Jump to content

Sony Ericsson P900: Πληροφορίες και νέα


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον spydoc

 

Η 256 proDuoStick ειναι συμβατη με το p900 αλλα και το p800 οπως λεει το παρακατω eshop!!!!Μαλιστα την πουλαει 119$!!! :D

Δυσκολευομαι να το πιστεψω.. :p

http://www.mobilecityonline.com/wireless/store/accessorydetail.asp?id=19461&phoneid=333

 

 

Το whitepaper του P900 λεει οτι ΔΕΝ υποστιριζει μνημη παραπανω απο 128ΜΒ...

 

Αυτοι μπορει να λενε παπαδες για να πουλησουν ! :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

hello 2 all . wre pedes prota ena megalo gia se ollous tou palious.... telika to p 900 pouliete kiolas stin ellada ???? edo stin germania akoma to perimenoume :wacko: greetings from frankfurt
Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το 7650 και θέλω σαν τρελός το P900 αλλά δεν έχω τα χρήματα μετρητά. Έχετε δει καμιά προσφορά για δόσεις ή ανταλλαγή; Κύριε κινητοειδήμονα καμιά βοήθεια;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον dane

 

hello 2 all . wre pedes prota ena megalo gia se ollous tou palious.... telika to p 900 pouliete kiolas stin ellada ???? edo stin germania akoma to perimenoume :wacko: greetings from frankfurt

 

E oxi kai akoma to perimenete i Germania itan i prwti eurwpaiki xwra pou kykloforise.Egw apo Germania to pira edw kai 3 weeks http://www.handyexpress.de ;)
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον asmodeus

 

paidia afta ta 2 provlimata ta ehoun sinantisei k alloi?

 

Egw Asmodeus pou to exw xeskisei edw kai 3 weeks den exw synantisei kanena tetoio provlima,to antitheto tha elega ,i mpataria tou MAMAEi se sxesi me to p800 kamia sxesi to exw anoikto 24wro me BT on kai krataei 3 meres anetotata. :)
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sotiris72

 

Το πήρα κι εγώ! ήμουν ο 10ος που ευτυχώς πρόλαβε και επισκέφθηκε τον κινητοειδήμονα! Λοιπόν, το τηλέφωνο είναι πράγματι πολύ εντυπωσιακό, έστω κι αν ακόμη ψάχνομαι να ανακαλύψω τα διάφορα καλούδια του, αφού δεν είχα το Ρ800 παλαιότερα αλλά το Τ610 που βλέπετε και στην φωτό. (και το οποίο δυστυχώς δεν ξέρω πως να το αλλάξω σε Ρ900).....

 

 

φιλε καλα αυτα που λες αλλα τα πολλα λογια ειναι φτωχεια.....σου φαινεται τοσο καλο το τηλεφωνο γιατι δεν εχεις ξανα πιασει ρ800,ρ900 στα χερια σου και προφανως ουτε τηλεφωνο με λειτουργικο symbian στα χερια σου,χωρις να θελω να σε προσβαλλω αλλα μην ξεχνας οτι το ρ900 ειναι η μετεξελιξη του ρ800 η διαφορες τους (συμφωνα με αυτα που διαβαζω) ειναι λιγες και πιο πολυ εξωτερικες. και οσον αφορα το λογισμικο,εχουν διορθωσει και προσθεσει λιγα πραγματα που το ρ800 δεν ειχε. ηταν καλο αυτο που εκανε η sonyericsson απο αποψη marketing,αλλα απο την αλλη ξεχασε εντελως οτι υπαρχουν και πελατες που αγορασαν το ρ800 πριν απο 8 μηνες σε μια τσουκτερη τιμη και τωρα τους εκγαταλειπει,στο ελεος της τεχνολογιας να κρατουν ενα ακριβο,τηλεφωνο που πληρωσαν ακριβα,και χωρις καμμια υποστηριξη,ποια θα ειναι η επομενη κινηση της sonyericsson; να λανσαρει το ρ1000 και να μεινεις και εσυ μαζι με ολους αυτους που πηραν το ρ800,ρ900 στα κρυα του λουτρου με ενα καινουργιο,αλλα παλιο μοντελο (ειμαι και εγω ενας απο αυτους) πως θα αισθαναισαι τοτε..... :cry:
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mathios

 

φιλε καλα αυτα που λες αλλα τα πολλα λογια ειναι φτωχεια.....σου φαινεται τοσο καλο το τηλεφωνο γιατι δεν εχεις ξανα πιασει ρ800,ρ900 στα χερια σου και προφανως ουτε τηλεφωνο με λειτουργικο symbian στα χερια σου,χωρις να θελω να σε προσβαλλω αλλα μην ξεχνας οτι το ρ900 ειναι η μετεξελιξη του ρ800 η διαφορες τους (συμφωνα με αυτα που διαβαζω) ειναι λιγες και πιο πολυ εξωτερικες.

 

Mathio xwris na thelw kai egw na se prosvalw piase prwta to p900 sta xeria sou kai meta tha katalaveis oti oi diafores einai poli perissoteres apo autes pou diavazeis.Kai pali filika :p :D
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Yiorgos

 

Mathio xwris na thelw kai egw na se prosvalw piase prwta to p900 sta xeria sou kai meta tha katalaveis oti oi diafores einai poli perissoteres apo autes pou diavazeis.Kai pali filika :p :D

 

σιγουρα ειναι καλυτερο,και οτι πληρωνεις παιρνεις... αλλα δωσε λιγο εμφαση στους ανθρωπους που πηραν το ρ800,και κατεληξαν μεσα σε 8 μηνες με ενα παλιο και ακριβο πληρωμενο τηλεφωνο και θα δεις οτι εινα πλεον θεμα αισθηματικο. (ζηταω συγνωμη απο τους moderators εαν το συγκεκριμενο post ηταν εκτος θεματος)
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mathios

 

σιγουρα ειναι καλυτερο,και οτι πληρωνεις παιρνεις... αλλα δωσε λιγο εμφαση στους ανθρωπους που πηραν το ρ800,και κατεληξαν μεσα σε 8 μηνες με ενα παλιο και ακριβο πληρωμενο τηλεφωνο και θα δεις οτι εινα πλεον θεμα αισθηματικο.

 

Agapite Mathio se katalavainw apolyta .Kai egw ta idia eutyxws pou vrika enan kai poulisa to p800 oxi oti den einai kalo kinito alla...Kai to eixa kai akrivoplirwmeno.
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον dane

 

hello 2 all . wre pedes prota ena megalo gia se ollous tou palious.... telika to p 900 pouliete kiolas stin ellada ???? edo stin germania akoma to perimenoume :wacko: greetings from frankfurt

 

 

Καλώς τον :)

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από τον mathios

 

σιγουρα ειναι καλυτερο,και οτι πληρωνεις παιρνεις... αλλα δωσε λιγο εμφαση στους ανθρωπους που πηραν το ρ800,και κατεληξαν μεσα σε 8 μηνες με ενα παλιο και ακριβο πληρωμενο τηλεφωνο και θα δεις οτι εινα πλεον θεμα αισθηματικο.

 

δυστυχως η ευτυχως και οι κατοχοι του 900 σε 8-9 μηνες στην ιδια θεση θα ειναι!εγω παντως πριν 1 μηνα πηρα εν γνωση μου το ρ800 και με καλυπτει απολυτα :) προτιμησα να δωσω 550Ε και να παρω ενα κινητο που ειναι πολυ σταθερο σημερα παρα να σκασω 850Ε και αντε στο ψαξιμο!!εχω και το 6600 και μου αρεσουν και τα 2 :)
Link to comment
Share on other sites

γεια :D !λοιπον ζηταω τη βοηθεια σας.ειμαι στην εξης κατασταση.εχω βρει ενα καινουριο Ρ900(στη ζελατινα)απο εναν γνωστο γνωστου :p ...κτλ.δεν ξερω ομως κατα ποσο ειναι απολυτως ενταξει :worry: ...μου ειπε βεβαια οτι τον πληρωνω αφου το ανοιξω κ το ελεγξω οσο θελω.αν λοιπον γνωριζεται πληροφοριες για το πως θα σιγουρευτω οτι ολα οκ help me :wacko: .ας πουμε αριθμο σειρας ή καποιους αλλους κωδικους χαρακτηριστικους που μαρτυρουν οτι εχω να κανω με "περιεργο"μοντελο οπως προεκδοσεις κ τετοια.επισης οταν το ανοιξω τι να κοιταξω κ να προσεξω(κ πως?)?ποιες εκδοσοες λογισμικου ειναι οκ.παιδια οποιος ξερει κατι(σιγουρο) ας βοηθησει :cry: .καλυτερα pm...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!! :o
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον tonykre

 

γεια :D !λοιπον ζηταω τη βοηθεια σας.ειμαι στην εξης κατασταση.εχω βρει ενα καινουριο Ρ900(στη ζελατινα)απο εναν γνωστο γνωστου :p ...κτλ.δεν ξερω ομως κατα ποσο ειναι απολυτως ενταξει :worry: ...μου ειπε βεβαια οτι τον πληρωνω αφου το ανοιξω κ το ελεγξω οσο θελω.αν λοιπον γνωριζεται πληροφοριες για το πως θα σιγουρευτω οτι ολα οκ help me :wacko: .ας πουμε αριθμο σειρας ή καποιους αλλους κωδικους χαρακτηριστικους που μαρτυρουν οτι εχω να κανω με "περιεργο"μοντελο οπως προεκδοσεις κ τετοια.επισης οταν το ανοιξω τι να κοιταξω κ να προσεξω(κ πως?)?ποιες εκδοσοες λογισμικου ειναι οκ.παιδια οποιος ξερει κατι(σιγουρο) ας βοηθησει :cry: .καλυτερα pm...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!! :o

 

το πρωτο πραγμα που θα κοιταξεις ειναι το IMEI κατω απο την μπαταρια υπαρχει ενα αυτοκολητο που δινει πληροφοριες για το κινητο αριθμο σειρας,version, κτλ θα κοιταξεις εαν το imei ειναι ιδιο με το αυτοκολητο που υπαρχει στο πλαι απο την κουτα του,(πρεπει να ειναι τα στοιχεια ιδια) και μετα αφου βαλεις μια sim και το ανοιξεις πατησε *#06# στην αναμονη και θα εμφανιστει στην οθονη το imei εαν το imei ειναι ιδιο με τα προηγουμενα imei στην κουτα,και κατω απο την μπαταρια, τοτε ειναι εγκυρο το τηλεφωνο,περισσοτερα δεν μπορω να σου πω γιατι δεν ειμαι κατοχος ρ900 (ακομα) αν αποφασισεις να το παρεις καλοριζικο.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Loipon endiaferomai gia thn agora SE P900.

Psaxnw na to brw se katasthmata alla mexri twra diapistwsa oti yparxei mono sto http://www.9volto.gr me timh 850 eyrw me fpa.

To asteio einai oti sto plaisio phra se ola ta ypokatasthmaata kai kathe enas edine diaforetikh timh kai diforetikh hmeromhnia diatheshs.

Kseretai an exei erthei se kanena magazi (oxi online store) kai poia h timh toy? Kserw oti panw katw tha einai sta 850.

Kati neo?

 

Eyxaristw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον CarpeNoctum

 

Loipon endiaferomai gia thn agora SE P900.

Psaxnw na to brw se katasthmata alla mexri twra diapistwsa oti yparxei mono sto http://www.9volto.gr me timh 850 eyrw me fpa.

To asteio einai oti sto plaisio phra se ola ta ypokatasthmaata kai kathe enas edine diaforetikh timh kai diforetikh hmeromhnia diatheshs.

Kseretai an exei erthei se kanena magazi (oxi online store) kai poia h timh toy? Kserw oti panw katw tha einai sta 850.

Kati neo?

 

Eyxaristw

 

η sonyericsson αναφερει οτι θα διατεθει στην αγορα της ελλαδας απο της αρχες του δεκεμβη τονιζει ομως .... ''με καθε επιφυλαξη'' φιλε τι να σου πω ολοι το περιμενουμε (και εγω) αλλα ξερω οτι μεχρι τα χριστουγεννα θα το εχουμε ολοι... υπομονη.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mathios

 

η sonyericsson αναφερει οτι θα διατεθει στην αγορα της ελλαδας απο της αρχες του δεκεμβη τονιζει ομως .... ''με καθε επιφυλαξη'' φιλε τι να σου πω ολοι το περιμενουμε (και εγω) αλλα ξερω οτι μεχρι τα χριστουγεννα θα το εχουμε ολοι... υπομονη.

 

 

 

Nai ok..dekto ayto..alla giati otan phra thl sto http://www.9volto.gr mou eipan oti to xoun kai oti an to parageilw apo internet tha to xw spiti to poly se 3 meres???Tha to xa parei alla thelw prwta na dw times kai allou..

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον CarpeNoctum

 

Nai ok..dekto ayto..alla giati otan phra thl sto http://www.9volto.gr mou eipan oti to xoun kai oti an to parageilw apo internet tha to xw spiti to poly se 3 meres???Tha to xa parei alla thelw prwta na dw times kai allou..

 

Pisteuw oti einai poli akrivo re paidia 850 euro ,giati den koitas kai kanena site tou exwterikou,egw px to pira apo ena germaniko kai plirwsa 735 kai to eixa mesa se treis meres parakalw :!: .Vevaia den eimai Ellada kai isws Ellada na kanei kamia dyo meres parapanw alla axizei nomizw milame gia 100 kai kati euro diafora :eek:
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Yiorgos

 

Pisteuw oti einai poli akrivo re paidia 850 euro ,giati den koitas kai kanena site tou exwterikou,egw px to pira apo ena germaniko kai plirwsa 735 kai to eixa mesa se treis meres parakalw :!: .Vevaia den eimai Ellada kai isws Ellada na kanei kamia dyo meres parapanw alla axizei nomizw milame gia 100 kai kati euro diafora :eek:

 

 

Gia pes to site apo to opoio to agorases gia na doume an fernei ellada kai poso tha bgei to shipping..Den kserw an einai polla ta 850..Kserw pantws oti den mporw na paw na to agorasw an den mpoun kai ta alla katasthmata sto paixnidi.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον CarpeNoctum

 

Gia pes to site apo to opoio to agorases gia na doume an fernei ellada kai poso tha bgei to shipping..Den kserw an einai polla ta 850..Kserw pantws oti den mporw na paw na to agorasw an den mpoun kai ta alla katasthmata sto paixnidi.

 

φιλε μην βιαζεσαι,οσα site εξωτερικου και να ειδα,η τιμη του κινητου μαζι με μεταφορικα ανεβαινε απο 890 μεχρι και 1085 ευρω. ειπαμε... να το παρουμε αλλα οχι και να μας πιασουν και τον κ....ο.. :rolleyes:
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mathios

 

στο handy express η τιμη του μαζι με τα μεταφορικα για ελλαδα και ασφαλεια κτλ ανεβαινε στα 970 ευρω.....

 

Eisai sigouros afou den to asfalizan toulaxisto emena etsi mou eixan grapsei oti den yparxei auti i dunatotita

 

Anzahl Bezeichnung Artikelnummer Einzelpreis

Gesamtpreis MwSt.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

1 Sony Ericsson P 900 (urban grey) so-p900 716,33 EUR

716,33 EUR 98,80 EUR (16%)

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Summe: 716,33 EUR

Versandkosten: 20,00 EUR

enthaltene MwSt. (16 %): 101,56 EUR

Gesamtsumme: 736,33 EUR

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Yiorgos

 

Eisai sigouros afou den to asfalizan toulaxisto emena etsi mou eixan grapsei oti den yparxei auti i dunatotita

 

Anzahl Bezeichnung Artikelnummer Einzelpreis

Gesamtpreis MwSt.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

1 Sony Ericsson P 900 (urban grey) so-p900 716,33 EUR

716,33 EUR 98,80 EUR (16%)

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Summe: 716,33 EUR

Versandkosten: 20,00 EUR

enthaltene MwSt. (16 %): 101,56 EUR

Gesamtsumme: 736,33 EUR

 

για ελλαδα ρωτησες; ρωτα και να δεις τι θα σου απαντησουν. fur greichenland versandkosten ist 150 euro....και δεν δεχονται πιστωτικη καρτα μονο καταθεση χρηματων wireline συναλλαγη και θελει και προμηθεια η τραπεζα 45 ευρω..... καλημερα... :whistle:
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mathios

 

για ελλαδα ρωτησες; ρωτα και να δεις τι θα σου απαντησουν. fur greichenland versandkosten ist 150 euro....

 

Ok mporei na exeis dikio giati apo germanika oute lexi den xerw alla eida molis sto site oti i timi einai akoma pio meiwmeni.
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Υπομονηηηηη!!! :) Σε μια εβδομαδα θα διαθεσω κι αλλα επισημα κομματια απο την Σονυ Ερικσον οπως αυτα που εδωσα πριν μια βδομαδα.Πληρη διαθεσιμοτητα θα υπαρχει στα μεσα Δεκεμβρη!

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχει αποκτήσει κανείς screenprotector απο το http://shop.brando.com.hk/screenprotector.php γιατί θέλω να πάρω αλλά διστάζω λόγω χρησιμοποίησης Visa,αν κάποιος το απέκτησε απο το παραπάνω site ας πει τις εντυπώσεις του (για το Screenprotector και την ασφάλεια της συναλλαγής),

επίσης πόσες μέρες κάνει για να έρθει απο την στιγμή της παραγγελίας???

NO ONE LIVES FOREVER

http://briefcase.pathfinder.gr/download/pasxos/16349/209847/0/vba0de3e06e.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Pasxos_C

 

Έχει αποκτήσει κανείς screenprotector απο το http://shop.brando.com.hk/screenprotector.php γιατί θέλω να πάρω αλλά διστάζω λόγω χρησιμοποίησης Visa,αν κάποιος το απέκτησε απο το παραπάνω site ας πει τις εντυπώσεις του (για το Screenprotector και την ασφάλεια της συναλλαγής),

επίσης πόσες μέρες κάνει για να έρθει απο την στιγμή της παραγγελίας???

 

 

Εγω και αλλοι χρηστες απο εδω εχουμε ψωνισει απο εκει!!

Είναι ενα απο τα αξιοπιστα sites. Μεχρι στιγμης δεν εχει δημιουργηθει καποιο προβλημα και δεν νομιζω να δημιουργηθει!

 

μετα απο την παραγγελια κανει νομιζω γυρω στη μια βδομαδα!! Μπορει και λιγο παραπανω. :) :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...