Jump to content

Navigon Mobile Navigator


Yanni
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραίο φαίνεται πάντως...

Αυτός στην αρχική σελίδα δεν σας θυμίζει αυτόν τον κριτικό ταινιών στον ΑΝΤ1? :cool:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς δοκιμάσει το Navigon MN5 και εάν ναι μπορεί να κάνει κάποια σχόλια για αυτό το software?

 

http://www.navigon.com

 

Το έχω παραγγείλει από το play247 (πολύ καλό είναι ότι μπορείς να παραγγείλεις και πράγματα που δεν έχουν στο ηλ. κατάστημα), αλλά είμαι στην αναμονή ακόμα μέχρι να ολοκληρωθούν κάποιες διαδικασίες που χρειάζονται. Μόλις το έχω στα χέρια μου θα σας γράψω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόχειρο ένα link ? Στην σελίδα τις Navigon δεν βρίσκω κάτι για χάρτη Ελλάδας…. Και στο play247 κάνω search για Navigon και δεν βγάζει τίποτα.. Ευχαριστώ.
y4
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόχειρο ένα link ? Στην σελίδα τις Navigon δεν βρίσκω κάτι για χάρτη Ελλάδας…. Και στο play247 κάνω search για Navigon και δεν βγάζει τίποτα.. Ευχαριστώ.

 

Link στο site της Navigon: http://www.navigon.com/site/int/en/shop/consumer/clevermap . Στο play247 έχω στείλει e-mail για να μου το φέρουν γιατί δεν υπάρχει στις σελίδες του. Αν ενδιαφέρεστε και άλλοι καλό θα ήταν να στείλετε και εσείς e-mail ώστε να δουν κίνηση και ενδιαφέρον και να το φέρουν (μου φαίνεται ότι με έχουν ξεχάσει...)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το link Το πρόγραμμα είναι πολύ καλό αν και λίγο βαρύ… Δυστυχώς όμως ο χάρτης δεν νομίζω να είναι ολοκληρωμένος. Λέει Athens Area.
y4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
καλησπερα σε ολους τους φιλους εγκατεστησα το παραπανω navigator, πρεπει να σας πω οτι ειναι εκπληκτικο βεβαια εχω και το destinator μεσα αλλα αυτο ειναι το κατι αλλο εχω ενα προβλημα ομως εχω μονο τους χαρτες austria polonia viennh belgium και εχω και τον ελληνικο δεν με ενδιαφερουν οι χαρτες του εξωτερικου αλλα ο δικος μας τον εχω και ειναι σε μορφη rar μολις λοιπον τον ανοιγω δυστυχως μου ζηταει password στο ξεπρεσαρισμα, εχω φαει τον κοσμο να βρω τον κωδικο βρηκα εναν βεβαια αλλα ουτε αυτος ηταν υπαρχει καποιος τροπος να το ανοιξω το rar γιατι εχω απελπιστει :cry: :cry: εχω τους αλλους χαρτες μεσα και δεν εχω τον ελληνικο!!! σημειωση οτι εχω την τελευταια εκδοση 5.1
Link to comment
Share on other sites

Mias kai to anefere o filos( dystyxws de mporw na se voh8hsw anaforika me to erwthma sou), yparxei kaneis pou na exei xrhsimopoihsei to en logw programma?

Deite kai EDW gia merika screenshots,fainetai poly endiaferon...

Link to comment
Share on other sites

Mias kai to anefere o filos( dystyxws de mporw na se voh8hsw anaforika me to erwthma sou), yparxei kaneis pou na exei xrhsimopoihsei to en logw programma?

Deite kai EDW gia merika screenshots,fainetai poly endiaferon...

 

Το πρόγραμμα είναι αρκετά ενδιαφέρον με ορισμένα ωραία features. Καλύπτει δυστυχώς όμως μόνο την Αττική (με αρκετά λάθη σε εκτός Αθήνας περιοχές) και τουλάχιστον στο S100 μου είναι ΑΡΓΟ. Έχει βέβαια την φωνητική πλοήγηση (π.χ. ηχογραφείς "Δουλειά" του το λες και σε πάει), όρια ταχύτητας στην αττική οδό και ενδιαφέον GUI. Επαναλαμβάνω όμως ότι η κάλυψη είναι πολύ πιο πίσω από αυτή του Destinator/PN (NGI) αλλά είναι καλύτερη από του DestinatorPN (NavTeq).

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω με τα παιδια και σε εμενα ειναι λιγο αργο εχει πολυ ωραια screen αλλα δυστυχως εχει μονο την αθηνα και την πατρα η εκδοση που εχω βαλει ειναι η τελευταια 5.1 παντως to destinator 3 einai καλυτερο αλλα αν το βαρεθεις αλλαζεις με to navigon...
Link to comment
Share on other sites

Μα ο χαρτης του δεν εχει τιποτα, μονο Αθηνα και Πατρα φαινεται να υπαρχουν στην Ελλαδα
ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

:happy: NAVIGON MobileNavigator|5 - update 5.2

 

NAVIGON MobileNavigator|5 software has powerful features: turn your Pocket PC into a super-class navigation system with fascinating possibilities. Just one word from you, for example, and Voice Command gives you voice control of your navigation system.

The CleverMap function provides map material for 27 countries in Europe, North America, and along the Persian Gulf. You are free to select any maps and can compile them according to your individual requirements.

 

update 5.2: [8.6mb]

http://www.navigon.com/site/int/en/service_support/download_center/category/none/device_type/none/software/none/97

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Παιδιά έχει χρησιμοποιήσει κανείς το Navigon??Έχει Ελληνικούς χάρτες?Αξίζει να το κατεβάσω???

Χρησιμοποιώ το Destinator 6 μεχρι στιγμής και όλα καλά, απλά το είδα κάπου και μου άρεσε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει χρησιμοποιήσει κανείς το Navigon??Έχει Ελληνικούς χάρτες?Αξίζει να το κατεβάσω???

Χρησιμοποιώ το Destinator 6 μεχρι στιγμής και όλα καλά, απλά το είδα κάπου και μου άρεσε!!!!

Τζάμπα δεν είναι ? Μιά δοκιμή θα σε πείσει. :p

Link to comment
Share on other sites

Πολύ βαρύ πρόγραμμα. Χάλια χάρτες για ελλάδα. Δεν βρήκα μόνο Ελλάδα. Ο μικρότερος χάρτης που βρήκα ήταν 120 MB. Που να ξεκινήσει μετά.

Βάστα τούρκο....

Πολύ όμορφο όμως. Για μένα είναι δεύτερο καλύτερο μετά το IGO2006.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Πολύ βαρύ πρόγραμμα, αλλά σε αποζημιώνει με τα γραφικά και τα menu. Pop up κινούμενα παράθυρα, άλλα που εμφανίζονται απο κάτω, πληθώρα επιλογών.

Πάρα πολύ καλός χειριμός κατά τη γνώμη μου, με μόνη ένσταση το μικρό πληκτρολόγιο με το οποίο είναι δύσκολο να δώσεις διεύθυνση με το δάχτυλο.

Βασικότατο μειονέκτημα είναι η ταχύτητα. Ποοολύ αργό, ειδικά αν το χρησιμοποιείς για πρώτη φορά.

Για τους χάρτες δεν αξίζει να μιλήσω. Είναι απλά απαράδεκτοι, για Ελλάδα τουλάχιστον. Θεσσαλονίκη είχε μόνο 5-6 δρόμους. Εγνατία, τσιμισκή και 2-3 άλλες. Έψαχνα για Βόλο, πουθενά ο Βόλος. Βασικά είναι ο,τι χειρότερο έχω δει σε χάρτη. Στην Αθήνα είδα κάτι γινόταν, αλλά δεν μπορώ να κρίνω.

Για εξωτερικό αξίζει, για Ελλάδα όχι.

Θα συμφωνήσω με Freco, δεύτερο μετά το iGo...

Link to comment
Share on other sites

ok με πείσατε!!!

Θα δοκιμάσω το IGO2006.

Πάντως και το Destinator 6 που χρησιμοποιώ μια χαρά είναι!!!

 

Όταν το δοκιμάσω θα σας πω εντυπώσεις!!! (το IGO)

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Έχουμε καμία εξέλιξη σχετικά με το πρόγραμμα αυτό; Το έχει δοκιμάσει κανείς με τον ελληνικό χάρτη; Με την ευκαιρία, έχει βγει καλύτερος χάρτης από αυτόν που δίνει η ΝAVIGON που έχει μόνο την Αθήνα και μερικώς την Πελοπόννησο;
Link to comment
Share on other sites

to diokimasa egw arketes fwres,kai molis extes ebala tin nea ekdosi update 6.2.0 build 818,me xarti tou 2007 mia xara einai ,to new build einai kai pio grigoro,gia mena einai koryfi....

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι φανταστικό πρόγραμμα και πολύ μπροστά. Το μόνο που με χαλάει είναι οι χάρτες που είναι στα αγγλικά.

Φίλε ibiza2003 στείλε κανένα link για τους νέους χάρτες.

Αυτός που έχω εγώ είναι 120 ΜΒ (παλιός) Eastern Europe & Austria.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν το έχω εγκαταστήσει ακόμα, θα ήθελα να ρωτήσω: Μπορεί να εγκατασταθεί εξ ολοκλήρου στη κάρτα μνήμης ή κάποια αρχεία πρέπει να υπάρχουν αναγκαστικά και στην κύρια μνήμη; Διότι, το mio 168 και η κύρια μνήμη του, έχουν τσακωθεί και ήδη υπάρχουν κάποια άλλα προγραμματάκια εκεί που δεν αφήνουν και πολύ χώρο... :(
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν το έχω εγκαταστήσει ακόμα, θα ήθελα να ρωτήσω: Μπορεί να εγκατασταθεί εξ ολοκλήρου στη κάρτα μνήμης ή κάποια αρχεία πρέπει να υπάρχουν αναγκαστικά και στην κύρια μνήμη; Διότι, το mio 168 και η κύρια μνήμη του, έχουν τσακωθεί και ήδη υπάρχουν κάποια άλλα προγραμματάκια εκεί που δεν αφήνουν και πολύ χώρο... :(

 

Εγκαθιστάται εξολοκλήρου στην κάρτα μνήμης (εξ ορισμού χύμα στην storage, στον φάκελο ΜΝ6). Μπορείς επίσης να μεταφέρεις ολόκληρο τον φάκελο όπου θέλεις και να τρέχεις το ΜΝ6.exe ή να φτιάξεις shortcut. Εγώ κρατάω τον φάκελο για backup και μετά από hard reset τον κάνω copy πίσω στην κάρτα και είμαι OK.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

einai east Eastern Europe & Austria.,den ksero pia akribos kalypsi exei gia ellada,pantos einai kainourgios..

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...