Jump to content

NOKIA 8 ή Huawei P20 Lite


legioix
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά, μετά από αρκετό ψάξιμο, είμαι ανάμεσα σε NOKIA 8 και σε Huawei P20 Lite. Με ενδιαφέρει ιδιαίτερα η διάρκεια της μπαταρίας( να βγάζει μια μέρα με κλήσεις, surfing, Facebook,messenger,Youtube),να μην κολλάει,καλή ποιότητα στις φωτογραφίες καθώς και να μου κρατήσει η συσκευή γύρω στα 4-5 χρόνια. Η μετάβαση θα είναι από Sony xperia z2. Τι μου προτείνετε να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, μετά από αρκετό ψάξιμο, είμαι ανάμεσα σε NOKIA 8 και σε Huawei P20 Lite. Με ενδιαφέρει ιδιαίτερα η διάρκεια της μπαταρίας( να βγάζει μια μέρα με κλήσεις, surfing, Facebook,messenger,Youtube),να μην κολλάει,καλή ποιότητα στις φωτογραφίες καθώς και να μου κρατήσει η συσκευή γύρω στα 4-5 χρόνια. Η μετάβαση θα είναι από Sony xperia z2. Τι μου προτείνετε να κάνω;

 

Nokia χωρίς πολλή σκέψη.

Link to comment
Share on other sites

Με το lite δεν υπάρχει καμία σύγκριση! μην κοιτάς που οι τιμές είναι κοντά!

Το Νοκια και απο εμένα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, μετά από αρκετό ψάξιμο, είμαι ανάμεσα σε NOKIA 8 και σε Huawei P20 Lite. Με ενδιαφέρει ιδιαίτερα η διάρκεια της μπαταρίας( να βγάζει μια μέρα με κλήσεις, surfing, Facebook,messenger,Youtube),να μην κολλάει,καλή ποιότητα στις φωτογραφίες καθώς και να μου κρατήσει η συσκευή γύρω στα 4-5 χρόνια. Η μετάβαση θα είναι από Sony xperia z2. Τι μου προτείνετε να κάνω;

 

Ότι είπαν και τα παιδιά..Νοκια :)

Link to comment
Share on other sites

Nokia φυσικά.... Δεν μπορείς να συγκρίνεις ναυαρχίδα , έστω περσινή , με lite έκδοση . Μερα με νύχτα.
Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Αν θες να το κρατήσεις αρκετά χρόνια τότε NOKIA 8 με κλειστά μάτια.

το είχα σαν κύριο κινητό για αρκετούς μήνες (πριν το δώσω στην γυναίκα μου) και ήταν πύραυλος.

Για την κάμερα επειδή δεν έχω και πολλές απαιτήσεις δεν μπορώ να σου πω και πολλά πράγματα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, η αλήθεια είναι ότι από την αρχή έτεινα προς το Νokia 8 πάρα τις παροτρύνσεις γνωστών μου για Huawei κινητά.

 

Λόγω του ότι με ενδιαφέρει η Dual Sim έκδοση του (και απ' ό,τι είδα δεν κυκλοφορεί επίσημα στην Ελλάδα),σκέφτομαι να το αγοράσω από δω (https://www.skroutz.gr/s/12451073/Nokia-8-Dual-64GB.html#reviews). Επειδή δεν έχω προβεί ποτέ ξανά σε αγορά κινητού από το σκρουτζ θα ήθελα την γνώμη σας για το αν αξίζει γενικά να ασχοληθώ με τέτοια καταστήματα και αν ναι, έχετε κάποια προτίμηση ή εμπειρία από αυτά που είναι στο link;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, η αλήθεια είναι ότι από την αρχή έτεινα προς το Νokia 8 πάρα τις παροτρύνσεις γνωστών μου για Huawei κινητά.

 

Λόγω του ότι με ενδιαφέρει η Dual Sim έκδοση του (και απ' ό,τι είδα δεν κυκλοφορεί επίσημα στην Ελλάδα),σκέφτομαι να το αγοράσω από δω (https://www.skroutz.gr/s/12451073/Nokia-8-Dual-64GB.html#reviews). Επειδή δεν έχω προβεί ποτέ ξανά σε αγορά κινητού από το σκρουτζ θα ήθελα την γνώμη σας για το αν αξίζει γενικά να ασχοληθώ με τέτοια καταστήματα και αν ναι, έχετε κάποια προτίμηση ή εμπειρία από αυτά που είναι στο link;

 

Και εγώ το ήθελα σε dual SIM και το πήρα από skroutz. Κανένα πρόβλημα, προχώρησε το.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Nokia χωρίς καν να τίθεται θέμα σύγκρισης

 

Είναι συσκευή κόσμημα, με support για χρόνια ακόμα.

 

Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...