Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως έχει κάποιος εγκατεστημένο το android auto στο κινητό του που να δουλευει?Στο apk mirror έχω δοκιμάσει αρκετές εκδόσεις που ή δεν θα ανοίγουν καθόλου ή δεν θα δουλευουν στο αυτοκίνητο...

 

com.google.android.projection.gearhead_4.7.593824-release-47593824_minAPI21(arm64-v8a)(nodpi)_apkmirror.com.apk

Κατέβασε το παραπάνω από εδώ

 

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-4-7-5938-release/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

εγώ έχω την έκδοση 4.6.59333 κ δουλεύει αρκετά καλά. Άριστη λειτουργία με το infotainment του αυτοκινήτου. Το μόνο μελανό σημείο είναι όταν θες να ανοίξεις την εφαρμογή από το κινητό, ανοίγει με την 2η προσπάθεια.

 

com.google.android.projection.gearhead_4.7.593824-release-47593824_minAPI21(arm64-v8a)(nodpi)_apkmirror.com.apk

Κατέβασε το παραπάνω από εδώ

 

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-4-7-5938-release/

 

Ευχαριστώ κ τους 2 σας, θα τα δοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

για οποιον ενδιαφερεται να κρατησει root και ολα τα αρχεια του , ακολουθησα αυτο τον οδηγο και δουλεψε τελεια

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-6t/how-to/guide-how-to-twrp-data-decryption-t3995861

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το 10 μέσω oxygen updater.

Πολύ σμουθ και ταχύτατο προς το παρων. Με ωραίες προσθήκες να παίξεις με χρωματισμούς εικονίδια κτλ.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Edited by puzzle21

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

για οποιον ενδιαφερεται να κρατησει root και ολα τα αρχεια του , ακολουθησα αυτο τον οδηγο και δουλεψε τελεια

 

 

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-6t/how-to/guide-how-to-twrp-data-decryption-t3995861

Ωραίος ο οδηγός. Αν θέλετε απλά root και στοκ oxygen OS χωρίς την twrp, και είστε ήδη root τότε : κάνετε το local update χωρίς reboot και μετά μέσα από το magisk, install magisk to inactive slot after ota και reboot.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

μάλλον ισχύει.... το ίδιο κι εγώ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Προσωπικά δεν έχω δει κάποια ιδιαίτερη πτώση αν και εχθές του έκανα ένα reset να πατήσει καλύτερα.

Έχεις κάποιος να μου προτείνει κάποια gcam για την 10?

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε αναβαθμίσει σε Android 10 έχετε δει πτώση της μπαταρίας; γιατί έχω αυτή την εντύπωση.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

ναι κι εγω, αλλαξα το εφε του δαχτυλικου σε Cosmos οπως ειπε καποιος στο xda και οντως εχει μια μικρη βελτιωση σε deep sleep, το προσεξα το βραδυ..οχι πολυ αλλα εχει μου φαινεται.

καποιος αλλος εγραψε για τις ρυθμισεις της ωρας για τις επιλογες της συνδεσης σε server για το update.

Link to comment
Share on other sites

παντως γενικα η rom ειναι απογοητευση θα ελεγα εγω. Αν είστε ακομα σε pie μην βιαστειτε να αναβαθμισετε, περιμενετε το επομενο update που θα εχει αρκετα fixes απο οτι λενε

 

Αργη στον στοκ κερνελ,

screen flickering αρκετα συχνα,

bootloops (μου ετυχε και εμενα, μαυρισε η οθονη, και μετα κολησε σε bootloop)

μπαταρια γενικα αναμεικτα συναισθηματα

αυτοματη φωτεινοτητα τραγικη

 

gcam αυτη δουλευει αψογα (απο το thread στο xda)

https://drive.google.com/file/d/18CPRyYAGG3PR7ZY2tYMpkpbQ4GqtFCSA/view?usp=drivesdk

Link to comment
Share on other sites

παντως γενικα η rom ειναι απογοητευση θα ελεγα εγω. Αν είστε ακομα σε pie μην βιαστειτε να αναβαθμισετε, περιμενετε το επομενο update που θα εχει αρκετα fixes απο οτι λενε

 

Αργη στον στοκ κερνελ,

screen flickering αρκετα συχνα,

bootloops (μου ετυχε και εμενα, μαυρισε η οθονη, και μετα κολησε σε bootloop)

μπαταρια γενικα αναμεικτα συναισθηματα

αυτοματη φωτεινοτητα τραγικη

 

gcam αυτη δουλευει αψογα (απο το thread στο xda)

https://drive.google.com/file/d/18CPRyYAGG3PR7ZY2tYMpkpbQ4GqtFCSA/view?usp=drivesdk

Κάνε ένα hard reset και θα στρώσει. Προσωπικά η ρομ μου άρεσε πάρα πολύ.

Σε ευχαριστώ για το λινκ

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω την έκδοση 4.6.59333 κ δουλεύει αρκετά καλά. Άριστη λειτουργία με το infotainment του αυτοκινήτου. Το μόνο μελανό σημείο είναι όταν θες να ανοίξεις την εφαρμογή από το κινητό, ανοίγει με την 2η προσπάθεια.

 

com.google.android.projection.gearhead_4.7.593824-release-47593824_minAPI21(arm64-v8a)(nodpi)_apkmirror.com.apk

Κατέβασε το παραπάνω από εδώ

 

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-4-7-5938-release/

 

Το δοκίμασα και δουλευουν όλα στην εντέλεια,ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε αναβαθμίσει σε Android 10 έχετε δει πτώση της μπαταρίας; γιατί έχω αυτή την εντύπωση.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Καμία, ίσως και καλύτερα θα έλεγα.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,που είναι το android 10??χαθηκε στον δρομο?Ειχαν πει για Νοεμβρη,φτασαμε Δεκεμβρη κ ακομα τιποτα...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,που είναι το android 10??χαθηκε στον δρομο?Ειχαν πει για Νοεμβρη,φτασαμε Δεκεμβρη κ ακομα τιποτα...

Ούτε στο δικό μου έχει έρθει ΟΤΑ ακόμα.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

εγίνε pause το roll out παιδια. θα βγαλουν νεα εκδοση. Στην ουσια παραδεχονται οτι εβγαλαν προβληματικο update
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Είμαι σε αναζήτηση κινητού, ονειρεύομαι vanilla android αλλά οι συσκευές που είναι διαθέσιμες σε Android One είναι σκέτη απογοήτευση, είτε από χαρακτηριστικά είτε από τιμές.

 

Προς στιγμήν έχω το Moto G5, που η μπαταρία του έχει αρχίσει να τα παίζει. Δύο φορές τη μέρα φόρτιση χρειάζομαι.

Ψάχνω: ανεκτή μπαταρία (να με βγάζει μία μέρα με wifi/data/bt/gps/browsing ανοικτά - καθόλου παιχνίδια), καλή κάμερα (να βγάζουμε καμία φωτό της προκοπής, νυχτερινές αν είναι δυνατόν), να βλέπω με κάποιον τρόπο όταν υπάρχουν κλήσεις/notifications εφαρμογών, κάρτα μνήμης (ξέρω ότι δεν έχει το 6Τ) και, όπως είπα, vanilla ή όσο το δυνατόν πιο κοντινό σε vanilla android.

 

Φυσικά, θέλω νορμάλ τιμή. Δεν μπορώ να αντέξω 500αρια+, αλλά δεν πάω και στα 150 γιούρα του ΜΙ Α3 με την HD οθόνη. Ένα χρόνο μετά είναι αξιόπιστο το 6Τ; Η σύγκριση "αξίζει-δεν αξίζει" θα τεθεί με βάση τα 320-350 ευρώ όπου το έχω ήδη βρει. Αν πλέον θεωρείται παρωχημένο για το ένα έτος κυκλοφορίας του σε σχέση με τα 300+ ευρώ, τότε να μην προχωρήσω.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέχασα να ρωτήσω επίσης:

 

Ποια η διαφορά της international version από την european version; Και την uk version; Γιατί τα κάνουν όλα τόσο δύσκολα :what:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ και σήμερα θα την αγόραζα πολύ εύκολα στις τιμές που αναφέρεις ..

Το έχω ένα χρόνο ακριβώς και δεν με δυσκολεύει τίποτα για να το κρατήσω άλλο ένα εύκολα αν και gadget maniac

Αυτή η αίσθηση του pure μαζί με τα plus που έχει προσθέσει η συσκευή απλά προσφέρουν μια απόλυτη εμπειρία χρήσης.

Ως blogger η φωτογραφική του δεν με δυσκολεύει καθόλου για την καθημερινότητα μου. Ακόμα και με χαμηλές συνθήκες φωτισμού θα σε αφήσει άκρως εντυπωσιασμενο...

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Εγώ και σήμερα θα την αγόραζα πολύ εύκολα στις τιμές που αναφέρεις ..

Το έχω ένα χρόνο ακριβώς και δεν με δυσκολεύει τίποτα για να το κρατήσω άλλο ένα εύκολα αν και gadget maniac

Αυτή η αίσθηση του pure μαζί με τα plus που έχει προσθέσει η συσκευή απλά προσφέρουν μια απόλυτη εμπειρία χρήσης.

Ως blogger η φωτογραφική του δεν με δυσκολεύει καθόλου για την καθημερινότητα μου. Ακόμα και με χαμηλές συνθήκες φωτισμού θα σε αφήσει άκρως εντυπωσιασμενο...

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

θα συμφωνησω . στα ~330 ειναι αψογη αγορα

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για το thumbs up. Στα 345 έφτασε η τελική, από Άμαζον είναι, συνεπώς αν δεν μου κάνει μπορεί άμεσα να επιστραφεί.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 6t για περίπου 6 μήνες και σήμερα για πρώτη φορά το άφησα και πήγε 0% και έσβησε. Και τώρα το βάζω στον φορτιστή και δεν γίνεται τίποτα. Ούτε φορτιζη ουτε αναβη. Τι μπορεί να συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νέα κάτοχος oneplus 6T εδώ, μιας και το βρηκα αμαζον 349 λίρες. Μετάβαση απο 5Τ. Με έχει χαλασει τα μάλα το οτι δεν εχει notification led και το μπροστινο fingerprint scanner ειναι σημαντικα πιο αργό από του 5Τ.

 

Τεσπα, η μεταβαση τελικα με χαλασε λιγο μιας και δεν βλεπω σημαντικες διαφορες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νέα κάτοχος oneplus 6T εδώ, μιας και το βρηκα αμαζον 349 λίρες. Μετάβαση απο 5Τ. Με έχει χαλασει τα μάλα το οτι δεν εχει notification led και το μπροστινο fingerprint scanner ειναι σημαντικα πιο αργό από του 5Τ.

 

Τεσπα, η μεταβαση τελικα με χαλασε λιγο μιας και δεν βλεπω σημαντικες διαφορες.

Για notifications βάλε το plus beat εξαιρετική εφαρμογουλα.

Το fingerprint scanner ναι δεν έχει τη ταχύτητα που έχουν με το scanner πίσω αλλά με το καιρό προσαρμόζεται και γίνεται σαφώς πιο εύκολο.

 

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...