Jump to content

Sony Ericsson P900: Πληροφορίες και νέα


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον UnReaL

 

Ελληνικά φίλε geovass μπορείς να βάλεις και τώρα ακόμη. Το τηλέφωνο μόλις το ξεκινήσεις σε ρωτά τι γλώσσα θέλεις να χρησιμοιεί και μετά σβήνει τις υπόλοιπες για εξοικονόμηση χρόνου.

 

Συγκεκριμμένα:

 

How do I change language in the P900?

When you for the first time start your P900 you are obligated to choose a language.

When a language is selected, unused languages are deleted in order to conserve storage space.

You can, at any time, use the "Download Language" utility on the "PC Suite for P900" CD, to load and delete languages.

When you have selected a new language you have to turn the P900 off and then on again for the change to take effect.

 

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?template=SP1_10&B=IE&PID=10101&LM=SB_V&noredir=1

 

 

Δεν θα το ελεγα ετσι ακριβως αυτο...

Οταν το ξεκινησα ειχε μονο τα UK English... :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

You mean... χώρου...

 

Ναι.... :) :) :)

 

 

Εμενα παντως δε με ρωτησε τη γλωσσα να επιλεξω.Μονο αγγλικα ειχε

 

Δεν θα το ελεγα ετσι ακριβως αυτο...

Οταν το ξεκινησα ειχε μονο τα UK English...

 

Τι να πω τώρα? Ίσως να μην έχετε τη τελευταία έκδοση? Ίσως το κινητό να το ξεκίνησε κάποιος άλλος πριν από εσάς?

Δεν νομίζω να κάνει λάθος η SE για κάτι τέτοιο...

 

Πάντως, η SE δίνει sis files για να τα περάσεις στο κινητό μέσω του pc phone suite.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον VIDEOMIX

 

Nά και η όμορφη παρουσίαση τηs Ελληνικήs αντιπροσωπείαs τηs SONYERICSSON, εδώ. Μετά πατάμε στο εικονίδιο του P900.!

 

 

Auto simenei oti opou na nai erxontai kai ta ellhnika sto p900!!!

an kai lene oti to mhxanima leitourgei pio grigora me uk english..

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον UnReaL

 

Ίσως το κινητό να το ξεκίνησε κάποιος άλλος πριν από εσάς?

 

 

Σε αυτό το συμπέρασμα καταλήγω και εγώ πού είμαι ένας απο αυτούς που απέκτησαν το Ρ900 από την ίδια "φουρνιά", όπως και ο geovass! :mad: ( παρατηρήσατε αλήθεια εσείς οι "υπόλοιποι της ίδιας φουρνιάς ότι το CD είχε σβησμένη με μαρκαδόρο(!!!!) την version ths PC suite?...Στο πίσω μέρος του CD στα μικρά γράμματα.... :mad: )

 

Βέβαια εκ των υστέρων δεν θα είναι πρόβλημα αυτό δεδομένου ότι θα του περάσουμε τα Ελληνικά εμείς! Αρκεί να μην αργήσουν! :worry:

Link to comment
Share on other sites

isos ehei anaferthei alla tha rotiso to exis:to p900 einai pio grigoro apto p800?k kati allo iparhei kapia egiri pigi gia to pote tha erthei to p900 ellada?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον DON

 

Σε αυτό το συμπέρασμα καταλήγω και εγώ πού είμαι ένας απο αυτούς που απέκτησαν το Ρ900 από την ίδια "φουρνιά", όπως και ο geovass! :mad: ( παρατηρήσατε αλήθεια εσείς οι "υπόλοιποι της ίδιας φουρνιάς ότι το CD είχε σβησμένη με μαρκαδόρο(!!!!) την version ths PC suite?...Στο πίσω μέρος του CD στα μικρά γράμματα.... :mad: )

 

 

Ετσι ηρθαν απο εξω φιλε μου...

Ημουν μπροστα την ωρα που τα παρελαβαν! Τα τηλεφωνα ηρθαν με 1 μονο γλωσσα εγκατεστημενη και για αυτο δεν ζητησε να επιλεξουμε εμεις γλωσσα.! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου δεν υπαρχουν αλλες γλωσσες εκτος απο ( αγγλικα , ισπανακα, γαλλικα , γερμανικα).... :(

 

τα ελληνικα ειναι στην ιδια κατηγορια με τα σουαχιλ! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον geovass

 

Ετσι ηρθαν απο εξω φιλε μου...

Ημουν μπροστα την ωρα που τα παρελαβαν! Τα τηλεφωνα ηρθαν με 1 μονο γλωσσα εγκατεστημενη και για αυτο δεν ζητησε να επιλεξουμε εμεις γλωσσα.! :rolleyes:

 

 

Ναι ναι! Είναι προφανές αυτό!

 

Τελικά κανένα νέο με τα ελληνικά έχουμε?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον DON

 

Ναι ναι! Είναι προφανές αυτό!

 

Τελικά κανένα νέο με τα ελληνικά έχουμε?

 

 

See P800 story! wait for SonyEricsson GR to import it

Link to comment
Share on other sites

kaloriziko kai apo emena se ola ta paidia pou phran to p900 kai me mia eyxh : na akoute panta eyxarista nea !! giati mhn ksexniomaste.Panw ap' ola einai thlefwno :)

den ginetai omws na ''anevasete'' kanena videaki me hxo na doume ti ginetai? ola gia thn parth sas?:) skefteite ki emas tous dystyxous (plaaaaka kanw) me ta p800...:)

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

Για τα ελληνικα στο p900 επειτα απο σχετικη ερωτηση μου μου στειλαν τα εξης

Thank you for contacting Sony Ericsson Customer Care Center.

 

 

We would like to inform you that, the Sony Ericsson P900 mobile phone

will be available in the Greek market, during the first week of

December. Therefore, any technical support for the specific mobile phone

is not available yet.

 

We would also like to inform you that, for any further information

related with the Sony Ericsson P900 mobile phone, we suggest you to

visit our website at <http://www.sonyericsson.com/>

http://www.sonyericsson.com/.

 

 

Kind regards,

A. Kelaiditis

Sony Ericsson Customer Care Center

 

Οποτε υπομονη

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον DON

 

Σε αυτό το συμπέρασμα καταλήγω και εγώ πού είμαι ένας απο αυτούς που απέκτησαν το Ρ900 από την ίδια "φουρνιά", όπως και ο geovass! :mad: ( παρατηρήσατε αλήθεια εσείς οι "υπόλοιποι της ίδιας φουρνιάς ότι το CD είχε σβησμένη με μαρκαδόρο (!!!!) την version ths PC suite?...Στο πίσω μέρος του CD στα μικρά γράμματα.... :mad: )

 

Βέβαια εκ των υστέρων δεν θα είναι πρόβλημα αυτό δεδομένου ότι θα του περάσουμε τα Ελληνικά εμείς! Αρκεί να μην αργήσουν! :worry:

 

 

H συγκεκριμένη "φουρνιά" δεν είχε ποτέ ανοιχτεί!!!!

Γιατί βιάζεστε να βγάλετε συμπεράσματα ενώ δεν ξέρετε?

Το τηλ απο την στιγμή που εχει μόνο μία γλώσα εγκατεστημένη γιατί να σε ρωτήσει τι γλώσα να διαλέξεις??

Οσο για τα σβησμένα γράμμάτα προφανώς 8α έγραφε κάποια έκδοση η οποία όμως τελικά δεν ήταν διαθέσιμη την στιγμή που αγοράστηκαν τα τηλέφωνα!!

Καλό είναι να ρωτάτε πρώτα τον άνθρωπο που σας το πούλησε και μετ'α να βγάζετε βιαστικά συμπεράσματα με τέτοιου είδους υπονοούμενα! :mad: :mad: :( :(

Link to comment
Share on other sites

sto http://www.symbian.com/phones/index.html

pou einai i home page tis symbian to P900 apo ta coming soon exi pai sta Available! :D

lete na simeni tipota auto :o ?

pisteuo oti apo tin ali eudomada se poles xores tis europis tha iparxi sta katastimata! :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον 97602

 

H συγκεκριμένη "φουρνιά" δεν είχε ποτέ ανοιχτεί!!!!

Γιατί βιάζεστε να βγάλετε συμπεράσματα ενώ δεν ξέρετε?

Το τηλ απο την στιγμή που εχει μόνο μία γλώσα εγκατεστημένη γιατί να σε ρωτήσει τι γλώσα να διαλέξεις??

Οσο για τα σβησμένα γράμμάτα προφανώς 8α έγραφε κάποια έκδοση η οποία όμως τελικά δεν ήταν διαθέσιμη την στιγμή που αγοράστηκαν τα τηλέφωνα!!

Καλό είναι να ρωτάτε πρώτα τον άνθρωπο που σας το πούλησε και μετ'α να βγάζετε βιαστικά συμπεράσματα με τέτοιου είδους υπονοούμενα! :mad: :mad: :( :(

 

 

Δεν έβγαλα κανένα βιαστικό συμπέρασμα φίλε Νίκο και δεν άφησα κανένα υπονοούμενο για σένα! Ίσα ίσα που πρέπει να επισημάνω την ευγένεια και την αμεσότητά σου στη συνεργασία μας! Δεν καταλόγισα τίποτα σε σένα! Μην είσαι λοιπόν εύθικτος από κεκτημένη ταχύτητα! ;)

Απλώς επεσήμανα τα πραγματικά γεγονότα τα οποία δεν αμφισβητούνται προφανώς από κανέναν μας!

Εν κατα κλείδι, μόλις βγούν τα ελληνικά ενημερώστε άμεσα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον DON

 

Δεν έβγαλα κανένα βιαστικό συμπέρασμα φίλε Νίκο και δεν άφησα κανένα υπονοούμενο για σένα! Ίσα ίσα που πρέπει να επισημάνω την ευγένεια και την αμεσότητά σου στη συνεργασία μας! Δεν καταλόγισα τίποτα σε σένα! Μην είσαι λοιπόν εύθικτος από κεκτημένη ταχύτητα! ;)

Απλώς επεσήμανα τα πραγματικά γεγονότα τα οποία δεν αμφισβητούνται προφανώς από κανέναν μας!

Εν κατα κλείδι, μόλις βγούν τα ελληνικά ενημερώστε άμεσα!

 

 

Ok.

Nόμιζα πως είχε αναφερθεί σε εμένα, και στεναχωρέθηκα, γι αυτό και η απάντηση που έδωσα.

Τέλος καλά. :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει υπόψη κανείς την τιμή στην οποία θα έρθει το κινητό στην Ελλάδα?

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Το έχω βρει σε e-shop στη Σιγκαπούρη, εδώ €725.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε τελικα με "Το Sony Ericsson Update Service"?εκλεισε????

 

ειχα διαβασει εδω μεσα οτι απο 6νοεμβριου θα υπαρχει αναβαθμιση για ελληνικα αν καταλαβα καλα!βγηκε???

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον BestMan

 

Το έχω βρει σε e-shop στη Σιγκαπούρη, εδώ €725.

 

 

φτηνα σε κοβω για αποστολη απο Σιγκαπουρη! βαλε κανενα 200 ευροπουλα ακομα μεταφορα και τελωνειο!!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω βρει και πιο φτηνα, στο αεροδρόμιο του Dubai $700 (€640). Αλλά να΄σαι σίγουρος οτι αν το πάρω απο κει θα μου το φέρει κάποιος....

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Προχτές συνάντησα έναν φίλο μου προγραμματιστή με ένα P900 στο χέρι! :D Με ελληνικό μενού παρακαλώ!! :D

Του δείχνω και το δικό μου και με ρώταγε πού το βρήκα!!

Η ουσία όμως είναι άλλη! Μου είπε ότι του το έδωσαν από την SE (δυστυχώς χωρίς κάποιο CD με ελληνικά για να τα ανέβαζα κι εδώ!), προκειμένου αυτός και κάποιοι άλλοι προγραμματιστές να αναπτύξουν μία επαγγελματική εφαρμογή (στα ελληνικά!) που θα απευθύνεται σε ελεύθερους επαγγελματίες ( κάτι σαν access! ) και για το όποιο θα γίνει ειδική προώθηση από την SE!

Συνεπώς το κινητό είναι ήδη εδώ!! Και με ωραιότατα Ελληνικά! Μόλις μάθω περισσότερα θα επανέλθω! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω κατι ρε παιδια και ειδικα αυτους που εχουν το P900 (τυχεροι!!!!) στα χερια τους. Εγω εχω το 800 αν αγορασω το 900 θα μπορεσω να αντιγραψω τις επαφες μου (codacts.cdb) με καποιον τροπο στο 900 ή θα πρεπει να ξαναπερασω με το χερι 643 επαφες που εχω στο 800;

Το εχει δοκιμασει κανεις γιατι οταν πηρα το 800 στα χερια μου εγραφα 3 μερες επαφες αφου εχω διαπιστωσει οτι με τον συνχρονισμο με το outlook δεν κανεις και πολλα πραγματα αφου καποια πεδια (κινητο οικιας πχ.) δεν συνχρονιζονται.

Αν καποιος το εχει δοκιμασει ας μας δωσει τα φωτα του.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gnkgr

 

Να ρωτησω και εγω κατι ρε παιδια και ειδικα αυτους που εχουν το P900 (τυχεροι!!!!) στα χερια τους. Εγω εχω το 800 αν αγορασω το 900 θα μπορεσω να αντιγραψω τις επαφες μου (codacts.cdb) με καποιον τροπο στο 900 ή θα πρεπει να ξαναπερασω με το χερι 643 επαφες που εχω στο 800;

Το εχει δοκιμασει κανεις γιατι οταν πηρα το 800 στα χερια μου εγραφα 3 μερες επαφες αφου εχω διαπιστωσει οτι με τον συνχρονισμο με το outlook δεν κανεις και πολλα πραγματα αφου καποια πεδια (κινητο οικιας πχ.) δεν συνχρονιζονται.

Αν καποιος το εχει δοκιμασει ας μας δωσει τα φωτα του.

 

 

Στείλε με υπέρυθρες τις επαφές στο pc σου ή με email σε έναν δικό σου λογαριασμό και μετά μπορείς να περάσεις το αρχείο εκείνο στο Ρ900, ώστε να μπούνε οι επαφές.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον florinaperis

 

Στείλε με υπέρυθρες τις επαφές στο pc σου ή με email σε έναν δικό σου λογαριασμό και μετά μπορείς να περάσεις το αρχείο εκείνο στο Ρ900, ώστε να μπούνε οι επαφές.

 

 

 

Σωστο και αυτο. Οταν το παρω :) :D :D αυτο θα κανω........ αρκει να ερθει συντομα.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...