειδοποιήσεις εφαρμογών δεν τις εμφανίζει..
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω,εφαρμογές που δεν υποστηρίζει όπως το instagram τι θα γίνει; υπάρχει περίπτωση να φτιαχτεί σε μελλοντική αναβάθμιση; παρατήρησα ότι και μερικές ειδοποιήσεις εφαρμογών δεν τις εμφανίζει..

 

Γιατί δεν σου δουλεύει το instagram; Εμένα μια χαρά είναι

Ποιες άλλες εφαρμογές δεν σου υποστηρίζει;

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν σου δουλεύει το instagram; Εμένα μια χαρά είναι

Ποιες άλλες εφαρμογές δεν σου υποστηρίζει;

Πάω να το κατεβάσω από playstore και μου λέει ότι η συσκευή σας δεν ειναι συμβατή με αυτή την έκδοση.

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...