Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω Vodafone, δεν μπορώ να σου απαντήσω. Για μένα μόνο που κόβω διαφημίσεις με adaway, και μπορώ να έχω σχεδόν παντού μαύρο θέμα με substratum, αξίζει το root. Τώρα όλα τα άλλα mod που βγαίνουν αφού έχω root τα δοκιμάζω. Οποίο μου αρέσει, όπως αυτό το παραπάνω, το κρατάω.

Ααα ξέχασα και ViPER4Android που νομίζω πως κάνει διάφορα στον ήχο.

Δεν βλέπω τον λόγο σε μια συσκευή που δεν χάνεις εγγύηση να μην κάνω root. Αυτά από μένα, πιστεύω πως ξέρεις τα + και -. Εσύ αποφασίζεις.

Αξίζει λες το root δηλαδή? Έχεις δει καμμία διαφορά στην διάρκεια της μπαταρίας? Επίσης αν δεν σου κάνει κόπο , φυσικά δεν ξέρω τι πάροχο έχεις , θα μπορούσες να δεις το volte module του magisk αν δουλεύει με cosmote?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έχω Vodafone, δεν μπορώ να σου απαντήσω. Για μένα μόνο που κόβω διαφημίσεις με adaway, και μπορώ να έχω σχεδόν παντού μαύρο θέμα με substratum, αξίζει το root. Τώρα όλα τα άλλα mod που βγαίνουν αφού έχω root τα δοκιμάζω. Οποίο μου αρέσει, όπως αυτό το παραπάνω, το κρατάω.

Ααα ξέχασα και ViPER4Android που νομίζω πως κάνει διάφορα στον ήχο.

Δεν βλέπω τον λόγο σε μια συσκευή που δεν χάνεις εγγύηση να μην κάνω root. Αυτά από μένα, πιστεύω πως ξέρεις τα + και -. Εσύ αποφασίζεις.

Να σε ρωτήσω κάτι για πάνε τα χρόνια που έπαιζα με το nexus μου..

Όταν βγαίνει ένα update σου έρχεται ειδοποίηση η βγάζεις το root την περνάς και μετά πάλι από την αρχή;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι για πάνε τα χρόνια που έπαιζα με το nexus μου..

Όταν βγαίνει ένα update σου έρχεται ειδοποίηση η βγάζεις το root την περνάς και μετά πάλι από την αρχή;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Πλεον ειναι ευκολος ο τροπος να παιρνας official update ακομα και με root

Ακομα και με το κλασικο τροπο απλα φλασαρεις απο recovery full zip update και στο καπάκι twrp και root method πχ Magisk και τελος.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως τα γράφει. Αφού κατεβάσεις το update σε 5 λεπτά είσαι έτοιμος. Με root, magisk modules και όλα τα αρχεία και ρυθμίσεις. Όπως τα είχες.

Να σε ρωτήσω κάτι για πάνε τα χρόνια που έπαιζα με το nexus μου..

Όταν βγαίνει ένα update σου έρχεται ειδοποίηση η βγάζεις το root την περνάς και μετά πάλι από την αρχή;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Πλεον ειναι ευκολος ο τροπος να παιρνας official update ακομα και με root

Ακομα και με το κλασικο τροπο απλα φλασαρεις απο recovery full zip update και στο καπάκι twrp και root method πχ Magisk και τελος.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάτι ξεκάρφωτα notifications που πετάει ο download manager τα βλέπετε κι έσεις; Το ίδιο παρατηρώ και με το Google Play (ενημερώθηκαν τόσες εφαρμογές κλπ...).

 

Επίσης κάτι άλλο που παρατήρησα είναι πως το DT2W δε λειτουργεί πάντα (με κλειστό το pocket mode). Πρέπει να περιμένεις κάτι δευτερόλεπτα μέχρι να ξυπνήσει η συσκευή.

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή ενδιαφέρομαι για την συσκευή με το Netflix πως τα πάει υποστηρίζει HD, Dolby vision η HDR η έχει θέμα με το chip L1?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή ενδιαφέρομαι για την συσκευή με το Netflix πως τα πάει υποστηρίζει HD, Dolby vision η HDR η έχει θέμα με το chip L1?

 

Έχει κανονικά L1. Μόνο αν ξεκλειδώσεις bootloader σε ρίχνει σε L3.

Link to comment
Share on other sites

Το οποίο τι σημαίνει ? Ότι ξεχνάς το HD?

Έχει κανονικά L1. Μόνο αν ξεκλειδώσεις bootloader σε ρίχνει σε L3.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το οποίο τι σημαίνει ? Ότι ξεχνάς το HD?

 

Ναι για το Netflix. Βέβαια είναι αναστρέψιμο, μπορείς να ξανακλειδώσεις τον bootloader και επανέρχεται το L1 και το HD.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες όμως να είσαι ξεκλειδωτος ? Δεν υπάρχει κάτι να το ξεγελάει να παίζει HD ? Σκεφτόμουν για Root και τώρα με φρενάρεις

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν θες όμως να είσαι ξεκλειδωτος ? Δεν υπάρχει κάτι να το ξεγελάει να παίζει HD ? Σκεφτόμουν για Root και τώρα με φρενάρεις

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι και μάλλον δεν θα υπάρξει, καθώς το Widevine είναι μέσα στο chip, σε επίπεδο hardware. Και συνδέεται με την κατάσταση του bootloader που δεν μπορεί να κρυφτεί.

 

Οπότε πρέπει να σταθμίσεις προσωπικά τις σε νοιάζει ποιο πολύ. Εγώ ας πούμε δεν καίγομαι για HD Netflix στο κινητό, οπότε ξεκλείδωσα κανονικά.

Edited by joca
Link to comment
Share on other sites

Πλεον ειναι ευκολος ο τροπος να παιρνας official update ακομα και με root

Ακομα και με το κλασικο τροπο απλα φλασαρεις απο recovery full zip update και στο καπάκι twrp και root method πχ Magisk και τελος.

Να ρωτήσω και κάτι συγγνώμη αν κουράζω.

Πιθανόν να είναι χαζή η ερώτηση μου.

Εγώ πχ μια στο τόσο βλέπω ΟΤΕ τβ απν το κινητό το οποίο δεν παίζει σε Ρουτ συσκευές.

Μπορώ δηλαδή πχ μέσω magisk να απενεργοποιησω εύκολα το root να δω αυτό που θέλω και μετά να το ξαναβάλω εύκολα;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι συγγνώμη αν κουράζω.

Πιθανόν να είναι χαζή η ερώτηση μου.

Εγώ πχ μια στο τόσο βλέπω ΟΤΕ τβ απν το κινητό το οποίο δεν παίζει σε Ρουτ συσκευές.

Μπορώ δηλαδή πχ μέσω magisk να απενεργοποιησω εύκολα το root να δω αυτό που θέλω και μετά να το ξαναβάλω εύκολα;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Έχει επιλογή για να κρύβεις το ρουτ από όσες εφαρμογές θέλεις

Link to comment
Share on other sites

Έχει επιλογή για να κρύβεις το ρουτ από όσες εφαρμογές θέλεις
Υπέροχο αυτό.. Σε ευχαριστώ.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα !! σκέφτομαι να κάνω αύριο παραγγελιά το Purple ! το έχει κάνεις να μου πει εντυπώσεις.... είναι όσο ωραίο δείχνει στα βίντεο και στης φωτογραφίες ???

ευχαριστώ.....!!!!!!!!!!:)

Edited by dpantopoulos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι να λέμε? Το μεγαλύτερο πρόβλημα για εμένα στα κινητά είναι η μπαταρία.

Μόλις είδα ότι έβγαλα 8 ώρες sot.

Οτι και μικρό ελλείψεις να έχει το κινητό τις ξεπέρασα

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Υπέροχο αυτό.. Σε ευχαριστώ.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Το magisk δεν δουλεύει με cosmote go δυστυχώς. Μόνο suhide. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι πριν 2 μήνες που δοκίμασα τελευταία δεν έπαιζε.

Link to comment
Share on other sites

Το magisk δεν δουλεύει με cosmote go δυστυχώς. Μόνο suhide. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι πριν 2 μήνες που δοκίμασα τελευταία δεν έπαιζε.
Βασικά λιγο που το ψάχνω και αν καταλαβαίνω καλά θεωρητικά και unroot να κάνεις από magisk δεν θα δουλεύει το Ote TV ετσι;ώστε μετά όταν δεις να ξαναδώσεις δικαιώματα;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Βασικά λιγο που το ψάχνω και αν καταλαβαίνω καλά θεωρητικά και unroot να κάνεις από magisk δεν θα δουλεύει το Ote TV ετσι;ώστε μετά όταν δεις να ξαναδώσεις δικαιώματα;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Γίνεται να έχεις root με cosmote go κανονικά. System less root και suhide. Κρύβει κανονικά το ρουτ από την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε καμία λύση για την μπροστινή κάμερα? 570 ευρο με τόσο τραγική κάμερα απαράδεκτο είναι φουλ στο ρετους και ενίοτε κλειστή την επιλογή ρετους απαραδεκτη ποιοτιτα στης φοτος επίσης μαζί με το 6τ αγόρασα και την sandstone case στα 20 ευρο ούτε 1 ευρο δεν αξίζει...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε καμία λύση για την μπροστινή κάμερα? 570 ευρο με τόσο τραγική κάμερα απαράδεκτο είναι φουλ στο ρετους και ενίοτε κλειστή την επιλογή ρετους απαραδεκτη ποιοτιτα στης φοτος επίσης μαζί με το 6τ αγόρασα και την sandstone case στα 20 ευρο ούτε 1 ευρο δεν αξίζει...

Τι εχει η sandstone case και ειναι τοσο χαλια?

Link to comment
Share on other sites

OxygenOS 9.0.7 for the OnePlus 6T

 

Details

• Version: 9.0.7

• Type: #rom

• Build: #stable

• Device: #OP6T

 

Changelog

 

System

• Improved Bluetooth stability for better connectivity

• Optimized stability for Wi-Fi connection

• Optimized standby power consumption

• Fixed display issues for lock screen wallpaper

•General bug fixes and improvements

 

Camera

•Improved performance for slow-motion videos

 

Earphone

•Audio tuner for Bluetooth earphones

 

Links

• ROM: (Official | AFH) Soon™

• Thread: Forums

 

Sent from my ONEPLUS 6T

Link to comment
Share on other sites

G g cam η selfie είναι απιθανη

Παιδιά έχετε καμία λύση για την μπροστινή κάμερα? 570 ευρο με τόσο τραγική κάμερα απαράδεκτο είναι φουλ στο ρετους και ενίοτε κλειστή την επιλογή ρετους απαραδεκτη ποιοτιτα στης φοτος επίσης μαζί με το 6τ αγόρασα και την sandstone case στα 20 ευρο ούτε 1 ευρο δεν αξίζει...

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...