Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πραγματικα λογω της προσφορα που τρεχει με το p20 pro απο εχθες ταλανιζομαι ιδιαιτερα ως προς που να κινηθω. Σε συναρτηση οτι θα κοπει τιμολογιο γινοταν δελεαρ η τιμη οπως και του 6τ μεσω αμαζον βεβαια.

Ε σημερα πηγα να το δω.. πανεμορφη συσκευη, τρομερη οντως καμερα αλλα εγω σταματαω εκει. αυτο το λειτουργικο τελικα ποτε δεν το χωνεψα ιδιαιτερα και μαλλον δεν θα συμβει και ποτε. Μου φανηκε τοσο βαρετο , αργα βαρετα animation που προερχομενος απο s7 edge πραγματικα δεν μου εκαναν κανενα κλικ ωστε να το προτιμησω. Παμε για 6τ τελικα και στο ελαχιστον αν με καλυψει η καμερα θεωρω θα εχω κανει τη σοφοτερη επιλογη.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδες δεν ειμαστε πρωταρηδες νομιζω...

 

Ολοι ξερουμε οτι μια μεγαλυτερη μπαταρια δε συνεπαγεται ΠΑΝΤΑ και αναλογα καλυτερη αυτονομια, καθως ενα οχι τοσο καλογραμμενο software μπορει να την "καταστρεψει".

 

Προσοχη, δε λεω οτι συμβαινει στο 6Τ αυτο, αφου δεν το εχω και δεν μπορω να εκφερω γνωμη.

 

Απλα το σημειωνω για να μην ξεχνιομαστε.

 

 

 

Απο τα reviews που βλεπω φαινεται να εχει καλυτερη αυτονομια το 6Τ, οι πραγματικοι κατοχοι ομως μπορουν να το επιβεβαιωσουν καλυτερα.

 

Η αυτονομία του πιστεύω ένα από 2-3 βασικά του ατού.

Αααααααανετα κοντράρεται συσκευές με μεγαλύτερη χωρητικότητα στυλ Note 9.;)

 

Κάτι s9 plus τα έχει για πρωινό σε αυτό το τομέα.

 

Και σε σχέση με 5T σίγουρα έχει καλύτερη απόδοση κάπου 13-15% χοντρικά.

 

Η οθόνη του δεν είναι παρά πολύ ελάχιστα πιο φωτεινή σε σχέση με 5T/6 άρα δεν χάνει από εκεί τίποτα.

 

Το λογισμικό βέβαια θέλει δουλίτσα διότι συνάντησα bugs που δεν ειχα στο εννιάμηνο με 5T που έως Χριστούγεννα πιστεύω θα έρθει στα ίσια του.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία του πιστεύω ένα από 2-3 βασικά του ατού.

Αααααααανετα κοντράρεται συσκευές με μεγαλύτερη χωρητικότητα στυλ Note 9.;)

 

Κάτι s9 plus τα έχει για πρωινό σε αυτό το τομέα.

 

Και σε σχέση με 5T σίγουρα έχει καλύτερη απόδοση κάπου 13-15% χοντρικά.

 

Η οθόνη του δεν είναι παρά πολύ ελάχιστα πιο φωτεινή σε σχέση με 5T/6 άρα δεν χάνει από εκεί τίποτα.

 

Το λογισμικό βέβαια θέλει δουλίτσα διότι συνάντησα bugs που δεν ειχα στο εννιάμηνο με 5T που έως Χριστούγεννα πιστεύω θα έρθει στα ίσια του.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Αυτό για την μπαταρία ότι είναι ίδια με του 6 δεν ισχύει με την καμία. Το 6 μου βγαζε βαριά βαριά μια μέρα. Πρωί 100% έως το βράδυ την κατάπινε 25%..στο 6T μου βγάζει μιάμισή μέρα χαλαρά. Πρωί 100% φόρτιση την άλλη μέρα προς το μέσημερι. Με φουλ ανοιχτά ολα εννοείται ίδια χρήση κ εφαρμογές όπως κ στο 6..! Όσο για την οθόνη σαφώς πιο φωτεινα χρώματα πιο λευκό πιο ζωηρό πιο έντονο. . το δάκρυ είναι σαν να μην υπάρχει. Το αποτύπωμα βολεύει υπερβολικά καλά και ανταποκρίνεται απροβληματιστα.. όσο για το ηχείο εμένα μια χαρά με βόλεψε. Πιο δυνατό από το 6 σίγουρα. Και χωρίς κάποιο mod για να ανέβει. Αυτό που θα ήθελα εγώ να παραμείνει είναι το λεντ και λίγο πιο δυνατή δόνηση. Που αυτό πιστεύω θα φτιάξει σίγουρα με κάποιο mod που θα βγει. Η δε κάμερα μπρος πίσω καλύπτει και με το παραπάνω τις ανάγκες μου. Μέρα νύχτα με φλας χωρίς φλας. Πορτραίτο και όλα τα σχετικά... Ούτε ασύρματη φόρτιση με νοιάζει ούτε δήθεν αδιάβροχοποίηση. .

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

OxygenOS 9.0.6 OTA for the OnePlus 6T

 

Changelog:

 

System

  • Improved unlocking experience
  • Optimized standby power consumption
  • General bug fixes and improvements

 

Communication

Fixed issues with adding APN on Verizon network

 

Third-Party Apps

  • Fixed issues with no notifications from Play Store

 

Camera

  • Optimized image processing

 

 

Κατέβηκε με SecureVPN και server Germany

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

https://forums.oneplus.com/threads/oxygenos-9-0-6-ota-for-the-oneplus-6t.949615/

 

Εδώ το λινκ για να την κατεβάσετε

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

https://forums.oneplus.com/threads/oxygenos-9-0-6-ota-for-the-oneplus-6t.949615/

 

Εδώ το λινκ για να την κατεβάσετε

 

Για να δουλέψει σωστά το δαχτυλίκο αποτύπωμα το κάνετε κατάργηση και το ξαναβαζατε αφού έχετε περασει κανετε επανεκκίνηση.. και δουλεύει σφαίρα.! Ακαριαία

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Για να δουλέψει σωστά το δαχτυλίκο αποτύπωμα το κάνετε κατάργηση και το ξαναβαζατε αφού έχετε περασει κανετε επανεκκίνηση.. και δουλεύει σφαίρα.! Ακαριαία
Πολύ καλά νέα.Δηλαδή ξαναπερναμε όλα τα δακτυλικά από/ αρχή;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με μια πρώτη ματιά ένα δακτυλο που πέρασα ξανά φαίνεται να πηγαίνει καλύτερα, το βρίσκω πιο γρήγορο και άμεσο από πριν.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει Α6000 δεν είναι το κινέζικο;

https://m.gearbest.com/digital-camera/pp_009489753175.html?wid=1349303

 

Υπάρχει ασυμβατότητα σε μπάντες ; Από ότι βλέπω πάνω κάτω τις ίδιες έχει. Ή υπάρχει θέμα με τις ρομ και μελλοντική υποστήριξη;

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου επειδή το είχα το p 20 pro θα σου πω με σιγουριά πως θα κάνεις καλή επιλογή αν θέλεις μια συσκευή που έχει smooth animation και να πετάει στο os.

Απο κάμερα το p20 pro είναι πιο sharp ,με gcam port όμως στο 6t θα έχεις και έχεις παρόμοια αποτελέσματα .

Μπαταρία ίδια επίπεδα

Στο χέρι ίδιο feeling .

Ελπίζω να βοήθησα

Πραγματικα λογω της προσφορα που τρεχει με το p20 pro απο εχθες ταλανιζομαι ιδιαιτερα ως προς που να κινηθω. Σε συναρτηση οτι θα κοπει τιμολογιο γινοταν δελεαρ η τιμη οπως και του 6τ μεσω αμαζον βεβαια.

Ε σημερα πηγα να το δω.. πανεμορφη συσκευη, τρομερη οντως καμερα αλλα εγω σταματαω εκει. αυτο το λειτουργικο τελικα ποτε δεν το χωνεψα ιδιαιτερα και μαλλον δεν θα συμβει και ποτε. Μου φανηκε τοσο βαρετο , αργα βαρετα animation που προερχομενος απο s7 edge πραγματικα δεν μου εκαναν κανενα κλικ ωστε να το προτιμησω. Παμε για 6τ τελικα και στο ελαχιστον αν με καλυψει η καμερα θεωρω θα εχω κανει τη σοφοτερη επιλογη.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να δουλέψει σωστά το δαχτυλίκο αποτύπωμα το κάνετε κατάργηση και το ξαναβαζατε αφού έχετε περασει κανετε επανεκκίνηση.. και δουλεύει σφαίρα.! Ακαριαία
Μόλις πέρασα κι εγώ την τελευταία. Πραγματικά μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα του δακτυλικού. Σε 5 λεπτά είχα ξανά magisk και modules :)
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα κι εγώ την τελευταία. Πραγματικά μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα του δακτυλικού. Σε 5 λεπτά είχα ξανά magisk και modules :)

 

ωραιος.. εγω σε 3 :) :) :)..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Double tap to sleep έχει η συσκεύη?

 

βεβαιως εχει..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι η ιδέα μου η, η αυτόματη προσαρμογή φωτεινότητας δεν δουλεύει?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τις πρώτες 2-3 μέρες δεν δούλευε σωστά ουτε σε μένα, την χαμήλωνε πολύ την φωτεινότητα, οποτε το γυρνουσα σε manually. Διάβασα οτι πρέπει να το εχεις auto για να 'μαθει' η συσκευή πως πρεπει να συμπεριφέρεται, και όντως πλεον δε το αγγίζω καν.

 

https://techmaniacs.gr/oi-logoi-poy-to-adaptive-brightness-einai-toso-apodotiko-sto-android-9-pie/

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Ομάδα καλημέρα ερώτηση μπορώ να έχω στην οθόνη κλειδώματος λειτουργία ελέγχου της μουσικής;;; ( Spotify συγκεκριμένα).

Εάν υπάρχει που πάω γιατί ακόμα το ψάχνω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω.... Μετά από κάθε incremental update στο λογισμικό (π.χ. όπως τώρα από 9.0.5 σε 9.0.6) μετά την ολοκλήρωση της αναβάθμισης κάνετε και wipe cache partition μέσω recovery ή δε χρειάζεται?

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!!Αξιζει λετε η μεταβαση σε 6t 8/128(nylon,sandstone) απο Mi8 64gb(infoquest) + 200 ευρω διαφορα απο μενα?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!!Αξιζει λετε η μεταβαση σε 6t 8/128(nylon,sandstone) απο Mi8 64gb(infoquest) + 200 ευρω διαφορα απο μενα?

 

Ποτε δεν κατάλαβα αυτά τα 'αξίζει?' ερωτήματα.

 

Μια χαρά πανγρήγορη μοντέρνα συσκευή είναι και το μι8 αλλά τα 200 παραπάνω είναι πολλά για το 6τ

Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν κατάλαβα αυτά τα 'αξίζει?' ερωτήματα.

 

Μια χαρά πανγρήγορη μοντέρνα συσκευή είναι και το μι8 αλλά τα 200 παραπάνω είναι πολλά για το 6τ

 

Eτσι λεω και εγω εαν και 200 πιστευω καλα εαν αναλογιστεις οι θηκες του εχουν μονο 50 ευρω και ειναι 2 εβδομαδων κινητο.Απλα για τα 200 οι διαφορες που θα δω ειναι σχεδον μηδενικες οσον αφορα σαν αναβαθμιση.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Μέσα στην συσκευασία σας δίνει και invitation code για το explorer backpack?
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το αυξημενο sar προβληματισε κανεναν?

Θελω να το αγορασω αλλα το ειδα πολύ τσιμπιμενο

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...