Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τρελό δούλεμα επειδή δεν στέλνει τζάμπα συσκευές στους devs? Μην τρελαθούμε παιδιά και τα θέλουμε όλα δικά μας.

 

Νομίζω περισσότερο πείραξε η κίνηση της εταιρίας(συμβολισμός) να διακόψει ένα προγραμμα συνεργασίας με το να παρεχει δωρεάν συσκευές παρά το ότι θα πρέπει να βάλουν λεφτά από τη τσέπη τους.

Σιγά το κόστος 10-20 συσκευών μπροστά στα εκατομμύρια που πουλάει.

 

Και σιγά το κόστος των συσκευών εδώ που τα λέμε αν το αγόραζαν η ίδιοι.

 

Άλλωστε το έκανε όλο το χρονικό διάστημα από Γεννήσεως OnePlus της έως σήμερα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

  • Administrators

Είναι γεγονός ότι ένα μεγάλο μέρος της επιτυχίας της OnePlus οφείλεται στην υποστήριξη από το XDA. Μη ξεχνάμε ότι το OxygenOS βασίστηκε στην Paranoid Android και το support που είχε στην ανάπτυξή του από τους XDA devs.

 

Ωστόσο αυτή η κίνηση θεωρώ ότι είναι απόρροια της γενικότερης πτώσης του third-party development το οποίο πλέον υιοθετείται όλο και λιγότερο σε σχέση με το παρελθόν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από s9 plus που έκανα την μετάβαση η κάμερα του 6t είναι χειρότερη αλλά με gcam υπάρχει σύγκριση.

Η κάμερα παιδιά και η λήψη βίντεο πως είναι;

Έχουμε κανέναν να συγκρίνει με s9 ,note ή pixel 2 Xl που είμαι τώρα; Βγάζει απίθανα το άτιμο και δεν μπορώ να το αποχωριστώ έτσι εύκολα.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ σκέψου ότι έδωσα s9 plus και πήγα σε 6t για το custom development και μονο

Τρελό δούλεμα επειδή δεν στέλνει τζάμπα συσκευές στους devs? Μην τρελαθούμε παιδιά και τα θέλουμε όλα δικά μας.
Τώρα όλα εξηγούνται για την απόλυτη φτώχεια στο χώρο του custom development σε 6Τ.

 

1 μήνα από κυκλοφορία και ακόμα official twrp δεν βγήκε.

 

https://www.androidpolice.com/2018/11/27/oneplus-will-no-longer-send-free-phones-to-rom-and-kernel-developers/

 

Κακά μαντάτα για οσους τους άρεσε να ασχολούνται λίγο παραπάνω με τη συσκευή με custom λύσεις.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το 6Τ λόγω του ότι σε μεγάλο βαθμό μοιάζει με το 6 δεν θα επηρεαστεί τρελά από αυτή την κίνηση. Με λίγη σχετικά δουλειά θα δουλεύουν apps, modules, kernels και roms του 6 και στη συσκευή μας.

Από το 7 και μετά... θα δείξει.

 

Παρεμπιπτόντως, αύριο απ' ότι είδα θα μου έρθει το official tempered glass. Για να δούμε τι λέει.

Edited by joca
Link to comment
Share on other sites

Από s9 plus που έκανα την μετάβαση η κάμερα του 6t είναι χειρότερη αλλά με gcam υπάρχει σύγκριση.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ σκέψου ότι έδωσα s9 plus και πήγα σε 6t για το custom development και μονο

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Η κάμερα χειροτερη ειδικά σε low light καταστάσεις δεδομένα.. Είναι όμως τόσο μεγάλη η διαφορά ώστε να το προτιμήσει κάποιος το s9 plus σε αντίθεση με το 6τ? Επίσης νομίζω θα σε καλύψει η μπαταρία στο op6t πολύ περισσότερο από το samsung.

Είναι κάτι άλλο που σου λείπει από τη μετάβαση?

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Τρελό δούλεμα επειδή δεν στέλνει τζάμπα συσκευές στους devs? Μην τρελαθούμε παιδιά και τα θέλουμε όλα δικά μας.

 

Τρελό δούλεμα γιατί πριν καταργήσει το headphone jack,εκραζε την apple που το έκανε.Τρελο δούλεμα που έκανε poll για το αν θέλουμε να κρατήσουμε ή όχι το jack,και παρόλο που το ποσοστό ήταν υπέρ της διατήρησης του,το κατάργησε...

Είμαι φαν της εταιρείας και έχω αγοράσει τα 3Τ κ 6Τ και θέλω να συνεχίσω να αγοράζω συσκευές της.Αλλα νομίζω ότι έχει αρχίσει να αλλάζει πορεία κ συμπεριφορά από τις πρώτες συσκευές της.Και ναι,είναι κατα τη γνώμη μου μια ένδειξη της αλλαγής αυτής η μη χορήγηση δωρεάν συσκευών σε γνωστούς devs...

Link to comment
Share on other sites

Αν επιτρέπεται, γιατί θες να φύγεις από pixel? Η ερώτηση που κάνεις για κάμερα με εκπλήσσει, υποτίθεται ότι είναι η καλύτερη κάμερα σε κινητό

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκίμασα σχεδόν τα πάντα φέτος και κάθε χρόνο τα 1+ είναι απο τις καλύτερες επιλογές.

Η κάμερα με κρατάει πίσω καθώς στο 6 δεν μου άρεσε καθόλου!

Όντως πρέπει να είναι απο τις καλύτερες ακόμα και σήμερα με αυτά που βλέπω, αλλά η άτιμη η 1+ πάντα με τραβάει.

Δεν βρίσκω κάτι αρνητικό στο pixel η αλήθεια είναι, απλά για αλλαγή :)

Link to comment
Share on other sites

Τότε καλύτερα περίμενε το 7αρι μήπως δώσει κάτι παραπάνω. Το 6t δεν θα σου προσφέρει τπτ παραπάνω από το Pixel η μάλλον θα χάσεις κιόλας

Σε ηχο

Κάμερα

Αδιαβροχοποιηση

Aod και άλλα

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Κάπου χάνει κάπου κερδίζει, δεν είναι μόνο χασουρα.

Βαλε αλλα 4 ραμ δεν είναι λίγα για να αλλάξουν όλη την εμπειρία χρήσης, 128 τουλάχιστον αποθηκευτικό και μπαταρίαρα.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου χάνει κάπου κερδίζει, δεν είναι μόνο χασουρα.

Βαλε αλλα 4 ραμ δεν είναι λίγα για να αλλάξουν όλη την εμπειρία χρήσης, 128 τουλάχιστον αποθηκευτικό και μπαταρίαρα.

Πίστεψε με η εμπειρία χρήσης του pixel είναι ανώτερη απο note,s9 1+6, mate και μερικά άλλα που δοκίμασα φέτος.

Στη καθημερινή χρήση χωρίς παιχνίδια δεν κλείνουν οι εφαρμογές,

128αρι είναι και μάλλον η μπαταρία του καλύτερη του 1+6, υποθέτω χειρότερη του 6Τ.

Σε σχέση με 1+6 είδατε διαφορές παιδιά προς το καλύτερο; Μάλλον πάμε για 7αρακι όπως τα λέτε,σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν λέω ότι δεν σε πιστεύω αλλα διάβασα και αρκετά τελευταία για το οτι 4 ραμ είναι λιγα στο πιξελ 3. Στο 2018 είμαστε και παμε για 2019. Βαριες εφαρμογές δεν είναι μόνο τα παιχνίδια.
Link to comment
Share on other sites

Πίστεψε με η εμπειρία χρήσης του pixel είναι ανώτερη απο note,s9 1+6, mate και μερικά άλλα που δοκίμασα φέτος.

Στη καθημερινή χρήση χωρίς παιχνίδια δεν κλείνουν οι εφαρμογές,

128αρι είναι και μάλλον η μπαταρία του καλύτερη του 1+6, υποθέτω χειρότερη του 6Τ.

Σε σχέση με 1+6 είδατε διαφορές παιδιά προς το καλύτερο; Μάλλον πάμε για 7αρακι όπως τα λέτε,σας ευχαριστώ!

 

Σε σχέση με το 6αρι σίγουρα καλύτερη αυτονομία,πολύ ελαφρώς καλύτερη οθονη(φωτεινότητα και απόδοση λευκού),βολικότερη θέση δαχτυλικου αποτυπώματος(δουλεύει πολύ αξιόπιστα και γρήγορα -είναι μισό κλικ κάτω από παραδοσιακο scanner σε ταχύτητα αλλά ουσιαστικά στην πράξη στην καθημερινότητα ουδεμία διαφορά προς το χειρότερο σε εμπειρία χρήσης)

 

Και στα θετικά το μικρότερο notch σαφώς(βέβαια αφού είσαι σε Pixel XL 2 άρα δεν έχεις θέμα με μπανιέρες και δρακουλοδοντες :lol:)

 

Στα αρνητικά η απουσία θύρας ακουστικων(γνώριμο εξίσου σου είναι λόγο Pixel) όπως και απουσία led notification.

 

Επίσης Oxygen δυστυχώς δεν υποστηρίζει AOD παρά ένα πετσοκομμένο ambient display.

 

Τα βάζεις κάτω και βλέπεις.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ενα αλλο μεγαλο αρνητικο που εχουν οι τ εκδοσεις των Oneplus συγκεκριμενα που δεν αναφερεται σχεδον απο κανενα εδω και καιρο ειναι η τραγικη διαθεσιμοτητα σε αξεσουαρ.

 

Γιαυτο η Oneplus εκτος των αλλων βγαζει ποσα φραγκα απο τις δικες της θηκες,γιατι δεν υπαρχουν πολλες θηκες απο 3ους.

 

Δειτε ποσες θηκες υπαρχουν στο skroutz για το 6τ,μονο 1 αν ειναι δυνατον https://www.skroutz.gr/s/16549779/Spigen-Liquid-Air-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-OnePlus-6T.html?from=catspan&keyphrase=oneplus+6t+case

 

Η αναμονη για το 7ρι παντως αξιζει μονο και μονο λογω του νεωτερου snapdragon.

 

Επισης στο 7ρι υποχρεωτικα θα δουμε ειτε καποια στερεο υλοποιηση ή ασυρματη φορτιση(για αδιαβροχοποιηση χλωμο το κοβω) αφου μπηκε φετος και το finger id κατω απο την οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Ενα αλλο μεγαλο αρνητικο που εχουν οι τ εκδοσεις των Oneplus συγκεκριμενα που δεν αναφερεται σχεδον απο κανενα εδω και καιρο ειναι η τραγικη διαθεσιμοτητα σε αξεσουαρ.

 

Γιαυτο η Oneplus εκτος των αλλων βγαζει ποσα φραγκα απο τις δικες της θηκες,γιατι δεν υπαρχουν πολλες θηκες απο 3ους.

 

Δειτε ποσες θηκες υπαρχουν στο skroutz για το 6τ,μονο 1 αν ειναι δυνατον https://www.skroutz.gr/s/16549779/Spigen-Liquid-Air-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-OnePlus-6T.html?from=catspan&keyphrase=oneplus+6t+case

 

Η αναμονη για το 7ρι παντως αξιζει μονο και μονο λογω του νεωτερου snapdragon.

 

Επισης στο 7ρι υποχρεωτικα θα δουμε ειτε καποια στερεο υλοποιηση ή ασυρματη φορτιση(για αδιαβροχοποιηση χλωμο το κοβω) αφου μπηκε φετος και το finger id κατω απο την οθονη.

 

Εγώ πιστεύω ότι για πρώτη φορά η 1+ θα παρουσιάσει δύο συσκευές...Μια θα είναι το 7 με λίγα καλύτερα spec από το 6Τ,και θα βγάλει και μια συσκευή που θα τα δίνει όλα,και τιμή 800+...

Link to comment
Share on other sites

Είναι γεγονός ότι ένα μεγάλο μέρος της επιτυχίας της OnePlus οφείλεται στην υποστήριξη από το XDA.

 

Σαφως και όχι, ποιος ασχολείται με bugs εκτός από τους χομπιστες

 

Η χαμηλή τιμή είναι το νο1, είδαμε τι έγινε και με το essential.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς την bumper Nylon case να μας πεί εντυπώσεις?
Πολύ καλή θήκη σε όλα. Και αίσθηση και προστασία και όμορφη. Δίνει λίγο όγκο στο κινητό αλλά όχι πολύ. Για εμένα αξίζει σίγουρα.

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου είναι εξαιρετική θήκη. Την έχω από την αρχή, προστατεύει πολύ καλά, δεν γλιστράει ιδιαίτερα από το χέρι, είναι λεπτή δεν "παχαινει" πολυ τη συσκευή και είναι όμορφη.

Έχει κανείς την bumper Nylon case να μας πεί εντυπώσεις?

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις παρέλαβα και το tempered glass της OnePlus. Δεν πρόλαβα ακόμα να το φορέσω, αλλά έριξα μια γρήγορη μέτρηση με χάρακα στην οθόνη και στα bezels του γυαλιού και φαίνονται ακριβώς τα ίδια, δεν φαίνεται να κόβει κάτι.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

[ανυπόμονος_μόουντ_ον] Απ την ώρα που γίνεται dispatched στην ups έρχεται την επόμενη ή την δεύτερη εργάσιμη?

Το 5t είχε έρθει σε 2 μέρες απ το order όχι απ το dispatched.. Οποτε να χω ελπίδες να μου ρθει αύριο? [ανυπόμονος_μόουντ_οφ]

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Edited by Locopicos
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα βλέπω καλά πάντως τα πράγματα για εμένα με το γυαλί. Μόλις το έβαλα, έχω αρκετές φυσαλίδες αέρα να ξεφορτωθώ και νομίζω μου ξέφυγε λίγη σκόνη από κάτω την τελευταία στιγμή. Για να δούμε.
Link to comment
Share on other sites

Ενα αλλο μεγαλο αρνητικο που εχουν οι τ εκδοσεις των Oneplus συγκεκριμενα που δεν αναφερεται σχεδον απο κανενα εδω και καιρο ειναι η τραγικη διαθεσιμοτητα σε αξεσουαρ.

 

Γιαυτο η Oneplus εκτος των αλλων βγαζει ποσα φραγκα απο τις δικες της θηκες,γιατι δεν υπαρχουν πολλες θηκες απο 3ους.

 

Δειτε ποσες θηκες υπαρχουν στο skroutz για το 6τ,μονο 1 αν ειναι δυνατον https://www.skroutz.gr/s/16549779/Spigen-Liquid-Air-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-OnePlus-6T.html?from=catspan&keyphrase=oneplus+6t+case

 

Η αναμονη για το 7ρι παντως αξιζει μονο και μονο λογω του νεωτερου snapdragon.

 

Επισης στο 7ρι υποχρεωτικα θα δουμε ειτε καποια στερεο υλοποιηση ή ασυρματη φορτιση(για αδιαβροχοποιηση χλωμο το κοβω) αφου μπηκε φετος και το finger id κατω απο την οθονη.

 

Φιλαράκι μου σχετικά με θήκες έχω βρει και άλλες από το best price δυστυχώς όχι τόσο μεγάλη ποικιλία όπως σε άλλα τηλέφωνα αλλά κάτι γίνετε.

Ευτυχώς και τζάμι είτε full είτε απλό υπάρχει σε λογικές τιμές οπότε εν δύναμη είμαστε σε καλό δρόμο.

Τέλος προσωπικά μεταξύ ασύρματης ή αδιάβροχης παροχής στην επόμενη συσκευή προτιμώ την αδιάβροχη γιατί ασύρματα και που είχα μέχρι και fast ποτέ δεν έκανα χρήση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...