Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε ολα τα βιντεο στο youtube δειχνει πως αντεχει και μαλιστα για αρκετη ωρα το Oneplus μεσα στο νερο, διχως το παραμικρο προβλημα. δεν καταλαβαινω γιατι σας προβληματιζει τοσο οτι δεν εχει την επισημη πιστοποιηση ? ουτως η αλλως δεν νομιζω κανεις να δοκιμασει να κανει μπανιο με το κινητο αλλα και να συμβει φαινεται οτι δεν αντιμετωπιζει προβλημα. προφανως απ οτι λενε για αλλους λογους δεν παιρνει επισημη πιστοποιηση η op και πιθανον προς δικο μας οικονομικο οφελος. ενα πραγμα με χαλαει απ ολα τα αρνητικα και αυτο ειναι η ειδοποιηση με Led η εστω να ειχε always on display h κατ επιλογη τελος παντων.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το μαμα πήρες φιλε; πόσο βγήκε σύνολο; επίσης το μαυρο γύρω γύρω κόβει οθόνη; ευχαριστώ

 

Το μαμά. Σύνολο 28,94 με μεταφορικά.

Με μια πρόχειρη ματιά δεν βλέπω να κόβει, ίσως ελαχιστότατα. Δεν είμαι και ο ποιο αετομάτης οπότε ίσως κάποιος ποιο παρατηρητικός ή ευαίσθητος να βλέπει καλύτερα.

 

Έκανα βλακεία όμως και μου πήρε σκόνη ενώ νόμιζα ότι είχα καθαρίσει καλά. Δεν με βλεπω να το κρατάω.

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι μου σχετικά με θήκες έχω βρει και άλλες από το best price δυστυχώς όχι τόσο μεγάλη ποικιλία όπως σε άλλα τηλέφωνα αλλά κάτι γίνετε.

Ευτυχώς και τζάμι είτε full είτε απλό υπάρχει σε λογικές τιμές οπότε εν δύναμη είμαστε σε καλό δρόμο.

Τέλος προσωπικά μεταξύ ασύρματης ή αδιάβροχης παροχής στην επόμενη συσκευή προτιμώ την αδιάβροχη γιατί ασύρματα και που είχα μέχρι και fast ποτέ δεν έκανα χρήση.

 

Σε αυτο φταιει εν μερη η Oneplus με τις συχνες κυκλοφοριες της γιατι οι εταιρειες δεν γινεται να βγαζουν θηκες για λιγων μηνων συσκευες(γιατι μετα καταργουνται για την νεωτερη).

Περυσι με το 5τ ειχαμε στειλει στην Spigen απο το forum ποτε και αν θα βγαλει θηκες για το 5τ και μας ειχαν απαντησει οτι δεν γνωριζαν γιατι ακομα δεν ηξεραν ποτε θα βγει το 5τ και δεν ειχαν παραπανω στοιχεια. Για να μην το πλατιαζω πολυ,τον Νοεμβριο περιπου ειχε κυκλοφορησει η συσκευη και η Spigen εβγαλε 1 μονο θηκη αν δεν κανω λαθος τον Γεναρη νομιζω(την rugged armor).

 

Αυτα ειναι τα κακα οταν μου βγαζεις σχεδον στο 6μηνο νεα ναυαρχιδα.

Link to comment
Share on other sites

Το μαμά. Σύνολο 28,94 με μεταφορικά.

Με μια πρόχειρη ματιά δεν βλέπω να κόβει, ίσως ελαχιστότατα. Δεν είμαι και ο ποιο αετομάτης οπότε ίσως κάποιος ποιο παρατηρητικός ή ευαίσθητος να βλέπει καλύτερα.

 

Έκανα βλακεία όμως και μου πήρε σκόνη ενώ νόμιζα ότι είχα καθαρίσει καλά. Δεν με βλεπω να το κρατάω.

Νομίζω αν το βγάλεις και το πλύνεις με νερό μπαίνει πάλι, χλιαρό με λιγο σαπούνι ξεπλύνε και τίναξε το αν. Μείνει νερό από κάτω θα φύγει

Το έκανα στο σ6 με zagg και δουλεψε

Link to comment
Share on other sites

Το μαμά. Σύνολο 28,94 με μεταφορικά.

Με μια πρόχειρη ματιά δεν βλέπω να κόβει, ίσως ελαχιστότατα. Δεν είμαι και ο ποιο αετομάτης οπότε ίσως κάποιος ποιο παρατηρητικός ή ευαίσθητος να βλέπει καλύτερα.

 

Έκανα βλακεία όμως και μου πήρε σκόνη ενώ νόμιζα ότι είχα καθαρίσει καλά. Δεν με βλεπω να το κρατάω.

Φίλε άμα έχεις ρόλο που περνάς τα ρούχα και μαζεύει τα χνουδια περάσετο με αυτό.

Το έχω κάνει σε πολλά tempered glasses και κάνει τρομερή δουλειά.

 

The power of Mi8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αν το βγάλεις και το πλύνεις με νερό μπαίνει πάλι, χλιαρό με λιγο σαπούνι ξεπλύνε και τίναξε το αν. Μείνει νερό από κάτω θα φύγει

Το έκανα στο σ6 με zagg και δουλεψε

 

Φίλε άμα έχεις ρόλο που περνάς τα ρούχα και μαζεύει τα χνουδια περάσετο με αυτό.

Το έχω κάνει σε πολλά tempered glasses και κάνει τρομερή δουλειά.

 

Ευχαριστώ για τις ιδέες παιδιά, θα τις έχω υπόψιν για το μέλλον. Πριν δω τα ποστ σας το είχα βγάλει και το πέρασα με μια κολλητική ταινία. Έκανε δουλειά και το γυαλί ξανακόλλησε χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις ιδέες παιδιά, θα τις έχω υπόψιν για το μέλλον. Πριν δω τα ποστ σας το είχα βγάλει και το πέρασα με μια κολλητική ταινία. Έκανε δουλειά και το γυαλί ξανακόλλησε χωρίς πρόβλημα.

 

ωραια τωρα περιμενουμε εντυπωσεις, αλλα και πως συμπεριφερεται το δαχτυλικο.ξαναπερασες οπως λεει η εταιρια τα αποτυπωματα σου?

Link to comment
Share on other sites

ωραια τωρα περιμενουμε εντυπωσεις, αλλα και πως συμπεριφερεται το δαχτυλικο.ξαναπερασες οπως λεει η εταιρια τα αποτυπωματα σου?

 

Το δακτυλικό το ξαναέβαλα όταν πέρασα την νέα OS όμως τώρα που έβαλα το τζάμι δεν έκανα απολύτως τίποτα και δουλεύει όπως και πριν. ( η αλήθεια είναι ότι βαριέμαι μετά να περάσω εκ νέου σε όλες τις εφαρμογές που έχω χρήση δακτυλικό/ ευτυχώς όλα άψογα).

Link to comment
Share on other sites

Για το τζαμι δακτυλικο κανένα θέμα θέλει ξανά πέρασμα.... Διαύγεια αίσθηση στην αφή αντάξιο για τα χρήματα που δίνεις. Άψογη εφαρμογή...... Όπως είπανε και άλλοι φίλοι δεν καταλαβαίνεις αν σου κόβει οθόνη.... Ίσως κάποια εκατοστά του χιλιοστού... Δλδ τίποτα που να ενοχλεί. Άψογο. Νομίζω η καλύτερη λύση για προστασία. Τσουχτερή μεν.... Αλλά θα πάρεις ένα και μια φορά..... Μην ψάχνετε αλλού...

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ωραια τωρα περιμενουμε εντυπωσεις, αλλα και πως συμπεριφερεται το δαχτυλικο.ξαναπερασες οπως λεει η εταιρια τα αποτυπωματα σου?

 

Πολύ καλές εντυπώσεις. Δαχτυλικό δεν ξαναπέρασα (βαρέθηκα για να πω την αλήθεια) αλλά δεν έχει πρόβλημα. Ξεκλειδώνει όπως και πριν κανονικότατα. Επίσης μια χαρά και η εφαρμογή, παρόλο που το ταλαιπώρησα βάλε βγάλε. Ήθελε λίγη δουλειά να φύγουν οι φυσαλίδες αέρα αλλά στο τέλος μια χαρά. Καλή αίσθηση και δεν βλεπω να κόβει οθόνη, αν κόβει είναι τόσο λίγο που τα μάτια μου δεν το ανιχνεύουν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το εργαλειακι που έχει μέσα για να πατάς το tempered είναι όλα τα λεφτά

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς την bumper Nylon case να μας πεί εντυπώσεις?

 

Καλη προστασία άλλα περίμενα καλύτερο κράτημα.

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά και η θήκη που έχει μέσα είναι καλύτερη από αυτή που είχε το 5Τ. Ειδικά μέχρι να έρθει το skin είναι ότι πρέπει...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές πολύ καλό το τηλέφωνο και για τα 530 που έδωσα είναι vfm.

Δεν το αλλάζω ειδικά για τη μπαταρία του.

 

Από εκεί και πέρα το παλιο μου s7, είναι φορές που μου λείπει.

Μας άρεσει ή όχι η Samsung έχει κάνει περισσότερη και πιο προσεγμένη δουλειά σε λειτουργικό και συσκευή.

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές πολύ καλό το τηλέφωνο και για τα 530 που έδωσα είναι vfm.

Δεν το αλλάζω ειδικά για τη μπαταρία του.

 

Από εκεί και πέρα το παλιο μου s7, είναι φορές που μου λείπει.

Μας άρεσει ή όχι η Samsung έχει κάνει περισσότερη και πιο προσεγμένη δουλειά σε λειτουργικό και συσκευή.

 

Sorry κι ολας,αλλά άλλο που δεν λένε οτι το λειτουργικό της oneplus είναι απο τα καλύτερα στην αγορά.Ειδικά της sammy,δεν είναι και τόσο ομαλό...

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές πολύ καλό το τηλέφωνο και για τα 530 που έδωσα είναι vfm.

Δεν το αλλάζω ειδικά για τη μπαταρία του.

 

Από εκεί και πέρα το παλιο μου s7, είναι φορές που μου λείπει.

Μας άρεσει ή όχι η Samsung έχει κάνει περισσότερη και πιο προσεγμένη δουλειά σε λειτουργικό και συσκευή.

 

Τι ακριβως σου λειπει γιατι βρισκομαι ακριβως στο ιδιο διλλημα?

Επισης στη samsung το δεκεμβρη ερχεται το νεο ui που ειναι ακρως βελτιωμενο και ενδιαφερον.

Αυτο που με χαλαει με τη samsung ειναι οτι αργει παρα πολυ στην ενημερωση λογισμικου.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως σου λειπει γιατι βρισκομαι ακριβως στο ιδιο διλλημα?

Επισης στη samsung το δεκεμβρη ερχεται το νεο ui που ειναι ακρως βελτιωμενο και ενδιαφερον.

Αυτο που με χαλαει με τη samsung ειναι οτι αργει παρα πολυ στην ενημερωση λογισμικου.

Αυτό με το αργό λειτουργικό της Samsung και τα λαγκαρισματα έχει εξαλειφθεί εδώ και 2-3 χρόνια. Δεν είναι op ή pixel φυσικά, αλλά είναι πλέον κοντά.

Βασικά είναι σαν να έχουμε Windows vs Linux.

Τα Windows, όπως τα Samsung, τα προτιμούν όσοι θέλουν ένα περιβάλλον χρήσης πλήρες, ενώ τα Linux ένα περιβάλλον λιτό και γρήγορο.

 

Η αλήθεια είναι ότι η Samsung έχει δημιουργήσει ένα περιβάλλον που ο χρήστης έχει (σχεδόν) τα πάντα και όμορφα χωρίς να ψάχνει τρίτες λύσεις, ενώ η op έχει φτιάξει ένα περιβάλλον που στοχεύει στην απόλυτη ταχύτητα του Android.

 

Θέμα γούστου είναι λοιπόν, ευκολίας και άποψης.

Προσωπικά μ αρέσει το περιβάλλον της Samsung και οι οθόνες της, αλλά μ αρέσει και το σχέδιο του op6t.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θεωρείς πως είναι καλύτερο από ViPER4Android;
Link to comment
Share on other sites

Και το xxx module που βγαίνει αρχικά για το 6, φαίνεται να είναι συμβατό, το έχουν βάλει πολλοί χρήστες του 6Τ.

 

Sent from my ONEPLUS 6T

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα Viper στο 6Τ, έχει τα θεματακια του ακόμα νομίζω, αλλα απο εμπειρία σε παλαιότερο κινητό θα έλεγα οτι το Viper ειναι σαφως ποιο παραμετροποιησιμο και δυνατό εργαλείο.

Αλλά το συγκεκριμένο Dolby, χωρίς να είμαι audiophile, μου φαίνεται οτι πλησιάζει αρκετά. Το καλό είναι οτι λόγω Magisk μπορείς εύκολα να το βγάλεις εάν δεν σου αρέσει κάτι.

Καλημέρα. Θεωρείς πως είναι καλύτερο από ViPER4Android;

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως σου λειπει γιατι βρισκομαι ακριβως στο ιδιο διλλημα?

Επισης στη samsung το δεκεμβρη ερχεται το νεο ui που ειναι ακρως βελτιωμενο και ενδιαφερον.

Αυτο που με χαλαει με τη samsung ειναι οτι αργει παρα πολυ στην ενημερωση λογισμικου.

 

Δεν μου λείπει κάτι, η διαφορά είναι στις λεπτομέρειες.

Πχ δεν συνεργάζεται το δακτυλικο αποτύπωμα με το app της τράπεζας μου.

Μου λείπει το led, είναι σαν νεκρό το τηλέφωνο χωρίς led.

 

Γενικά όλα τα κάνει το 6t, θα δεις διαφορά μόνο αν έρχεσαι από samsung. Αν έρχεσαι από φτηνή συσκευή θα σου φανεί τέλειο.

Η επόμενη μου συσκευή πάντως θα είναι samsung (αν δεν είναι πανάκριβη)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενημέρωση λειτουργικού είναι ένα μικρόβιο που παθαίνουμε εμείς. Μια χαρά δουλεύει το s7 μου με αργή ενημέρωση.

Το s7 το έχω 3 χρόνια και δεν έχω κάνει ούτε factory reset και δούλευε άψογα, δεν κόλλαγε πουθενά. Το άλλαξα μόνο και μόνο για την μπαταρία

Το 6t θα δούμε.

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου λείπει κάτι, η διαφορά είναι στις λεπτομέρειες.

Πχ δεν συνεργάζεται το δακτυλικο αποτύπωμα με το app της τράπεζας μου.

Μου λείπει το led, είναι σαν νεκρό το τηλέφωνο χωρίς led.

 

Γενικά όλα τα κάνει το 6t, θα δεις διαφορά μόνο αν έρχεσαι από samsung. Αν έρχεσαι από φτηνή συσκευή θα σου φανεί τέλειο.

Η επόμενη μου συσκευή πάντως θα είναι samsung (αν δεν είναι πανάκριβη)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενημέρωση λειτουργικού είναι ένα μικρόβιο που παθαίνουμε εμείς. Μια χαρά δουλεύει το s7 μου με αργή ενημέρωση.

Το s7 το έχω 3 χρόνια και δεν έχω κάνει ούτε factory reset και δούλευε άψογα, δεν κόλλαγε πουθενά. Το άλλαξα μόνο και μόνο για την μπαταρία

Το 6t θα δούμε.

Όταν πηρα το 5τ προερχόμενος απο το εξαιρετικο για εμενα s7 edge, επαθα πολιτισμικο σοκ με την ταχυτητα του και κολλησα με την 1+. Συμφωνω οτι το λειτουργικο του ειναι γενικα πιο απλο σε σχεση με αυτο της samsung και ισως αρκετους αυτο να μην τους αρεσει. Εμενα προωπικα στην 1+ με κρατησε η σβελταδα, η υποσητριξη και η μπαταρια των κινητων της.

Link to comment
Share on other sites

Όταν πηρα το 5τ προερχόμενος απο το εξαιρετικο για εμενα s7 edge, επαθα πολιτισμικο σοκ με την ταχυτητα του και κολλησα με την 1+. Συμφωνω οτι το λειτουργικο του ειναι γενικα πιο απλο σε σχεση με αυτο της samsung και ισως αρκετους αυτο να μην τους αρεσει. Εμενα προωπικα στην 1+ με κρατησε η σβελταδα, η υποσητριξη και η μπαταρια των κινητων της.
Συμφωνώ απόλυτα, εγώ από s8+ σε 6 και τώρα σε 6t είμαι υπέρ του δέοντος ευχαριστημένος και δεν το αλλάζω με τίποτα.

Λίγο με το notification led μας τα χάλασε , αλλά τι να κάνουμε ,εγώ ζω και χωρίς αυτό.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν πηρα το 5τ προερχόμενος απο το εξαιρετικο για εμενα s7 edge, επαθα πολιτισμικο σοκ με την ταχυτητα του και κολλησα με την 1+. Συμφωνω οτι το λειτουργικο του ειναι γενικα πιο απλο σε σχεση με αυτο της samsung και ισως αρκετους αυτο να μην τους αρεσει. Εμενα προωπικα στην 1+ με κρατησε η σβελταδα, η υποσητριξη και η μπαταρια των κινητων της.

Ένα τελευταίο off topic και από μένα!

Την ίδια μετάβαση και 'γω (από S7 edge σε 5Τ) και ενθουσιάστηκα με την ταχύτητα της OnePlus (πλοήγηση στο μενού, άνοιγμα εφαρμογών, δακτυλικό αποτύπωμα κτλ.)!

Για τρεις εβδομάδες είχα ταυτόχρονα και τα δύο για να δω ποιο θα κρατήσω! Τις πρώτες μέρες που δούλεψα το 5Τ, δεν ήθελα ούτε να το ξαναπιάσω το S7! Το οποίο S7 πουλήθηκε!

Εκεί όμως που παραδέχομαι ότι αισθητά το S7 υπερήχε, ήταν η βραδυνές φωτό και η λήψη βίντεο!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...