Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ 4 5 ώρες έβγαζα με το 6τ, μην κοιτάς τα στατιστικά που ανεβάζει ο κάθε battery warrior εδώ μέσα.
Ακριβώς. Σε χρήση ταμπλετ στο σπίτι μπορεί να βγάζει και 10 ώρες αν υπάρχει και καλό σήμα. Το θέμα είναι έξω τι γίνετε με τα πάντα όλα ανοιχτά και στη γύρα. Το 4-5ωρο θεωρείται πολύ καλό.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα. Δεν είχα δει σε καμία συσκευή μου τέτοιο sot. Μπράβο στην OnePlus :) 87c5c6eacce756001cb707a41496eb16.jpg

 

Με τι χρήση έβγαλες τέτοιο Sot???Αν εισουν μόνο σε wifi δεν είναι και δύσκολο....Αν όμως έχεις ανοικτά δεδενα,συμχρονησμους email,και είσαι έξω,δεν πιστεύω ότι θα έγραφε τέτοιον χρόνο...Καλό θα είναι κάθε screenshot που βάζετε να λέτε και την χρήση που κάνετε....

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Επίσης να αναφέρω ότι πέρασα την 9.0.6 και είχα τρελό drain , για την δικιά μου πάντα χρήση.έκανα επαναφορά εργοστασιακών και όλα από την αρχή και το τηλέφωνο συνήλθε.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το tempered glass για το 6t στο site της εταιρείας.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όντως βγάλανε στα 25€ σήμερα πήρα ένα 3d full glue case friendly θα το περάσω και θα σάς πω σχετικά με την διαύγεια και το βασικότερο πως κάθετε με την θήκη ( γνήσια πλάτης sandstone).

Εάν πατάει σωστά τότε με το μισό σχεδόν κόστος κάνουμε δουλειά.

Εν αναμονή λοιπόν μέχρι αύριο.....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

σαν νεος χρηστης του 6T κι εγω, εψαχνα και διαβαζα οτι βρισκω στο ιντερνετ και επεσα στην τιμη του sar....

Δεν σας απασχολει?δεν θεωρειται σοβαρο προβλημα αυτο? εχω μπει στη σκεψη να το δωσω μονο και μονο γι αυτο...

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μερικές ερωτήσεις αν μπορεί κάποιος χρήστης.

 

1)Ο ήχος κλήσης όταν σε καλούν είναι δυνατός?

 

2)Κάνοντας root δεν χάνεις εγγύηση?

 

3)Always on display τελικά δεν έχει?Λυση υπάρχει ξέρω γω κάποιο προγραμμα η κάτι τέτοιο?Βολευει η άτιμη.

 

4)Η ποιοτητα κλήσης είναι καλή?

 

5)Η οθόνη σε σχέση με το 6 έχει κάποια διαφορά στην πράξη?

 

6)Ένα θέμα που είδα στο σε άλλο Android 9 ήταν καθυστέρηση στα push του Gmail.Ισχυει και εδώ?

 

7)Τελικά το αποτύπωμα βολεύει η αργεί και τελικά δεν το χρησιμοποιείτε ?

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

1 ναι

2 οχι

3 οχι επισημα και 3d party καινε πολυ

4 ναι μια χαρα

5 σε συγκριση με ενος φιλου ειναι πιο λευκη και ελαφρως φωτεινοτερη

6 δεν σουλευω gmail ολες οι ειδοποιησεις ερχονται οκ

7 βολευει παρα πολυ, σπανια χανει καμια φορα σε κοντρα ηλιο μπορει να δυσκολευτει, γενικα ειναι πανω απο 95% σωστο

Link to comment
Share on other sites

1 ναι

2 οχι

3 οχι επισημα και 3d party καινε πολυ

4 ναι μια χαρα

5 σε συγκριση με ενος φιλου ειναι πιο λευκη και ελαφρως φωτεινοτερη

6 δεν σουλευω gmail ολες οι ειδοποιησεις ερχονται οκ

7 βολευει παρα πολυ, σπανια χανει καμια φορα σε κοντρα ηλιο μπορει να δυσκολευτει, γενικα ειναι πανω απο 95% σωστο

Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο κινητό. Από θήκη τι θα μου προτείνατε? Θα ήθελα σε στιλ πορτοφόλι ή αν δεν υπάρχει οποία θεωρείτε εσείς καλη. Χρειάζεται και προστασία η οθόνη? Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

σαν νεος χρηστης του 6T κι εγω, εψαχνα και διαβαζα οτι βρισκω στο ιντερνετ και επεσα στην τιμη του sar....

Δεν σας απασχολει?δεν θεωρειται σοβαρο προβλημα αυτο? εχω μπει στη σκεψη να το δωσω μονο και μονο γι αυτο...

 

Κοίτα υπάρχουν πολλοί παράγοντες που καθορίζουν την τιμή Sar...

Αν μένεις σε μέρος χωρίς καλό σήμα,θα έχεις αυξημένη τιμή,αν όμως είσαι σε μέρος με καλό σήμα η τιμή είναι αρκετά μικρότερη...

Για να φτάσει το όριο,πρέπει να είσαι σε μέρος με άσχημο σήμα...Αυτά γενικά...Και εγώ κοιτάω το Sar πάντα,αλλά εγώ είμαι σε νησί,και σε αρκετά σημεία που πηγαίνω λόγο δουλειάς,είμαι με κακο,ως ανύπαρκτο σήμα...

Link to comment
Share on other sites

Με τι χρήση έβγαλες τέτοιο Sot???Αν εισουν μόνο σε wifi δεν είναι και δύσκολο....Αν όμως έχεις ανοικτά δεδενα,συμχρονησμους email,και είσαι έξω,δεν πιστεύω ότι θα έγραφε τέτοιον χρόνο...Καλό θα είναι κάθε screenshot που βάζετε να λέτε και την χρήση που κάνετε....
Καλησπέρα.

-80/20 wifi και data.

-Aquamail συγχρονίζει 3 λογαριασμούς κάθε μία ώρα.

-viber και messenger συνέχεια ανοιχτά.

-GPS συνέχεια ανοιχτό αλλά δεν έκανα πλοήγηση την συγκεκριμένη μέρα.

-BT συνεχώς σε σύνδεση με Huawei watch 2 και δύο ώρες με ακουστικά στο γυμναστήριο.

Έχω βάλει substratum και swift Black θέμα σε όσες εφαρμογές μπορούσα.

Έχω magisk module gms doze.

Φωτεινότητα στο 85% περίπου.

Στην τοποθεσία έχω απενεργοποιήσει την σάρωση wifi.

Αυτά :)

Edited by efbill
Link to comment
Share on other sites

Ξεπεράστηκε πλέον και το μεγαλύτερο εμπόδιο που είχαν οι devs και έχουμε την πρώτη twrp για εγκατάσταση. Όχι official ακόμα αλλά δεν θα αργήσει.

 

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=78267533&postcount=308

Link to comment
Share on other sites

Ξεπεράστηκε πλέον και το μεγαλύτερο εμπόδιο που είχαν οι devs και έχουμε την πρώτη twrp για εγκατάσταση. Όχι official ακόμα αλλά δεν θα αργήσει.

 

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=78267533&postcount=308

Ευχαριστώ.

Φλάσαρα ήδη, πήρα και backup. Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Πώς την περνάμε? Πείτε οδηγίες?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κανείς στην 9.0.6 να μη λειτουργεί το auto-update apps over WiFi στο play store? Άλλες φορές λειτουργεί όταν φορτίζει η συσκευή σε WiFi δίκτυο, άλλες φορές καθόλου, γενικά έχει μια απρόβλεπτη συμπεριφορά.

 

ΥΓ: Πιστεύω να μην έκανα λάθος forum και να είναι ακόμα το σωστό για το ΟΡ6Τ.

Link to comment
Share on other sites

Πες μας ποιο πήρες φιλε δώσε λινκ αν θες.

 

Λοιπόν έτοιμος και από τζάμι full glue black case friendly στην γνήσια θήκη πλάτης κάθετε άψογα διαύγεια 8-9/10 αίσθηση στην απόκριση 10/10 και όντως πολύ όμορφο στα 13 ευρώ περίπου.

Υπάρχει και κλασικό ίδια ποιότητα αλλά όχι full cover και αυτό στην ίδια ποιότητα κλπ κλπ.

Η αγορά έγινε από

 

https://www.mythiki.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=22809&virtuemart_category_id=1144&ref=bestprice.gr

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις το "Spigen Screen Protector GLAS.tR Nano Liquid" ?

υγρο προστατευτικο γραφει οτι ειναι.αραγε θα δουλευειε με το δακτυλικο?

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις το "Spigen Screen Protector GLAS.tR Nano Liquid" ?

υγρο προστατευτικο γραφει οτι ειναι.αραγε θα δουλευειε με το δακτυλικο?

 

Το έχω αγορασμένο εδώ και καιρό και σκέφτομαι αν πρέπει να το βάλω...

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα παιδιά και η λήψη βίντεο πως είναι;

Έχουμε κανέναν να συγκρίνει με s9 ,note ή pixel 2 Xl που είμαι τώρα; Βγάζει απίθανα το άτιμο και δεν μπορώ να το αποχωριστώ έτσι εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα παιδιά και η λήψη βίντεο πως είναι;

Έχουμε κανέναν να συγκρίνει με s9 ,note ή pixel 2 Xl που είμαι τώρα; Βγάζει απίθανα το άτιμο και δεν μπορώ να το αποχωριστώ έτσι εύκολα.

Αν επιτρέπεται, γιατί θες να φύγεις από pixel? Η ερώτηση που κάνεις για κάμερα με εκπλήσσει, υποτίθεται ότι είναι η καλύτερη κάμερα σε κινητό

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας....!! ειμαι ετοιμος για αγορα του 6τ purple!

το εχει παρει κανεις ??? να μας πει πως δειχνει!! εχω δει βιντεο αλλα δεν ξερω αν ειναι στην πραγματικοτητα ετσι !

επισης... αν βαλω και αξεσουαρ -- θηκη + tempered υπαρχει περιπτωση να αργησει η αποστολη ???

 

ευχαριστω

!!!!!

Edited by dpantopoulos
Link to comment
Share on other sites

Τώρα όλα εξηγούνται για την απόλυτη φτώχεια στο χώρο του custom development σε 6Τ.

 

1 μήνα από κυκλοφορία και ακόμα official twrp δεν βγήκε.

 

https://www.androidpolice.com/2018/11/27/oneplus-will-no-longer-send-free-phones-to-rom-and-kernel-developers/

 

Κακά μαντάτα για οσους τους άρεσε να ασχολούνται λίγο παραπάνω με τη συσκευή με custom λύσεις.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα όλα εξηγούνται για την απόλυτη φτώχεια στο χώρο του custom development σε 6Τ.

 

1 μήνα από κυκλοφορία και ακόμα official twrp δεν βγήκε.

 

https://www.androidpolice.com/2018/11/27/oneplus-will-no-longer-send-free-phones-to-rom-and-kernel-developers/

 

Κακά μαντάτα για οσους τους άρεσε να ασχολούνται λίγο παραπάνω με τη συσκευή με custom λύσεις.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Ωραία!Καλά το πάει η oneplus...:αφαίρεσε το headphone jack,το AOD και αυξάνει τις τιμές της με κάθε νέα συσκευη.Το μόνο που μένει είναι να αλλάξει το σήμα της με κάτι που να μοιάζει με μηλο...Τρελό δούλεμα απο τον Carl:X

Link to comment
Share on other sites

Τρελό δούλεμα επειδή δεν στέλνει τζάμπα συσκευές στους devs? Μην τρελαθούμε παιδιά και τα θέλουμε όλα δικά μας.
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...