Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα. Oneplus που πουλάνε στα μαγαζιά του skroutz.gr έχουν εγγύηση από την Ευρώπη ή είναι κινέζικα; ξέρει κανείς;

 

Εγγύηση από OnePlus έχεις μόνο αν αγοράσεις από το επισημο site. (και από Amazon νομίζω που είναι επίσημος μεταπωλητής)

 

Από όπου αλλού κι αν αγοράσεις, θα έχεις μόνο ο,τι εγγύηση δίνει το εκάστοτε κατάστημα από το οποίο έκανες την αγορά σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Oneplus που πουλάνε στα μαγαζιά του skroutz.gr έχουν εγγύηση από την Ευρώπη ή είναι κινέζικα; ξέρει κανείς;
Δεν έχουν εγγύηση oneplus. Σε αυτή την περίπτωση σε συμφέρει να ψωνίσεις από Κίνα με πολύ χαμηλότερη τιμή.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

OxygenOS 24/16 Open Beta update for OP6/6T

 

Details

• Version: OB24 (OP6) / OB16 (OP6T)

• Type: #rom

• Build: #beta

• Devices: #OP6 #OP6T

 

Changelog

 

System

• Updated Android security patch to 2019.8

• Optimized and made the screenshot taking process smoother and faster

• General bug fixes and improvements

 

Zen mode

• Optimised visual effects

• Added additional setting to select the duration of time

 

Links

• ROM: OP6 Official | OP6T Official

• Thread: Forums

 

 

https://otafsg1.h2os.com/patch/amazone2/GLO/OnePlus6TOxygen/OnePlus6TOxygen_41.X.52_GLO_052_1908071343/OnePlus6TOxygen_41_OTA_052_all_1908071343_1679c7b.zip

 

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hey everyone,

 

We are starting to push the incremental rollout of OxygenOS 9.0.16 for the OnePlus 6T and 9.0.8 for OnePlus 6.

 

Changelog

System

Optimized pocket mode

Fixed an issue with apps failing to respond

Fixed an issue to unlock apps successfully using fingerprint when the screen recorder is turned on

Added Quick reply in landscape mode (Settings - Utilities - Quick reply in landscape)

Android security patch updated to 2019.08

General bug fixes and stability improvements

Launcher

Added password settings for Hidden Space

Gaming Mode

Introduced brand new Fnatic mode for an immersive gaming experience, More surprises on the way

Zen mode

Added additional Zen mode features

OnePlus Laboratory

Added the DC dimming feature

Communication

Support VoLTE/VoWiFi for Bouygues

Link to comment
Share on other sites

Απορία:στην μαμά φωτογραφική,στην αναλογία οθόνης έχει 4:3,1:1 και φουλ οθόνη.Περα από το προφανές (ότι η κάμερα πιάνει όλη την οθόνη όταν είναι να τραβήξεις φωτογραφία), υπάρχει κάποια άλλη ουσιαστική διαφορά?Σε ανάλυση,ποιότητα εικόνας ή κάτι άλλο;Μέχρι πρότινος το είχα στο 4:3,αλλά η φουλ οθόνη φαίνεται εντυπωσιακότερη κ δεν ξέρω αν θα χάσω κάτι αν κάνω την αλλαγή...
Link to comment
Share on other sites

Απορία:στην μαμά φωτογραφική,στην αναλογία οθόνης έχει 4:3,1:1 και φουλ οθόνη.Περα από το προφανές (ότι η κάμερα πιάνει όλη την οθόνη όταν είναι να τραβήξεις φωτογραφία), υπάρχει κάποια άλλη ουσιαστική διαφορά?Σε ανάλυση,ποιότητα εικόνας ή κάτι άλλο;Μέχρι πρότινος το είχα στο 4:3,αλλά η φουλ οθόνη φαίνεται εντυπωσιακότερη κ δεν ξέρω αν θα χάσω κάτι αν κάνω την αλλαγή...
Κόβει από δεξιά αριστερά, ουσιαστικά κάνει την αναλογία ίδια με της οθόνης, αλλά χάνεις σε ανάλυση αφού κόβει.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα.:)

 

Η διαδικασία για να δουλέψει το VoLTE στο 6t είναι η κλασική από XDA (https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/how-to/guide-volte-vowifi-german-carriers-t3817542) ή έχει αλλάξει κάτι;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους --

 

Από ένα σημείο και πέρα (μέσα στον τελευταίο μήνα πάντως) μου εμφανίζει μόνιμα ειδοποίηση για alarm (καθημερινά στις 23:00 και στις 07:00, τα οποία δε χτυπάνε) το οποίο δεν υπάρχει στα ξυπνητήρια.

 

Φαντάζομαι πως είναι το alarm κάποιας εφαρμογής που κάνει προγραμματισμό (ησυχίας;). Έχετε κάποια ιδέα πως μπορώ να βρω ποια εφαρμογή είναι, χωρίς να τις ψάχνω μια μία; e3411304068779da9727419c418616db.jpg9f7d3f9adaa26a7c409fbb71a3f55d7d.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αν και δεν αφορούν άμεσα τη συσκεύη μας,ωραία ακούγονται...το θέμα είναι πόσα θα τηρήσει απο αυτά που λέει...

https://www.androidpolice.com/2019/09/10/oneplus-promises-to-stop-killing-apps-in-the-background/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

H 9.0.17 βγήκε. Ψιλοανούσια και μάλλον τελευταίο σκαλάκι πριν το android 10.

 

https://forums.oneplus.com/threads/oxygenos-9-0-17-ota-for-the-oneplus-6t-and-oxygenos-9-0-9-ota-for-the-oneplus-6.1107678/#post-20793445

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Γειά σας παιδιά.

Επειδή έχω καιρό να μπω στο φόρουμ και έχω χάσει επεισόδια, μήπως φτιάξανε την ταχύτητα ανάγνωσης στο fingerprint scanner?

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.

 

Επειδή έχω καιρό να μπω στο φόρουμ και έχω χάσει επεισόδια, μήπως φτιάξανε την ταχύτητα ανάγνωσης στο fingerprint scanner?

Λογικά υπάρχει περιορισμός του hardware...οπότε μην περιμένεις!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι νέο έχουν τα gestures?

 

Πας Πίσω σέρνοντας από δεξιά ή αριστερά από το πλάι της οθόνης, όχι από κάτω αριστερά και δεξιά σέρνοντας προς τα πάνω.

Link to comment
Share on other sites

πολυ μπερδεμα η εγκατασταση της ομως αν θες ρουτ..ο καθενας εχει και ενα διαφορετικο προβλημα στο xda.. ειναι και τοσα τα ποστς που δυσκολευεσαι να το παρακολουθησεις, αν εχεις και δουλειες παει το χασες :p
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κάποιος εγκατεστημένο το android auto στο κινητό του που να δουλευει?Στο apk mirror έχω δοκιμάσει αρκετές εκδόσεις που ή δεν θα ανοίγουν καθόλου ή δεν θα δουλευουν στο αυτοκίνητο...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κάποιος εγκατεστημένο το android auto στο κινητό του που να δουλευει?Στο apk mirror έχω δοκιμάσει αρκετές εκδόσεις που ή δεν θα ανοίγουν καθόλου ή δεν θα δουλευουν στο αυτοκίνητο...

 

εγώ έχω την έκδοση 4.6.59333 κ δουλεύει αρκετά καλά. Άριστη λειτουργία με το infotainment του αυτοκινήτου. Το μόνο μελανό σημείο είναι όταν θες να ανοίξεις την εφαρμογή από το κινητό, ανοίγει με την 2η προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...