Jump to content

[Εφαρμογή] KG Power Toys


kounadisk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καταρχάς συγχαρητήρια για το πολύ χρήσιμο αυτό εργαλείο.

μόλις το έχω εγκαταστήσει και έχω μια απορία.

 

Εξερχόμενες Κλήσεις

Μηνιαίο πάγιο

Δωρεάν χρόνος ομιλίας

Ελάχιστος χρόνος κλήσης

Κόστος / δευτερόλεπτο

 

στον δωρεάν χρόνο ομιλίας έχω γράψει 120 .

στον ελάχιστο χρόνο κλήσης που είναι 30 sec πως το γράφω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 374
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καταρχάς συγχαρητήρια για το πολύ χρήσιμο αυτό εργαλείο.

μόλις το έχω εγκαταστήσει και έχω μια απορία.

 

Εξερχόμενες Κλήσεις

Μηνιαίο πάγιο

Δωρεάν χρόνος ομιλίας

Ελάχιστος χρόνος κλήσης

Κόστος / δευτερόλεπτο

 

στον δωρεάν χρόνο ομιλίας έχω γράψει 120 .

στον ελάχιστο χρόνο κλήσης που είναι 30 sec πως το γράφω?

Έτσι και το γυρίσεις στα αγγλικά θα δεις ότι έχει μέσα σε παρένθεση ένα s (εννοεί seconds).Έτσι απλά γράφεις 30. ;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μολις έβαλα την τελευταία έκδοση, απο 182 λεπτά πήγε στα 116 λεπτά οτι έχω μιλήσει.:O Ενω όταν έβαλα την προηγούμενη μετρούσε κανονικά. Τέσπα θα τα βολέψω. Πάντως γενικά το πρόγραμμα είνα άψογο. ;)
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
pigene stin kartela about ke tha dis oti ehi epilogi program language: greek.

ine pragmatika poli hrisimo to program, bravo kounadisk

ευχαριστω!!!μιλαμε για στραβομαρα!!!! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλά σας λόγια και για το ενδιαφέρον που δείχνετε για την εφαρμογή.

Ειλικρινά δεν περίμενα ότι θα έκανε τόσο καλή εντύπωση σε τόσο λίγο χρόνο. :O

 

Ας μιλάμε λοιπόν γι' αυτή κι όχι για τον developer... μου είναι πιο εύκολο αυτό!!!!!! :O

 

Αγαπητέ FuriousS από την έκδοση 2.0.2 και στο εξής, οι μετρητές δεν θα επηρεάζονται από επόμενες εκδόσεις. Είναι ένα πρόβλημα που προέκυψε από τις default τιμές που καταχωρεί το setup και πλέον δεν υφίσταται!

Στα άμεσα σχέδια είναι μια νέα επιλογή για Backup/Restore των ρυθμίσεων και των μετρητών, ώστε η εφαρμογή να διατηρεί τα στοιχεία, ακόμα και μετά από (το αναπόφευκτο για έναν developer :) ) Hard Reset!

Φίλε xsiv74 η πρόταση σου, θα ήταν η φυσική συνέχεια της εφαρμογής και εφόσον δεν προκύψει σημαντικό πρόβλημα, θα δρομολογηθεί αμέσως μετά το Backup/Restore, επιλογή export όχι μόνο για κλήσεις, αλλά και για SMS/MMS/GPRS ;)

 

Αν κάποιος από εσάς έχει τον χρόνο αλλά και τη διάθεση να ασχοληθεί με Beta Testing, ας στείλει pm και με χαρά μου θα τον εντάξω στην ομάδα. :)

 

Και πάλι σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον που δείχνετε.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
εμεις πρεπει να σε ευχαριστησουμε για το προγραμμα που μας εδωσες!!!!!!!!μια απορια τωρα,για να βλεπουμε τον χρονο και τα sms πρεπει καθε φορα να κανουμε reset ε;η εγω δεν εχω κανει καποια ρυθμιση σωστα;
Link to comment
Share on other sites

exw to qtek 100 ekana tis rithmiseis alla de mporw na dw oute ta munhmata pou exw steilei oute to xrono omilias de mou emfanizei sto desktop ena eikonidio opws katalaba apo tous allous xrhstes.mporei kapoios na me boithisei?efxaristw
Link to comment
Share on other sites

exw to qtek 100 ekana tis rithmiseis alla de mporw na dw oute ta munhmata pou exw steilei oute to xrono omilias de mou emfanizei sto desktop ena eikonidio opws katalaba apo tous allous xrhstes.mporei kapoios na me boithisei?efxaristw

Στο today plugin (Έναρξη>Ρυθμίσεις>Σήμερα>Στοιχεία>KGSoft Today Plugin) στο δεξί μέρος υπάρχουν δύο πράσινα βελάκια.Αν πατήσεις θα σου δείξει και τις υπόλοιπες πληροφορίες.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

μια ιδέα!!

με μια πρώτη ματια βλέπω ότι υπάρχουν όλες οι λεπτομέρειες που πρέπει να ρυθμίσεις για να σου βγάζει τον λογαριασμό.

μήπως θα έπρεπε να υπήρχε και μια που να ρυθμίζεις από ποια ημερομηνία αρχίζει ο provider να χρεώνει?

από ποτε έως ποτε δηλαδή .

 

δεν ξέρω αν κάνω κάποιο λάθος ή δεν έχω δει κάτι τέτοιο αλλα εσείς πως το ρυθμίζεται αυτό?

κάνοντας reset? πως?

Link to comment
Share on other sites

μια ιδέα!!

με μια πρώτη ματια βλέπω ότι υπάρχουν όλες οι λεπτομέρειες που πρέπει να ρυθμίσεις για να σου βγάζει τον λογαριασμό.

μήπως θα έπρεπε να υπήρχε και μια που να ρυθμίζεις από ποια ημερομηνία αρχίζει ο provider να χρεώνει?

από ποτε έως ποτε δηλαδή .

 

δεν ξέρω αν κάνω κάποιο λάθος ή δεν έχω δει κάτι τέτοιο αλλα εσείς πως το ρυθμίζεται αυτό?

κάνοντας reset? πως?

 

σωστη ιδεα....

οπως εχει το dktoday...

Link to comment
Share on other sites

με τις διαφορετικές χρεώσεις δικτύου ,εσωτερικού-εξωτερικού κλπ τι γίνετε?

δηλαδή εγώ με κοσμοτέ αλλιώς χρεώνομαι καλώντας κοσμοτέ και αλλιώς καλώντας vodafone (και υπάρχει μια σεβαστή διαφορα μάλιστα)

επίσης αλλιώς χρεώνομαι στέλνοντας sms στην αγγλία στο φιλαράκι μου και αλλιώς στην ελλάδα.

 

σας προβλημάτισα εεε?

 

λοιπόν πρέπει νομίζω να συμπεριληφθούν όλα αυτά για να έχουμε ακριβή μέτρηση έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

epishs egw exw kapoia euro free kathe mhna apo thn diners gia omilia kai munhmata,de pistevw omws pws mporoun na ginoun ola afta automata apo kapoio programma

pantws kounadisk bravo gia to programm

 

ps ena programma pou na dialegeis ringtone gia opoion se kalei diaforetiko iparxei?

Link to comment
Share on other sites

Afou eyxaristhsw ki egw to dhmiourgo tou programmatos(apsogh prospa8eia) na proteinw kai kati pou einai sxetika aplo.

Na proste8ei h xrewsh(pagio) gia ta telh kinhths thlefwnias. 2 h 3 klimakes einai(apo 1.5 euro mexri 30 euro peripou kai analoga meta).Mporw na vrw kai akrivws th xrewsh mias kai den th 8ymamai ayth th stigmh an prokeitai na ylopoih8ei kati tetoio...

Link to comment
Share on other sites

μηπως αρχιζουμε να ζηταμε πολλα απο το φιλο μας? :rolleyes:

πρωτον θεωρω οτι εφαρμογη φτιαχτηκε ωστε να ειναι μικρη σε μεγεθος και να μην επιβαρυνει τις συσκευες μας και δευτερον με τον τροπο που χρεωνουν αυτη τη στιγμη οι εταιρειες ειναι μαλλον πολυ δυσκολο να υπολογισουμε ακριβως το λογαριασμο μας. εγω πχ ειμαι ειμαι στο vodafone 120 και επιπλεον εχω 120sms και 10 mms. ολα αυτα ξεκινουν απο την 1η μερα του μηνα και τελειωνουν την τελευταια. οι λογαριασμοι μου ομως περιλαμβανουν κινησεις και παγια απο τις 10 του μηνα μεχρι τις 9 του επομενου. δεν ξερω αν υπαρχει τροπος να προγραμματιστουν ολα αυτα. να πω την αληθεια δεν με ενδιαφερει κιολας. απλα χρησιμοποιω την εφαρμογη για να εχω μια ιδεα για τον χρονο ομιλιας που εχω καταναλωσει και για τα "free" sms/mms και οχι για να παρω πιστο αντιγραφο του λογαριασμου μου...

 

ps: φιλε kounadisk να σε συγχαρω και γω για τη δουλεια που εχεις κανει για μας....

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια ο μονος που εχω προβλημα με τον μετρητη των sms στο 2020 ειμαι εγω; :(

 

mipos den exis energopiisi tin anafora paradosis????????oxi stin efarmogi, alla sta settings.....

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
δεν εχει το 2020 δυστυχως μονιμη αναφορα στα μηνυματα,απλα την ενεργοποιω εγω καθε φορα μετα την συνταξη του μηνυματος,αλλα τιποτα!!!!
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει το 2020 δυστυχως μονιμη αναφορα στα μηνυματα,απλα την ενεργοποιω εγω καθε φορα μετα την συνταξη του μηνυματος,αλλα τιποτα!!!!

 

παραθετω απο το θεμα του s100 το registry tweak για μονιμη αναφορα στα sms

Mόνιμη αναφορά παράδοσης sms

Με έναν registry editor όπως αυτόν του Resco Explorer δημιουργήστε ένα DWORD value με το όνομα SMSDeliveryNotify στο HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Inbox\Settings με την τιμή 1

 

το δοκιμασες αυτο? ουτε ετσι σου λειτουργει??

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παραθετω απο το θεμα του s100 το registry tweak για μονιμη αναφορα στα sms

 

 

το δοκιμασες αυτο? ουτε ετσι σου λειτουργει??

Βασιλη με βαζεις στα βαθια!!! :D σιγα σιγα αυτα....νεος ειμαι ακομα :O οχι στην ηλικια!!! :p :p :p
Link to comment
Share on other sites

Βασιλη με βαζεις στα βαθια!!! :D σιγα σιγα αυτα....νεος ειμαι ακομα :O οχι στην ηλικια!!! :p :p :p

 

μα δεν ειναι τιποτα δυσκολο. κατεβασε ενα regeditor πχ phm registry editor ή ακομα καλυτερα τον resco explorer που εχει ενσωματομενο reg editor και ακολουθησε το path που λεει παραπανω. φτιαξε εκει μεσα το value και θα εχεις μονιμη αναφορα και το πιθανοτερο θα σου δουλεψει και το kg power toys.

ψαξ' το καλα τωρα που εισαι στην αρχη, για να μπορεσεις να απολαυσεις την συσκευη σου στο maximum!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
μα δεν ειναι τιποτα δυσκολο. κατεβασε ενα regeditor πχ phm registry editor ή ακομα καλυτερα τον resco explorer που εχει ενσωματομενο reg editor και ακολουθησε το path που λεει παραπανω. φτιαξε εκει μεσα το value και θα εχεις μονιμη αναφορα και το πιθανοτερο θα σου δουλεψει και το kg power toys.

ψαξ' το καλα τωρα που εισαι στην αρχη, για να μπορεσεις να απολαυσεις την συσκευη σου στο maximum!!!;)

θα το τολμησω!!!!και ο θεος βοηθος!!!!και αν τα κανω μπ......λο ολα ξερω...φορματ :) 3 εχω κανει σε 1 μηνα :D σιγα μην το πειραξει ενα ακομα!!!! :p :p
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
δες και 2 screen shot με τον resco για να ξερεις τι περιπου θα κανεις...
να σε ευχαριστω ακομα μια φορα για την βοηθεια :) οπως και ολα τα παιδια εδω μεσα για τον χρονο που διαθετουν να βοηθανε τον καθε ....ασχετο σαν και εμενα!!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...