Jump to content

Sony Ericsson P900: Πληροφορίες και νέα


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστος,αλλα ωσπου να φυγω απο την δουλεια κατα τις 3 λες να εχει μεινει;; Αδυνατον μου φαινεται
Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον jor1ge

 

Σωστος,αλλα ωσπου να φυγω απο την δουλεια κατα τις 3 λες να εχει μεινει;; Αδυνατον μου φαινεται

 

 

Στειλ'του PM ! :)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα 2 και κράτησα αμέσως το ένα για μένα και το άλλο έκανε φτερά!!!

Φ Ο Β Ε Ρ Ο!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον jor1ge

 

Μηπως υπαρχει περιπτωση να μάθουμε σε ποια καταστήματα υπάρχει;

Ο kinitoneidimonas 10 έφερε και τα 9 έχουν πουληθεί,επομένως χασαμε!

 

To ενα κομματι απλα δεν ηρθε ο αλλος ακομα να το παρει. :p ;) Και πενηντα να ειχα θα τα ειχαν παρει!!!! :(

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Την εβδομάδα που μας πέρασε τιμολογήθηκε το P900 στο Πλαίσιο. Η τιμή του (συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.) είναι 750 Ευρώ. Οι τιμές με σύνδεση δεν έχουν ανακοινωθεί ακόμη. Σύντομα θα είναι και διαθέσιμο αλλά αυτό το τελευταίο δεν μπόρεσαν να μου το επιβεβαιώσουν.
Link to comment
Share on other sites

Πως κανετε ετσι ρε παιδες? Λιγη υπομονη χρειαζετε, θα ερθει σιγουρα καποια στιγμη, δεν ειναι ομως και απαραιτητο να το παρετε πρωτοι. Μην ξεχνατε οτι ετσι θα αντιμετωπιστουν και οι "παιδικες" του ασθενειες...

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνώ. Εγώ πούλησα το P800 μου πριν λίγο καιρό σκεπτόμενος να επανέλθω στο παλιό μου, φθηνό 6210 αλλά το μικρόβιο... Νομίζω πως αυτό το μικρόβιο της τεχνολογίας είναι το κοινό σημείο αναφοράς των περισσοτέρων από εμάς εδώ μέσα. Ε και όλοι κρύβουμε ένα ανυπόμονο παιδί μέσα μας. Επειδή όμως ξέφυγα λίγο από το θέμα μας εδώ ορίστε μία πληροφορία περί "βρεφικών προβλημάτων" του P900: http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=42913&forum=35

Δεν ξέρω αν θα έπρεπε να προβληματίσει μελλοντικούς αγοραστές του P900. Φαίνεται πάντως αξιόπιστη πληροφορία.

Link to comment
Share on other sites

...και εδω ειναι το αρχειο !

Αφου το εγκαταστησετε, πρεπει να κανετε επανεκινηση !

 

Προσοχη !

Εαν δεν σας αρεσουν και θελετε να επαναφερετε τα Original εικονιδια, μπορειτε να κανετε Uninstall το προγραμμα και reboot !!!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia6310i/1.0 (4.80) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την asmodeus

re paidia kapou diavasa oti ellada tha arhisei na kikloforei mesa ianouariou.ishiei kati tetio i to berdepsan me to sx1? :confused:

 

Den xero an to mperdepsan alla den nomizo na paei toso arga p900 kai oxi sx1!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον asmodeus

 

re paidia kapou diavasa oti ellada tha arhisei na kikloforei mesa ianouariou.ishiei kati tetio i to berdepsan me to sx1? :confused:

 

 

Δέν νομίζω φίλε. Μάλλον αρχές Δεκεμβρίου θα είναι διαθέσιμο.

 

Παιδιά το τηλέφωνο είναι Φ Ο Β Ε ΡΟ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ! ήμουν ο 10ος που ευτυχώς πρόλαβε και επισκέφθηκε τον κινητοειδήμονα! Λοιπόν, το τηλέφωνο είναι πράγματι πολύ εντυπωσιακό, έστω κι αν ακόμη ψάχνομαι να ανακαλύψω τα διάφορα καλούδια του, αφού δεν είχα το Ρ800 παλαιότερα αλλά το Τ610 που βλέπετε και στην φωτό. (και το οποίο δυστυχώς δεν ξέρω πως να το αλλάξω σε Ρ900)

Παρατήρηση πρώτη: Όταν αρχίζει η σκληρή δουλειά, όπως το να φορτώσεις και να επεξεργαστείς περίπου 1200 επαφές που έχω εγώ, αρχίζει και σου δίνει την εντύπωση ότι "μπερδεύεται" μερικές φορές, αλλά γρήγορα βρίσκεις την άκρη. (είναι παρατηρήση - επαναλαμβάνω - ενός ανθρώπου που ΔΕΝ είχε το Ρ800 πιό πριν...)

Δεύτερη: Όταν μένει πολλές ώρες ανοιχτό, και όπως είπαμε μετά από σκληρή εργασία, μοιάζει να ξεχνάει το κλείδωμα του πληκτρολογίου. Χρειάστηκε να κάνω επανέναρξη στο τηλέφωνο για να υπάρχει τρόπος κλειδώματος πληκτρολογίου. Ακόμη κι όταν πήγα στο κατάλληλο μενού, το τετραγωνάκι με την ρύθμιση για αυτόματο κλείδωμα, ήταν τσεκαρισμένο, έστω κι αν δεν κλείδωνε από μόνο του, όσο κι αν το έφησα ανέγγιχτο...

Τρίτον: Η θήκη του είναι μεν ομορφούλα αλλά σχετικά στενή, με αποτέλεσμα να πατιούνται τα πλήκτρα και το τηλέφωνο να πιέζεται. Από την εμπειρία μου με άλλα μοντέλα, κι επειδή στην δική μου ζώνη λόγω όγκου, οι "πιέσεις" είναι αρκετά ισχυρές, η υπερβολική πίεση στο κινητό μπορεί να αποδειχτεί καταστροφική γιατί χαλαρώνουν συνδέσεις και επαφές... Πάμε για θήκη λοιπόν...

Τέταρτον: Μπαταρία. Φαντάζομαι ότι η δική μου μπαταρία πρέπει να είχε φορτισθεί, άγνωστο για πόσο χρονικό διάστημα, πριν από εμένα, (πιθανόν από την εταιρία για να φορτώσει το λογισμικό στα Ελληνικά)έστω κι αν η ένδιεξή της ήταν "άδεια" όταν ενεργοποίησα το κινητό μόλις το πήρα (εκτός φορτιστή φυσικά). Στην συνέχεια μου έδινε λανθασμένες ενδείξεις. Δηλαδή την φόρτιζα και μετά από καμιά ώρα "δουλειάς" έδειχνε άδεια έστω κι αν στην επόμενη φόρτιση έδειχνε ότι ήταν σαφώς πάνω από την μέση.

Πέμπτον: Πριν βάλω το "μέμορι στικ ντούο", με 5 - 6 φωτογραφίες, μου έβγαλε ένδειξη ότι "μένει" σιγά σιγά από μνήμη. Με δεδομένο ότι το μέμορι στικ κάνει γύρω στα 80 ΕΥΡΩ... (προς το παρόν, με τα 32 ΜΒ καλά είναι αλλά για πόσο...)

Έκτον: Είναι απίστευτα ελαφρύ και ΠΟΛΥ εντυπωσιακό, όχι μόνο εξ όψεως αλλά και μετά από μερικές βόλτες στις λειτουργίες του...

Εβδομον: Το ράλι, είναι καταπληκτικό για κινητό, αλλά το λεγόμενο "γκέϊμ πλέϊ" σε προβληματίζει και σε αποτρέπει! Διαρκώς πατημένο το ροδάκι για γκάζι (έχεις την εντύπωση ότι το φθείρεις υπερβολικά) και τιμόνι στην οθόνη με το πενάκι (επίσης αίσθηση φθοράς). Εμένα προσωπικά με αποτρέπει να παίξω...)

Όγδοον: Ο φωτισμός του πληκτρολογίου, είναι ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟΣ!

Ένατον: Οι κάτοχοι του Ρ800, που προφανώς ΔΕΝ ξέρουν ακόμη για το Ρ900, ξερογλύφονται...

Δέκατον: Καλό είναι να μην λέτε πόσο το αγοράσατε γιατί έτσι θα δώσετε επιχείρημα στους "ζηλιάρηδες" να αντισταθμίσουν τις καλές - έως άριστες - εντυπώσεις που άφησε το τηλέφωνό σας!

 

Ελπίζω να μην φάνηκα και εντελώς άσχετος και να διαφώτισα λίγο κι εγώ με τον τρόπο μου...

 

Σωτήρης

Link to comment
Share on other sites

820 EURO.

Το 9 και το 10, παίζουν "αντισταθμιστικό" ρόλο, γιατί αν μείνω μόνο στα κάπως "αρνητικά", μένει κακή η εντύπωση, ενώ δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο...

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την geovass

Αλλαξτε τα εικονιδια του P900 με Windows XP icons !!!!

 

Auto ginetai kai sto p800? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mitsos

 

Auto ginetai kai sto p800? :confused:

 

 

Ρίξε μια ματιά εδώ.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sotiris72

 

820 EURO.

Το 9 και το 10, παίζουν "αντισταθμιστικό" ρόλο, γιατί αν μείνω μόνο στα κάπως "αρνητικά", μένει κακή η εντύπωση, ενώ δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο...

 

 

 

NO COMMENT..... :blink:

Link to comment
Share on other sites

NO COMMENT.....

 

Αγαπητέ φίλε, δεν είχα πρόθεση να σε προσβάλλω με τα όσα είπα για το Ρ800. Άλλωστε, κι εγώ αυτό θα έπαιρνα όταν έπεσα ξαφνικά στο σάϊτ του Ρ900.

Απλά περιέγραψα τις αντιδράσεις συναδέλφων μου με το τηλέφωνο Ρ800 όταν διαπίστωσαν ότι βγήκε κι άλλο παρόμοιο, με ελαφρά περισσότερες δυνατότητες. Αυτοί, δεν ξερογλύφονται λόγω και καλά "ανωτερότητας" του νέου τηλεφώνου! Απλά, επειδή δεν ασχολούνται με κινητά ΔΕν έχουν ιδέα για το τι κυκλοφορεί και γενικώς σαστίζουν όταν διαπιστώνουν ότι υπάρχει και κάτι νέο!

 

Ουδεμία πρόθεση να θίξω ιδικτήτες Ρ800, ουδεμία πρόθεση να σνομπάρω τον οποιονδήποτε! Άλλωστε, το ότι απέκτησα ένα καλό τηλέφωνο που επιτέλους για πρώτη φορά εξυπηρετεί τις ανάγκες μου, δικαιολογεί και λίγο τον ενθουσιασμό μου...

 

Όσο για το "αντισταθμιστικό" που αναφέρω παραπάνω επίσης, έχει σαφώς τον ρόλο του. Δεν θέλω να νομίζετε ότι στέκομαι στα αρνητικά του τηλεφώνου, χωρίς να αναγνωρίζω τα θετικά που είναι σαφώς περισσότερα. Σκέφτηκα απλά να γράψω ότι διαπίστωσα από την πρώτη κι όλας ημέρα που το πήρα στα χέρια μου και σας παρέθεσα εντυπώσεις για να τους απαραίτητους συνδιασμούς...

 

Αν κάποιους έθιξα, ζητώ συγνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sotiris72

 

Τέταρτον: Μπαταρία. Φαντάζομαι ότι η δική μου μπαταρία πρέπει να είχε φορτισθεί, άγνωστο για πόσο χρονικό διάστημα, πριν από εμένα, (πιθανόν από την εταιρία για να φορτώσει το λογισμικό στα Ελληνικά)έστω κι αν η ένδιεξή της ήταν "άδεια" όταν ενεργοποίησα το κινητό μόλις το πήρα (εκτός φορτιστή φυσικά). Στην συνέχεια μου έδινε λανθασμένες ενδείξεις. Δηλαδή την φόρτιζα και μετά από καμιά ώρα "δουλειάς" έδειχνε άδεια έστω κι αν στην επόμενη φόρτιση έδειχνε ότι ήταν σαφώς πάνω από την μέση.

Πέμπτον: Πριν βάλω το "μέμορι στικ ντούο", με 5 - 6 φωτογραφίες, μου έβγαλε ένδειξη ότι "μένει" σιγά σιγά από μνήμη. Με δεδομένο ότι το μέμορι στικ κάνει γύρω στα 80 ΕΥΡΩ... (προς το παρόν, με τα 32 ΜΒ καλά είναι αλλά για πόσο...)

 

 

paidia afta ta 2 provlimata ta ehoun sinantisei k alloi?
Link to comment
Share on other sites

Η 256 proDuoStick ειναι συμβατη με το p900 αλλα και το p800 οπως λεει το παρακατω eshop!!!!Μαλιστα την πουλαει 119$!!! :D

Δυσκολευομαι να το πιστεψω.. :p

http://www.mobilecityonline.com/wireless/store/accessorydetail.asp?id=19461&phoneid=333

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...