Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα και εγω στη παρέα με τα 8 ραμ 128 αποθήκευσης. Τρένο η συσκευή σε όλα ούτε παιχνίδια καταλαβαίνει ούτε τίποτα.

Το μόνο που είδα εγώ είναι ότι με διπλό χτύπημα κάποτε δεν ανταποκρίνεται και ούτε με το power button. Σε 2 3 δευτερόλεπτα του περνάει. Το είδε αλλος αυτό;

ναι δεν ξυπναει καποιες φορες ευκολα..
Φταίει η ρύθμιση pocket mode που καμιά φορά δεν καταλαβαίνει ότι έχει βγει από την τσέπη. Αν απενεργοποιήσετε τη ρύθμιση δε θα το κάνει ξανά.
Link to comment
Share on other sites

Φταίει η ρύθμιση pocket mode που καμιά φορά δεν καταλαβαίνει ότι έχει βγει από την τσέπη. Αν απενεργοποιήσετε τη ρύθμιση δε θα το κάνει ξανά.

 

ναι αλλα επειδη το βαζω σε τσεπη συχνα μου χρειαζεται η ρυθμιση.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα επειδη το βαζω σε τσεπη συχνα μου χρειαζεται η ρυθμιση.
Κι εγώ ενεργοποιημένη την έχω, αφού σπάνια μου τυχαίνει. Αν όμως κάποιον τον ενοχλεί πολύ ή του το κάνει συχνά, δίνω τη λύση.
Link to comment
Share on other sites

Φταίει η ρύθμιση pocket mode που καμιά φορά δεν καταλαβαίνει ότι έχει βγει από την τσέπη. Αν απενεργοποιήσετε τη ρύθμιση δε θα το κάνει ξανά.

 

εισαι ωραιος!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος κάτοχο s7 edge να μου πει πραγματικά σε σύγκριση φωτογραφιών χαμηλού φωτισμού τι γίνεται; το oneplus ανταποκρίνεται καλά; δεν ψάχνω επιπέδου mate 20 Pro και είναι το μόνο που με κολλάει ώστε να προβώ στην αγορά από αμαζόν με έκδοση τιμολογίου.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Φιλε μου η σειρά s είτε είναι 7 είτε 8 κλπ κλπ εννοείται ότι σε κάμερες από τον γενικό ανταγωνισμό υπερέχουν αυτό που μπορεί να σου πει η ομάδα είναι ότι στο 6t έχουν κάνει από τις πιο σοβαρές δουλειές - αναβαθμίσεις στην κάμερα.

Αν είναι καλύτερο / ίδιο / χειρότερο αυτό μόνο εσύ μπορείς να το απαντήσεις γιατί είναι κάτι καθαρά υποκειμενικό.

Αν θέλεις κάτι δυνατό σε κάμερα πας σε s 8 - s9 που τουλάχιστον ξέρεις τι παίρνεις εάν όμως θέλεις κάτι άλλο που στο over all είναι δυνατό πας σε 6t ( που μπορεί όμως στην κάμερα εσένα να μην......).

Το μόνο καλό το παίρνεις με τιμολόγιο εάν δεν το πουλάς χωρίς ιδιαίτερη χασούρα ή ακόμα καλύτερα ζητάς ανταλλαγή με s και πίστεψε με θα βρεθούν πολύ να κάνουν αυτήν την τράμπα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου η σειρά s είτε είναι 7 είτε 8 κλπ κλπ εννοείται ότι σε κάμερες από τον γενικό ανταγωνισμό υπερέχουν αυτό που μπορεί να σου πει η ομάδα είναι ότι στο 6t έχουν κάνει από τις πιο σοβαρές δουλειές - αναβαθμίσεις στην κάμερα.

Αν είναι καλύτερο / ίδιο / χειρότερο αυτό μόνο εσύ μπορείς να το απαντήσεις γιατί είναι κάτι καθαρά υποκειμενικό.

Αν θέλεις κάτι δυνατό σε κάμερα πας σε s 8 - s9 που τουλάχιστον ξέρεις τι παίρνεις εάν όμως θέλεις κάτι άλλο που στο over all είναι δυνατό πας σε 6t ( που μπορεί όμως στην κάμερα εσένα να μην......).

Το μόνο καλό το παίρνεις με τιμολόγιο εάν δεν το πουλάς χωρίς ιδιαίτερη χασούρα ή ακόμα καλύτερα ζητάς ανταλλαγή με s και πίστεψε με θα βρεθούν πολύ να κάνουν αυτήν την τράμπα.

Δεν έχεις και άδικο φίλε μου.

Το s7 θα μείνει σπίτι όπως και να έχει οπότε λέω να προβώ στην αγορά και αν στη τελική είναι τόσο χάλια που δεν νομίζω υπάρχουν εναλλακτικές.

Από την βέβαια σκέφτομαι ότι one plus του 2018 πόσο πιο χάλια να είναι από s7 edge 3 ετιας. Ειδωμεν λοιπόν.

Σκέφτηκα και στο p20 Pro που παίζει προσφορά λόγω Black friday αλλά η ρομ, αναβαθμίσεις ποτέ και εάν και κάποια παράπονα στις σελφι με κρατάνε πίσω κατά πολύ. Προτιμώ μια σφαίρα μαζί μου έστω και με κάποιες εκπτώσεις στις βραδινές λήψεις. Αν και πιστεύω ότι με το night mode θα δούμε πιο ωραία πράγματα μελλοντικά με αναβαθμίσεις. Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το δίνεις πισω φίλος μου?τι θα πάρεις?

Δεν ξέρω δεν με έπεισε λίγες αλλαγές από το 6 ,θα περιμένω το 7. Λεω να πάρω τώρα κανένα iphone x έτσι για αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω δεν με έπεισε λίγες αλλαγές από το 6 ,θα περιμένω το 7. Λεω να πάρω τώρα κανένα iphone x έτσι για αλλαγή.

 

Αν ο on screen reader, η μεγαλύτερη μπαταρία και το μικρότερο νοτς είναι 'λίγες αλλαγές' για τηλέφωνο που βγαίνει λιγους μήνες μετα, κλαφτα χαραλαμπε

Link to comment
Share on other sites

Αν ο on screen reader, η μεγαλύτερη μπαταρία και το μικρότερο νοτς είναι 'λίγες αλλαγές' για τηλέφωνο που βγαίνει λιγους μήνες μετα, κλαφτα χαραλαμπε
Να τα κλάψουμε με τον Χαράλαμπο γιατί ποτέ δεν άξιζε η αναβάθμιση σε T για όσους είχαν το προηγούμενο μοντέλο.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Αν ο on screen reader, η μεγαλύτερη μπαταρία και το μικρότερο νοτς είναι 'λίγες αλλαγές' για τηλέφωνο που βγαίνει λιγους μήνες μετα, κλαφτα χαραλαμπε

Σιγά τις αλλαγές. Μπαταρία δεν είδα μεγάλη διαφορά με 6. Μικρότερο notch? καλα... Η μονη αλλαγη που ειδα περα απο τις βελτιωσεις σε ηχειο και οθονη ηταν το screen reader. Αν έβαζε qhd οθόνη και stereo speakers θα το κρατούσα.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσε και την ασύρματη φόρτιση. Είναι αστείο κινητά των 600 ευρώ να μην έχουν ασύρματη φόρτιση.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με κάλυψε.σε ολαμ δεν υπάρχει άλλο τηλέφωνο πιο γρήγορο πιο σβέλτο με καλή μπαταρία αξιοπρεπέστατη κάμερα και όλα τα άλλα σε αυτά τα λεφτά..γνώμη μου. Το μόνο αρνητικό είναι το λεντ για μένα.

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με κάλυψε.σε ολαμ δεν υπάρχει άλλο τηλέφωνο πιο γρήγορο πιο σβέλτο με καλή μπαταρία αξιοπρεπέστατη κάμερα και όλα τα άλλα σε αυτά τα λεφτά..γνώμη μου. Το μόνο αρνητικό είναι το λεντ για μένα.

Ελα ντε αυτό με το led τραγικό. Πιστεύω όμως θα δώσει update με AOD.

Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε αυτό με το led τραγικό. Πιστεύω όμως θα δώσει update με AOD.

 

Και γω. Αλλά οκ. Κ να μην δώσει δεν με ξενέρωσε τοσο πολύ ώστε να το δώσω.δεν μπορώ να έχω ένα τηλέφωνο που να κολλάει να αργεί να ανοίξει εφαρμογές σελίδες βίντεο και όλα τα συναφή..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε κάνει το κολπακι με τον τρόπο του xda για το volte τα μηνύματα αν δεν έχετε σήμα φεύγουν κανονικά η κολλάνε μέχρι να βρεθεί σήμα?

Κανονικά έπρεπε να φεύγουν και αυτά μέσω vowifi αλλά τουλάχιστον εμένα δεν φεύγουν.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by injen
Link to comment
Share on other sites

Να τα κλάψουμε με τον Χαράλαμπο γιατί ποτέ δεν άξιζε η αναβάθμιση σε T για όσους είχαν το προηγούμενο μοντέλο.

 

Η αναβαθμιση γενικα δεν αξιζει ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ απο το προηγουμενο μοντελο στο επομενο.

Μηπως αξιζε απο s8 σε s9? Ή απο pixel 2 σε pixel 3?

 

Σιγά τις αλλαγές. Μπαταρία δεν είδα μεγάλη διαφορά με 6. Μικρότερο notch? καλα... Η μονη αλλαγη που ειδα περα απο τις βελτιωσεις σε ηχειο και οθονη ηταν το screen reader. Αν έβαζε qhd οθόνη και stereo speakers θα το κρατούσα.

 

Θα παθουμε εγκεφαλικο εδω μεσα, με αυτα που διαβαζουμε.

 

400 mah παραπανω "σιγα τις αλλαγες"

Γ@μιστερος onscreen reader που εχουν ελαχιστοι στην αγορα "σιγα τις αλλαγες"

Νotch σταγονα που δεν φαινεται σε σχεση με το άλλο, "σιγα τις αλλαγες"

 

Aναβαθμιση δεν αξιζει σαφως, αλλα ΔΕΝ γινεται να λες "σιγα τις αλλαγες". Αλλαγάρες ειναι

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικη μου εκτιμηση ειναι οτι καλα πραττει η oneplus και δεν δινει σε καθε Τ τοσοοο τρομερες αλλαγες ωστε καποιος που εχει το προηγουμενο να μη πηγαινει σε αλλαγες καθε 6 μηνο. Καλυτερα καθε χρονο ενα major update ωστε να μην μπαινει συνεχεια και ο καταναλωτης στο τρυπακι της αλλαγης και να απολαμβανει τη συσκευη του χωρις να λεει ρε γμτ κοιτα μεσα σε ενα εξαμηνο βγηκε αλλο σουπερ ντουπερ μοντελο οπως κανουν αλλες εταιρειες. Τωρα το τι καλυπτει τον καθενα ειναι υποκειμενικο.

Εγω αν ειχα oneplus 6 σιγουρα δεν θα πηγαινα σε αλλαγη αλλα θα περιμενα το 7. Ομως αν προερχεσαι απο παλιοτερα μοντελα πλεον ναι κοιταζεις το 6τ αν μπορεις οικονομικα αλλιως πλεον παιζει σε εξαιρετικες τιμες και το oneplus 6.

Edited by puzzle21

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο σε σχέση με το 6 δεν αξίζει την διαφορά χρημάτων που πρέπει να δώσεις, είναι καλύτερα να αγοράσεις είτε ένα ελαφρώς μεταχειρισμένο 6 είτε ένα καινούργιο από τα γνωστά sites. Νομίζω στο 7 θα δούμε μεγαλύτερες αλλαγές που ίσως αξίζουν τα χρήματα μας. Το Marketing από μόνο του δεν αρκεί. Οτι γράφω το κάνω για να βοηθήσω μελλοντικούς αγοραστές.
Link to comment
Share on other sites

φανταστικο το περλε χρωμματακι..! αλλο να το βλεπετε και αλλο να σας το λεω..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμιση γενικα δεν αξιζει ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ απο το προηγουμενο μοντελο στο επομενο.

Μηπως αξιζε απο s8 σε s9? Ή απο pixel 2 σε pixel 3?

 

 

 

Θα παθουμε εγκεφαλικο εδω μεσα, με αυτα που διαβαζουμε.

 

400 mah παραπανω "σιγα τις αλλαγες"

Γ@μιστερος onscreen reader που εχουν ελαχιστοι στην αγορα "σιγα τις αλλαγες"

Νotch σταγονα που δεν φαινεται σε σχεση με το άλλο, "σιγα τις αλλαγες"

 

Aναβαθμιση δεν αξιζει σαφως, αλλα ΔΕΝ γινεται να λες "σιγα τις αλλαγες". Αλλαγάρες ειναι

Παρε κανένα χαπάκι μην σε χασουμε.Μάλλον δεν διάβασες τι γράφω. Για τον onscreen reader συμφωνώ είναι μια καλή αλλαγή.

Μπαταρία δεν είδα μεγάλη διαφορά με 6 σε καθημερινή χρήση. 400mah ? μεγαλύτερη οθόνη και φωτεινότερη από το 6 οποτε υπολόγισε γιατί δεν είδα μεγάλη διαφορά

Μικρότερο notch? Ακόμα φαίνεται!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παρε κανένα χαπάκι μην σε χασουμε.Μάλλον δεν διάβασες τι γράφω. Για τον onscreen reader συμφωνώ είναι μια καλή αλλαγή.

Μπαταρία δεν είδα μεγάλη διαφορά με 6 σε καθημερινή χρήση. 400mah ? μεγαλύτερη οθόνη και φωτεινότερη από το 6 οποτε υπολόγισε γιατί δεν είδα μεγάλη διαφορά

Μικρότερο notch? Ακόμα φαίνεται!!!!!

 

Επειδή παίρνεις εσύ χαπάκια, δεν παίρνουμε όλοι.

 

Τα άλλα περί φωτεινότητας οθόνης (που και πάλι είναι τεράστιο πλεονέκτημα) ασχολίαστα.

 

Το notch τώρα δεν φαίνεται καθόλου και το λέει κάποιος που δεν είχε τηλέφωνο με νοτς πριν, απλά όχι.

 

Τες πα, δεν έχει νόημα η αντιπαράθεση, το άσπρο μαύρο μου κάνεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδες δεν ειμαστε πρωταρηδες νομιζω...

Ολοι ξερουμε οτι μια μεγαλυτερη μπαταρια δε συνεπαγεται ΠΑΝΤΑ και αναλογα καλυτερη αυτονομια, καθως ενα οχι τοσο καλογραμμενο software μπορει να την "καταστρεψει".

Προσοχη, δε λεω οτι συμβαινει στο 6Τ αυτο, αφου δεν το εχω και δεν μπορω να εκφερω γνωμη.

Απλα το σημειωνω για να μην ξεχνιομαστε.

 

Απο τα reviews που βλεπω φαινεται να εχει καλυτερη αυτονομια το 6Τ, οι πραγματικοι κατοχοι ομως μπορουν να το επιβεβαιωσουν καλυτερα.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή παίρνεις εσύ χαπάκια, δεν παίρνουμε όλοι.

 

Τα άλλα περί φωτεινότητας οθόνης (που και πάλι είναι τεράστιο πλεονέκτημα) ασχολίαστα.

 

Το notch τώρα δεν φαίνεται καθόλου και το λέει κάποιος που δεν είχε τηλέφωνο με νοτς πριν, απλά όχι.

 

Τες πα, δεν έχει νόημα η αντιπαράθεση, το άσπρο μαύρο μου κάνεις

Καλα με δουλευεις διαβαζεις τι γραφω? μάλλον οχι. Ασε μας ρε φιλε καλά σε λενε τρολ εδω μεσα

 

Σιγά τις αλλαγές. Μπαταρία δεν είδα μεγάλη διαφορά με 6. Μικρότερο notch? καλα... Η μονη αλλαγη που ειδα περα απο τις βελτιωσεις σε ηχειο και οθονη ηταν το screen reader. Αν έβαζε qhd οθόνη και stereo speakers θα το κρατούσα.

Μπαταρία δεν είδα μεγάλη διαφορά με 6 σε καθημερινή χρήση. 400mah ? μεγαλύτερη οθόνη και φωτεινότερη από το 6 οποτε υπολόγισε γιατί δεν είδα μεγάλη διαφορά στην μπαταρια

Μικρότερο notch? Ακόμα φαίνεται!!!!!

Edited by teosard
Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα θέμα που μπήκε στο στόχαστρο του Nikchris.........κουράγιο παιδιά.:lol:

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...